Автор Тема: Карти Таро и Оракули  (Прочетена 29163 пъти)

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #15 -: 31 Юли 2016 15:21:30, Неделя »
Казваш да не им чета ръководството за значения?
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #16 -: 2 Август 2016 13:20:19, Вторник »
ShaAngreal, дадох ти достъп до секциите с паролите- заповядай в секцията за таро, ще се радвам на твое участие там... smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #17 -: 3 Август 2016 11:00:27, Сряда »
Благодаря, Цеци Вихронрав! smile

Quote Neshama ()
Казваш да не им чета ръководството за значения?

Знаеш ли, има различни начини да се свързваш, както с картите, така и с подсъзнанието си. За някои действа само гледането на картинки, но тъй като при таро се смята, че работи с архетипи и нагласи, смятам че е добре да се видят значенията, които авторът предлага. Аз лично едва напоследък започнах да следя, каква точно е картинката.
Така че бих те посъветвала да пробваш и двата начина, за да разбереш, кой ти пасва повече.
Аз например обръщам внимание на числата - Асото е силна енергия, възможност, импулс, който идва отвън и ние решаваме дали да го ползваме.
При двойката имаме уравновесяване и решаване как да се използва силата.
Три - развитие,
4 - установяване, стабилизиране, ограничаване
5 - решаваш да излезеш от черупката си и често това е стресиращо, тъй като се срещаш с нови неща
6 - балансиране и боравене с тази енергия
7 - духовно развитие, съзнателно насочване и разбиране на енергията определена от елемента - огън (активност), вода (емоции) и т.н.
8 - тук вече се работи с тази енергия, можем да я изявим целенасочено
и т.н.

Това, което искам да кажа е, че в зависимост от нашата опитност, картите могат да ни говорят по различни начини. А колкото повече практикуваме, толкова по-лесно става да се свързваме със знанието, да се синхронизираме с енергийните инфо полета. Това може да стане, както с карти, така и с бобчета smile А след известно време дори няма да имаме нужда от тях.

Quote theshadow ()
ShaAngreal, дадох ти достъп до секциите с паролите- заповядай в секцията за таро, ще се радвам на твое участие там...


Благодаря, Shadow! Тези дни ще се включа smile

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #18 -: 3 Август 2016 12:45:25, Сряда »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #19 -: 3 Август 2016 12:59:16, Сряда »
ShaAngrealsmile ще очаквам включването ти когато, тогава...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #20 -: 18 Септември 2016 11:21:52, Неделя »
Здравейте smile ,
искам да ви питам как се учихте на Таро? Аз все още съм на етап да медитирам върху Големите аркани и да записвам усещанията си. Отделям по много време за една карта по колодата на Уейт. Чак след това започвам да ги уча от "Карти Таро Енциклопедния - стъпка по стъпка". Става бавно, защото работя и правя и сто други неща.

Искам да се запиша на курс, за да си дам тласък и да напредна по-бързо. Но не знам на кого да се доверя. Намерих два сайта, които ми направиха добро впечатление. Не искам да е с препускане. Или да имам само по две, три минути, за да усетя една карта.

(линковете са премахнати от The Shadow)

Можете ли да ми препоръчате тези тароманти или други? Моля ви дайте ми препоръки! Благодаря!

П.П. Не знам дали имам право да слагам тези линкове, пиша за първи път. Ако е проблем, моля модераторът да ги изтрие. Не правя реклама на никого, не познавам тези хора. Просто търся... smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #21 -: 18 Септември 2016 11:42:22, Неделя »
Амрита, правилно си подходила към картите с медитация. С времето няма да ти отнема време да " усетиш" картата, а ще става за секунди, защото все пак ти гадаеш, а не картите.
А кой сайт за изучаване на таро да избереш... Избери си го на усет. На теб да ти харесва и да ти е удобен.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #22 -: 18 Септември 2016 12:10:02, Неделя »
Цеци_Вихронрав, тез "тароманти" от линковете- платени... Аз затова изтрих линковете- не им е мястото тук...  А ги поства, защото пита за курсове какви да записва... Тук обаче не е форум за такъв вид препоръки..
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #23 -: 18 Септември 2016 20:21:27, Неделя »
Амрита, в секцията за хаос магията има информация като за начало за занимания с таро и с ясновидство (двете са свързани и едното без другото не може- защото картите в крайна сметка са лист хартия с картинка и нищо повече)... Това е в Liber MMM  и в Liber Lux... Безплатно и общо-достъпно... Стига да те устройва... smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #24 -: 21 Септември 2016 12:17:26, Сряда »
Quote Амрита ()
Здравейте ,искам да ви питам как се учихте на Таро?
Здравей, Амрита!
Да медитираш с картите е много добра идея, въпреки че аз самата никога не съм го правила... някак не съм достатъчно търпелива за това smile

Аз лично започнах с приятели и заедно разглеждахме картите, правихме подредби, тълкувахме по картинки и усещания.
После вече ми стана наистина интересно и започнах да търся значенията им в нета и току от някоя книга. Оказа се обаче, че не всички значения резонират с мен, така че просто си записвах онези, които са ми интересни.
Също ми помогна участието във форуми и общуването с други относно картите.

Смятам, че най-полезно за придобиването на опит и увереност при боравенето на карти е направо да започнеш да гледаш. На себе си, на приятели, на близки и непознати. Извади ги и просто се остави на усещанията си - потърси историята, която разказват. Най-лесно е да започнеш с подредби от три карти, за да видиш как се развива една история.

Ако желаеш можеш да започнеш и тук, в тази тема - изтегли три карти за някакъв въпрос - може и за минало събитие и заедно ще тълкуваме smile

Поздрави и Успех! smile

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #25 -: 22 Септември 2016 23:24:40, Четвъртък »
Благодаря, Theshadow! smile Ще използвам утрешния свободен ден за това, както и за други приятни четива. 

 Здравей ShaAngreal! smile  

Задавам въпроса, който ме вълнува силно, но все още не мога да взема окончателно решение. Обмислям сериозно да напусна сегашната си работа. Какви ще са последствията от това?
1. Седмица мечове - изправена, 2.Магьосник мечове - обърнат, 3 Асо мечове - обърната 

Само да попитам, нали трите карти се тълкуват като 1. близко минало 2. настояще и 3. близко бъдеще? Поне така са представени отговорите в енциклопедията по Таро и пак въпросът е за работа.

В случай, че се тълкуват по този начин, бих дала следното тълкуване:

1. Това са може би минали разочарования и излъгани очаквания, свързани с работата...
2. В настоящето посредствена работа, която ограбва времето и потенциала на питащия.
3. Болезнено и трудно ново начало. Невъзможност за раждане за дете или спонтанен аборт... (Знам, че не питам за това, но този въпрос също ме вълнува адски много и тъй като видях, че асо мечове изправена може да означава раждане на дете, логично си мисля, че обърнато асо може да означава точно обратното).        

За съжаление не виждам нищо положително в тези карти, дали все пак има нещо положително? Благодаря предварително! smile
 


Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #26 -: 24 Септември 2016 23:16:18, Събота »
Quote Амрита ()
Задавам въпроса, който ме вълнува силно, но все още не мога да взема окончателно решение.
Обмислям сериозно да напусна сегашната си работа. Какви ще са последствията от това?
1. Седмица мечове - изправена, 2.Магьосник мечове - обърнат, 3 Асо мечове - обърната
 

Само да попитам, нали трите карти се тълкуват като 1. близко минало 2. настояще и 3. близко бъдеще? Поне така са представени отговорите в енциклопедията по Таро и пак въпросът е за работа.
Здравей!
А ти често ли си задавала този въпрос? Помниш ли в началото, какви карти излизаха?

Подредбите от три карти могат да се тълкуват по доста начини, но важи този, който ти си избереш.
Би могло да е също - Ситуация - Проблем - Съвет 
или Проблем - Причина - Решение.
Важното е преди да редиш, да решиш коя подредба ще ползваш.

За картите, които си изтеглила - не ти отговарят, какви ще са последствията, а че вече си загубила твърде много енергия и че не си запозната с "цялата истина". Има нещо скрито или някой те мами... съзнателно те манипулира.

Всичките карти говорят за скрита истина и невъзможност да се решиш да следваш собствения си път. Оставяш се на общественото мнение и нагласи да те ръководят.

Защо си мисля, че твърде често си задавала въпросът - не ти отговарят пряко, а описват ситуацията ти.

Имаме само мечове от елементите, което говори за ментална ситуация, т.е. това е нещо, което касае сферата на ума - трябва да се решиш и то ползвайки въздухът - разум и логика. 
Нямаме нито жезли - действия, активност, нито пентакли - проявление, физическо ниво, така че тази комбинация показва, че ти самата не си стигнала момента, в който да си сигурна, че ще го направиш, за да се види определено бъдеще. 

Комбинацията показва твоята нерешителност... като че е изтръгнат живецът (О Маг) и не може да заяви истината дори пред себе си.

Засега О Маг ни казва, че се съмняваш в себе си дали можеш да се справиш и неувереност, която те кара да се чувстваш скована и затънала в нещо безнадеждно и неприятно. А комбинацията с О Асо Меч - съзнателно подадена невярна информация, с цел някой да бъде манипулиран - така я усещам.

Съветът тук е да изправиш Мага и Асото Меч, за да видиш реалната ситуация. Би могла да извадиш тези две карти и да помедитираш с тях, за да ти се изяснят нещата или просто да разбереш, какво искат да ти кажат smile

Има една подредба на Хайо Банхаф - Избор - 

        3 - 1 - 5
7
        4 - 2 - 6

Всяка една редица показва как ще се развие ситуацията при съответното решение. 
7 - описва въпросът, ситуацията.
Аз често ползвам тази подредба, когато се чудя нещо smile

Надявам се да съм ти била полезна smile И разбира се съм отворена за коментари.

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #27 -: 26 Септември 2016 23:05:49, Понеделник »
Благодарямного за отделеното време и усилия! smile Мисля, че много точно долови емоционалното мисъстояние по въпроса. Междудругото си помислих, че ОМаг показва моята тотална
обърканост и неувереност в ситуацията, но реших, че си внушавам, тъй като знам
как се чувствам и затова потърсих друго значение. Досега не съм питала картите какво
мислят дали е по-добре за мен да напусна. Сега питам за първи път. 

Ситуацията ми е следната: през юни ме съкратиха от фирмата, в която бях
работила почти шест години (заедно с всичките ми колеги) заради прекратяване на този проект и се озовах на
борсата. През август ми предложиха наново да започна по друг нов коренно
различен проект. Работата ми няма нищо общо с предишната освен,  че същата фирма ми е работодател. Въобще не бях сигурна, че искам тази работа,но под влияние на мъжа ми и на две приятелки започнах. Сега си чувствам ужасно
неудовлетворена, стресирана и чувствам, че няма да мога да издържа много дълго,
просто ще се разболея. От НОИ ми казаха, че до няколко месеца имам право да се
върна на борсата и да си използвам останалите шест месеца със същото обезщетение
и да продължа да си търся друга работа.
А защо не си търся нова работа в момента ли? Ами защото мобилният ми телефон е
заключен по цял ден в едно шкафче и няма кой работодател да ме намери (преди
телефоните си бяха при нас на бюрата и въобще не е имало такъв полицейски
режим).  

"Комбинацията показва твоятанерешителност... като че е изтръгнат живецът (О Маг) и не може да заяви
истината дори пред себе си. Засега О Маг ни казва, че се съмняваш в себе си
дали можеш да се справиш и неувереност, която те кара да се чувстваш скована и затънала
в нещо безнадеждно и неприятно."


Да, точно това
е начинът, по който се чувствам. Изрази го абсолютно точно, все едно прочете
мислите и емоциите ми…
 

Искам да тепитам при подредбата на Хайо Банхафкакво означават картите от едно до шест, как да ги тълкувам? Рових в интернет,
но не намерих такава подредба на Хайо Банхаф.
Или са четири или повече от седем, но не намерих със седем карти. smile   


Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Карти Таро и Оракули
« Отговор #28 -: 27 Септември 2016 08:40:06, Вторник »
Здравей, Амрита! smile
Първо ми се иска да уточня, че всъщност като питаме картите, ние питаме самите себе си. Не картите ни отговарят, колкото се отваряме за по-финни нива на разбиране. Може и да си наясно с това, но за всеки случай, да не стане объркване, че самите карти са със собствено съзнание smile Разбира се ние ги одухотворяваме, доколкото можем да го правим с всеки предмет, в който влагаме мисъл и намерение.

Много добре си усетила О Маг и все повече ще се доверяваш на интуицията си, когато ползваш таро smile

Прощавай, очевидно не съм обяснила добре подредбата, а и имам и правописна грешка за името му  rolleyes
Хайо Банцхаф - Избор -

    3 - 1 - 5
7
    4 - 2 - 6

7 описва ситуацията,
3 - 1 - 5 са комбинация, която описва едната възможност - четат се заедно като история, която се развива,
4 - 2 - 6, описват, какво ще стане ако избереш другата опция.

А числата показват как подреждаш картите smile

Поздрави! smile

Сега като се замисля, обърнатото Асо Меч може да показва и съзнателното възпрепятстване на комуникации и информация. 
Стига да обърнеш Мага, всичко ще се подреди.
Можеш да питаш как да го направиш или да си помедитираш по въпроса.

Неактивен Амрита

Карти Таро и Оракули
« Отговор #29 -: 28 Септември 2016 20:58:06, Сряда »
Благодаря
много! smile

Искам да
попитам как е най-добре да задам въпроса си? Аз лично мисля, че е най-добре да
го задам във връзка с най-главния си приоритет. Парите не са водещите в случая,
но все пак трябва да си осигуря някакъв екзистенц минимум.  
 
Какъв избор
да направя, за да мога по-бързо и с лекота да имам здраво дете?
1. Да напусна сегашната си работа и да се върна на борсата?
2. Да остана на сегашната си работа и да стискам със зъби докато изляза по
майчинство? (Последното е много под въпрос при този стрес и преумора. Но пък кой знае. Случват се и чудеса...)

Мога ли така да комбинирам де факто два въпроса?  Ще получа ли точен отговор или разводнявам питането си?  

Или просто питам: Да напусна работа или
да остана на нея? И вероятно ще получа отговор какво да очаквам в двата случая,
независимо какви са приоритетите ми? smile