ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

А според вас отмъщението справедливост ли е ?

(1/21) > >>

Цеци_Вихронрав:
Въпроса на Соломон е интригуващ. Е, мили другарчета, според вас отмъщението справедливост ли е?

Цеци_Вихронрав:
Според мен... Сянка, не ме убивай ще говоря за библия. Та в библията пише да правим на другите само това което искаме на нас да правят. Което от моята камбанария звучи като... Ако някой ме е наранил по един или друг начин, значи иска и аз да му отвърна със същото. Ами правя го.

Solomon:
Благодаря че отвори темата, Цеци!

Между другото в Библията пише и ''Ако те ударят по едната буза, подай и другата''...
Не само на Сянка не му харесват религиите. И аз вече почнах някакси....еми....да ги ненавиждам.  Когато ми заговорят за религия, направо настръхвам и ме обземат неприятни чувства (но няма какво да се прави, особено ако говоря с бабите си за религия...и се правя на вярващ, което от една страна е лицемерно може би, но да не забравяме факта че вече са стари хора и трудно могат да приемат идеите ми...), сещам се за времето когато и аз бях..........та така де, както и да е... Дотолкова ще коментирам за религиите, понеже не е позволено. А и не съм и атеист.

Цеци, замисляла ли си се върху факта, че ако направиш услуга на някой, който те е наранил или ти е направил мръсно, той ще се чувства супер неловко ?

Цеци_Вихронрав:
Quote Solomon ()ако направиш услуга на някой, който те е наранил или ти е направил мръсно, той ще се чувства супер неловко ?Правила съм го. И повярвай ми ако човекът отсреща има съвест и е добър по душа просто идва и се извинява. Ако обаче е бездушен егоист се хвали на ляво и на дясно как той ме мачка, а аз му правя добро.
Имала съм случаи когато с някой при първа среща не се харесваме, но сме си давали шанс да се опознаем и в последствие сме ставали приятели, но това са единични случаи.
За отмъщението обаче говорихме.
Ако някой ме е наранил и злоупотребил с доверието ми много, аз може в един момент и да простя, но никога повече няма да му се доверя. Като да простя имам впредвид да се откажа от отмъщение. Но ако някой навреди на мой приятел, тогава няма място за прошка. Връщам си го с лихвите... После след време отново и отново и... Зла съм!
Имах преди време приятел и колега (лека му пръст) който казваше, че никой няма право да му бара приятелите. Ако някой от приятелите му навреди на друг, то тоя другият да му каже и той сам ще си накаже приятеля, но друг няма право да му бара приятелите... Много грубо и примитивно, но... Аз съм на същото мнение. Дали защото животът ми е бил тежък и много пъти съм оцелявала само благодарение на приятелите си, но за мен те са моето богатство и мога в огъня да вляза за тях.
А и ние хората колкото и да се изживяваме на духовно извисени сме малко или много материалисти. Съответно всеки пази своето и когато посегнат на него го брани. Та и аз когато посегнат на моето ставам отмъстителна.

Solomon:
Quote Цеци_Вихронрав ()Правила съм го. И повярвай ми ако човекът отсреща има съвест и е добър по душа просто идва и се извинява. Ако обаче е бездушен егоист се хвали на ляво и на дясно как той ме мачка, а аз му правя добро.О, да, така е.
А какво мислиш за сентенцията ''Насилието поражда насилие.''  ? Когато отмъщамваш на някого ти го караш да го боли, както те е боляло и тебе ( може и дори повече), следователно това също е насилие.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия