Отворена дискусия > МАГИЯ

Действителни истории в полза на начинаещите

<< < (5/5)

Bilderberg:
Хората не обичат да чуват истината защото това ще разруши илюзиите им за реалността. Единственото нещо, което винаги ще обединява хората е взаимната заблуда, че знаят всичко и са използвали целия си потенциал, а отказват да приемат факта, че реалността е генериран код на собственото ни въображение.Човек през целия си живот изпитва само 2 емоции - любов и страх...всяка една друга емоция, която някога сте изпитвали е в следствие от тези 2, но аз смятам, че има една толкова силна, че обхваща всяка една мисъл и емоция на цялото човечество, това е въображението ви ! Това е оръжие тласнало цели цивилизации към самоусъвършенстване и към висша култура, която един профанен човек никога не би разбрал.

feniks75:
 
--- Цитат на: Euryale в 10 Ноември 2015 17:22:33, Вторник --- Щом казваш. Аз си имам своите убеждения и случки, обаче.
--- Край на цитат ---

Това ми прилича на един виц.
Мъж се обажда на жена си .Мила ,внимавай как караш,че някакъв луд кара в насрещното по магистралата.Отговорът бил-Не е един много са.

INFP:
Някъде бях чел : "Демоните и ангелите са само в нашето съзнание. Но ние си нямаме и идея колко голямо е нашето съзнание". Тук юнгианската психология може да обясни много неща, както и хипотезата за колективното несъзнавано. Целта на призоваването на "дух", "демон/ангел" (според вкуса на магьосника) е да се премахне преградата между съзнавано и несъзнавано. Когато това стане могат да се появят всякакви халюцинации, видения, образи. Могат да бъдат активирани архетипи. Аз лично съм имал подобни видения след ритуал.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия