Автор Тема: Тройното правило  (Прочетена 26521 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #15 -: 25 Октомври 2015 15:21:31, Неделя »
Quote Euryale ()
Това, което исках да кажа е, че човек може да въздейства върху други хора и без те да знаят за това.

Да, чрез дела или енергийно. Второто е същността на магията.

Quote Euryale ()
Цялата работа с правилото е, че ако желаеш да отмъщаваш, ще продължаваш да привличаш повече и повече случки, чрез които можеш да отмъщаваш, тоест, неблагоприятни за теб.

Такъв филм дето ще навредиш и ще ти се върне НЯМА! Да, ако изпитваш чувство за вина или съвестта ти не ти дава мира, ще се изсипят в тялото ти разни химии както обясни Сянка и ще се поболееш. Но ако навредиш с ясното съзнание, че така е редно и не те мъчи чувство за вина, никога нищо няма да ти се върне ей така от нищото...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #16 -: 25 Октомври 2015 15:38:05, Неделя »
Цеци_Вихронрав, химията идва не от чувството за вина, а от чувството на агресия и злобата... Тогава се излива тази химия.... Ако се отмъщава от агресия, от злоба- тогава се връща.... Ако е реакция на защита- там е друго- има такъв природен инстинкт, който регулира нещата.....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #17 -: 25 Октомври 2015 15:49:07, Неделя »
Quote theshadow ()
Ако се отмъщава от агресия, от злоба- тогава се връща....
А ако си изчакал болката и обидата да минат и си отмъстиш с чувството, че така е справедливо?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #18 -: 25 Октомври 2015 15:51:37, Неделя »
Цеци_Вихронрав, тцъ.... Не... Има ли агресия и злоба, има я и химията....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #19 -: 26 Октомври 2015 18:50:03, Понеделник »
Quote Цеци_Вихронрав ()
Такъв филм дето ще навредиш и ще ти се върне НЯМА!
Има smile И не само от нечиста съвест.
Няма безплатен обяд.  Доказателствата са част от живота ми и този на близките ми, които обаче нямам никакво намерение да споделям публично. Просто си казвам мнението.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #20 -: 26 Октомври 2015 18:54:40, Понеделник »
Delta, в такъв случай въпрос.... Защо в България има толкова много крадци, на които никога нищо не им се връща? Някои от тях окрадоха милиарди, съсипаха държавата и с нея сума животи на обикновени хора и.. И остави, че не им се връща, но живеят царски, докато други мизеруват....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #21 -: 26 Октомври 2015 19:44:08, Понеделник »
Ти откъде знаеш, че не им се връща? Познаваш ли ги, знаеш ли житието им, това на поколенията им...
Връща се всичко, намества се някакси, за да има енергиен баланс. Друг е въпросът кой колко и как вижда нещата.

Пример: брат и сестра. Сестрата взима цялата къща, с мебелите и вилиците, а брата, едно подобие на стая и друго подобие на баня. Къщата е на два етажа, с пет стаи.
Завъртат се годините, животът така се обръща, че сестрата, на която приживе и приписват тази къща, после, по стечение на обстоятелствата гледа баща си и дядо си, докато боледуват, от които е получила това наследство. никъде няма договор или уговорка...даже уговорката е била сестрата да гледа...дядо си примерно, а брата - баща си. Или обратното, не знам подробности. Обаче случайно или не на сестрата се пада "честта" да се занимава с болни и мъртъвци...защото навремето е имала претенции, че и се полага нещо си.

Друг пример: преди много години помогнах на една жена, направих услуга. За мен дребна, за нея беше много важно и ценно. Около две години след като услужих, аз имах нужда от помощ. За нещо си. Мой познат, опитвайки се да ми помогне, помоли негов приятел, когото не познавах, да ми свърши...нещото. Оказа се, че този човек, дето всъщност ми услужи, е брат на онази жена, на която аз преди време помогнах.
Случайност??

Моя роднина, жена. Има репродуктивни проблеми. Голям зор...и още нямат деца. Съвсем заслужено според мен. Тази жена не обича и не уважава живота. Тя уби една котка с лопата, защото ядяла пиленцата. При условие, че котката имаше бебета. После взе бебетата и просто ги хвърли в контейнера...т.е. взела и хвърлила, защото аз не бях там. Ако бях, нямаше да се случи това. Тази жена, като види улично куче или котка, нарочно хуква да го гони, да вика, да тропа, да цели с камъни...вместо да мине спокойно, все едно животното го няма. Сестрата на тази жена има куче и котка. И въпросната, не веднъж или два пъти, дава храна на кучето, но не и на котката, защото не я харесва. А животното маяука толкова жално (бях свидетел два пъти)...
И за мен не е случайно, че след всичко това на тази жена не и е дадено да има поколение. Тя обаче се чуди що Бог я наказвал. Физиологически нищо и няма, здрава е, съпругът и също. Няма медицински показатели те да нямат деца. Обаче нямат.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #22 -: 26 Октомври 2015 21:20:01, Понеделник »
По злощастно стечение на обстоятелствата имах кофти познати в политиката.... Лилит помни- не случайно модерирах един от двата по онова време най-големи форуми за политика.... Това, преди години... Махнах се от тях- и форум ,и политическа ангажираност по линия на партия преди години и това.... Като схванах що за стока са... И до сега съм в сдружение, което удря контра на някои простотии, за съжаление няма как на всички простотии... Една част от сдружението направиха партия.... Не съм и симпатизант, нищо, че е от хора, дето ги знам от години- аз защото с партии приключих, но покрай споделеното добих някои кошмарни представи за някои процеси... Партията, дето иде реч за нея , като всяка честна партия, не се дореди до нищо и нищо не можа да направи...

По примерите... Гледала сестрата болни родители... Нормално нещо... На брат и не прави чест , ако е пропуснал... Нали са му дали живот и са го отгледали? Или щом не е за пари, не трябва да има обич към родителите си? Аз защото и една стотинка да не ми оставят родителите ми и всичко да подарят на кучетата , ако имат нужда от мен- няма да чакам на друг да им помага и да наричам това наказание....

Вторият ти пример- светът е малък.... Случайност е...

Третият пример.... Имам счети.... Със сестра... Здрава ,права.... На мравка път сторва.... На никой помощ не отказва.... И мъж и същият.... Добри и честни хора.... И що пари потрошиха по лекари.... Уж здрави и двамата.... Уж всичко наред по всички купища и тонове дългогодишни изследвания.... Но детето им не идва....Не е наказание.... Няма за какво.... Господа медиците вземат пари за изследванията.... Хиляди левове... Защо да не продължат да налагат нови и нови изследвания? Голям зор.... В условия на беззаконие, където не се знае търси ли се наистина проблемът на болния или се дават куп скъпи изследвания, съвършено ненужни....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #23 -: 26 Октомври 2015 21:25:58, Понеделник »
Delta, по третия пример.... С трепането на животинките.... Наказанието сама си го прави.... Писах вече- природата санкционира злобата.... Тази жена след време, ако няма вече , ще пати от кръвно , от сърдечно съдови- заболявания.... Животът и е скъсен.... Защото злобата води до това ,че тялото и излива химия , сред която и такава , увреждаща мускулите, а сърцето е мускул.... Това е единственият възможен обратен удар.... Освен ако ,както Цеци казва ,на други хора не им кипне и не предизвикат случка....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #24 -: 26 Октомври 2015 21:36:44, Понеделник »
Въпрос на гледна точка. Няма да давам по-достоверни примери, понеже е желая да споделям публично.

Колкото до това:
Quote theshadow ()
На брат и не прави чест , ако е пропуснал
Стечение на обстоятелства. Не е било нежелание, пропуск нарочно и т.н. Така и дойде просто, на нея се падна тази нелека участ, живота просто така се завъртя.

Quote theshadow ()
Вторият ти пример- светът е малък.... Случайност е...
Без да го твърдя непременно, за мен случайности няма на този свят.

Колкото до проблемът за бездетието - познавам много бездетни двойки. За голяма част от тях мога смело да заявя, че ако зависи от мен, наистина ще ги оставя без деца. И не щото ритат кучетата...

Както и да е. Мога да дам по-достоверни примери и от личния си живот, но не желая. За мен безплатен обяд няма. Която мисъл пък не ме втелясва и не треперя в ужас кое мое действие или бездействие ще ми се върне стократно wink

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #25 -: 26 Октомври 2015 22:25:31, Понеделник »
Delta, фактът ,че има невинни хора ,на които се случват гадости, обезсмисля написаното от теб.... Ако искаш да утвърдиш, че нищо не е случайно.... Ще трябва да го докажеш.... Знаеш ми позицията за доказването.... А напоследък и доста я затегнах тази позиция.... Та.... Както си прецениш....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #26 -: 27 Октомври 2015 10:21:57, Вторник »
Quote Delta ()
Quote theshadow ()Нарочно ли го правиш?

Отговор на Делта- Да

Няма как да те взема на сериозно.... И ще изтрия написаното от теб... За да може да продължат дискусиите по темите  по същество.... 
Не се  обиждай.... Но дрязги за спорта- а няма нужда....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Euryale

Тройното правило
« Отговор #27 -: 28 Октомври 2015 01:57:22, Сряда »
Аз лично смятам, че човек, който разбира магията и вярва в случайности няма. Това е самата магия - привличане на " случайности" в живота ни такива, каквито ги искаме. Най-голямо внимание трябва да отделяме точно на случайностите, когато търсим резултата от дадени ритуал или магия. Това е целия ни живот - нишка желания, които сме изтакали без да се усетим. Въпросът ми беше - според вас, има ли тройно правило, кармата ли определя какво съдбата осъществява и какво не, или сами се наказваме подсъзнателно? Аз мисля, че и трите. Нещата са много по-сложни от това да има едно точно правило за каквото и да е, било то колко се връща дадено нещо или колко заслужаваш да получиш. Истинската магия не е точна наука, а изкуство. То се мени в зависимост от това как го възприемаш. Няма формула или таблица за него. Няма нито невъзможно, нито странно, и в никакъв случай няма случайности.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #28 -: 28 Октомври 2015 05:21:27, Сряда »
Quote Euryale ()
Истинската магия не е точна наука, а изкуство.
Напълно съгласна! smile

Quote Euryale ()
и в никакъв случай няма случайности.
Тук не съм съгласна... Не всичко е случайност. Повечето случайни на пръв поглед неща идват в следствие на наши действия и мисли, но все пак има и чисти случайности.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Тройното правило
« Отговор #29 -: 28 Октомври 2015 05:25:24, Сряда »
Euryale, магията е точна наука.... Друг е въпросът, че за мен точните науки са изкуство.... smile

Във Вселената пък без причина няма следствие.... И то не каква да е причинаводи към всяко следствие... Примерно, литературно четене на стихотворение няма да доведе до светната лампа, дори да се преграгне от четене.... Иска се друго действие.... И колкото пъти се извърши правилното действие, т.е. действието е причината ,то толкова пъти ще има ясен и еднакъв краен резултат, т.е. предвидимо последствие.... Но изискването е да знаем какво правим...

От там и защото лампата няма да светне от театър, магията не е ритуал.... Не само лампата не се трогва да светне от театър.... Вселената не се трогва от театър.... Ако изобщо се ползва ритуал, той е за театър за забавление или ако е някой суеверен , да му се успокоят нервите.... Магията е управление на енергия- най-неподробно казано.... Материята е еквивалентна на енергия.... И въпросът -каква енергия, има значение..... Защото енергия, положителна, отрицателна- това нищо не значи....

Кармата я обясних ,че е действие... Това за последствията не е описано от автора на кармата, а някой по-късно си го е измислил.... Вероятно капазейки Нютон.... Такова привнасяне на закон от механиката в социума е неправилно....

Останалото..... По темата мисля е изяснено.....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.