Автор Тема: въпрос за пирамидите  (Прочетена 9628 пъти)

Неактивен nelrn

въпрос за пирамидите
« -: 27 Ноември 2015 11:51:00, Петък »
някой знае ли да ми каже каква е функцията на пирамидалната форма. има различни видове пирамиди. служи ли за нещо.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
въпрос за пирамидите
« Отговор #1 -: 27 Ноември 2015 16:37:06, Петък »
Четох някъде, че самата структура на пирамидата влияе на енергията на човека, растението или животното което е под върха на пирамидата, влияела даже и на предмети, но... Не съм опитвала и не съм запозната.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nelrn

въпрос за пирамидите
« Отговор #2 -: 27 Ноември 2015 20:41:39, Петък »
аз четох, че фокусират магнитното поле на земята. и че пирамидите до такава степен привличат енергия, че може да се наточи бръснарско ножче като се постави в пирамида. със сигурност се използва при магията от египтяните още. но не знам повече по този въпрос. техниките за работа с пирамида ме привличат. може би е аналогично на работата с места на силата.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
въпрос за пирамидите
« Отговор #3 -: 27 Ноември 2015 20:47:41, Петък »
Това и аз съм го чела, но все не ми остава време да пробвам...
Това което зная е, че структурата на купола на църква е същата като на пирамида и ако застанеш под купола ти балансира енергията. Пробвала съм и действа. Друг въпрос е дали наистина действа или си самовнушавам, но за сега ме устройва, че действа...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
въпрос за пирамидите
« Отговор #4 -: 27 Ноември 2015 23:15:50, Петък »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен nelrn

въпрос за пирамидите
« Отговор #5 -: 28 Ноември 2015 19:58:00, Събота »
опитах да работя с пирамида. медитирах и ползвах визуализация по снимката от фен шуй:



визуализирах себе си вътре в тези пирамиди. усещах повече външната. визуализацията ми се плъзгаше по кристални стени, които си меняха отблясъците. приключих с медитацията и почувствах хармония и зареждане с енергия.

научих от интернет, че пирамидата може да се визуализира в различни цветове в зависимост за какво я използваме. има ли желаещи да опитаме медитация в различни цветове и да сравним опит?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
въпрос за пирамидите
« Отговор #6 -: 28 Ноември 2015 20:43:48, Събота »
nelrn, при нас Майселф прави една много хубава практика по двойна пирамида ДП. Това което предлагаш, тя го е разработила и усъвършенствала. Погледни какви са условията за получаване на достъп до скрити секции и ще можеш да учавстваш в практиката. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nelrn

въпрос за пирамидите
« Отговор #7 -: 28 Ноември 2015 22:04:32, Събота »
сега не ми се занимава с подробното изучаване на нови системи. искам само да обменим опит, ако сте съгласни с предложението ми за практикуване.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
въпрос за пирамидите
« Отговор #8 -: 28 Ноември 2015 22:55:17, Събота »
nelrn, като се замисля... Ти опитваш да импровизираш практика по Фън Шуй, на Майселф ДП е по Веретников... начи... Ами да опитаме по твоят начин. Аз се включвам.
Как предлагаш да протече практиката? Искаш ли да опитаме всеки ден да медитираме с определен цвят пирамида или имаш други идеи?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nelrn

въпрос за пирамидите
« Отговор #9 -: 28 Ноември 2015 23:13:16, Събота »
smile

идеята е който желае да медитира с пирамиди по фен шуй по цветовете от спектъра и да сподели опита си и да сравним. може да не е всеки ден. намерих картинка в интернет, която показва, че те образуват звезда с 9 лъча, звездата на мага. картинката не е на хубаво качество, затова казвам цветовете по техния ред. червен, оранжев, жълт, жълто-зелен, зелен, синьо-зелен, син, пурпурно-синьо, пурпур, пурпурно-червен, червен.


Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
въпрос за пирамидите
« Отговор #10 -: 28 Ноември 2015 23:24:45, Събота »
nelrn,спечели ме от раз. biggrin
Тази вечер на заспиване ще медитирам с червена пирамида и утре ще отчета резултат.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
въпрос за пирамидите
« Отговор #11 -: 29 Ноември 2015 13:38:57, Неделя »
Quote nelrn ()
каква е функцията на пирамидалната форма. има различни видове пирамиди. служи ли за нещо.

Независимо от това, колко стенни са, пирамидите концентрират и генерират енергия.
В една от школите в Русия използват центъра на четиристенна пирамида (с определено съотношиение размерите на стените спрямо тези на практикуващия) за медитация. Целта е "енергиен скок" - рязко повишаване енергията на практикуващият. Без поетапно подготвяне на човека за това - на всишчки нива, няма да глаголствам до какво би довело. Чрез тази техника са правени опити с раковоболни в последен стадий. Не са ми известни резултатите.

Друг вариант е да се използва тристенна пирамида. В зависимост от пропорциите й (съотношението на размерите на стените спрямо основата), генерира различни "видове" енергия и от там - се използва по различни начини.

До тук нахвърлях по две думи за "единичните"...

Установих, че двойната пирамида, независимо от размерите - стига да са спазени пропорциите между голямата и малката/вътрешната - може да се използва по различни начини. Открих го пътя проба-грешка smile , след като изчерпах описаните от Ом Шанти (С.Веретенникожв) начини в практиката му с ДП. Предполагам всеки тук, преминал курса ДП също е намерил свои лични откровения, как може да използва ДП (реална и/или виртуална) освен по описаните в упражненията по време на курсаи в материалите към него начини.

В края - каквото и приложение да се измисли за някой от видовете пирамиди - нищо не е в състояние да даде на практикуващия нещо, което той не притежава.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
въпрос за пирамидите
« Отговор #12 -: 29 Ноември 2015 13:48:56, Неделя »
Майселф, благодаря за уточнението. Аз ДП я ползвам ежедневно, за да се балансирам. Стои ми на бюрото и след работа първо релаксирам с нея, за да ми оправи баланса. Пробвала съм и други приложения, но аз напредвам бавно. Чакам да ми дойде "от вътре", за да експериментирам. Но не пречи да пробвам и с цветни пирамиди. Ти беше споменала когато оцветих старата си пирамида, че цветът и ще влияе на практиката, сега таман ще пробвам кой цвят как ми влияе на мен. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
въпрос за пирамидите
« Отговор #13 -: 29 Ноември 2015 17:50:37, Неделя »
Това тук по темата като идея- за занимавка- става... Тъкмо ще се проявят някои особености на боравенето на несъзнаваното с цветове и влиянието на тази основа в енергиен план... Може да се ползва за себепознание...

А от тук насетне...

Който иска нещо по-сериозно като занимания с пирамиди- да се ориентира към практикума за ДП на Майселф... Защото техниката по тази тема е... Как да кажа... Прекалено лека техника без поставена някаква цел в нейния край, която да предполага задълбочено изучаване...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен nelrn

въпрос за пирамидите
« Отговор #14 -: 29 Ноември 2015 18:44:24, Неделя »
нямам претенции на разбирач. техниката я взех от фен шуй. Цеци_Вихронрав, остава ли желанието ти да споделяме опит?