Автор Тема: Карти Таро и Оракули  (Прочетена 31350 пъти)

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #60 -: 10 Октомври 2016 07:04:47, Понеделник »
Какво налучкване? wacko Разговорът ми с ShaAngreal и отговорите ми от нея са най-смислените и най-сериозните неща, които са ми се случвали през този месец...Мога да потвърдя, че напълно позна за емоциите ми и начина по който се чувствам...

 Theshadow, ако това за теб е падане на ниво, съжалявам, но аз няма какво повече от това да предложа и явно не съм на нивото на вашия форум. ShaAngreal, благодаря ти още веднъж за всичко! Желая всичко най-хубаво на всички!

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #61 -: 10 Октомври 2016 10:56:41, Понеделник »
Quote theshadow ()
Достатъчно понятно ли го обясних или има желаещи да се бъркат, че хартията и цветното мастило имат ясновидски способности и показват бъдеще?
 
Мислех, че вече сме го обсъждали това. Никой не твърди, че хартийката е разумна.

Хайде със здраве!

Амрита ако имаш желание, пиши на лични... или ме намери в нета. Обичам да се занимавам с таро. Поздрави!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #62 -: 10 Октомври 2016 11:42:16, Понеделник »
Амрита, един маг направил следното нещо- измислил един единствен хороскоп, а после го пробутвал на всякакви хора, като искал от тях да отговорят до колко хороскопът им пасва... Само сменял отгоре данните на хората, сякаш е писан лично и само за тях... Е, та този хороскоп бил налучквация и почти всички се съгласили, че се отнася до тях... Лично... Познал им... Това ""познаване"" е изследвано от психологията... И е заимстван номерът с еднаквия за всички уж личен хороскоп всъщност от нещо доста подобно, правено отБертрам Форер... Резултатите магът си ги публикувал...

Както и Б. Форер...

Така е открит - ефект на Форер се нарича... За ОБЩИ твърдения е лесно да се даде оценка , че видиш ли, всичко познахме... Ефектът на Форер е ефектът на налучкването... Вие тук по темата нямате конкретика.... Все общи приказки...

И след като нито ти, нито ша ангреал искате да се развивате и да качите ниво и смятате, че май всичко ви е ясно- това си е ваш избор...

Сега за Форер... За който иска да се развива...

Б. Форер написал един псих. профил и го раздал на студентите си, като им обяснил, че се отнася лично за тях и те трябвало да обяснят дали им познава... И както и при хороскопа, таковата, Форер масово познал...

Ето го ""личният"" профил като текст.... Мнозина ще намерят себе си в този общ профил.. Но не- не е познаване как се чувствате, а е налучкване... И бидейки налучкване, не върши никаква работа... Защото, както писа Цеци- не е реалност....

Профил , написан от Форер-

""Често изпитваш нужда другите да те одобряват и харесват. Имаш склонност да си критичен към себе си. Притежаваш значителен потенциал, който обаче все още не използваш в своя полза. Макар да имаш някои личностни слабости, общо взето умееш да ги компенсираш. Външно изглеждаш спокоен и уверен, но се случва да си вътрешно неспокоен и несигурен. В някои ситуации сериозно се съмняваш дали постъпваш правилно.

Харесваш животът и работата ти да са интересни и разнообразни, и не си доволен, когато биваш ограничаван. Смяташ себе си за човек, който мисли самостоятелно и не приемаш недоказани твърдения. Открил си обаче, че не винаги е мъдро да си прям и открит с всички. Понякога си екстровертен, приветлив и любезен, но има моменти, в които си затворен, тревожен, резервиран. Някои от мечтите ти са доста нереалистични. Сигурност в живота е една от основните ти цели.""
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #63 -: 10 Октомври 2016 11:56:49, Понеделник »
ShaAngreal, от разговора ни останах с впечатлението, че не те вълнува кое е истината, а да ти резонира - на принципа ""харесва ми"" и ""не ми харесва""... Когато си готова да спреш с резонансите,  може да се замислиш какво всъщност правиш, щом ти не си ясновидец, а хартийката - също... Това за разумната хартийка си е твоя измислица на термин- показва, че дори не внимаваш какво ти се пише...     

И на теб- със здраве, щом това искаш...  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #64 -: 10 Октомври 2016 12:56:56, Понеделник »
Сянка, профила написан от Форер е валиден за всеки нормален човек и не ми звучи точно като налучкване, а като психологичен профил на дадена група, което го прави валиден за всеки от групата. Този подход използват и улучните врачки - мошенички и повечето хора им се връзват.
И мисля, че целта на гадаенето не е да еазберем как се чувстваме и какви са ни страховете и съмненията - би трябвало това и без карти да го знаем. Целта на гадавнето е да видим какво ни очаква и при нужда да го променим.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #65 -: 10 Октомври 2016 13:24:51, Понеделник »
Цеци_Вихронрав, профилът на Форер не е писан за конкретна група хора...  Не е била такава целта му... Целта му е била единствено да са общи нещата вътре в него- и те са, т.е. няма конкретика.... Затова е налучкване...

И да- преиначена версия на ефекта на Форер се ползва и от врачки-ментета и прочие ментетата... Тези същите и имена ""познават"" като изреждат най-често срещани - понякога само на първа буква, понякога директно - и като налучкат име и край, черната магия на лековерния им е в кърпа вързана...

Гледах го на видеозапис този номер с ""познаването"" на  името в демонстрация на човек, умишлено лъжещ, че е медиум... И духът като му заговори на първи букви и по логика медиумът ""позна"" името на дядото, дето починал и така оплете горкия опечален, че онзи сам снесе цялата информация, а медиумът си приписа заслугите за ""познаването"" на всичко, което човекът беше  подведен да разкрие и човекът не се усети...   После приложи разни трикове за познаване на още трима-четирима, някои от тях от невярващи в духове, ги обърна на вярващи... Накрая от коректност събра хората и им обясни какво е правил... Полезно видео беше....

Та... Темата се отклони... По същество- на едно мнение съм с теб относно това каква трябва да е целта на гледането...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #66 -: 10 Октомври 2016 21:49:27, Понеделник »
От един блог- sha-tarrot.blogspot.bg

""Таро чака да види как ще се формира личността. ""

Брей, това цветната хартия какво чакала... И аз да не зная... Ама добре би било и цветната хартия някой да и обясни какво е това личност и в кой възрастов период от човешкия живот се формира, че да не чака ей тъй по без да знае нищо по темата... Пък аз и аха да забравя, че никой не твърди, че хартийката е разумна... Е, ами щом хартийката ще чака такива работи... Ще да е разумна, а?  Цветна е, значи е разумна...  biggrin Освен ако не е черно-бяла, но пък сега чак толкова няма да и диря кусур на разума на хартийката...  smile

Само да се оплача, че освен всичко останало хартийката всъщност , цитирам

""Таро по същество е обръщане за информация към дясното. "" - дясното мозъчно полукълбо се има предвид...

Странно, ама според хартийката , от която е направен учебника ми по биологична психология, от който в университета устройство на мозък се учи- човешкият мозък отказва да бъде с наивистичното устройство, натъкмено набързо от автора на материала в блога и вървящо в подкрепа на горното цитирано твърдение за това как работи таро и защо така и не се стига до заветната конкретика от година, дата, цифра...

От развихреното въображение на блогъра също така това ме изуми много, цитирам-

""Има хора, и тароистите са сред тях, които имат по-добре изградени връзки между лявото и дясното. ""

Ей, тези тароисти като някакви мутанти, цапнати в устройството на мозъка, а?!!! И това не го знаех... Мдам...

Относно това-

""Т.е. науката да не е толкова арогантна. ""

Работата е там, че науката, освен арогантна, често пъти е и безпощадна... Много...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #67 -: 10 Октомври 2016 22:02:04, Понеделник »
Сянка, аз самата до преди да дойда в този форум също мислех, че картите гадаят, а не аз. Но при условие, че цял живот съм слушала от баба си изречения от типа "боба каза..." си беше нормално да мисля така, още повече, че тоя боб не я подведе нито веднъж...
Та мисълта ми е, че на всеки му трябва време (къде повече, къде по-малко) да види нещата от научна гледна точка...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #68 -: 10 Октомври 2016 22:36:10, Понеделник »
Цеци_Вихронрав, онази жена, дето ме учеше на контрол в ясновидството, на нея официално духовете и го говореха и като не искаше духовете да и говорят за някой човек и духовете почваха едни техни си празници да празнуват...  wink Тя знае , че няма духове.... Изборът и беше, че не може всеки да се дореди до нея и да я ползва за ясновидство... На тесен кръг хора само се показваше на какво е способна и то не за щяло и за нещяло... Та затова - тя нищо, а те там едните духове, ако не са в празник, таковата, почват да и го говорят...  biggrin

Мисълта ми е, че това е начин да се скрие кой е отговорникът по гадаенето...

Аналогично, защо и бобът да не гледа... Или и картите... И като се заинатят бобът и картите и не искат да гледат- който иска, нека спори с тях защо не искат... Сигурно и кафето в тази графа успешно ще се вмести... И други подобни- също...

Освен това най-хубавите като изработка невидими руни са тези руни, които не се виждат... Ако Пратчет е казал истината.... Но аз имам склонност някакси да твърдя, че е бил казал самата истина за невидимите руни...

Но... Към това което картите гледат - ами не го виждам как ще да вървят обяснения , примерно за тароисти-мутанти, дет ги е цапнало да имат някакви специални мутации във връзките между лявото и дясното полукълбо на мозъка, неприсъщи за целокупното човечество и описани с научното ""по-добре изградени"" ... Или мутантите костенурки-нинджа ще трябва да си подадат оставките и да отстъпят място на тароистите-мутанти... Мдам...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #69 -: 10 Октомври 2016 22:48:51, Понеделник »
Това с духовете ми харесва, но не ми се получава да го ползвам понеже ме избива на смях. biggrin
За сметка на това аз системно не мога да си намеря картите. И не се шегувам... Оставям ги на бюрото си и ако не съм в кондиция да ясновидствам и не мога да ги намеря. Уж бяха на бюрото, а цялата къща обръщам и... Няма ги... Даже и сега се оглеждам за тях, ама тцъ... Когато обаче ме "сърбят ръцете" да гледам ги откривам и без да ги търся, че и по странно време... Из онзи ден рано преди работа ми изби на ясновидство и картите много удобно се оказаха пред телевизора...
А сега ми го обясни това по научному. Защото според програмистина у нас това било поради вродената ми разпиляност и хаоса който винаги ме съпътства...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #70 -: 10 Октомври 2016 23:31:34, Понеделник »
Quote theshadow ()
""Таро чака да види как ще се формира личността. ""Брей, това цветната хартия какво чакала... И аз да не зная... Ама добре би било и цветната хартия някой да и обясни какво е това личност и в кой възрастов период от човешкия живот се формира, че да не чака ей тъй по без да знае нищо по темата... Пък аз и аха да забравя, че никой не твърди, че хартийката е разумна... Е, ами щом хартийката ще чака такива работи... Ще да е разумна, а?  Цветна е, значи е разумна...  Освен ако не е черно-бяла, но пък сега чак толкова няма да и диря кусур на разума на хартийката... 

Само да се оплача, че освен всичко останало хартийката всъщност , цитирам

""Таро по същество е обръщане за информация към дясното. "" - дясното мозъчно полукълбо се има предвид...

Странно, ама според хартийката , от която е направен учебника ми по биологична психология, от който в университета устройство на мозък се учи- човешкият мозък отказва да бъде с наивистичното устройство, натъкмено набързо от автора на материала в блога и вървящо в подкрепа на горното цитирано твърдение за това как работи таро и защо така и не се стига до заветната конкретика от година, дата, цифра...

От развихреното въображение на блогъра също така това ме изуми много, цитирам-

""Има хора, и тароистите са сред тях, които имат по-добре изградени връзки между лявото и дясното. ""


 biggrin      Чудя се дали сериозно го мислиш това дето го пишеш или се заяждаш... Разбира се, че не става въпрос за цветната хартия тук, а за Работата с таро.  
Но няма смисъл от локуми. Поздрави!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #71 -: 11 Октомври 2016 02:58:19, Вторник »
Ами аз като един черен маг- понякога ме избива на един черен хумор.... И кой знае кое мисля сериозно и кое не.... Таковата, току виж ама много сериозно започна да мисля, че тарото е много повече от цветна хартия и тароистите съвсем наистина имат някакви лично установени от блогъра при аутопсия по надлежния ред - промени в мозъка от типа на цитираните от блога.... Че иначе може да се объркам да си помисля, че твърдението е аха-аха и да му разтегна един локум...

Един вид... Тароист... Аутопсия... Гледаме мозъка с блогъра... Визуално в ""дясното""(мозъчно полукълбо таковата )  иде реч за мазе или таван (знаех си аз - биолозите лъжат за това от какво е изграден мозъкът)... А вътре- хоп - дневникът на баба му на тароиста... Дано само старият любовник да не тръгне  да ни зацелва с дневника за безпокойството... Не за друго, но книгата била по-таковата опасно оръжие от меча и особено, ако е тежка.... Пък щом е на бабата, сигурно ще да тежи...

Това- дневникът на бабата- се намира в дясното мозъчно полукълбо- при умрелия плъх и стария любовник... Неочаквано добра комбинация... Уаууууу.... И още- дясното полукълбо има сериозен проблем- не може да ползва езика, но пък разказва приказки... Но това не е толкова интересно.... За разказването на приказки от дясното мозъчно полукълбо имам предвид... Не... По-интересното е любовникът....

Защо любовникът е стар... Нещо по-младо за тоз тароист нямаше ли? Срамота.... Толкова ли не можа да се уреди там с нещо по-младо, че да си има, да е за пред свят, таковата...

И да речем, любовникът и дневникът, някак да ги съвместим, но какво аджеба е правил любовникът при умрелия плъх- е те това е Въпросът.... С главно В...

Може би любовникът е пазил дневника от плъха - и а плъхът тръгне да ръпа дневника, а любовникът му хвърля един  бой и накрая- убийство... Убийство на плъха имам предвид... Затова той плъхът си стои мъртъв там... И сигура се вмирисва... Демек, не ще да е на добре работата...

И понеже в дясното мозъчно полукълбо на тароиста всичко е възможно- имам процедурно предложение- да се внесе една кофа за боклук- да може старият любовник да изхвърли умрелия плъх, таковата... Щом пък всичко може... Значи трябва и това да може....Мдам...

Пък и една подробно проведена аутопсия ще ми реши проблема с неяснотата във физиологично естество около мутацията, гласяща , цитирам- ""по-добре изградени връзки между лявото и дясното. ""

По-добре изградени ""връзки"", ама колко по-добре да са изградени? Трябва да се види, мдааам... Задължително....

И също така доста се интересувам от това с каква скорост тарото тегли информация, след като , цитирам, ""се обърне към дясното""... Не че нещо, но щом тароистите имат мутирали ""по-добри "" от към изграждане връзки- то скоростта ако не е поне  100 Mb/s , значи тцъ, от доставчика на интернета са прецакали нещата...

А лявото мозъчно полукълбо на тароиста... В него има едно нищо... Защото то е филтър на дясното мозъчно полукълбо... Що така е лишено от съдържание... Я да пробваме, току виж холът успял да се вмести някак... Поне... Че иначе много празно стои...

Самото ляво мозъчно полукълбо на тароиста ЛИЧНО се занимавало с логиката, езика, математиката, организацията, йерархията, схемите и т.н. и аз това много искам да го видя как става на практика.... Аутопсията ще покаже... Със сигурност...

Искам да видя как лявото мозъчно полукълбо го раздава филтър спрямо поне минимум дневника на бабата, стария любовник и най-вече спрямо умрелия плъх... Ще е занимателно наблюдение...

И гледам на работата с таро как тече в мозъка на тароиста едно таковата с цялата ми налична сериозност.... Обаче пусто професионално изкривяване, като чета устройството на мозъка и на психиката според блогъра в блога и... Е не.... Не мога да си насмогна да си насъбера сериозността... Някъде се разпилява по трасето.... И колкото и да я събирам, то тя все се разпилява... Остава ми само единият черен хумор- да си разтяга локуми по без нужда и очевидно- по без смисъл за някои хора...

И те така те- аз напълно сериозно се отнасям към описаната работа с таро в онзи блог-да... Потвърждавам...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Maxx

Карти Таро и Оракули
« Отговор #72 -: 14 Януари 2017 20:21:01, Събота »
Аз като един сляп за невидимото човек от 15 години използвам Артурово Таро за компас в този и другия свят. Усетих, научих и осъзнам много неща благодарение на тях и съм благодарен! Тарото е атрибут на черната магия, но как юе влияе и какво ще достигне зависи от душата, която води ръката към картата. Пробвал съм го няколко хиляди пъти (буквално). Когато "влезоха в кръвта ми" преди години дори аз се стреснах и осъзнах, че прекалявам и е време да спра с официалната част (няколко години това ми беше занимание с основен доход). Сега е едно полезно и приятно хоби!
Благодаря!
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #73 -: 14 Януари 2017 20:55:57, Събота »
Quote Maxx ()
от 15 години използвам Артурово Таро за компас в този и другия свят
Кой друг свят?

 
Quote Maxx ()
Тарото е атрибут на черната магия
 Няма бяла и черна магия има само МАГИЯ!!! Всичко зависи от това как я използваш.
Ножа като нож също не е бял и червен, но с него можеш да отрежеш хляб и да нахраниш някого, но можеш и да заколиш този някого... Пак опираме до това как го ползваш.

Quote Maxx ()
няколко години това ми беше занимание с основен доход

Според мен е грешно да се вземат пари за ясновидство, но всеки знае себе си...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Maxx

Карти Таро и Оракули
« Отговор #74 -: 15 Януари 2017 01:50:25, Неделя »
Quote Цеци_Вихронрав ()
Кой друг свят?
Аз го наричам "астрал" понеже такава ми е базата данни, която ползвам, но предполагам според гледната точка определението варира от някакви думи на иврит или урду до пълно отричане на реалии. Обективно реален е за мен до състояние да мога да го покажа, но прехода, пренасянето или  призоваването на нещата, които са там обикновено не свършва добре за слаби души и неподготвени. Да видиш (буквално) нещо, за което цял живот ти казват, че "не съществува" и "не е реално" нерядко води до тежки психически проблеми или смърт. Пробвал съм максимално да "смекча" шока, но човешкият мозък ако въобще може да опише и част от видяното и усетеното до три дни "изтласква спомена" и остава травматично петно, което при подобни обстоятелства или насочване на мисълта към споменатият момент предизвиква пристъпи на "необясним ужас" и блокиране на съзнанието. Крайно опасно, вредно и безсмислено е "доказването" на тази реалия. Считайте, че говоря пълни глупости, за да не влизаме повече в подробности за момента.  
Quote Цеци_Вихронрав ()
Няма бяла и черна магия има само МАГИЯ!!! Всичко зависи от това как я използваш.Ножа като нож също не е бял и червен, но с него можеш да отрежеш хляб и да нахраниш някого, но можеш и да заколиш този някого... Пак опираме до това как го ползваш.

Точно така, но още не съм се настроил кум терминологията, която предпочитате. Използвам тази последователност Бяла- сива- черна магия, за да се изразявам по - достъпно и образно, когато трябва да е с думи. Изкуството (както предпочитам да я наричам) е поезията на желанието, волята и вярата определени от силата на Духа. но това си е мое виждане и само отбелязвам, че принципно повторих твоето с мои думи, нали?
Quote Цеци_Вихронрав ()
Според мен е грешно да се вземат пари за ясновидство, но всеки знае себе си...
Да, така е. А като се има предвид, че това беше само невинната част от това, което ми даваха или взимах направо. Тогава вярвах сляпо в правотата си и всичко, което не беше "грешно" го презирах, покварявах или изличавах ако може да стане лесно и незабелязано. "Търсех" 16-те ключа на Ада, пишех "книгата" си "Щепоти на демони" и да кажа "хранех се с хора" е доста пресилено, но не толкова. Тогава във вените ми течеше смразяващата омраза и "цветът й беше син"... Така ми идва да го напиша. Това е част от едно минало, което не трябва да забравям, за да не се повтори. Сега искам да разбера какво означава "добро от сърце" и да го усетя, Знам, че е нелепо и смешно, но това е наказание за гордост.
Благодаря и се чувствам толкова добре! 
Помогнете ми ако можете или ми покажете път!
Hodie mihi, cras tibi.