Автор Тема: Карти Таро и Оракули  (Прочетена 30979 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #30 -: 29 Септември 2016 09:22:55, Четвъртък »
Амрита, никаква борса, ако искаш да имаш пари за бебе- това ти го казвам и без карти, като собственик на фирма... Законодателят е предвидил да гледа назад в годините на какво си осигурявана... Напуснеш ли работа, ще е по взаимно съгласие и борсата като пари ще ти отпусне минимума и ще го вземаш този минимум много малко време... После, като тръгнат да ти изчисляват майчинството и това ще ти намали сумата... Ако работиш... Ако не работиш, съвсем ще ти орежат сумата за майчинство... Мисля беше- гледат как си осигурявана две години назад- това, ако работиш... Ако не работиш, тогава се изчислява по друг начин, който е неизгоден за майката...

А вече дали бебето ще ти е здраво- можеш да си отговориш и сама също без карти- чрез консултация със съответния лекар, че планираш бебе и какво следва да правиш и не правиш.... И тази консултация ти е по-важна от консултацията с картите... Лекар ще ти каже какви са начините да си улесниш забременяването и да се подготвиш за здраво дете...

Пожелавам ти всичко да се нареди по най-добрия възможен за теб начин...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #31 -: 29 Септември 2016 10:02:41, Четвъртък »
И още нещо можеш да направиш, амрита... Като установиш бременност, отиваш при личния ти лекар и договаряш издаване на болничен лист от мига на установяването на бременността... Това, таковата, понеже пишеш, че работата ти е свързана със стрес... Така ще си осигуриш спокойна бременност... И ако ти е минал изпитателния срок по договора (надявам се си на постоянен трудов договор), ти препоръчвам да направиш един жест на коректност- като забременееш и медицинско лице потвърди това, влез на четири очи при шефа си и предупреди, че скоро ще почнеш с болнични листове и после - майчинство... Да ти търси заместник... Казвам го от позицията на работодател... Много е неприятно от днес за утре да търсиш заместник, защото не се прави така- подборът на персонал изисква време (поне за който държи да има качествено подбран човек, дето работи, таковата)... Или да не знаеш, че е нужен заместник и да се изгърбят хората ти от работа...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #32 -: 29 Септември 2016 12:41:46, Четвъртък »
Quote Амрита ()
Искам дапопитам как е най-добре да задам въпроса си? Аз лично мисля, че е най-добре да
го задам във връзка с най-главния си приоритет. Парите не са водещите в случая,
но все пак трябва да си осигуря някакъв екзистенц минимум.  
 

Какъв изборда направя, за да мога по-бързо и с лекота да имам здраво дете?
1. Да напусна сегашната си работа и да се върна на борсата?

2. Да остана на сегашната си работа и да стискам със зъби докато изляза помайчинство? (Последното е много под въпрос при този стрес и преумора. Но пък кой знае. Случват се и чудеса...)

Мога ли така да комбинирам де факто два въпроса?  Ще получа ли точен отговор или разводнявам питането си?  

Или просто питам: Да напусна работа или
да остана на нея?
И вероятно ще получа отговор какво да очаквам в двата случая,независимо какви са приоритетите ми?
Здравей! Можеш да направиш и двата варианта - добре е да видиш, какво ти носят и да сравниш после отговорите, картите, комбинациите.
Като имам време и аз ще тегля, за да сравним, искаш ли? smile

Финансови средства само от работата си ли получаваш? Имаш ли начин да си фрийлансър или по друг начин също да се издържаш? Защото това, което казва Шадоу е вярно - не знам, на каква сума те осигуряват, но е добре да е поинтересуваш от майчинските, които ще получаваш ако ще зависиш от тези пари.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #33 -: 29 Септември 2016 13:50:44, Четвъртък »
ShaAngreal, като свободна професия (фрилансер) - каква ти е идеята ? То разликата с правене на фирма е едни 300 лв по-малко такси, понеже ще може да върши само една дейност- тази, за която при регистрацията предстви в АВ диплома или сертификат, че има правоспособност да я върши... При свободната професия пак има т.е. регистрация в АВ, пак има нужда от разход за счетоводител, който ще води счетоводство и ще пуска информация към НАП всеки месец, пак се внасят осигуровки - в случая като СОЛ...

Т.е. тя щом ще планира бебе, ако избере свободна професия, трябва да избере осигурителната комбинация, дето е с осигуряване за майчинство (при СОЛ има вариант без осигуряване за майчинство, който е с десетина лв по-малко осигуровки , но лишава от право на болнични и на майчинство)... И трябва както аналогично на фирма, да си развие дейността, което означава време и някакъв начален паричен капитал, който първите месеци да покрива разходите, които ще се натрупат минимум за счети и за осигуряване... Не е ли твърде сложно, ако бърза с бебето?

Но пак зависи на какви пари я осигуряват, с какви пари разполага и колко време може да изчака с бебето... Ако взема на ръка повече пари и добри, а я осигуряват на прага на длъжността, то тя губи и е прецакна с болнични и майчинство и ако има основание за регистрация като свободна професия, ако има и парите да си позволи разхода- може да се доусигурява сама на повече пари за нужните две години време, което иска държавата...

В смисъл няма да стане хем да работи свободна професия, хем да взема майчинство- до колкото знам, до навършване на определена възраст на бебето...

Това всичкото го пиша на база предполагаеми варианти, тъй като не зная каква е реалната ситуация с амрита, за да дам повече конкретика...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #34 -: 29 Септември 2016 20:05:50, Четвъртък »
Здравей, Шадоу! Не съм запозната подробно с тези неща. По-скоро имах предвид да работи докато си е у дома и си гледа лапето, а не да разчита на осигуровки. Особено ако бебе е по-спокойно, има доста време за компютър и други неща, които могат да се правят от дома. Поне аз така бях и с двамата.

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #35 -: 1 Октомври 2016 16:34:14, Събота »
Трогната съм. Не съм очаквала да
вземете толкова присърце проблемите ми. smile
 
Точно осигуровките за майчинство бяха
голяма драма за мен, когато ме съкращаваха. На реална заплата съм и сега и преди
съкращението ми в тази фирма (засега ми се губят два месеца осигуровки, през
които бях на борсата). Но осъзнах, че за пореден път може да имам хубави
осигуровки, но не и дете, както се случи през последните шест години. Затова
осъзнах, че не е хубаво да се вкопчвам на всяка цена в тези осигуровки, най-важното
е да бъда спокойна. 
 
Реших да
бъда честна още в началото и казах на най-големият ми шеф, от който зависи
всичко, че искам да имам дете и че ще ми се наложи да отсъствам поради ходене
на лекари (болнични не съм споменавала)и
той го прие нормално. Каза ми, че няма да имам проблеми да ме пускат (като ми
разсрочват отпуската на часове). Постъпи много човешки и благородно, може би
защото ме познава и отпреди (били сме на здравей, здрасти).  Иначе съм на съвсем нов договор на изпитателенсрок.  Да, може би точно това разбиране от страна на шефовете мезадържа, едва ли някой на ново място ще го прояви.   

По отношение на работата от вкъщи, от години си мечтая за такава работа, но мисля, че в България малко хора имат този късмет. Просто повечето работни места, които се предлагат, изискват ходенето на работа в офис. За фрилансер не съм сигурна, че ще успея да пробия, повечето се
занимават с графичен дизайн, от който нищо не разбирам.

"Напуснеш ли работа, ще е повзаимно съгласие и борсата като пари ще ти отпусне минимума и ще го вземаш този
минимум много малко време...'

 
Само за
уточнение, след като бъде съкратен по чл. 328 и отиде на борсата и все още не
си е използвал всички полагащи му се месеци (аз от девет използвах само два) ако човек започне
работа и в определен срок , независимо как е напуснал или са го освободили има
право да се върне на борсата със същото обезщетение, питах специално в НОИ,
отдел безработица, където ми оправяха документите. Ако пресрочи този срок, тогава ще получава
само 7 лв. на работен ден. Аз все още се вписвам в този срок, затова в момента съм изправена пред тази дилема. smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #36 -: 1 Октомври 2016 17:14:49, Събота »
328 КТ?!!! Че работодателят ти трябва да ти е много близък, за да се набута да ти прекрати договора на някое от тези основания по алинеите на 328- да си закрива част от фирмата, за да те съкрати, предполагам това като алинея визираш...  При това е времеотнемаща процедура, съпроводена с куп документи защо точно теб махат, а не някой друг- подбор се прави и трябва солидно да се аргументира- и ако фирмата е процъфтяваща , а теб те освобождават на база ""закриване"" на част от фирмата  и работодателят ти може да се уреди с проверка от Инспекция по труда и НАП... Не може да закрива частично фирма без основание... Как хем е на приходи, хем ще закрива част от фирмата- ще се търси незаконно съкращение и ще го разкатаят, ако не е направил качествена измама, замесвайки счети и адвокати... Това много трудно някой с акъла си ще го накараш да направи за теб...

И освен че е дълга процедура, по тази от алинеите на 328 КТ, ако шеф  те прекрати по тях и после той няма право да назначи човек на твое място сума време... Ти в другите алинеи не те виждам да се впишеш- другите изцяло закриване на фирмата, друга алинея е да докаже, че си без квалификация (после това ще те остави дълго без работа, ако ти го причини ), преместване на фирмата в друг град, уволнен незаконно служител съдът го слага на твоето работно място, да си станала на възраст за пенсиониране... Те такива те са основанията за чл. 328 КТ... Освен това е свързано с изплащане на парично обезщетение, което не е малко пари...

Сигурна ли си, че работодателят ти ще се навие на такива декларации на неверни обстоятелства заради теб, че и да декларира  и плати данъци върху обезщетение за теб? Понеже обезщетението се декларира пред НАП и се плащат данъци върху него... Разход е, освен че няма да е коректно подадена информация...

Отделно НОИ няма да ти дава майчинство по формулата на работеща жена... Без работа ли си- режат ти пари от майчинството...

Ако си в изпитателен срок, по - добре по чл. 71 КТ, но... Ако скоро си била на борсата... Имаше там уловка... Ако не са минали 3 години от както си ползвала борса последно- по чл. 71 Кт отиваш и вземаш минимума , т.е. няма да е на каквото си осигурявана... И ще го вземаш този минимум за 4 месеца... Чл. 71 КТ върши работа да вземаш повече пари, но само ако от последното ходене на борса са минали 3 години...

По-добре като забременееш и вземай болнични листове... В никакъв случай не ти препоръчвам да напускаш...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #37 -: 1 Октомври 2016 20:04:37, Събота »
Сянка, Армита няколко поста назад казва: "Ситуацията ми е следната: през юни ме съкратиха от фирмата, в която бях
работила почти шест години (заедно с всичките ми колеги) заради прекратяване на този проект и се озовах на
борсата. През август ми предложиха наново да започна по друг нов коренно
различен проект. Работата ми няма нищо общо с предишната освен,  че същата фирма
 ми е работодател. Въобще не бях сигурна, че искам тази работа,но под
влияние на мъжа ми и на две приятелки започнах.", което оправдава освобождаването и по въпросният член. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #38 -: 1 Октомври 2016 22:21:54, Събота »
Цеци, така написано-

Quote Амрита ()
"Напуснеш ли работа, ще е повзаимно съгласие и борсата като пари ще ти отпусне минимума и ще го вземаш тозиминимум много малко време...`
 

Само зауточнение, след като бъде съкратен по чл. 328 и отиде на борсата и все още не
си е използвал всички полагащи му се месеци (аз от девет използвах само два) ако човек започне
работа и в определен срок , независимо как е напуснал или са го освободили има
право да се върне на борсата със същото обезщетение, питах специално в НОИ,
отдел безработица, където ми оправяха документите.

Го разбрах, че сега иска да напуска по чл. 328 КТ... Защото в цитиранито от теб извадка от предходно мнение на амрита не пишеше на какво основание по КТ е прекратен договора... Не е само един възможният вариант на прекратяване  на тр.договор....

И като не е написано конкретно по кой чл. и ал. и на мен нищо не ми говори... Може да е прекратен проекта и да е прекратен тр.договор след това с персонала по 325 КТ, по 326 КТ, по 327 КТ, по 328 КТ, по 331 КТ... 

Амрита да уточни...  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #39 -: 2 Октомври 2016 10:29:38, Неделя »
Отново погледнах заповедта си - трудовият ми договор е прекратен през юни на основание
чл. 328, ал. 1, т. 2 от Кодекса на труда. Причината е, че голям клиент на
фирмата прекрати отношенията си с нея и останахме без работа. След време тя
сключва договор с друга компания и отново си търси нови хора. И се обажда първо
на свои стари служители да им предложи... 

От НОИ ме увериха, че независимо от начина напускане в моя случай мога да се
върна на борсата със същото обезщетение в рамките на определен срок, стига да
се впиша отново в едноседмичен срок при тях и в бюрото по труда. Надявам се да
не съм попаднала на некомпетентни служители, защото ми е много важно. Иначе не
виждам защо да ме лъжат и заблуждават. Два пъти ми го казаха, и когато се
отписвах при тях и после веднъж специално ходих и надълго и нашироко ги
разпитвах...

Сега преминавам към картите Таро. Изтеглих тези карти късно снощи и
оставих тълкуването за днес.

Какво да направя, за да мога по-бързо и с лекота да имам здраво дете?
1. Да напусна сегашната си работа и да се върна на борсата - първа колонка -
3-1-5 ?

2. Да остана на сегашната си работа и да стискам със зъби докато изляза по
майчинство? - втора колонка - 4-2-6

           
                     
                     
          
                                                                                  3  (O VI монети) - 1 (Паж начашите)  - 5  - (VIII жезли)
 

7 - Паж на монетите - ситуацията

                                                                                  4 (O IV Монети)  - 2  (X мечове)  - 6 - (O III Мечове)

Паж на монетите - независимо за какво питам, основният въпрос и проблем са парите
и как да си осигуря насъщният. Така тълкувам ситуацията според картите. 
 

Мисля, че ако поема по първия път има голяма възможност да сбъдна най-голямата
си мечта - жезли - и да бъда щастлива и да имам по-скоро дете - Паж на чашите.
Той означава също, че няма да бъда сама, че ще имам подкрепа на близките си. Въпросът е, че финансовата ми сигурност е застрашена и че ще имам
сериозни финансови проблеми - O VI монети. И вероятно ще се наложи да си правя сметка за какво харча всяко едно левче. 

Интересно, че и при вторият въпрос не ми е даден финансов просперитет -  може
би ще харча повече отколкото имам - O IV Монети. 

Може да има и друго тълкуване - тъй като работата ми е свързана с финанси и
плащания на клиенти, няма да се справям с тях.

ShaAngreal, сега тук интересно идваме пак при мечовете, за които ти каза,
че говорят за ментална ситуация, т.е. за нещо, което касае сферата на ума и че трябва да го реша и то ползвайки въздухът -разум и логика. Дали и тази комбинация показва, че все още не съм стигнала
до момента, в който да го направя, така че да се очертае определено бъдеще?
Мисля, че и мечовете включват страховетеми, че няма да мога да имам дете заради стрес и преумора.
 
Иначе X мечове може да означават, че се страхувам, че няма да мога дасе справя с работата и така или иначе в даден момент ще ме изритат заради
несправяне с нея. Някак си предварително съм се предала и съм решила, че всичко
е ужасно и че това не е моето място и че ще се мъча. След което идват O IIIМечове, които казват, че ще се справя по-бързо и лесно отколкото си мисля. Също
говорят за тъга и носталгия към миналото (предишната ми работа и предишната ми
шефка, с които сравнявам всичко към момента).    

Но във втория случай отговор за дете не виждам или е отрицателен. В никакъв
случай обаче аз лично не виждам да е положителен.

ShaAngreal, по-късно
ще хвърля и карти за по-общия въпрос. Ако ти се занимава хвърли и ти карти. Очакваш ли друг
отговор или просто доуточнения?
Какво влагаш в това да обърна O Маг и O
Асо мечове. Предполагам да обърна житейската си нагласа  към положителните им тълкувания?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #40 -: 2 Октомври 2016 11:32:04, Неделя »
Амрита, благодаря за уточнението, така вече те разбрах ...  smile

Препоръчвам ти, за да си улесниш вземането на решение, да попиташ в НОИ в случай, че си безработна и забременееш, какви пари за майчинство ще ти отпуснат... Питай, защото мисля, че ако си безработна, тогава си към Дирекция “Социално подпомагане” по местоживеене... И няма да ти гледат дохода, когато ти отпускат майчинството, защото майчинството ти ще е в графа социална помощ и беше някаква смешна сума... Питай ги в НОИ... Това е важно да го знаеш преди да напускаш... Както вече писах- ако ще забременяваш и парите са ти проблем- за теб единствената опция е да вземаш болнични от момента, в който лекар установи забременяването... Ако не си на тр.договор, държавата ще те удари финансово в майчинството като сума...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #41 -: 2 Октомври 2016 11:43:01, Неделя »
Армита, като чета предните ти постове оставям с впечатление, че при все, че не си в старият си колектив, фирмата като цяло е добра. Най- малкото е коректна и лоялна към служителите си. Казваш, че шефа ти е склонен да те пуска по изследвания в опит да заченеш, няма против да заимаш дете при все, че това означава да се лиши за година-две от труда ти...
Задай си въпроса би ли намерила друг такъв работодател?
Казваш, че имало стрес на работа. Ами няма работа без стрес. Това лято работих за най-любимият си шеф от всички които съм имала, но стреса си го имаше в големи количества. И не защото работата ми е лоша, а сезона беше ялов и... Стрес!
Честно не мислех да се намисам, защото звучиш досущ като синът ми и не исках да грубея, но....
На син си опитвам да внуша, че не колектива трябва да се нагажда към него, а той към колектива. Та и ти... Добре, вече не си в старият си колектив и страдаш. Да ама страдайки няма да върнеш времето - такава магия няма. Остава ти да се нагодиш към новият колектив и нагаждайки се и приемайки промените стреса ще намалее.
Ако не можеш да се нагодиш към новото се замисли и за друго... Едно дете е голяма промяна в живота и е свързано освен с удоволствието да се наречеш майка и с много стрес и отговорности. Ти готова ли си за това???
И все си мисля, че въпросите ти към картите трябва да са, не дали да напуснеш, а дали ще се справиш с предизвикателството да приемеш промяната и на работа и на колектив. Другият ти въпрос би трябвало да е дали си готова да бъдеш родител. Защото ако не ти харесват работата и колектива защото ти било стресиращо можеш да напуснеш, но ако в един момент ти дойде стресиращо майчинството някак не става с лека ръка да си напуснеш детето нали? Пиша всичко това от позицията на майка. Защото докато си порастя детето съм работила какво ли не и съм търпяла и кофти работа и излишен стрес, защото е безработица, а напусна ли и не успея да си намеря веднага работа детето ми ще гладува...
Та извинявай, ако съм била груба, но го правя в опит да ти помогна.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #42 -: 2 Октомври 2016 12:53:13, Неделя »
Препоръчвам ти, за да си улесниш вземането на решение, да попиташ в НОИ в случай,
че си безработна и забременееш, какви пари за майчинство ще ти
отпуснат...


Питала съм, 100 лв. социални. Една служителка направо ми каза да намера някой да ме осигурява поне 2-3 месеца преди това, за да взема поне минимална заплата. 

Цеци smile , в голяма степен съм съгласна с теб. Едва ли ще намеря друг такъв свестен шеф. Да, фирмата е коректна със служителите си, макар че ги гърчи от работа. Аз съм изумена от това, което се случва в момента - един колега го пуснали три седмици в студентска платена отпуска, друга колежка беше един месец в болничен, в момента постоянно я пускат почасово да излиза заради семейни проблеми, а пък на мен ми обещават да ме пускат заради ин витро процедури. И всичките сме на изпитателен срок, а толкова бързо могат да ни махнат ако решат...Да, затова си права...   

И да, разглезила съм се, защото когато ни казаха, че ще ни съкращават (а това стана около година преди това), първо останахме без работа хората в моя отдел. Не ни съкратиха, а ни прехвърлиха в друг отдел, където имаше доста работа и ни обучиха. Там имах най-невероятната шефка, истински ангел. Толкова ми беше спокойно цяла година и знаех, че това е работата, в която мога да остана до пенсия ако мога да избирам. Това беше най-ненатоварващата работа, която съм вършила в тази фирма. И осъзнах и нещо друго - че предпочитам да ми е спокойно в работата отколкото да имам развитие.  wacko

Но не съм съгласна, че човек трябва на всяка на цена да стиска със зъби и да се мъчи ако има избор. Междудругото в целия ми трудов стаж, това ми се струва наистина най-тежката и сложна работа. Май това е най-големият проблем, който ме притеснява дали ще се справя и дали ще издържа... 

Как да питам дали ще се справя с работата - три карти ли да хвърля или друга подредба? 

Не се страхувам от отговорността на майчинството...От 13-годишна възраст помагам в грижите за брат ми и винаги съм му била като втора майка, а когато той стана на 13 останахме само двамата и се наложи аз да поема цялата отговорност за него, включително и за тежкия пубертет, който изкара. Осъзнавам грешките си спрямо него, които ще се опитам да не допускам втори път. smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #43 -: 2 Октомври 2016 13:25:30, Неделя »
Армита, значи вече имаш опит в отглеждането на дете и носенето на отговорност. Но орносно работата в момент преди да излезеш в майчинство мисля, че не трябва да напускаш преди да си си осигурила нова работа. Решението все пак е твое.
Колкото до картите... Те показват какво би могло да се случи, а не какво със сигурност ще се случи. Всяко едно наше действие или бездействие оформя и променя евентуалното ни бъдеще. Аз лично като си гадая питам какво ме чака, ако постъпя еди как си.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #44 -: 2 Октомври 2016 17:16:43, Неделя »
Амрита, когато бях дете, за ясновидство се учих на контрол от една ясновидка, на която първият и урок беше , че няма съдба, нищо не е предопределено и картите са само картинки върху хартия... Че пред всеки човек стоят много варианти на бъдеще и кой ще се реализира зависи от цяла поредица фактори... Цеци ти е посочила личните действия и бездействия, но има и още работи, които влияят...

Така... Пишеш, че според теб имаш избор и затова не искаш да се мъчиш... 100 лв майчинство- това отговорен избор ли е според теб?

А после искаш след майчинството, предполагам... Искаш спокойна работа...

Имам си фирма, отделно работя към фирма на роднини... В един момент установих, че имам работа-мечта в очите на част от персонала...Бяха тръгнали подмятания колко подпирам стола да не падне и така по цял ден, а накрая хоп- пари в джоба... Понеже от страни гледано съм все по форуми и кога и някой да влезе- аз видимо не работя...

Но... Наложи ми се да отсъствам от работа дълго по здравословни причини... Намерих си заместник... Махнах 80% от задачите си, тъй като аз следя банки и боравя със суми пари, което няма да иде при случаен човек... Аз търся и намирам големи чуждестранни клиенти, което- заметникът тцъ... Аз отговарям за системи за качество... Аз държа връзка с институции във връзка със системите за качество... И т.н.- което на заместника също отпада... И въпреки цяла поредица отпаднали неща- заместникът звъни и се оплаква , че се сбърква от работа и се зарива в решаване на проблеми... И явно не успява да си организира врмето и да си свърши задачите, защото пустото свободно време все го няма и го няма...

Та... Аз нали подпирах стола да не падне на перфектната работа и вземах пари за висене по форуми... За отстрани гледано- да, така е... Но то работа в стил - някак е като по вица- туризмът и имиграцията не са едно и също...

Помисли добре какво разбираш под спокойна работа, на която не се мъчиш... Има ли кой да ти подари такава?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.