ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Духовни имена и титли

(1/8) > >>

theshadow:
Като се замисля... То пълно с всякакви образи, кой от кой с по-китни духовни имена или магически титли.... Маг Светлина.... Или маг Селена.... Или Лунен маг и пророчица Таня.... Или Вълшебник Илиян.... Или Маг Вили Ясновидката на България... А също така впечатление навремето ми направи един Некръстен маг, дето разваля магии...

 За образите- ясно... Как им възприемате титлите? На мен лично ми се е случвало да чета такива попадения, дето ми оправят настроението по-добре от каквито и да било вицове... Да не споменавам какви мисли за уменията на всякаквите особи ми минават през ума само като им чета духовните имена и титлите им... Хубави едни такива мисли...

Delta:
Като прочетох заглавието и реших, че ще си говорим за църковни титли
 Тези, дори и някои от тях да имат някакви умения за нещо си, по начина, по който "работят" и парадират със себе си, на мен ми създават усещане за измама. Говоря за образите от ТВ екрана.
 Познавам други, дето нямат титли, имат си имена, техните си имена. Не се рекламират по ТВ-то, но хората ги знаят.
 Тези, от екрана, с тези титли ми звучат някак помпозно и изкуствено. Много искам да звънна някоя вечер и да помоля да гадаят на... сестра ми, например

theshadow:
За екранните.... Само кажи кога, Делта.... Стига да имам този канал в пакета- ще гледам.... Какви чудеса от познаване ми се е случвало да гледам.... От типа-
 Боли ви десният крак...
 Не бе, не. Боли ме левият крак!
 А онова там, дето плаче е дъщеря ви....
 Ами не, синът ми е....
 Вашият брат много ви обича....
 Ама аз имам сестра.
 Повръща ми се,помогнете ми.
 Дишайте дълбоко.Аз изчистих вашата аура, сега спира да ви се повръща.
 От това на мен ми се доповръща още повече.

 Такива ми ти работи....

Delta:
  като се наканя, ще свиркам.

Цеци_Вихронрав:
Quote theshadow ()Как им възприемате титлите?С много чувство за хумор...
 Аз самата в къщи когато се правя на шут за да забавлявам семейство се кича с разни титли. Забавно е.
 Но пък тези титулованите магове дето се развяват по телевизията... Нямаме ли работещи психиатрии да ги приберат и да ги освидетелстват??? Или май трябва да освидетелстват тея дето им вярват???
 Според мен титлата трябва да ти я дадат, не ти да се кичиш с нея. И не само в магията, а навсякъде.
 Да си дам и пример, че много обичам примерите.
 Имам близък приятел орнитолог. Той обича толкова животните, че като студент с група колеги се хвана да спасяват лешоядите в България. Свързаха се с БЗДП, правиха проекти, но той освен това не спираше да ходи из Родопите да агитира населението да му съдействат и да дава всичко от себе си за птиците. Преди години ходих при него и останах доста дълго там и бях шашната като разбрах, че му казват Повелителят на лешоядите. Тази титла той не си я е сложил сам. Преклено е скромен и като го попитах защо така го наричат му пламнаха и ушите от притеснение. Но като видях какво е постигнал и като отидох на няколко захранвания на птиците с него... Тези диви птици го познаваха и не го приемаха като заплаха, за разлика от останалите орнитолози. Та той си е заслужил титлата ако и да се притеснява от нея.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия