Автор Тема: Имат ли животните свободна воля?  (Прочетена 6249 пъти)

Неактивен Vertex

Имат ли животните свободна воля?
« -: 28 Октомври 2015 17:23:17, Сряда »
Имат ли животните свободна воля?
След дълго ровене не откривам нищо смислено по въпроса. И ако евентуално имат (на там клоня, но ми трябват и други гледни точки), дали енергийна намеса, която няма да му навреди, но вероятно силно ще го обърка, е по-тежко етично престъпление от това, че вече съм му взела физическата свобода на хайванчето и се опитвам да му пречупя характера при всяка възможност?
В този ред на мисли - вече от любопитство - след като нося отговорност за материалното му тяло, как се съотнася това към отговорността за енергийните проявления? Особено ако няма свободна воля?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имат ли животните свободна воля?
« Отговор #1 -: 28 Октомври 2015 17:27:17, Сряда »
Vertex, по-добре разкажи какъв е казусът в подробности.... И да- жовотните мислят , чувстват и имат свободно право на това.... И не те съветвам насила да им го отнемаш...  Затова молбата ми е да споделиш какъв е случаят...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Vertex

Имат ли животните свободна воля?
« Отговор #2 -: 28 Октомври 2015 18:50:37, Сряда »
Казусът е ....дълъг и доста личен. А идеята беше да споделя съзнанието за около 30 секунди, да погледна света през неговите очи и емоции. Не бих си и помислила да се намърдам в главата на човек (да не говорим, че няма и да успея) и е почти сигурно, че няма да го направя и с животното си, но безсилието води до много йезуитска изобретателност. wink

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имат ли животните свободна воля?
« Отговор #3 -: 28 Октомври 2015 20:23:50, Сряда »
Quote Vertex ()
А идеята беше да споделя съзнанието за около 30 секунди, да погледна света през неговите очи и емоции.
За да направиш това, животното трябва да е спокойно и склонно да ти съдейства. Най-добре става ако ти е фамиляр. При мен се получава безпроблемно с едната ми котка и малко по-трудно с другата...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имат ли животните свободна воля?
« Отговор #4 -: 28 Октомври 2015 20:26:51, Сряда »
Vertex, ако целта ти е да се намърдаш в главата на животното- дори да опиташ, няма да успееш.... Не ти е дадено да имаш това умение....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Vertex

Имат ли животните свободна воля?
« Отговор #5 -: 29 Октомври 2015 13:51:47, Четвъртък »
theshadow, не е цел а средство. И не мисля че е някакво специално умение, като дете го правех с две кучета и то след като друго дете ми показа как. А явно и Цеци_Вихронрав е пробвала. Преди години ми се случи неволно да го направя и с човек и беше много различно като усещане. Затова сега, когато темата отново дойде на дневен ред, реших че разликата е в свободната воля, защото емоциите не са кой знае колко различни.
Както и да е, ще потърся други средства преди да използвам точно това. Благодаря и на двама ви smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имат ли животните свободна воля?
« Отговор #6 -: 29 Октомври 2015 15:41:37, Четвъртък »
Vertex, специално умение е ,ако се прави наистина, а не на филм.... Не само Цеци е пробвала, но Цеци има дар ясновидство, без който това умение да се погледне наистина през чужди очи, не може да бъде осъществено...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.