Автор Тема: Карти Таро и Оракули  (Прочетена 32281 пъти)

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #45 -: 2 Октомври 2016 18:32:42, Неделя »
Не,
алтернативата не е 100 лв. социално майчинство…Казах, че ще си търся друга работа. Не ме
мързи да работя, просто искам да се чувствам добре на работното си място. Както
през последната една година.  Осъзнавам,че това човек да е удовлетворен, е комбинация от няколко фактори – и естеството
на работа, и заплатата,  и шефове иколеги, та дори и колко пътува до работното си място. Защото в далечното минало
съм се убивала от път до работа и знам какво е.  А тук ми е сравнително удобно и това е единплюс, който отчитам.

Ако нямам
друг избор и ножът е опрял до кокала, ще търпя всичко…Но за Бога, от шест години не
съм стъпвала дори на едно единствено интервю и не съм пробвала нищо друго.

Междудругото
някои мои колеги се изнесоха в друга фирма преди да ги съкратят и единият
колега беше идвал да ни предлага да ни препоръча, защото търсели още хора. Когато
ми се обадиха да започна отново тук, му се обадих да го питам дали все още
търсят хора при тях. Като разбрах, че трябва да търся нередовни немски платци и
да ги притискам да си плащат дълговете, направо се отказах, независимо че там
заплащането беше с 400 лв. по-високо отколкото тук. Защото не всичко е пари и
знам, че ще се чувствам адски подтисната от такава работа…

Осъзнавам,
че нещата не са черно-бели… Ако човек е поставен в тотална безизходица, се налага
да направи компромис със себе си…И много често изгубва сили да продължи  да търси светлина в тунела.  Не мога да забравя горките хора в Горни Лом,които за жълти стотинки си отидоха, не остана и костица от тях… Да, сравнение с
тях аз изглеждам прекалено разглезена и  претенциозна…Но от друга страна ако човек имаизбор, трябва да търси най-доброто за себе си. Защото ние сме същества от
светлина и можем да бъдем истински щастливи само ако следваме мечтите си. Човек
не е роден само за да работи, да яде и да спи, а през свободните дни да
реанимира…

Аз не съм поставена в безизходица в момента и не се страхувам. Малко по-сложна ми е ситуацията, но в никакъв случай не е безизходица. Докато съм жива
и здрава знам, че ще се справя.

А и писах във форума, за да получа помощ при гадаенето с Таро, защото съм пълен
профан и искам да се уча… Ако желаете можете да се включите… smile

Благодаря много на всички за отделеното време! smile Можехте да го отделите за себе си, а не за мен! Оценявам този жест!  smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #46 -: 2 Октомври 2016 18:43:40, Неделя »
Армита, виждам, че си оправна и ще се справиш с решенията които трябва да вземаш. А колкото до гадаенето... Ша ангреал ще ти помогне най-добре. За мен няма знбачение права или обърната е дадена карта, аз просто превключвам на ясновидство и гледам. smile Но пък тези дни като ми остане минутка свободна ще ти гледам и ще ти пиша.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #47 -: 3 Октомври 2016 10:26:09, Понеделник »
Амрита, винаги има избор... Но за правилния избор си има време и място... Имам предвид развитието на причинно-следствените връзки... Защото именно причината и следствието от причината- това е начинът, по който функционира нашето бъдеще... Ако заложиш избързване или заложиш на не дотам добре формулирани причини- ще имаш последствия, които не са желаните... 

Така че, когато правиш избор, най- елементарното и достъпно средство за проверка какво ще следва е- ако се направи нещо си, то би ли последвало еди какво си или каква е вероятността да последва еди какво си... Устройват ли възможните последици- ако се случи и хубавото, но ако се случи лошото- какво се прави и има ли начин да се избегне лошото... И на тази основа - се ли действа или не се...

Що се отнася до тарото... Ако искаш сериозно да го изучаваш, имам предвид отвъд да го ползваш като символна връзка с несъзнаваното (понеже тарото ако ще се ползва като символи- съвсем не винаги върши работа за насока).... Ще ти е необходимо да се занимаваш с ясновидство... Зависи какво искаш и прочието...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #48 -: 3 Октомври 2016 22:46:22, Понеделник »
Здравей theshadow smile

съгласна съм с всяка твоя дума. И днес осъзнах, че сама саботирам себе си. Непрекъснато си мисля и говоря негативни неща за работата си - не искам да съм впрегатно добиче, няма да се справя, защо се набутах и т.н. От една страна когато съм на спокойствие сама със себе си се стремя да си внушавам и програмирам най-прекрасните неща, които искам да бъда и да станат, а през съзнателното си време саботирам всичко това... wink Т.е. досега програмирам само негативни неща за работата си, а пък уж искам да се чувствам добре там...

Що се отнася до тарото... Ако искаш сериозно да го изучаваш, имам предвид
отвъд да го ползваш като символна връзка с несъзнаваното (понеже тарото
ако ще се ползва като символи- съвсем не винаги върши работа за
насока).... Ще ти е необходимо да се занимаваш с ясновидство... Зависи
какво искаш и прочието...


По каква система имаш впредвид да се занимавам с ясновидство? Най-близкото до ясновидство, което съм чела е "развиване на психичните сили", не помня автора. В смисъл, че се даваха техники за това. Но мисля, че занимавайки се сериозно с която и да е истинска система, човек развива малко или много интуицията си. smile Шаманите в древността също са виждали къде е плячката и са предсказвали и други неща за благото на племето си, което също е ясновидство.

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #49 -: 3 Октомври 2016 23:01:16, Понеделник »
Току що хвърлих три карти с въпроса какво бъдеще ме очаква в най-новата ми работа?

Излязоха Обърната Висшата жрица, и изправени Кулата и Петица монети.

П.П. искам да питам има ли възможност за редакция на мнението, най-вече ако е допуснал без да иска правописна грешка? Аз такава опция не намерих... wacko

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #50 -: 4 Октомври 2016 08:35:17, Вторник »
Амрита... Редактирането следва да е преди да се постне... 

Сега за другото... 

Човек трябва да е реалист- прекаленото оторачване в черно-бели категории е вредно...  Обикновено всяко нещо си има и хубавите, и не чак толкова хубавите, и лошите страни... Ако човек иска да е честен със себе си, полезно е да гледа всичко, не само хубавото или само лошото... Същото важи и спрямо очакванията за бъдещето...

Аналогично и що се отнася до коя да е работа... Идеална работа е да се седи на диван и някой отгоре да ръси едри банкноти пари и каквото изръси-да си става наше, обаче тцъ- такава работа няма...
 
Но ако хубавото в работата е повече от лошото, значи работата е добра... Ако лошото е повече от хубавото- тогава значи е лош избор на работа и се мисли за смяна...

Относно ясновидството... Доста литература ми е минала през ръцете- не намерих автор, който да го описва... И Развиване на психичните сили на Уилям Хюит няма да свърши работа... И понеже проверката е най-висша форма на доверие- ако желаеш, пробвай се и се убеди лично в липсата на резултат от учене на ясновидство по масово разпространявани заблуди...

Шаманите... Сред тях може и да е имало ясновидци, но като всички системи, идващи отминалото- прекалено много суеверие до степен малко неща да стават за употреба и то след преработка....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #51 -: 6 Октомври 2016 21:14:06, Четвъртък »
Quote Амрита ()
Какво да направя, за да мога по-бързо и с лекота да имам здраво дете?
1. Да напусна сегашната си работа и да се върна на борсата - първа колонка -3-1-5 ?

2. Да остана на сегашната си работа и да стискам със зъби докато изляза по
майчинство? - втора колонка - 4-2-6

3 (O VI монети) - 1 (Паж на чашите) - 5 - (VIII жезли)

7 - Паж на монетите - ситуацията
4 (O IV Монети) - 2 (X мечове) - 6 - (O III Мечове)

Така, ами първото, което се набива на очи е, че няма отговор. Не от това зависи да имаш по-бързо и с лекота здраво дете.

Вероятно е по-добре направо да си зададеш въпросът, без да даваш тези опции.

Ще тълкувам картите, както аз ги усещам, но имай предвид, че те отговарят на теб и на твоята опитност, тъй като ти си ги изтеглила.

Паж Монети най-вероятно излиза, тъй като питаш за дете и имаш предвид материалното ви осигуряване. Пажовете често представят по-малки от нас, бебета, деца, ученици.

Паж Чаши е горе, което означава, че бебето ще дойде при първият вариант, но няма да ти е много лесно и ще трябва да „се защитаваш” по 7 Жезъла. Ще трябва да отстояваш правата и решенията си.

Ако останеш, 10 Меча показват силно разочарование, проблеми с другите, приключване и невъзможност да преодолееш някаква мъка (О 3М)...

При вторият вариант дори и не се загатва за дете. Нито ще си готова за него...

***
Ти по какво съдиш, че ще имаш подкрепата на близките си? За мен О 6П е по-скоро отказ да ти помагат, както и да приемаш.

С Райдър Уейт ли гледаш? Чудя се дали колодата ти е стандартна или с различни картинки.

Да, долу по някакъв начин ти е отнета сигурността – О 4П, а 10-те Меча са си тотално разочарование и стигане до дъното, може и
предателство.  Хубавото е, че е права и показва решение за самостоятелност и себереализация, освобождаване. Проблемът са обърнатите 3 Меча, които показват неразрешена ситуация.
Обърнати 3 Меча не ги познавам като по-бързо справяне, но си права, че не можеш да пуснеш миналото.

Защо мисля да тегля карти и аз – най-вече, защото ще ми отговорят по-ясно, тъй като са си мои smile и аз питам. Не знам дали ще е различен
 smile

О Маг и О Асо Меч предполагат липса на самоувереност, сила и непознаване на материя... или скрита истина. Да, точно така – да въплътиш по-висшата им форма! smile

***
Току що хвърлих три карти с въпроса какво бъдеще ме очаква в най-новата ми работа?

Излязоха Обърната Висшата жрица, и изправени Кулата и Петица монети.

Това е комбинация за внезапна голяма промяна. И най-вероятно ще се махнеш от там.

***

Да видим сега –
Какво да направя, за да мога по-бързо и с лекота да имам здраво дете?

Основа – О 7 Пентакъл
О 2 ПЕНТАКЪЛА – О 3 МЕЧА! –
КРАЛИЦА ЖЕЗЪЛ

Още не си готова... твърде много провалени планове и действия и не си ги преодоляла.
По принцип Кралица Жезъл ти казва, просто го направи. Нужна ти е вяра в себе си, решителност и да се наслаждаваш на живота с увереността, че  ще се справиш, каквото и да ти се изпречи пред пътя.
Знам, че е доста общо, но първите две карти описват проблемите ти и че ти е трудно да се откъснеш от тях, а Кралицата е решението – можеш да почетеш за нея, да видим дали резонира с теб smile

***
Нещо не съм в кондиция сега, но ще помисля, какви въпроси биха били полезни и ще гледам утре отново да се включа.

Поздрави!

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #52 -: 9 Октомври 2016 13:29:51, Неделя »
ShaAngreal, толкова
много време и усилия си вложила! Благодаря ти от сърце!  smile

Имах в предвид, че Пажът на чашите означава помощ от други хора, верни приятели
и най-вече от семейството. Той също така носи хубави новини, включително и за раждане на
дете. Нямах впредвид О 6 Монети, тя носи финансови затруднения. Неправилно ли
съм тълкувала Пажа на чашите според теб? 

Много ми харесаха тълкуванията на картите, които си публикувала на страницатаси. Кулата е една много особена карта, която носи изненадващи промени и
сътресения, променя начина по който възприемаме нещата. Няма начин да планираме
какво Кулата ще ни донесе, няма начин да знаем какво ще ни предложи. Кулата
представлява много грубо и болезнено пробуждане от стария начин на живот, от
старите схващания...Но в крайна сметка се оказва, че всичко, което човек
изживява, е за негово добро...Но може би го осъзнава чак след време.

Още не си готова... твърде много провалени планове идействия и не си ги преодоляла. 

Аз се чувствам готова, но не мога да се оттърса изцяло от миналото. Просто не спирам да обръщам главата си назад към спомените от миналото, какво е можело да бъде ако бях направила или не направила това или онова... wacko  

ShaAngreal, моля те обясними каква е тази основа, която слагаш, в случая О 7 Пентакъл? Аз бях разбрала, че се пита с
три карти. Какво означава тази основа?    
 
Нужна ти е вяра в себе си, решителност и дасе наслаждаваш на живота с увереността, че  ще се правиш, каквото и да ти
се изпречи пред пътя. ..Кралицата е решението – можеш да почетеш за нея,да видим дали резонира с теб.

 
Да, тази
карта като цяло резонира с мен, но често се появяват моменти на съмнения и
липса на увереност.

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #53 -: 9 Октомври 2016 14:14:44, Неделя »
Quote Амрита ()
ShaAngreal, моля те обясними каква е тази основа, която слагаш, в случая О 7 Пентакъл? Аз бях разбрала, че се пита стри карти. Какво означава тази основа?


Здравей! Картата, която остава най-отдолу на тестето, я наричамм основа, по англоезичните форуми и сайтове ще я срещнеш и като карта сянка - shadow card. Постепенно започнах да ѝ обръщам внимание и разбрах, че ми показва как се е стигнало до тук, може да индикира самият въпрос или ситуация, която е определила развитието по-натам.

Не всички я ползват, аз също не винаги я чета, но често проблясва като осъзнаване - а, значи така/ затова! smile

Тъй като за теб сега е важно дали и как да имаш детенце, бих предложила въпроси като - какво е добре да направя, за да се случи по най-добрия начин и после - какво да не правя/ да не обръщам внимание/ да се откажа, за да се случи.

 smile Поздрави!

П.П.
Имах в предвид, че Пажът на чашите означава помощ от други хора, верни приятели
и най-вече от семейството. Той също така носи хубави новини, включително и за раждане на
дете. Нямах впредвид О 6 Монети, тя носи финансови затруднения. Неправилно ли
съм тълкувала Пажа на чашите според теб?
 

Ами да ти кажа, не съм го улавяла Пажът Чаши да значи това... помощ... той е по-скоро вътрешно състояние на замечтаност и вътрешно фокусиране. Да, ако показва друг, то той би трябвало да е добре разположен към теб и наистина да е склонен да помага, но помощта му е повече емоционална и доколкото да съчувства..., не е много деен, за разлика от жезлите. В случая го виждам да представя детенце, което ще дойде при този вариант.

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #54 -: 9 Октомври 2016 15:42:49, Неделя »
ShaAngreal smile , предполагам, че няма значение дали основата се тегли като първа или като четвърта карта, тя си е все същата карта или? smile

Всъщност си права, че ако Пажът на чашите се тълкува като детенце, няма как да се тълкува и като помощ от близки. Всъщност това тълкуване (помощ от близки, както и евентуално хубава новина за дете го прочетох в Енциклопедията по Таро). smile

Искам да те питам и още нещо, ако човек пита дали в даден период има шанс да се случи нещо, как трябва да попита?

Да кажем в кой месец през 2017 година е най-благоприятен да започне дадено начинание. Какви карти трябва да изтегля и как да разбера дали ми се пада определения месец? Да кажем, че до десетата карта ще са до месец октомври включително, но остават ноември и декември, за които няма определени карти - 11 и 12. wacko  

Знаеш ли, ти се оказа права, че като човек започне да гледа и много по-бързо и лесно запомня значенията...Аз вече запомних някои значения... smile

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #55 -: 9 Октомври 2016 20:28:48, Неделя »
Използвам универсалното Таро на Уейт. Извинявай ти ме беше питала по-нагоре, но забравих да ти отговоря. Картите са малко по-големички от стандартните карти. smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #56 -: 9 Октомври 2016 21:01:42, Неделя »
Много ме радвате... Хартията, пък била тя и цветна, категорично е неспособна да показва бъдеще... За това е нужно ясновидство... Достатъчно понятно ли го обясних или има желаещи да се бъркат, че хартията и цветното мастило имат ясновидски способности и показват бъдеще? 
 
А в случая не е необходимо ясновидство... За въпросите на Амрита - има си НОИ и си има специализирани цели болници за репродуктивно здраве... Има си изглежда и куп работодатели, чакащи с нетърпение да наемат жена, на която и предстои да излезе по майчинство... Току виж имали време поне да я въведат в работата, преди да излезе по майчинство и да се наложи да и търсят заместник... Или пък не?

Освен това... Тук не е форум за налучквации и суеверия от типа ""кое е най-подходящо време за бебе"" - за тази цел е нужна пак повтарям консултация с лекар от специализирана репродуктивна клиника...
 
И ако не насочите темата в смислена посока- ще я заключа...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #57 -: 9 Октомври 2016 21:54:18, Неделя »
Консултирала съм се и с НОИ и с
достатъчно лекари, както и с най-близките си хора. И търся най-правилното
решение за себе си. Докато изчакам 2532 жени преди мен и дойде и моят ред…
 
Темата на ShaAngreal  гласи : ”Търся си хора, с които да обсъждаме итълкуваме карти - предимно таро, но може и оракули”.
 

Обикновено се тълкуват реални ситуации с реални хора…За мен това е най-смислената посока,  в която мога да пиша в момента, поне що се отнася до Таро.  Това е и единствената тема за Таро в свободната зона, в която мога да пиша. Мисля, че мненията ми
резонират с темата на ShaAngreal, а тълкуванията й са ми интересни и полезни. За мен това е учене...Но ако това те дразни - теб или някой друг, няма проблем да се оттегля и да не пиша повече.


Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #58 -: 9 Октомври 2016 22:22:41, Неделя »
Момичета, от личен опит зная, че ако за една ситуация или въпрос хвърлиш много пъти карти, със всяко следващо гадаене променяте причинноследствените връзки и променяте и крайния резултат. Накрая не получавате реален отговор диктуван от ясновидство, а това което ви се ще, но то не е реално...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #59 -: 9 Октомври 2016 22:55:22, Неделя »
@Амрита
Амрита, може би искаш да ме убедиш, че хартията и мастилото са ясновидци и има полза от безцелното налучкване, което почна да се ""резонира"" като смислено, интересно и полезно тук по темата?

Тук не се занимавате с таро двете, а с налучкване... Налучкването я налучкало, я не налучкало...

Тарото е ГАДАТЕЛНА система, не е НАЛУЧКВАТЕЛНА система... То е предназначено за ГАДАТЕЛИ- служи за концентрация при изпадане в ясновидски транс, т.е. тарото не е за всеки... Не е и символна система, че да се тълкуват залудо ей така символи... Ако беше удачно залудо да се кара само с тълкуване на символи и с научкване и работеше това на 100% успеваемост, всеки би го ползвал и би знаел какво следва като бъдеще...

Даже някой и друг път да се налучка- човек като си повярва и като се филмира, че налучкването е гадаене и такива грешни решения може да вземе мислейки си, че много му е хванал цаката на развитието на ситуацията, че успешно да си разбие живота...

Та ако ще си уплътняваш времето тук, докато чакаш твоя ред след 2532 жени или колкото там бяха- прави го смислено... Или темата ще бъде заключена... Не защото ""ме дразни"", а защото тук се държи ниво и не толерирам падане под това ниво... За мен е все тая кой ще се отказва , понеже прекъсвам, когато нивото падне и ще спира да пише...

@Цеци
Цеци, аз на такова нещо налучкване му казвам... 
Цитирам те-

""Накрая не получавате реален отговор диктуван от ясновидство, а това което ви се ще, но то не е реално... ""
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.