Отворена дискусия > ШАРЛАТАНСТВОТО В МАГИЯТА

Магьосник, трансформиращ се в козел, прави въоръжен грабеж

<< < (2/3) > >>

theshadow:
Що  да им блазе?

Delta:
Щото са си само козли. Никой не им вменява магически трансформации.

Exodus:
Аз бях чувал подобна история преди години. Пак грабеж, пак някъде в Африка, но тогава "магът" се бил превърнал в коза след, като се скрил в едно стадо. Тогава май нямаше задържани, предполагам че не е имало козли

Evanina:
Exodus, полицаите е трябвало да задържат цялото стадо и да разследват коя точно коза е виновна за грабежът! 

Agena:
В южната част на Нигерия е разпространено християнството,но не във вида,в който ни е познато на нас,а като някакъв синкретизъм от католицизъм и местни шамански вярвания.Та там,козелът се отъждествява с Дявола,затова и не е чудно,че злият магьосник се е преобразил в Козел.Учудващото е,че не само в Нигерия,но за жалост,и в цивилизована България множество хора се поддават на суеверия,особено що се касае до щекотливия въпроса за Дявола  и черната магия :).Не са преобразявания,обсебвания и т.н.,и това съвсем не е рядко явление.Хората мислят буквално,не са научени да мислят метафорично и се стига до такива смешно-печални последици.Малко ще се отклоня от темата,но съм попадала на уникални безумия при които са ме питали ако си продадат душата на Дявола,дали ще им поникнат впоследствие рога  и кози копита.Никой не отчита факта,че се касае за концепция,олицетворение на свръхразума във Вселената,която тласка света напред и срива статуквото,която ни кара да се развиваме  всекидневно да трупаме знания,като по този начин се бори с деградацията.И че тази концепция не е носител на морални принципи,не е нито добра,нито зла,а е самото начало на всичко.Чета това,Шадоу,и гледам обществото,в което се движим всички-отчайва ме...Ако продължи да затъпява,ще се сведе до нивото на горните примитивни нигерийци...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия