Автор Тема: Истинският маг с истинско ниво  (Прочетена 22109 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« -: 1 Ноември 2015 09:35:59, Неделя »
Тази темичка ми хрумна, покрай една особа, чиято представа за Истински маг ме накара да си представям вампири... Таковата, от тези най-класическите.... Тип Дракула дето са... Няма значение коя е особата.... Мнението е следното-

""Един истински маг, който работи с енергии, първо ще се изчисти на физическо и материално ниво - тяло, къща и прочее. Човек, умеещ да управлява енергии и да влияе на хора и събития би трябвало да е пооправил личния си живот поне на физическо и материално ниво. А не да тъне в беднотия и да боледува непрекъснато от страшни болести. 
Няма как да повярвам, че някой е велик, ако преди това не е покрил горното. ""

Четох го това мнение... Прехвърлях на ума си кой от прочулите се като Велики в историята на магията- народът им признал ниво, е имал за цел да оправя личния си  живот, материалното си благосъстояние, пукало му е за собственото му здраве.... Изобщо- за личното му физическо и материално ниво.... Сещам се за стотици примери на хора, признати за Велики, но нито един от тях си нямал такива приоритети.... Даже ако са имали пари и богатства- отказвали се от тях...

Само при вампирите.... Според легендите, е важно вампирът да е добре материално- ситуирани са насред разкоша в собствен замък.... Вампирите не боледуват- безсмъртни са.... И управляват енергии, влияят на хората така, защото да уредят себе си в аспект физически и материален... Такова им е нивото според легендите на вампирите....

Та... Стана ми интересна тематиката....

Какво е вашето мнение- що за птица трябва да е един истински маг с едно истинско ниво? Ще му зачете ли ниво на някой , оторачен в себе си и в своите собствени физически и материални придобивки? Или за вас това е по-скоро показател за липса на ниво? Изобщо- вие как си представяте Истинския маг?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Godsmack

Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #1 -: 1 Ноември 2015 13:07:26, Неделя »
Темата е правилната,за всички които се представят за такива-,,Магове" .. ! Според мен даже трябва да е входно ниво(като сиви например).Никой не се е родил научен ,и на мен ми е трябвало време,и то доста за да разбера и осъзная,в живота и практиката,същноста на МАГА !!! Съгласен съм напълно със твоето мнение.Друг е въпросът,че повечето не разбират значението и влизат във филма.От там се почват психичните разстройства,и други подобни.Другото по темата е,че  има такива и то сред нашумелите Магове/жени и мъже/които първо гледат себе си и се възползват от човешката болка и състояние за да се облагодетелстват,...но няма да е все така wink .. на някои им бяха подрязани крилата рано,и сега само подкачат,и на другите ще им дойде времето.Нищо не е вечно,самозабравят се,и от там вече идва тяхното падение,намаляване на способности и възможности,някои са късметлии и Името което са създали работи за тях,но докога,-  малко хора се лъжат дълго време/много хора се лъжат малко време/но всичко свършва в един момент wink ,,   и така доста може да се дискутира по темата,по важното е да се осъзнае,защото неможе да се толерират особено при магове едни които само приказват ,а тези които са ценни даже и с малко думи да се пренебрегват wink
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #2 -: 1 Ноември 2015 14:37:43, Неделя »
Godsmack, абсолютно подкрепям и се съгласявам с твоето мнение по темата във всяка негова част....  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #3 -: 1 Ноември 2015 15:41:06, Неделя »
Според  мен да оправиш материалното си състояние чрез магия, означава да използваш магията срещу другите с цел облагодетелстване...
А колкото до страшните болести... Те могат да сполетят всеки. Грозно е да съдиш за някого по болестите му и по материалното му положение. Не само е грозно, а и жестоко.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #4 -: 1 Ноември 2015 16:08:46, Неделя »
Наличието на сериозни заболявания и изобщо житейски проблеми значи, че има нарушение на баланса най-напред на енергийно ниво. И никой никого не съди или подиграва, това е просто факт. Не може да твърдиш, че си чист, балансиран и прочее, а в същото време да те връхлитат сериозни болести. Следователно, ако умееш на достатъчно високо ниво да управляваш енергии, ще съумееш да се изчистиш и балансираш.

Колкото до материалното състояние, то принципно не е показател. Но в този форум сме обсъждали идеята, че ако човек да речем не изхвърля редовно стари вещи, които не ползва, не се чисти редовно, в дома се застоява енергия, която вреди. А човек, който претендира, че борави с енергии, не би допуснал това.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #5 -: 1 Ноември 2015 16:17:28, Неделя »
Quote Delta ()
Следователно, ако умееш на достатъчно високо ниво да управляваш енергии, ще съумееш да се изчистиш и балансираш.
Маговете не са богове - хора са...
Говорили сме във форума, че често отрицателните емоции отприщват в пъти по-силна енергия от положителните. Друг въпрос е как и за какво ще се използва тази енергия.
А страшните болести не питат колко на високо ниво ти е енергията... Те те сполетяват изневиделица. Личен опит!
А това:

Quote theshadow ()
А не да тъне в беднотия

И това:

Quote Delta ()
ако човек да речем не изхвърля редовно стари вещи, които не ползва, не се чисти редовно, в дома се застоява енергия, която вреди.

Са две съвсем различни неща според мен...
У нас и сега пълня чували и изнасям поредните излишъци, но по-богата не съм станала... Освен душевно. Но душевното ми богатство идва от други хора, не от наличието или липсата на имане.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #6 -: 1 Ноември 2015 16:36:43, Неделя »
""Наличието на сериозни заболявания и изобщо житейски проблеми значи, че има нарушение на баланса най-напред на енергийно ниво. ""

""Следователно, ако умееш на достатъчно високо ниво да управляваш енергии, ще съумееш да се изчистиш и балансираш. ""

Обсъждахме, че ако беше така с единия енергиен баланс да става панацея, всички да сме станали безсмъртни и в перфектно здраве в тела на 25 г. физическа възраст.... Но за съжаление- не сме... И както се пее в една песен- човек може да си избяга от живота, но не може да избяга от смъртта....

Дори за Рейки пак го обсъждахме.. Че Рейки , което работи върху енергиен баланс, създателят му е категоричен, че не е панацея и не може да излекува всичко... Следователно, колкото и да се разбира от енергии- има болести, има смърт- някои болести можеш да избегнеш, други можеш да намалиш, трети ще те треснат и си до там - няма как болестите и смъртта да се избегнат....

За чистенето.... Да... Но не сме обсъждали чистотата да се издига до ниво да се идеализира.... Причината да не сме обсъждали- носи името перфекционизъм.... Перфекционизмът е проблем на психиката, който води до дисхармония със себе си и с околните.... И т.н.  Няма да описвам.... Има много материали в нета за разностранните видове вреди на себе си и на околните, които могат да избият някои от тях според зависи на къде е избил перфекционизмът.... Който го интерсува- ще си прочете....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Euryale

Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #7 -: 1 Ноември 2015 23:17:25, Неделя »
Вярно е, че не може да се наречеш истински успял да овладееш магията, ако първо не си изчистил живота си физически и психически. Не говорим за огромни богатства, това не се споменава никъде, говорим за стабилна работа без особени грижи. Не говорим за безсмъртие и вечно здраве, а за нормално съществуване без сериозни болести. 

Ако човекът не знае, че го сполетяват тези неща заради самия него, както става с почти всички хора, тогава естествено няма никой да го съди. Обаче, на някой, който твърди, че е вещ в магията и боледува постоянно или има постоянни финансови несгоди ще му кажа, че е слаб в насока магия. 

Цеци, защо до такава степен възприемаш магията като нещо, което отнема нещо от теб, за да ти даде друго? Ако беше така, то никой нямаше да се развива и всички щяха да са наравно мизерни и щастливи през целия си живот. Знам, че не може винаги да е хубаво, но мнозина развалят хубавия си живот и също толкова оправят своя за по-голямата част от траенето му.

Не винаги вещицата е на корицата на най-модното списание, с идеално тяло и бляскав живот. Най-често е в красив, спретнат дом, не твърде голям, но уютен до разтапяне. Не е с фигура на богиня, а е приела тялото си такова, каквото е. Не е вечно здрава, но не хваща нищо по-сериозно от настинка. Работата й не носи милиони, но й дава достатъчно, че да не се лишава от нищо. Не я прави известна, но тя обича да я върши. Съпругът/съпругата й не е с идеално тяло и идеален характер, но й пасва идеално. Не е с най-прекрасните физически черти на света, но когато заговори, няма как за момента да не си помислиш, че е най-красивото нещо, което някога е съществувало. Тя знае какъв съвет да дава и никога няма да си сложи титлата "велика". Това, за мен, е истинската велика вещица.

Не, не се говори за вампири, не се говори за богове в човешки тела, нито в цитата, който сянката написа е загатнато каквото и да било от този сорт. Говори се за човек, който има всичко, което му е нужно.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #8 -: 1 Ноември 2015 23:28:59, Неделя »
Quote Euryale ()
Обаче, на някой, който твърди, че е вещ в магията и боледува постоянно или има постоянни финансови несгоди ще му кажа, че е слаб в насока магия.
На няколко пъти във форума коментираме, че при силен стрес в тялото в едно с адреналина се отделят и други химии които отлкючват заболявания които може никога да не се проявят.
Последните 15г. не съм боледувала и след серии от тежки преживявания като смърт на много близки на мен хора и за капак побой рано една сутрин у мен се отключиха разни тежки болежки. Това прави ли ме по-малко магьосница? Не мисля... Справих се! Справих се със заболяванията по най-добрият възможен начин!
А колкото до следното:

Quote Euryale ()
Не е с най-прекрасните физически черти на света, но когато заговори, няма как за момента да не си помислиш, че е най-красивото нещо, което някога е съществувало.
 Няма човешко същество което всички да харесват...

И...

Quote Euryale ()
Цеци, защо до такава степен възприемаш магията като нещо, което отнема нещо от теб, за да ти даде друго?
Никога не съм твърдяла, че магията отнема от мен. Дава ми! Дава ми силата да се справям. Дава ми възможност да живея пълноценно. За мен магията е начин на живот.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #9 -: 1 Ноември 2015 23:32:51, Неделя »
Euryale, няма такъв пример сред Великите....

Пример на един от Великите...

Будизмът защото съдържа в себе си и магическа система... Буда е реално живял.... Роден е сред разкош.... Избира да сиктирдоса разкоша.... Защото баща му се опитал да скрие от Буда, че има бедни и болни хора... Да скрие и че има Смърт....
 
И го прави Буда- тръгва си и сиктирдосва всичкия разкош, който е имал.... Буда отива да живее в крайна мизерия, насред болестите.... И дава истини на света именно от тази най-лоша житейска позиция...

И не е единствен , който избира буквално живота на отшелник и скиталец без покрив над главата и без никакви екстри...

Точно тяхното огромно себеотрицание е първата им стъпка.... Тази стъпка не е за всеки.... Втората им стъпка , че спират изцяло да мислят за себе си и се раздават от богатата си душевност на другите до последната капка от своя живот.... Затова те са Велики и със световно признато ниво....

А такива с четкане на личното его- мнението на Годсмак описва как стоят нещата....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #10 -: 2 Ноември 2015 02:05:11, Понеделник »
Буда, принцът- просяк. Не Божи син, не пророк Господен, а човек като нас! Когато го срещнем,  се чудим защо ни се усмихва без да ни познава. А дали е така? Ще ни стигне ли времето  да разберем, дали е така...  smile P.S. Извинете, обещах да не пиша в свободните теми...
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #11 -: 2 Ноември 2015 06:22:45, Понеделник »
posleden, знаеш, че ценя мнението ти....  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #12 -: 2 Ноември 2015 20:29:24, Понеделник »
Euryale, говорите на различни езици. Трябва да повървиш още малко, да смениш морето. Прочети за суфите или направо иди ги виж, ако имаш тази възможност. Ако ли не - намери ме, аз ще те запозная с достатъчно небогати ( или мизерствали понякога) хора, които имат такива способности, че свят ще ти се завие... Това място е добро, тук аз съм само начинаещ. Дошъл съм да се уча! smile Прости ми ако те наранявам! smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Jan

Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #13 -: 5 Ноември 2015 19:10:17, Четвъртък »
Според мен героят от този клип също можем да наречем маг:
Случайности няма! Случайноста е само закономерна последица от неконтролируемите ни мисли.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #14 -: 5 Ноември 2015 19:35:11, Четвъртък »
Jan, има правени много такива експерименти... За влиянието на конформизма върху хората.... От поредицата експерименти ми беше допаднало как... Едни хора в една чакалня така подставено лице без обяснения ги беше докарало до състояние да стават и сядат без причина... Изобщо това конформизмът е много вредно нещо....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.