Автор Тема: Как да си изберем камък  (Прочетена 15799 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Как да си изберем камък
« -: 27 Декември 2015 10:03:09, Неделя »
Тези дни в магазин за минерали  и бижута дочух как две дами си говореха с продавачката. Едната каза, че много и харесал един минерал (май тигрово око си беше харесала), но се притеснявала дали и отговаря на зодията. И се присетих, че съвсем съм си зарязала темата за камъните. Пък и освен да пиша кой камък какви магически и лечебни свойства има е хубаво да напиша и как да си изберем камък.
Вярно, че всеки камък отговаря на някоя от зодиите. Няма да пиша кой на коя зодия, в нета има достатъчно информация по темата. Искам да споделя, че освен, това всеки камък носи и различно магическо въздействие или различна енергия. И когато влезем в магазин за минерали не е задължително да търсим камък който отговаря на зодията ни. Може да потърсим такъв който ще засили определена енергия или най-добре на усет... За себе си съм установила, че като избера камък на усет и после проверя каква енергия засилва този камък установявам, че интуитивно съм избрала най-правилният към момента камък.
Та така... Като сте сред много минерали и търсите своя просто се отпуснете, не мислете за зодии и други такива а разгледайте камъните и им се насладете, пипнете ги, почувствайте ги и вашият камък ще ви намери сам.
Последният път влязох в същият магазин с ясното съзнание, че ми трябва зелен нефрит. И докато разглеждах да открия въпросният нефрит попаднах на аметист който толкова ми хареса, че го купих независимо, че вече си имам голям и красив аметист. А нефритите които предлагаха в момента бяха красиви, но нито един не ми изглеждаше като да го сложа на верижка на врата си.
Та когато избирате своят камък се оставете изцяло на вътрешният си усет. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Как да си изберем камък
« Отговор #1 -: 27 Декември 2015 10:09:42, Неделя »
След като изберете своят камък е хубаво и да ги изчистите и заредите.
Според приятел геолог който обработва и продава минерали камъните помнят или по-скоро задържат известно време енергията на този който ги е държал в ръце. И понеже докато дойде камъка до вас е минал през много ръце е хубаво да се изчисти.
Изчистването става като го държите известно време под течаща вода, а вечерта го сложете в паничка в която предварително сте поръсили пласт сол и го оставете през цялата нощ на лунна светлина. Хубаво е това изчистване и зареждане да става поне веднъж месечно и по пълнолуние.
Според поверията солта с кристалната си структура изчиства, а луната зарежда камъка.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Как да си изберем камък
« Отговор #2 -: 27 Декември 2015 12:37:12, Неделя »
Цеци_Вихронрав, някои минерали не понасят вода... Променя структурата им... Някои даже са водоразтворими и мокренето е фатално... Примерно водоразтворими са Целестинът, а също и Селенитът.... Аналогично със сол или вода със сол... Протичат химични реакции, които разрушават структурата на кристала- може да стане мътен на цвят или по-зле... Това, ако е истински, а не е някоя имитация (много магазини продават имитации, за които няма значение дали ги мокрим, солим или друго)...

Според мен, правилното е да се подържи на Лунна светлина, за да се изчисти и това е достатъчно... А ако се познава минералът добре и е сигурно, че водата и солта няма да го разрушат, едва тогава да се прибягва до тези способи...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Как да си изберем камък
« Отговор #3 -: 27 Декември 2015 12:57:46, Неделя »
Сянка, прав си, пропуснах да спомена че някой камъни не понасят да бъдат мокрени. Просто камъните които се ползват за бижута обикновено понасят добре вода и понеже за мен талисман и бижу са едно и също и се подведох...
Както винаги си прав. Благодаря за поправката. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Как да си изберем камък
« Отговор #4 -: 27 Декември 2015 17:48:15, Неделя »
Харесва ми. От доста време се каня да си купя някакъв си камък за мен самата, но така и пропускам. Та, мисля след празниците да отделя време, да посетя бижутериен магазин и да почувствам камък. Преди време ми се беше случило с един, но... прекалено скъп и не успях да си го купя. Нищо, имам си пък други.  wink
Но, знаеш ли, интересно е, че при някои бижута (имам много и ти знаеш)... Как да кажа? Някои ги чувствам точно мои, носят ми късмет, когато ги сложа... а други - не! Малко в коментара ми не става дума само за камъни, но и като цяло. И вероятно като се замисля е точно на принципа, който споделяш ти...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Как да си изберем камък
« Отговор #5 -: 27 Декември 2015 17:53:04, Неделя »
Тези които не чувстваш като свои ще дойде момент когато от вътре ще ти дойде да подариш на друг и на този друг те ще донесат много късмет. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Как да си изберем камък
« Отговор #6 -: 27 Декември 2015 18:04:29, Неделя »
Цеци_Вихронрав, случвало ми се е.  smile
Дори като се замисля, понякога като дам "на заем" (момичета сме  biggrin ) и... "на заем" го превръщам в завинаги (по усет). 

По себе си съм забелязала и друго. В дадени моменти, различни камъни сами ме влекат. От вътре ми идва да сложа точно определен, да го нося или нещо подобно. Малко променихме идеята на темата, но като цяло в свързана с камъните.

И също, това, което съм научила от теб, мисля е добре да го споделя. Ако камъкът (или каквото и да е бижу) се счупи, значи те е предпазил от нещо. Нали така?  smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Как да си изберем камък
« Отговор #7 -: 27 Декември 2015 18:25:51, Неделя »
Ахам...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

asa

  • Гост
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #8 -: 14 Септември 2018 23:39:25, Петък »
След като изберете своят камък е хубаво и да ги изчистите и заредите.
Според приятел геолог който обработва и продава минерали камъните помнят или по-скоро задържат известно време енергията на този който ги е държал в ръце. И понеже докато дойде камъка до вас е минал през много ръце е хубаво да се изчисти.
Изчистването става като го държите известно време под течаща вода, а вечерта го сложете в паничка в която предварително сте поръсили пласт сол и го оставете през цялата нощ на лунна светлина. Хубаво е това изчистване и зареждане да става поне веднъж месечно и по пълнолуние.
Според поверията солта с кристалната си структура изчиства, а луната зарежда камъка.


Здравей,
Има ли значение в морска сол или готварска? Възможно ли е съдът в който се прави очистването и последващото зареждане да се зареди също с отрицателна енергия? Солта също се използва за очистване в много практики. Има ли значение дали е морска или готварска и каква е нейната роля, предполагам структурата и отнема енергия. Захарта и нейната кристална решетка също се използват в някой практики. :::)
Каква е точно ролята на луната в магията. В древното познание и се отдава огромно значение, но какво е наистина то?


Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #9 -: 15 Септември 2018 00:23:39, Събота »
Здравей,
Има ли значение в морска сол или готварска? Възможно ли е съдът в който се прави очистването и последващото зареждане да се зареди също с отрицателна енергия? Солта също се използва за очистване в много практики. Има ли значение дали е морска или готварска и каква е нейната роля, предполагам структурата и отнема енергия. Захарта и нейната кристална решетка също се използват в някой практики. :::)
Каква е точно ролята на луната в магията. В древното познание и се отдава огромно значение, но какво е наистина то?


Ако изчистването наистина е свързано с енергията - тогава няма значение каква е солта. Но това със солта и водата е по-скоро ритуал. Положителна или отрицателна енергия няма.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

asa

  • Гост
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #10 -: 15 Септември 2018 08:50:49, Събота »
Здравей,
Има ли значение в морска сол или готварска? Възможно ли е съдът в който се прави очистването и последващото зареждане да се зареди също с отрицателна енергия? Солта също се използва за очистване в много практики. Има ли значение дали е морска или готварска и каква е нейната роля, предполагам структурата и отнема енергия. Захарта и нейната кристална решетка също се използват в някой практики. :::)
Каква е точно ролята на луната в магията. В древното познание и се отдава огромно значение, но какво е наистина то?


Ако изчистването наистина е свързано с енергията - тогава няма значение каква е солта. Но това със солта и водата е по-скоро ритуал. Положителна или отрицателна енергия няма.
Мисля, че в случая със солта и захарта не е простто ритуал. Структурата на двете е като вид акумулатор. Свързано е реалнно с електромагнетичното поле. С луната също. Тя излъчва енергия, която реално влияе осезаемо на човешкият организъм. Влияе на течносттие в него, както и на приливите и отливите. Тоест това не е просто ритуал, а си е съвсем реално очистване и зареждане.
Интересно ми е кехлибара дали се чисти и зарежда?  [ok]  Както и луната освен за зареждане за какво друго бихме могли да я ползваме. Или ако е само за зареждане, освен за кристали за какво друго. Снощи направих изчистване на розов кварц, нищо че не е пълнолуние. Само че напълних чашата със солта с вода.  [wizard]

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #11 -: 15 Септември 2018 12:00:30, Събота »
Здравей,
Има ли значение в морска сол или готварска? Възможно ли е съдът в който се прави очистването и последващото зареждане да се зареди също с отрицателна енергия? Солта също се използва за очистване в много практики. Има ли значение дали е морска или готварска и каква е нейната роля, предполагам структурата и отнема енергия. Захарта и нейната кристална решетка също се използват в някой практики. 
Каква е точно ролята на луната в магията. В древното познание и се отдава огромно значение, но какво е наистина то?

Ще се повторя... Цитирам отново мнението си от темата по-горе-

"Цеци_Вихронрав, някои минерали не понасят вода... Променя структурата им... Някои даже са водоразтворими и мокренето е фатално... Примерно водоразтворими са Целестинът, а също и Селенитът.... Аналогично със сол или вода със сол... Протичат химични реакции, които разрушават структурата на кристала- може да стане мътен на цвят или по-зле... Това, ако е истински, а не е някоя имитация (много магазини продават имитации, за които няма значение дали ги мокрим, солим или друго)...

Според мен, правилното е да се подържи на Лунна светлина, за да се изчисти и това е достатъчно... А ако се познава минералът добре и е сигурно, че водата и солта няма да го разрушат, едва тогава да се прибягва до тези способи..."

В този ред на мисли, asa, ако не знаеш дали на камъка/минерала му понася вода (защото примерно може да е водоразтворим), сол и прочие, по-добре не рискувай... И мисля, че някъде обяснявах и че във Вселената няма такова нещо "отрицателна енергия" (а и Соломон по темата е обърнал внимание на това същото) и защо го няма... Обяснявах и с каква енергия се борави в магията...

Виж, ако искаш наистина да правиш нещо, а не просто да се заблуждаваш, че правиш нещо... Някои неща от сферата на заблудите трябва да ги изключиш...



Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

asa

  • Гост
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #12 -: 15 Септември 2018 12:31:08, Събота »
Здравей,
Има ли значение в морска сол или готварска? Възможно ли е съдът в който се прави очистването и последващото зареждане да се зареди също с отрицателна енергия? Солта също се използва за очистване в много практики. Има ли значение дали е морска или готварска и каква е нейната роля, предполагам структурата и отнема енергия. Захарта и нейната кристална решетка също се използват в някой практики. 
Каква е точно ролята на луната в магията. В древното познание и се отдава огромно значение, но какво е наистина то?

Ще се повторя... Цитирам отново

Виж, ако искаш наистина да правиш нещо, а не просто да се заблуждаваш, че правиш нещо... Някои неща от сферата на заблудите трябва да ги изключиш...
Точно така. Затова питам. Грешката е моя за отрицателната енергия. Относно кристала. Структурата му е вид акумулатор нали така. Акумулатор за електромагнетизъм. Нали така? Солта и нейната структура извлича електромагнетизъма от предметите така ли е? Луната зарежда с енергия кристала или само го пречиства?
Относно основата почвам да изчиствам алгоритъма. Химия неврони електро магнетизъм. Трите компонента трябва да се синхронизират за да работи тя.


Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #13 -: 15 Септември 2018 13:42:27, Събота »
Мисля, че в случая със солта и захарта не е простто ритуал. Структурата на двете е като вид акумулатор. Свързано е реалнно с електромагнетичното поле.
Структурите им са съвсем различни. Готварската сол си е сол и е електролит, а захарта е олигозахарид и неелектролит. Това, че солта е електролит не означава, че задържа, приема или отдава енергия. За да направиш "пречистване" на нещо не ти трябва нищо друго освен умението да боравиш с енергия. Написаното е по-скоро ритуал, който засилва ефекта на самовнушението.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

asa

  • Гост
Re: Как да си изберем камък
« Отговор #14 -: 15 Септември 2018 14:08:46, Събота »
Мисля, че в случая със солта и захарта не е простто ритуал. Структурата на двете е като вид акумулатор. Свързано е реалнно с електромагнетичното поле.
Структурите им са съвсем различни. Готварската сол си е сол и е електролит, а захарта е олигозахарид и неелектролит. Това, че солта е електролит не означава, че задържа, приема или отдава енергия. За да направиш "пречистване" на нещо не ти трябва нищо друго освен умението да боравиш с енергия. Написаното е по-скоро ритуал, който засилва ефекта на самовнушението.
Щом е така значи и едно най обикновенно измиване с течаща вода би свършило същата работа.? [wizard]  Което пък от своя страна означава, че амулети талисмани и минерали не са ни нужни въобще тъй като се явяват само залъгалка. Май ще прочиствам у нас от каманите.