Автор Тема: Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж  (Прочетена 6664 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
И е арестуван за което... Според Ройтерс...   И... Само да спра да се смея и ще доразкажа какво прочетох преди малко... 

 Действието се развива в Нигерия... Няколко тежко въоръжени особи нападнали съответно с цялото си налично въоръжение автомобил Мазда, но били веднага забелязани от опитните нигерийски полицаи... Въпреки старанието на полицаите, избягали всички престъпници, с изключение на един, който се превърнал в... КОЗЕЛ... И не какъв да е козел, а черно-бял... Горкият козел бил арестуван и започнало събиране на доказателства, че преди това е бил човек, таковата... Ако някой има повече сведения за тази подла твар- да се обади в нигерийската полиция...  mamba
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж
« Отговор #1 -: 31 Август 2015 23:14:14, Понеделник »
Горкия козел... Защо тъпите полицаи не са решили, че бандита е станал камък примерно, амни тормозят горкото животно???
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж
« Отговор #2 -: 1 Септември 2015 13:21:06, Вторник »
И сигурно си вярват...нигерийските пазители на закона!? Въх, да пази Бог!!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж
« Отговор #3 -: 1 Септември 2015 20:17:51, Вторник »
За съжаление си вярват... В новината се уточняваше, че голяма част от населението не можело да вдене какъв е проблемът с този козел... Не им било за първи път да вярват в небивалици и.... Убедени са, че козелът не е козел, а човек-магьосник.... Дано поне му осигурят добър адвокат на животното и да му се размине с условна присъда и парична глоба, а парите да си ги събират от козела както си искат...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж
« Отговор #4 -: 1 Септември 2015 21:51:53, Вторник »
Блазе им на нашите козли, тогава cool

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж
« Отговор #5 -: 2 Септември 2015 03:00:43, Сряда »
Що  да им блазе?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж
« Отговор #6 -: 2 Септември 2015 08:52:14, Сряда »
Щото са си само козли. Никой не им вменява магически трансформации.

Неактивен Exodus

Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж
« Отговор #7 -: 2 Ноември 2015 23:24:15, Понеделник »
Аз бях чувал подобна история преди години. Пак грабеж, пак някъде в Африка, но тогава "магът" се бил превърнал в коза след, като се скрил в едно стадо. Тогава май нямаше задържани, предполагам че не е имало козли biggrin

Неактивен Evanina

Exodus, полицаите е трябвало да задържат цялото стадо и да разследват коя точно коза е виновна за грабежът!  wink

Неактивен Agena

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 219
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж
« Отговор #9 -: 29 Август 2016 13:28:02, Понеделник »
В южната част на Нигерия е разпространено християнството,но не във вида,в който ни е познато на нас,а като някакъв синкретизъм от католицизъм и местни шамански вярвания.Та там,козелът се отъждествява с Дявола,затова и не е чудно,че злият магьосник се е преобразил в Козел.Учудващото е,че не само в Нигерия,но за жалост,и в цивилизована България множество хора се поддават на суеверия,особено що се касае до щекотливия въпроса за Дявола  и черната магия :).Не са преобразявания,обсебвания и т.н.,и това съвсем не е рядко явление.Хората мислят буквално,не са научени да мислят метафорично и се стига до такива смешно-печални последици.Малко ще се отклоня от темата,но съм попадала на уникални безумия при които са ме питали ако си продадат душата на Дявола,дали ще им поникнат впоследствие рога  и кози копита.Никой не отчита факта,че се касае за концепция,олицетворение на свръхразума във Вселената,която тласка света напред и срива статуквото,която ни кара да се развиваме  всекидневно да трупаме знания,като по този начин се бори с деградацията.И че тази концепция не е носител на морални принципи,не е нито добра,нито зла,а е самото начало на всичко.Чета това,Шадоу,и гледам обществото,в което се движим всички-отчайва ме...Ако продължи да затъпява,ще се сведе до нивото на горните примитивни нигерийци...

Неактивен ivan_pavlov2

Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж
« Отговор #10 -: 28 Януари 2017 09:59:57, Събота »
Там вярват във всякакви магии, защото имат много магьосници вуду и т.н. и имат много случаи които са е сбъднали и не си играят. В конкретния случай и аз съм склонен да се присмея и да махна с ръка, че това няма как да стане, но съм гледал видеа в които се говори за skinwalker ranch и други подобни места и по-конкретно shapeshift-ъри, каквато е и официалната Английска дума за скинуолкър ако случайно някой не знае.