Автор Тема: Как да си изберем камък  (Прочетена 15766 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #15 -: 15 Септември 2018 15:14:12, Събота »
Щом е така значи и едно най обикновенно измиване с течаща вода би свършило същата работа.?
Ако държиш камъкът ти да е чист на вид...да. :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

asa

  • Гост
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #16 -: 15 Септември 2018 15:33:45, Събота »
Щом е така значи и едно най обикновенно измиване с течаща вода би свършило същата работа.?
Ако държиш камъкът ти да е чист на вид...да. :)
Друго имах впредвид. Щом всичко е безмислен ритуал залъгалка то тогава няма значение дали ще го миеш слагаш на лунна светлина итн. Както и иде реч че самите камъни нямат никаква реална стойноност освен за украса.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #17 -: 15 Септември 2018 18:23:39, Събота »
Както и иде реч че самите камъни нямат никаква реална стойноност освен за украса.
Е, не е безсмислен ритуал...помага на съзнанието да се настрои по определен начин и както писах - подсилва ефекта на самовнушението.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #18 -: 19 Септември 2018 00:09:11, Сряда »
Щом всичко е безмислен ритуал залъгалка то тогава няма значение дали ще го миеш слагаш на лунна светлина итн. Както и иде реч че самите камъни нямат никаква реална стойноност освен за украса.
Луната влияе на планетата ни по много начини. Влияе на приливите и отливите, влияе и на хората. При пълнолуние ставаме по-чувствителни, обострят се хронични болежки, либидото ни се покачва и т.н. Луната влияе и на минералите като активира енергията им. А минералите имат своя енергия и взаимодействат с човешкото тяло.
Турмалинът например при загряване се наелектизира. И под загряване имам впредвид като го подържиш в ръце.
Нефритът (любимият ми камък) също взаимодейства с човешката кожа. Според преданията предупреждавал собственика си когато го чака нещо лошо като потъмнявал с един или два нюанса. Реално ние неосъзнато знаем когато ни предстои нещо неприятно. Ама нали съм по примерите... Да кажем, че си окъснял със вноската в банката и няма от къде да вземеш паяри да я направш. Знаеш си, че ще почнат едни търсения по телефона и едни неприятни разговори, тялото ти отделя едни химии които са следствие на тревогите ти и нефрита който виси на шията ти потъмнява - един вид те предупреждава, че те чака нещо лошо. Ако пк си щастлив отделяш ендрофин и нефрита изсветлява.
Янтарът (кехлибар) и перлите (естествените) ако се носят редовно и опират в кожата стават искряши, ако не се носят дълго време потъмняват и стават мътни.
Та... Талисманите действат освен с НЛП (нервно лингвистично програмиране) и със своята собствена сила.

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

asa

  • Гост
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #19 -: 19 Септември 2018 14:46:53, Сряда »
Щом всичко е безмислен ритуал залъгалка то тогава няма значение дали ще го миеш слагаш на лунна светлина итн. Както и иде реч че самите камъни нямат никаква реална стойноност освен за украса.
Луната влияе на планетата ни по много начини. Влияе на приливите и отливите, влияе и на хората. При пълнолуние ставаме по-чувствителни, обострят се хронични болежки, либидото ни се покачва и т.н. Луната влияе и на минералите като активира енергията им. А минералите имат своя енергия и взаимодействат с човешкото тяло.
Турмалинът например при загряване се наелектизира. И под загряване имам впредвид като го подържиш в ръце.
Нефритът (любимият ми камък) също взаимодейства с човешката кожа. Според преданията предупреждавал собственика си когато го чака нещо лошо като потъмнявал с един или два нюанса. Реално ние неосъзнато знаем когато ни предстои нещо неприятно. Ама нали съм по примерите... Да кажем, че си окъснял със вноската в банката и няма от къде да вземеш паяри да я направш. Знаеш си, че ще почнат едни търсения по телефона и едни неприятни разговори, тялото ти отделя едни химии които са следствие на тревогите ти и нефрита който виси на шията ти потъмнява - един вид те предупреждава, че те чака нещо лошо. Ако пк си щастлив отделяш ендрофин и нефрита изсветлява.
Янтарът (кехлибар) и перлите (естествените) ако се носят редовно и опират в кожата стават искряши, ако не се носят дълго време потъмняват и стават мътни.
Та... Талисманите действат освен с НЛП (нервно лингвистично програмиране) и със своята собствена сила.
Благодаря. Доста изчерпателна и професионална информация.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #20 -: 19 Септември 2018 17:13:45, Сряда »
Благодаря. Доста изчерпателна и професионална информация.
Не е най-изчерпателната, но... Камъните са моята слабост и чета много по темата. А хобито ми е да ги дълбая и гравирам с раязлични символи сътворявайки талисмани от тях. И мога да се похваля, че талисманите ми действат. :)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #21 -: 25 Март 2020 16:36:58, Сряда »
Камъкът,който чувствам като моят камък е Лапис Лазули. Преди време си бях взела рубин,но след като го носих известно време не се чувствах добре.След като свалих рубина се почувствах по-добре. С Лаписа съм много по-спокойна и ми помага в опитите за медитация. Наскоро си взех гранат и странно как изведнъж ми хрумна отново да си взема рубин. Ще видим как ще се чувствам когато започна да го нося със себе си.

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #22 -: 26 Март 2020 11:59:02, Четвъртък »
Лапис лазули е чудесен камък за медитация, също и планински кристал и аметист. Аз имам особено влечение към сините и лилавите камъни. Имам доста богата колекция от всякакви камъни, имам и много гривни с тях.
С камъка трябва да създадеш връзка и дори някой да ти препоръчва камък, защото има определени свойства, ако не го чувстваш като твоя, просто ще си имаш само едно украшение.

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #23 -: 26 Март 2020 13:11:42, Четвъртък »
Съгласна съм с теб,Jadis

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #24 -: 26 Март 2020 13:13:33, Четвъртък »
Ако знаеш как да използваш и почувстваш камъните всеки един от тях може да ти помага.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #25 -: 26 Март 2020 14:52:20, Четвъртък »
Аз толкова много обичам камъни, че си нямам камък който да ми е любим или да го чувствам "моя си" камък. Но за сметка на това сутрин като стана и си погледна многото си камъни някак усещам кой от тях ми е нужен в момента и го вземам със себе си. А когато ми е чоглаво (като днес) обчиам да наредя всичките си камъни на масата и да взема всеки от тях в ръка, да го усетя, да попия от силата му и след това нещата започват да се нареждат.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #26 -: 26 Март 2020 22:39:50, Четвъртък »
За да избера камък, трябва да го пипна и подържа няколко секунди, за да усетя, че е моят... Сякаш му "опипвам цвета".
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #27 -: 27 Март 2020 10:44:19, Петък »
Подсетихте ме с тези камъни, че трябва да почистя и заредя моите. От дълго време не съм го правила.

Неактивен Skully

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 39
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #28 -: 20 Април 2020 12:17:39, Понеделник »
Аз имам пръстен с аметист. Харесах си го преди да започна да се интересувам от свойствата на камъните. Прочетох че помага да сънуваше повече (по-вероятно да помниш сънища) и да получаваш пророчески сънища. Започнах да си правя експерименти с камъка. Ако го оставя на нощното шкафче или не го сваля, докато спя, всяка сутрин помня сън или поне че съм сънувала нещо.

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #29 -: 22 Април 2020 10:09:33, Сряда »
Обожавам аметист. Имам и една малка друза. Много ми харесва млечния му лилав цвят, действа ми успокояващо.