Автор Тема: Действителни истории в полза на начинаещите  (Прочетена 12871 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Действителни истории в полза на начинаещите
« -: 12 Октомври 2015 17:37:50, Понеделник »
Тази тема отдавна се глася да я пусна, защото по разни поводи доста хора тук се е налагало да обясняваме какво е и какво не е магията... Главно защото булевардната литература за магия оставя у един начинаещ погрешното впечатление, че магията- това е да излезеш в астрал, където да се срещнеш с всякакви чудати "висши" и "нематериални" същества, че има мислоформи, а всякакви митични, религиозни и мистериозни същества бродят по земята и... И те като баш магове, ще се срещнат с тях... Така че в един момент едни и същи действителни истории почват да се разказват по няколко пъти и... Нека да са в една тема и ако се наложи да се ползват- да е с линк, а не с повторно писане...

Аз ще копирам разказваните от мен истории... Ако някой от вече писалите аналогични истории желае- нека да ги сподели за последно... Или ако има някоя нова аналогична история- това е темата за нея...

............

Ето отново моите любими реални случаи, в които въпросът ""Възможно ли е"" е бил зададен със закъснение....

Малък град, голяма компания от млади хора, които имат интереси в магията и крепост в града, в която редовно висят.... Крепостта е туристически обект- поддържа се... В една тъмна неосветена зала на крепостта, такава без прозорци, както до вчера е нямало нищо, така изведнъж се появява демон.... Много страшен такъв.... Че и се материализирал, а който не вярва- просто застава на вратата на залата и го вижда лично- огромна плашеща фигура стои по-черна на общия тъмен фон... И като го вижда със собствените си очи цялата компания.... Без изключение... Да речеш- доказано от всякъде, че е демон... Някои от компанията с дни наред се биха астрално с демона и уж все го побеждават, само че уви, застане ли се на вратата на залата- той демонът продължава да я обитава... Страшен демон и ни се пъди, ни умира.... И по някаква неясна причина си е харесал да обитава точно онази зала...

И докато в астрала мнозина са много смели на бой с демона, то като стигнат до вратата на залата и всичката им смелост се изпарява.... Друго си е да се биеш с демон на удобно излежаване в леглото у дома- така, астрално.... Много голяма компания, но на живо, така чисто физически, никой не смее да доближи страшния демон в залата.... Може да хапе.... Де да го знае човек....

И така времето си минава.... Накрая все пак се намира смелчага да приближи демона от залата.... Демонът бил купчина струпани дърва....  И който се е бил астрално с него и си умрял от срам при осъзнаване на частта с развинтеното си въображение....

Другият действителен случай, това е епична среднощна битка на физическо и на астрално ниво с дракон.... Участникът е един... Сам си е у дома си.... Навън вилнее буря.... И не щеш ли хоп- напада го на физическо ниво дракон, че и съска гадът... Битката между човек и дракон се разразила мощна- чак бушони гърмяли.... И на астрално, и на физическо ниво- голяма битка паднало... А после дошла сутринта... Там, дето бил драконът едно дърво приветливо стърчало, а на клоните му, един найлонов плик продължавал да издава страшни драконови звуци при всеки по-силен повей на вятъра.... За съжаление случаят обаче е с тъжен край.... Човекът, преживял това, се побърка...

Следващата история е за жестоко убийство... Майка убива детето си в парка на града и заравя там трупа му, а призракът на детето започва да броди из парка.... Откритието е направено от девойка от същата компания... И скоро след това всички почват да разправят кой къде видял призрака на детето, че какво точно правел призрака, пак и на физическо, и на астрално ниво... И така много народ отново взаимно се навива на случая... И щом толкова много хора съобщават, че го виждат- трябва да е истина, доказано.... Да, но не.... Минава време и девойката строява народа и се оказва, че историята за жестокото убийство, съответно и призрака- тя сама си я е измислила.... И излиза, че случаят е като с демона- много хора взаимно се заблуждават, че има призрак....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #1 -: 12 Октомври 2015 17:38:05, Понеделник »
Т.е. реалните занимания с магия започват, когато се научи урокът, че не е важно колко хора са видяли нещо.... Това, че са видяли нещо, съвсем не означава, че са наясно какво са видяли... 

Реалните занимания с магия започват, когато суеверието и/или въображението се надраснат и започнат да се проверяват фактите внимателно- на пръв поглед може да е едно, но на втори поглед човек може да се посмее на първия си поглед.... И понякога за втория поглед се иска да мине време и е нужно търпение и старание... И честичко задаване на въпроса- възможно ли е или реалността ме гаври.... 

Започват реалните занимания с магия, когато се научи урокът, че не всичко, което ти казват другите, е истина... Без значение колко човека са се вързали на лъжата и са започнали да и намират потвърждение... 

И за да е възможно заниманията с магия да са реални, е нужно да се мисли... Нужно е да се задават много въпроси.... Не трябва да се възприема идеята, че тя науката е мръсна дума, а щом си вярваме и щом е невидимо и недоказано, значи сме голямата работа.... 

Ако ли не.... Алтернативата е увреда на психиката и боят с дракони може да се окаже най-малкият проблем за психиатъра...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен MissGreenwitch

Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #2 -: 12 Октомври 2015 18:24:12, Понеделник »
Ох, това ми напомня за едно мое реално - нереално преживяване. Когато бях студентка ходих на гости на съквартирантката си. И то не бяха едни истории за магии и кой как ставал нощем, че искал да се самоубива, че какви дрехи на кого липсвали и с тях била направена магията. Прибираме се ние накрая в квартирата ни. Тя си ляга с гаджето си в едната стая, аз съответно в другата. Ама много ме болеше главата, ей. И съм заспала, по едно време се събуждам цялата обляна в пот (ми много ясно бях изпила един аспирин и си бях топила краката в гореща вода месец юни, че и с чорапите спях). Ем, да ама какво се присетих аз за онез истории и като ме скова един страх, че и пред прозореца ми една липа, и тя тъй гадно шумолеше с тез гадни листа, започнах да се чудя къде ми е блузата дето си я търсех от сума ти и време ( оказа се в къщи). Обаче филма вече въртеше. Някой ми е направил магия. Сега призраци, 100 про ще ми се лепнат. То да си бях затворила хубаво прозореца, ми аз не. И той така зловещо се блъска. И полежах си така стресирано, все пак НЯКОЙ МИ Е НАПРАВИЛ МАГИЯ, та си хванах одеалцето избутах гаджето на съквартирантката да ходи да спи в моята стая и аз хоп при нея. Не че ако ми се лепне призрак тя ще ме спаси, ама знам ли може да го уплаши. Заспах си аз като бебе. На следващата сутрин много се смяхме. Ама си се пострахувах от разни нисши твари. Държа да кажа, че тогава грам не се интересувах нито от магии, нито от вещерство, абе глупав тийн си бях.
Защото всяко число е граница, а за съвършенството няма граници!  

 Р. Бах

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #3 -: 12 Октомври 2015 22:31:39, Понеделник »
Защо аз си нямам такива истории. sad wacko Докато викахме Дама Пика като деца с огледало, с ключ и други такива, аз все бях заета да гледам кой как мръднал, че завъртял ключа. а в огледалото освен свещта нищо друго не виждах... А иначе умирам от страх в тъмното, но ме е страх не от духове, а от хора...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Exodus

Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #4 -: 2 Ноември 2015 22:22:13, Понеделник »
Мда... по-страшни чудовища от хората няма.

Неактивен Murid

Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #5 -: 8 Ноември 2015 23:16:43, Неделя »
Това със страха, Цеци, според мен е защото не си призовавала нищо успешно.

След първия път на който наистина ВИДЯХ да се призовава успешно НЕЩО(сиво-виолетово-черно петно с многобройни пипала, летящо из въздуха на стаята), повече не желая да имам работа с призовавания, демони, ангели, и прочие "духове на повикване".
В съответния случай, освен "черното кълбо" се появи и едно сребристосиво, което излъчи от себе си полупрозрачна стена, отделяйки присъстващите хора от призованато нещо. И никой друг освен мен не видя тези два обекта...

Самият аз, днес, след вече Х отминали годинки, си казвам че може и да ми се е привидяло, ама като си спомня страха който брах, когато едното от пипалата на черното петно се протегна към мен - неее, дори и да съм халюцинирал, пак не ща да имам нищо общо с призовавания... а и понеже това е един от 3-4 случая когато въобще съм виждал нещо с очите си по време намагически "експерименти", си имам едно на ум, че каквото и да се случва, не го виждам и не го знам, та нямам гаранции...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #6 -: 10 Ноември 2015 05:52:14, Вторник »
Murid, няма и да опитам. smile Всички тези призовавания се правят все на тъмно, а тъмнината често си прави лоши шеги със зрението и фантазията ни. Сянка по-горе описва подобен случай. Аз пък се страхувам от тъмното...
Няма шанс да пробвам призоваване. Не само от страх от тъмнината, но и защото не вярвам. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Euryale

Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #7 -: 10 Ноември 2015 16:33:58, Вторник »
Те тези призовавания на тъмно от тип "Дама Пика" и "Кървавата Мери" са си за деца. Истинското призоваване става независимо от светлината, влажността на въздуха или колко % хумус има в почвата на баба Димитринка, 'щото фикусите й така и не цъфнаха. Има доста зловредни духове, но има и много такива, които искат да помогнат. Аз лично бих се опитала да комуникирам с нещо, ако ми трябва директна помощ и чувствам, че съм готова.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #8 -: 10 Ноември 2015 16:36:42, Вторник »
Euryale, до сега няма нито едно реално доказателство, че някой е призовал нещо било добро или зло.
Духовете и демоните са само в собствените ни глави.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Euryale

Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #9 -: 10 Ноември 2015 17:22:33, Вторник »
Щом казваш. Аз си имам своите убеждения и случки, обаче.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #10 -: 11 Ноември 2015 12:54:14, Сряда »
Euryale, считам, че този форум не е за теб... Препоръчвам ти да си потърсиш друго място, където приказките за призовавания минават.... Налагам ти бан.....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен MissGreenwitch

Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #11 -: 18 Ноември 2015 21:54:47, Сряда »
Така, риъл история от един форум. Потребител, който се има за много възвишен. Хайде потребителка, днес питала картите си... Какво и се е случило докато са и правили операция от дискова херния. Защо като се е събудила от упойката имала рана на езика. Поства си тя комбинацията, която аз не съм чак спец по картите, ма нищо магическо не видях в нея. Самите карти ако ги разглеждаш описват операцията и грижите на медиците към нея. Тя не  тъй ами, четете сега внимателно : Получила е епилиптечен пристъп, имала е духовна среща с ангел и е осъзнала духовните истини и е станала същински маг. wizard

Най-вероятно езика и е бил наранен от помпичка с която ти аспирират лигите по време на операция, установих аз след консултация с истински анестезиолог.
Защото всяко число е граница, а за съвършенството няма граници!  

 Р. Бах

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #12 -: 18 Ноември 2015 22:05:20, Сряда »
MissGreenwitch, не казваш ти разби ли и илюзиите на потребителката или я остави да хвърчи. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен MissGreenwitch

Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #13 -: 18 Ноември 2015 22:37:24, Сряда »
То там е да спориш с радиото,Цеци_Вихронрав щом е казала, че е Магесница, значи точка...  :wizard:
Защото всяко число е граница, а за съвършенството няма граници!  

 Р. Бах

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Действителни истории в полза на начинаещите
« Отговор #14 -: 18 Ноември 2015 22:41:50, Сряда »
Кой е форума ако не е тайна? biggrin Само като си я представя магесницата и ме избива на истеричен смях... Магесница с дискова херния... lol Това го е получила само от летене на метлата в студено време... lol
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен