Автор Тема: ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил  (Прочетена 28958 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #15 -: 3 Октомври 2015 11:00:22, Събота »
lia, привет и от мен!  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #16 -: 3 Октомври 2015 16:09:17, Събота »
Здравей, Лия! Радвам се да те видя. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #17 -: 3 Октомври 2015 16:12:01, Събота »
Univers, прочетох написаното от теб и виждам, че имаш желание да се учиш. Добре дошъл при нас. Тук ще намериш отговори на много от нещата които усещаш, (видях, че Сянка вече е обяснил някои) и ще научиш още нови. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #18 -: 3 Октомври 2015 20:23:52, Събота »
Здрасти, Лиа smile

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #19 -: 3 Октомври 2015 21:02:01, Събота »
Univers, така е, ти най-добре си знаеш. Води се от инстинкта си.

Неактивен MissGreenwitch

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #20 -: 11 Октомври 2015 13:00:25, Неделя »
Здравейте, харесвам това място, има още доста да почета докато започна активно да изразявам мнение. Но сметнах за добре да ви кажа добре заварили. Интересуват ме природните магии, билките, уика, животинските символи, кристалите, работата с елементи и стихии. Работя с таро, не мога да кажа, че съм много голям професионалист или нещо, но нещата ми се получават. Надявам се на мирно и добро посрещане и преживяване тук във вашия форум.
Защото всяко число е граница, а за съвършенството няма граници!  

 Р. Бах

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #21 -: 11 Октомври 2015 13:04:36, Неделя »
Здравей,MissGreenwitch и добре дошла. Във форума ще намериш всичко което си изброила като интереси, а може и ти да добавиш нещо. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #22 -: 11 Октомври 2015 14:12:19, Неделя »
Добре дошла smile Не е нужно да си изчела всичко, за да имаш мнение. Как точно работиш със стихиите?

Неактивен MissGreenwitch

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #23 -: 11 Октомври 2015 14:19:17, Неделя »
Добре заварила, Delta... не знам дали медитацията е точно работа, но медитирам върху елементите. Опитвам да държа съзнанието си достатъчно време чисто и да си представям съответния елемент, да го визуализирам. Честно да си призная получава ми се най-много за минута две...
Защото всяко число е граница, а за съвършенството няма граници!  

 Р. Бах

Неактивен Godsmack

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #24 -: 11 Октомври 2015 18:14:51, Неделя »
MissGreenwitch, добре дошла ,забелязвам,че имаш доста понятие,това е добре wink
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Godsmack

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #25 -: 11 Октомври 2015 18:15:43, Неделя »
lia, привет и от мен wink
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Godsmack

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #26 -: 11 Октомври 2015 18:23:37, Неделя »
Univers, има доста верни  неща в думите ти ,но трябва да намалиш темпото и да приемеш,че си доста в началото-всичко с времето си wink
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #27 -: 14 Май 2016 18:54:14, Събота »
Здравейте! Виждам че тази тема се ползва за представяне, затова и аз ще се включа тук :)

Не се занимавам  магия, макар че тъй като прочетох някои теми, виждам че тук не става въпрос приказната магия, която си представяме от приказките и книгите, а за издържан научно дори подход...
За мен магията е нагласа на съзнанието и следване пътя на синхронностите.

Има един цитат, който много обичам - 
"Когато човек разчита само на случайността, той в никакъв случай не е случаен човек, о не, той е най-малко ловец на добри случаи - измърмори Рей."

~ из "Космосът да ти е на помощ, Александър"

И още нещо, пак от една книга - Артефактите на едно високо развита цивилизация, ще са неотличими от магията за по-малко напредналите.
Не знам дали е точен, но това му беше смисъла.

Тук съм, тъй като търсих из нета местенца, в които да мога да общувам, тренирам и развивам уменията си с картите таро.
В България няма много форуми, в които да става това. Аз лично участвам в Таромания и форума на Мона - Монавендор, както и предишния, който тя поддържаше в Беинса.

Включвам се и в групи за обсъждане на комбинации, размяна на таро гледания... предимно англоезични, тъй като България си е България и каквото и да си говорим, твърде сме малко за развиване на "специализирани общества"...

Друго, което ме интересува е създаването на енергийни пространства. Какво влагам в това - места, на които да се зареждаме и хармонизираме. Аз съм ландшафтен архитект и се занимавам с дизайн на Градини, съответно интересът ми беше силно привлечен от източните учения за оформяне на среда като Фън Шуй и Васту Шастра. Само дето никак не ми се нравиха разни постулати - кухнята ти трябва да е на юг, спалнята на изток... исках да знам, откъде идва всеки един закон и всяко едно правило. Интересното е, че те всъщност са много свързани с правилата на дизайна, който изучаваме. 
За кухнята на юг, логическото обяснение, е че слънцето и по-точно ултравиолетовите лъчи убиват микробите и горещината изключва развитието на влага. Има един момент обаче и той е, че това се случва в Индия.

Един от постулатите във Васту Шастра е изграждането на високи структури и дървета от югозапад заради силното следобедно слънце и съответно оптимизирането на микроклимата. Съвсем друго ще е положението обаче в скандинавските страни, където копнеем да се насладим на всеки лъч.

Така се оказва, че тези системи си имат своята логика, но лошото е, че не се търсят причините за определени положения, а се повтарят заучени фрази.
Та това е нещо, което изучавам.

Интересни са ми и някои направления във Фън Шуй като например Летящите Звезди, но си крият инфото там... така и не съм срещала, какво всъщност се крие зад тях и как се определят положенията им. Смятам, че са аспекти на някои планети, но още не е дошло при мен това знание.

Надявам се да сме си полезни един на друг smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #28 -: 14 Май 2016 20:38:03, Събота »
Здравй, ShaAngreal! Радвам се, че форумът ни ти допада. Опасявам се, че ние не изучаваме така задълбочено Таро. При нас изучаваме ясновидство, а картите са ни патерица или спусък за отключването му. Ти ползваш Таро, друг боб, трети Руни, аз индийски карти, а в последно време предпочитам купичка с вода и запалени кибритени клечки. Според Сянка ако си имаш налично ясновидство и го развиваш можеш да гледаш практически на всичко. Но пък ще ми е интересно да науча повече за Таро. Харесвам красиво нарисувани карти и ги колекционирам.
Фън Шуй... Ти сама казваш, че системата важи за Индия. Аз също се бях зачела навремето във Фън Шуй, но ми допадна само Ба Гуа квадрата. Мисля, че в България най-добре ще важи българското. Навремето прабаба ми преди да почине ми каза по повод увлечението ми по чужди билки (таман на мофда беше да се взема жен шен). Та по този повод тя ми каза, че в България лекуват българските билки, а не чуждите. От тогава и убеждението ми, че и ритуалите ни и магиите ако щеш са валидни за нашата си географска ширина.
Интересно пишеш и ще се радвам ако се заседиш при нас.
Добре дошла! smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #29 -: 14 Май 2016 23:08:52, Събота »
Здравей, Вихронрав! Може ли да те наричам така? =)
Абсолютно съм съгласна, че нас българите, ни лекуват нашите си билки. Също ми е смешно как превъзнасят чията, а си имаме разни хубави растения и храни тук, които не отстъпват с полезни качества. Но го възприемам по-скоро на енергийно ниво - че вибрираме хармонично с нашата земя, не че нещо друго няма да ни влияе. И разбира се не става въпрос само за българи, но и за всеки друг и неговата земя.
Харесва ми как Розмари де Мео говори за корена (ако сте чели неща от нея...).

 За ясновидството... да ти кажа честно, смятам че всеки може да го развие, освен ако няма някакви здравословни или психологически проблеми. Това също се тренира и го казвам от опит :))) макар и не мой, а на една близка моя приятелка, която веднъж, преди години реши да го направи и лека по лека успя да се синхронизира по някакъв начин и да усеща нещата, дори и какъв цвят кола ще я задмине. Но всъщност като се замисля, вече не го прави... ще я питам защо.
Между другото тя също ми казваше, че таро е по-скоро патерица smile Е, аз си го знам, но имам нужда от такъв спусък.. поне засега.

Не съм сигурна, че трябват ясновидски способности, за да тълкуваш таро. По-коро повече опит и познаване на реалността и хората.
Не се смятам за ясновидец, макар и да имам някои интересни случки.
Всъщност е по-скоро до настройка... вероятно към акаша или просто към жизнената енергия около нас.
Аз лично гледам предимно на хора, които не познавам, понякога във форуми, където дори няма реално име и просто се свързвам с тях... предполагам че не е точна думата... нагласям съзнанието си. Обикновено установявам контакт и нещата, които виждам резонират с отсрещния, но е истина, че има хора с които не мога да се свържа... 

Значи не обсъждате карти, комбинации и т.н.?
А какви са тези индийски карти?
Може ли линк към тях, да ги разгледам?