Отворена дискусия > БЪЛГАРСКА ТРАДИЦИОННА МАГИЯ

Български легенди

<< < (4/6) > >>

theshadow:
Delta, тцъ.... Аз съм на мързелуване... И като не се намери таласъмка за бара, значи поне да се намери самодива или русалка.... И да пее хубаво.... Поне казват, че пеенето им се удавало, та....  Вие намерете кандидатки, пък аз ще мързелувам през това време....

 И изобщо  повечко информация и по тази тема, а не само за бара, ще и дойде добре на темата....

Delta:
Защо в читанките е пълно с всякакви приказки, но българските такива и то точно за самодиви и русалки липсват? А те трябва да преобладават. Българските деца познават до болка народното творчество на германските и френските народи, преразказано от Шарл Перо и Братя Грим, а не познават нашия фолклор...

Цеци_Вихронрав:
Има и български приказки за самодиви и т.н. Другата седмица ще си ровна книгите и ще намеря.

Delta:
Има грънци. На фона на всякакви чуждоземски глупости от сорта на "Приказки по телефона" и...забравих ги вече, истинските български приказки са непознати за днешните деца.
 Тези, като "Червената шапчица", "Пепеляшка", "Трите прасенца" и прочее не са български. Германско-френски са.

Цеци_Вихронрав:
Делта, има си чисто български приказки и аз имам книжки от детството ми с такива. Само ми трябва време да ги намеря, защото в момента близо 2500  книги са ми в чували и кашони на тавана и в мазата.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия