Автор Тема: ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил  (Прочетена 28951 пъти)

Неактивен Univers

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« -: 1 Октомври 2015 21:17:26, Четвъртък »
Здравейте, преди известен период от време попаднах на материал свързан с Уика, това което прочетох съотвествше на 100 процента с моите разбирания за околният свят. Религиозно се определям като хиндуист, въпреки, че семейството ми и приятелите ми са православни християни, аз не се притесних да тръгна по различен път, който ме кара да се чувствам добре. Интересното в случая е, че намерих много, много общи и сходни идей между Уика и хиндуизма ... като най-малкият пример е че в своята молитва или медитация аз използвам благовония, огън, вода и цветя, които смея да кажа символизират 4-те елемента ... В живота ми са се случили безброи неща, които са ми доказали съществуването на тази Енергия която е навсякъде около нас ... а молитвите ми към Божествената енергия се сбъдват постоянно ... в смисъл усещам своята силна връзка с Божествената Енергия ... всичко това го казвам от гледната точка не на някое хлапе което не знае какво иска от живота или както много други вкарали се във филма заради филми, а като млад и смея да кажа доста интелигентен младеж, преминал през много неща за да е със сегашното си мислене ... та просто исках да го споделя, имам известен expirience със енергия, която излъчвам чрез ръцете си, или по-правилно казано , която усещам ... знам че по един или друг начин много хора тук ще ме разберат,без да ме помислят за побъркан и да ме поставят в ситуацията на аутсайдер ... досега не съм мислил да се опитам да развия нещата, които усещам, но разбрах, че и да искам и да не искам, някои неща продължавам да си ги усещам ... за мене Уика ми допадна най-вече като мислене, философия ... и защото е много близка до моят вътрешен свят ... надявам се за напред да науча много нови неща от този форум, да питам, когато не ми е ясно .... и съм сигурен, че бих могъл да изградя и добри приятелства на това място ... защото не бих се чувствал както до сега, различен и понякога сам в своята различност. Благодаря на всички предварително smile

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #1 -: 1 Октомври 2015 21:27:41, Четвъртък »
Quote Univers ()
и да искам и да не искам, някои неща продължавам да си ги усещам
Така е. Добре дошъл smile

Неактивен Univers

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #2 -: 2 Октомври 2015 00:28:15, Петък »
Благодаря smile Добре заварил wink

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #3 -: 2 Октомври 2015 00:31:43, Петък »
Ти си мъж, аз съм жена, казва се "добре заварила" smile
 Извинявай, професионално изкривяване.
 Сподели, моля те повече за това усещане на енергията в ръцете.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #4 -: 2 Октомври 2015 09:09:00, Петък »
Univers, тук не е форум за религия, а за магия.... С това малко уточнение- добре дошъл....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Univers

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #5 -: 2 Октомври 2015 12:05:21, Петък »
theshadow, да извинявам се за термина, който използвах ... бях НЕточен в изказването си, за което се извинявам ... аз също не харесвам тази дума, защото за мене това е изкуствено създадена институция, стремяща се да зароби човечеството в дадена матрица ... (а хиндуизма е всичко друго но не и споменатият термин, които ще избягвам занапред. Извинявам се още веднъж.)
 Delta, ами найстина ми е трудно да обясня с думи, но ще се опитам, пък всеки който има подобни усещания , може да ми разясни дали в случаят съм прав .... Много често,когато медитирам, когато съм много щастлив (дори и когато съм много изнервен, но това се случва рядко, защото не си позволявам да изпитам тази негативна енергия) или пък изпитвам нуждата да помогна на някого, усещам как дланите на ръцете ми се затоплят изведнъж, почти рязко ... през тях преминават като бодлички ...  и след това буквано усещам ох много е странно да го обясня но сякаш въздуха около дланите ми става по-гъст, в смисъл някак си наситен ... и започва нещо като излъчване, сякаш от ръцете ми се излъчват вълни (поне така аз си го обяснявам) Преди броени дни само, се разболях от някакъв вирус със страшна кашлица и т.н. Положих ръце върху себе си и помолих Божествената Енергия да ми помогне и да премахне болката от мене ...  до вечерта вече бях на крака...имам и много други такива случай. В началото си мислех , че евентуално е ефектът плацебо, но когато се наблюдава систематично ....  се замисляш.
 Просто искам да мога да си обясня всичко това, защото по начало аз съм човек, който гледа с различни очи на този свят ...  аз виждам Енергията навсякъде около мене ... У нас си имам нещо като олтар, на който си паля свещи, клечки, разтварям любнимото си етерично масло и т.н. и когато се помоля и се свържа с Божествената Енергия ...  винаги получавам отговор на думите си  (не буквално естествено ...  не чувам глас) ... понякога дори съм и плакал (надявам се да не прозвучи фанатично хаха) заради самото чувство на светлина и някаква топлина която е обгръщала тялото ми.... спирам за сега, че ако трябва да опиша всичко, което съм преживял, ще стане роман.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #6 -: 2 Октомври 2015 12:43:15, Петък »
Значи на моменти сякаш можеш да пипнеш енергията smile
 И да - реално не чувш глас, получаваш знанието за нещо чрез усещане.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #7 -: 2 Октомври 2015 12:46:48, Петък »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Univers

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #8 -: 2 Октомври 2015 13:37:32, Петък »
Delta, да да точно така smile

 Added (02.Oct.2015, 1:37 PM)
 ---------------------------------------------
 Много се радвам, че попаднах на този сайт, което не е случайно за мене ...  сега ще поразгледам темичките и секциите, до които имам достъп разбира се ...  хубаво е да знаеш, че има и други хора като тебе, а още по-хубаво е да ги намериш и да общуваш с тях ... smile Хубав ден на всички за сега smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #9 -: 2 Октомври 2015 15:21:44, Петък »
""Много често,когато медитирам, когато съм много щастлив (дори и когато съм много изнервен, но това се случва рядко, защото не си позволявам да изпитам тази негативна енергия) или пък изпитвам нуждата да помогна на някого, усещам как дланите на ръцете ми се затоплят изведнъж, почти рязко.""

 Състоянието на затоплянето на дланите при медитация, хипноза, автохипноза и прочие сходни състояния е добре описано.... Не е нещо нетипично.... Не се дължи на божествени енергии... Просто е индикатор, че от будно състояние навлизаш в друго специфично състояние на съзнанието, от което кръвното ти налягане се променя....

 Аналогично самолечението ти е било комбинация между добра имунна система и плецебо....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Univers

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #10 -: 2 Октомври 2015 15:39:01, Петък »
в такъв случай може би мястото ми не е тук ... но аз най - добре си знам през какво съм преминал и видял за да търся добрият тон и подкрепа тук. Хубав ден

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #11 -: 2 Октомври 2015 15:49:38, Петък »
Univers, въпросът не е какво ни се иска да е дадено преживяване или дадена ситуация.... Въпросът е каква е реалността.... Препоръчвам ти да повториш честно за себе си експериментът на Емили Роса.... Това- ако търсиш реалността, в противен случай няма нужда да правиш нищо....

 Ти си преценяваш сам дали мястото ти е тук или другаде... Аз мога само да ти препоръчам като си избираш място за споделяне на такъв вид опитност- няма значение кое ще е това място, форуми бол по света... Да търсиш това място, което ще те държи в реалността, а няма да ти преповтаря онова, което би ти се искало да прочетеш.... Защото светът е така устроен, че това, което ни се иска далеч не винаги е това, което е....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Univers

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #12 -: 2 Октомври 2015 15:53:43, Петък »
изцяло съм съгласен с думите ти

Неактивен Euryale

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #13 -: 2 Октомври 2015 18:45:44, Петък »
Магията не е нищо свръхестествено. Винаги си е съществувала, всички я използват несъзнателно, но малцина успяват даже да я разберат, още по-малко да я усвоят. Аз се придържам към думата " вещица" - буквално веща жена. Смятам, че съм намерила начин, по който да въздействам върху онова, което ми се случва, въпреки, че като всеки друг човек, имам много още да уча. Това, което съм разбрала обаче е, че то се случва непрекъснато, във всеки един момент. Мислите ти, действията ти, желанията ти - всичко това изгражда пътя ти. Всеки е различен и различни неща работят за различните хора, за това може някой да се кълне, че нещо работи, а за теб да няма никакъв ефект и обратното. Ако хиндуизмът работи за теб, няма смисъл да го напускаш. Ако не си доволен или просто искаш нещо друго, добре дошъл.

Неактивен lia

ЗДРАВЕЙТЕ на всички и добре заварил
« Отговор #14 -: 3 Октомври 2015 10:58:10, Събота »
Привет на всички !
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение.»