Автор Тема: трите храма  (Прочетена 6114 пъти)

Неактивен nelrn

трите храма
« -: 27 Ноември 2015 11:33:35, Петък »
някой работи ли по херметизма? това е от там. храмовете се правят от вън навътре, а се оживяват от вътре на вън.

външен храм
той е мястото в което магът работи. може да е стая. цветовете влияят на настроението. това може да се използва. може и да не е цветно. стаята се очиства и освещава. ако се палят свещи, аромати или огън се проветрява.

среден храм
той е визуализация. може да се визуализира място на силата или древен храм в който се е правела магия. може да се използва стихия за храм. в средния храм се извършва магията и трябва да е повече нареден от външния.

вътрешен храм
той е потенциите които са във връзка с външните кръгове на битието. съдържа еманацията на магията. от него започва правенето на магията. 

като се направят храмовете се осъществява връзка между съзнанието и подсъзнанието. активира се волята на мага и тя осигурява преминаването на бариерата между подсъзнание и съзнание. подсъзнанието работи със символи. съзнанието работи с думи. затова първо се почва със символи. после с думи. и накрая магията се облича в конкретна форма.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
трите храма
« Отговор #1 -: 27 Ноември 2015 16:34:56, Петък »
nelrn, това ми идва твърде дълго и сложно като изпълнение... Магията е бърза и лесна за изпълнение, тя няма нужда от специални стаи, че визуализация на храмове, че...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nelrn

трите храма
« Отговор #2 -: 27 Ноември 2015 20:24:05, Петък »
не знам по-бърз начин за правене на магия. това съм го пробвал и работи. ти ако искаш да направиш магиа какво правиш?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
трите храма
« Отговор #3 -: 27 Ноември 2015 20:28:45, Петък »
Quote nelrn ()
ти ако искаш да направиш магиа какво правиш?
Ами програмирам или наричам... Както ми дойде в момента.
Когато обаче става въпрос за атака, просто насоччвам енергията си и атакувам.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nelrn

трите храма
« Отговор #4 -: 27 Ноември 2015 20:32:11, Петък »
аз не говоря за атака. ами ако искаш да работиш с енергията на стихия. не си ли правиш храмове, за да се свържеш със стихията?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
трите храма
« Отговор #5 -: 27 Ноември 2015 20:43:24, Петък »
Quote nelrn ()
ами ако искаш да работиш с енергията на стихия. не си ли правиш храмове, за да се свържеш със стихията
Не. Когато искам да работя със стихия се отпускам максимално (медитирам) и си представям желаната стихия. Представям си я в детайли и се сливам с нея.
Храм... Това ми звучи като място за молене и преклонение. Ако се прекланям пред стихията вместо да се свържа с нея няма да ми се получи, ако и се моля - също...
По принцип не ми трябват ритуали, за да практикувам.
И не че отричам ритуалите. Даже съм им фен. Имам си куп ритуали, за събуждане, за отмора и т.н., просто в магията не са ми нужни. Но пък харесвам да се кича с окултни бижута, да трупам окултни "играчки" в стаята си и да паля свещи, тамян и ароматни масла в нея. Но всичко това за собствено удоволствие. Когато практикувам нещо, не се разсейвам с ритуали.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nelrn

трите храма
« Отговор #6 -: 27 Ноември 2015 21:00:49, Петък »
аз правя нещо подобоно с храмовете. не се моля. помагат ми да се концентрирам. особено средния храм. ако искам да работя да кажем с огъня, средния храм го визуализирам като място на силата на огъня. ползвам или моя визуализация или си намирам снимки на реални места.


Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
трите храма
« Отговор #7 -: 27 Ноември 2015 21:05:46, Петък »
За мен е странен този начин, но щом те влече... smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен