Автор Тема: Карти Таро и Оракули  (Прочетена 29150 пъти)

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« -: 2 Юни 2016 18:30:07, Четвъртък »
Здравейте! 
Търся си хора, с които да обсъждаме и тълкуваме карти - предимно таро, но може и оракули.

Аз лично имам вече известен опит с тях, а от миналата година започнах да гледам и с обърнати карти smile
В началото ми беше трудно и дори неприятно да ги виждам обърнати, затова дълго им се каних преди да се престраша smile
Обърнатите карти ги виждах като допълнително негативно влияние, но сега вече ги възприемам различно. Предимно като усилване на енергията при мечове и жезли, като изпразване на емоции при чаши, като задълбаване, блокиране или забавяне при пентакли.

Засега се чудя на обърнатата Звезда. Хванах я няколко пъти да показва приближаване, но предполагам че си мени значенията.
Та ако някой има опит с тази карта, ще се радвам да сподели smile

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #1 -: 4 Юни 2016 11:26:39, Събота »
То очевидно няма много посетители тук... но ако някой има въпроси относно карти, бих се включила в разискването им.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #2 -: 4 Юни 2016 18:48:36, Събота »
Извинявай, ShaAngreal, но последните две седмици се оказаха много натоварени и форума и работата тук останаха на заден план.
Отделно... Харесва ми да хванем някое тесте карти, било Таро, било индийски или някакви други и всеки да си направи свое тълкуване по картинката на всяка карта като сравняваме вижданията си, но до там. Когато гадая картите са ми само спусък за ясновидството или както Сянка казва - патерица. В него момент не се замислям картата права или обърната е и коя точно е, просто редя и говоря. Често приятелки ме питат защо една карта веднъж я обявявам за хубава, а друг за лоша?!? Ами така ми е дошло... Ясновидство...
Пробвай някой път като гадаеш да не се замисляш много-много и просто да отпуснеш мисълта си и да говориш, ще видиш, че степента ти на познаване ще се покачи много.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #3 -: 5 Юни 2016 12:19:03, Неделя »
Здравей, Цеци Вихронрав! :)
Няма за какво да се извиняваш wink не очаквам от един човек да движи форумът.

Аз също не се замислям много, когато тълкувам - оставям картите да ми разкажат историята си - понякога са много ясни, друг път не и тогава чета повече за значенията им.
Но трябва да ти призная, че улавям как някои от хората, които следя за тълкувателни принципи, наистина улавят същност, която може да се приложи в различни гледания. Например си имам няколко сайта, които следя, когато ми трябва значение на обърната карта и ако не го уловя в подредбата, се оказва, че те дават наистина ясни тълкувания. Доколкото после този, на който гледам потвърждава.

Честно казано не ползвам често картинките за гледане... дори съвсем скоро открих този начин докато разглеждах форума на Aeclectic. 
От друга страна тъй като следя други тълкувания, забелязвам, че наистина действа - например веднъж някой си представи комбинацията и Отшелникът на картата беше си вдигнал коляното и стъпил на един камък - т.е. кракът му веднага се набива на очи и се оказа, че човекът, на който се гледа имам проблем с коленете...
Обаче таро са по-скоро архетипи, символи... понякога тълкувам комбинации на друг само според картите - без да знам коя колода ползват, нито картинките на нея и се получава. Така че предполагам и двете са възможни... вероятно зависи от нагласите ни.

Някои хора твърдят, че не се гледа в определени дни - ако си сложиш съзнателни и подсъзнателни граници, разбира се, че няма да можеш, но това не се отнася за останалите. Най-малкото ограниченията са предимно на религиозна основа, която е различна при отделните култури.

Имам от известно време един прекрасен Оракул - ISIS ORACLE,  картинките са му супер красиви - точно за моя вкус, но само по тях не мога да видя, какво точно ми казва картата, най-малкото не познавам всичката символика там - бръмбари например , пирамиди или просто фигура. Обаче тълкуванията на всяка карта по книжката са много точни.

Ето например, питам, къде си в момента - в смисъл духовно състояние, нагласа.
Ако искаш пробвай, а ако не - ще ти напиша, какво се казва за тази карта, да видим дали ще пасне :)

Това е картата:
 

Взех ги от гугъл. Две, за да е по-ясно. Но я изтеглих аз от моето тесте. :)

Ще се радвам и ти да постнеш някоя карта или комбинация smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #4 -: 5 Юни 2016 17:28:55, Неделя »
Тази карта показва майката. Или по-скоро жена която е живяла и видяла и вече е готова да поеме отговорността на майчинството. В същото време... У нея няма тази мекота с която обикновено рисуват майките, тя е по-скоро майка боец или орлица. Пази боже някой да и нападне отрочето и ще го унищожи.
Ако тази карта е за мен... Някак не мога да я свържа с душевната си нагласа в момента. Точно в този момент се опитвам да набия в главата на порасналото си вече отроче, че не всичко е цветя и рози и току му подрязвам крилцата да не хвърчи толкова. smile
И да ти кажа... Ако понапишеш коментари и по други теми ще можеш да искаш достъп до скрити секции, а там си имаме тема за картите която би ти харесала мисля.
Колкото до това:

Quote ShaAngreal ()
не очаквам от един човек да движи форумът.

Лято е и кой във ваканция, кой се е натоварил да работи по на две -три места и форума по принцип лятото малко опустява. Даже аз уж съм по-свободна съм си зарязала практиките, но скоро ще се взема в ръце и се мятам на пълни обороти.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #5 -: 6 Юни 2016 16:11:20, Понеделник »
Здравей! smile Благодаря за коментарът!

Ето какво пише за тази карта –

Тъмна и трудна фаза е завършила. Идва нова – с надежда, светлина и успех. Спечелила си си я чрез смелост и упорство. Дори когато ти е идвало да се предадеш, си избирала да останеш силна, да се оставиш на „Божественото” и да продължиш пътя си.
Минала си през много неща и сега си с ново съзнание... отношение към нещата.

Картата казва, че често се срещаме с тъмната страна на света, но трябва да сме търпеливи, приемащи и позволяващи... Това са трудностите, през които минаваме, за да се преродим в нови същества. Трябва да изпитаме изключителна емоционална или физическа болка, духовна тъга, самота и копнеж за по-дълбоко свързване...

Може да ни отнеме седмици, месеци, дори години, за да се свързваме все повече и повече с божествената си същност.

Сега новата светлина ни позволява да изразим себе си. Връзки се съживяват или идват нови, представят ни се нови вдъхновения, възможности, любов и радост, енергийно силна общност, творчески умения, които не сме осъзнавали, че притежаваме.

Това тълкуване дали резонира повече?

Да, четох разни теми... но май нямам, какво да кажа по тях...

Благодаря за вниманието, Цеци Вихронрав!

Живи и здрави да сме! smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #6 -: 7 Юни 2016 18:53:16, Вторник »
Quote ShaAngreal ()
Това тълкуване дали резонира повече?
Ако изплувам от батака да... biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #7 -: 28 Юли 2016 21:42:38, Четвъртък »
Наскоро ми подариха колода Таро. Радвах се като дете на вафличка.
Но нямам никаква идея какво се прави biggrin Така де - знам какво е Таро,
но не умея да работя с него. Но пък картинките са хубави.
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #8 -: 28 Юли 2016 22:04:21, Четвъртък »
Neshama, какво таро... То защото има доста видове...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #9 -: 29 Юли 2016 12:10:57, Петък »
Не съм сигурна. Ще проверя и ще кажа. Класическо, мисля.
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #10 -: 29 Юли 2016 12:38:05, Петък »
Neshama, постни снимка, защото класическо - това нищо не говори...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #11 -: 29 Юли 2016 20:36:43, Петък »
Ще постна. Но няма да е скоро, сега технически
ми е невъзможно.
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #12 -: 31 Юли 2016 12:58:46, Неделя »
Quote Neshama ()
Наскоро ми подариха колода Таро. Радвах се като дете на вафличка.
Но нямам никаква идея какво се прави Така де - знам какво е Таро,
но не умея да работя с него. Но пък картинките са хубави.


Здравей, Нешама! :)

Просто започни да си говориш с картите - разпитвай ги и тегли карти - то всъщност е до нагласа на самата теб, да се синхронизираш с енергийно инфо поле - отваряш съзнанието си и разбираш отговорите на въпросите си, често осъзнавайки историята, която картите разкриват пред теб.
Колкото повече практикуваш, толкова по-лесно ще става wink

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #13 -: 31 Юли 2016 13:48:41, Неделя »
ShaAngreal, хубаво и разбираемо обясняваш. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #14 -: 31 Юли 2016 13:50:45, Неделя »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.