Автор Тема: Истинският маг с истинско ниво  (Прочетена 22110 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #15 -: 12 Ноември 2015 09:07:16, Четвъртък »
Доста се чудих от къде тази заблуда, дето я бистрим по темата... И... Намерих от неразбирането на кой автор ще да е дошла заблудата на някои хора.... Цитирам го-

"От доброто, което човек прави, се определят неговите дарби, здраве, сили и материално състояние." Петър Дънов

И от тук стремежът на дребната душица да се заблуждава, че магическите дарби са източник на сносно здраве, големи сили и липса на бедност....  Но... Дънов никъде в горното изречение не пише СНОСНО материално състояние... Никъде в горното изречение не пише ДОБРО ЗДРАВЕ.... Никъде не пише ГОЛЕМИ ДАРБИ....

И изречението има по-друга постройка - включва доброто като понятие...

За такива дребни душици, преиначаващи смисъла на това, което е имал предвид, Дънов специално е направил следното уточнение за добрината, цитирам Дънов-

„Добрината на сегашните хора е често икономическа, търговска добрина. Щом някой човек е на служба, той е добър. Щом получава голяма заплата и всичките му работи вървят напред, по-добър от него няма. Докато човек има условия да се храни богато, мазничко, и той самият е мазничък, добър, но когато започне да яде сухия хлебец, когато дойдат лошите условия, казва: „Не се живее вече”...”

Иронията на Дънов за такъв вид икономическа добрина е безпощадна.... Дънов е категоричен, че икономическата, търговската добрина- това е неправилният път.... И той не води към нищо хубаво и нищо положително....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #16 -: 12 Ноември 2015 09:18:24, Четвъртък »
Сянка, усмихна ми работния ден и ми върна вярата. smile Вече си мислех, че никой не схваща що е то Добър Човек. Главните букви са нарочно. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #17 -: 12 Ноември 2015 09:57:35, Четвъртък »
Цеци_Вихронрав, аз не съм от почитателите на Дънов, но конкретно доста ме впечатлиха разсъжденията му за икономическата доброта на мазничките хора...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен niksi

Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #18 -: 19 Декември 2015 09:48:04, Събота »
Много интересна тема върху, която и аз разсъждавам последно време.За едни, истинския маг е добър човек, който живее в малко селце, скромно с каквото му е дала природата и помага с каквото може, на който му поиска помощ.За други, това е преуспял човек според съвременния материализъм-изключително високо обществено положение, висок жизнен стандарт, влияние и позиции при вземане на важни решения за човешки съдби.Аз лично приемам че и двама толкова различни магове могат да бъдат наречени истински.
По важен за мен обаче е друг елемент, а именно успеха в начинанията на мага.За вече близо 6-7 години откакто реално се занимавам съм разбрал, че невъзможни неща почти няма.Ако поставената цел е реална един истински маг трябва да я превърне е реалност във възможно най-краткия срок.
Различните магове използват и различни техники, ритуали и церемонии.Едно обаче е обединяващо силата на мисълта и вярата в успеха който се излъчва.Това е ключовия момент.Независимо дали се използват техники със Соломоновите печати, сложни съставки и дни на изпълнение от арабската магия, истинския маг ще постигне успеха именно само със силата на мисълта.
Това за мен е истинския маг, човек който почти на 100% постига поставените цели, максимално бързо.Аз лично съм все още далече от определението за истински маг, което описах по горе, но упоритостта и усилията дават видими резултати.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #19 -: 19 Декември 2015 12:50:41, Събота »
На мен ми се струва, че хората  изкачват  планина по пътя към своята същност. Тръгват с различно знание и материални възможности. Когато стигнат до върха ... се озовават там откъдето са тръгнали. Но вече те са Планината.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #20 -: 19 Декември 2015 13:02:44, Събота »
Напълно съм съгласна и с двама ви. Всеки има различен начин да извърви пътя до магията и до себе си.:)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #21 -: 19 Декември 2015 23:17:16, Събота »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #22 -: 13 Юли 2016 11:12:00, Сряда »
Днес ми се случи нещо интересно и ме накара да препрочета темата, а и да споделя.
Нали съм на морето и клиенти от всякъде. Влязоха семейство на по около 60 г. и ме завариха да редя пасианс поради липса на работа. И мъжът ме пита гледам ли на карти, от къде съм и от дума на дума ми разказаха със жена си как преди години (повече от 30) били по нашия край. Били млади и здрави, а си нямали деца. Някой ги пратил при баба ми ( разбрах понеже казаха селото и името и) да им гледа на боб и ако трябва да ги лекува по бабешки. Мъжът не вярвал, още повече, че лекарите казали, че са здрави, но заради жена си отишъл. Та баба ми им гледала. Какво е казала не споделиха, но казаха, че е познала и всичко което им е предрекла се случило. За бездетието ги посъветвала да си дадат година почивка, през която година да си припомнят защо са се взели и да го ударят на романтика и живот и едва след една година да почнат нови опити за бебе. Поискали да и платят, но тя категорично отказала. След препирни по въпроса казала, че ако искат могат да я почерпят кутийка локум. Много обичаше локум моята баба. А на изпроводяк им набрала домати и краставици от градината да си направят салата. Само след 7-8 месеца жената забременяла, а след първото дете добила и второ както баба ми предсказала. Хората говореха с такава топлота и благодарност за баба ми без да знаят, че съм нейна внучка... Ами слушах, слушах и се разревах... Ревнах от радост, че я споменават, от гордост, че съм нейна внучка и... Моята баба беше Магьосница с голяма душа. Това е ниво според мен.
И се замислям... Тя учила в румънско училище само няколко години, хабер нямаше от психология, а за Пратчет не е и чувала, за главознанието му да не говорим. Но въпреки всичко е разбрала, че тези хора ще се сдобият с дете едва като се успокоят и спрат да мислят за проблема, затова и им е казала да си дадат година почивка.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #23 -: 13 Юли 2016 13:46:14, Сряда »
Quote Цеци_Вихронрав ()
И се замислям... Тя учила в румънско училище само няколко години, хабер нямаше от психология, а за Пратчет не е и чувала, за главознанието му да не говорим. Но въпреки всичко е разбрала, че тези хора ще се сдобият с дете едва като се успокоят и спрат да мислят за проблема, затова и им е казала да си дадат година почивка.
Доста интересно, няма как да е просто съвпадение, аз не вярвам на съвпадения.

Еми нали ''Да се учи магия, това не е просто да се изнасят лекции. "Ученикът" (кавичките
са нарочно) не учи, а възприема магията. "Учителят"(кавичките са
нарочно) може само да помага, ако има такъв. Истинският учител по магия
са животът, природата, заобикалящият свят. ''. Значи няма нужда да е учила нещо.  smile
А баба ти учила ли те е на нещо ?

П.С. И нашата съседка гледа на боб, но не съм чувал да е познала каквото и да е било.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #24 -: 13 Юли 2016 13:57:06, Сряда »
Основните ми познания за магията са от баба ми и прабаба ми. В този форум успях да си обясня научно и рационално какво и защо мога, а и научих и продължавам да уча нови неща.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #25 -: 13 Юли 2016 20:54:37, Сряда »
О, значи трябва да си доста опитна.
Имам малко странен въпрос...когато се докоснеш или когато си близо до някой предмет, който покойната ти баба доста често е използвала или много е обичала, усещаш ли нещо необичайно (като нейната енергия например) ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #26 -: 13 Юли 2016 21:26:58, Сряда »
Енергията не се задържа в предмети. Поне не за дълго... Когато отида на село и се мотам из стаите си мисля за нея и имам чивството, че ей сега ще отвори вратата и ще ме навика за нещо. Но това е по-скоро емоционално усещане. Т.е. моите емоции ме карат да се чувствам така, а не друго.
И не съм напреднала, чак толкова много... Все още се биря с ОС, да не говорим, че програмирането ми още има какво да се иска по него...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #27 -: 13 Юли 2016 21:32:13, Сряда »
Аха, разбрах, благодаря. И аз винаги си спомням за дядо когато отида при моите, как се закачаха с баба, дори на тия години...как сладко си близвах от ракийката му с пръстче...ех, сладки спомени...

Какво е ОС ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #28 -: 13 Юли 2016 21:39:49, Сряда »
ОС е оъзнато сънуване.
И яко оспамихме темата...
Ще моля Сянка или Майселф да изрежат спама.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Истинският маг с истинско ниво
« Отговор #29 -: 13 Юли 2016 21:42:06, Сряда »
Аха, мисля че имам доста опит в това, макар че осъзнавах сънищата си неволево.
Добре, извинете, за такива работи ще пиша на ЛС. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...