Отворена дискусия > БЪЛГАРСКА ТРАДИЦИОННА МАГИЯ

УРОКИ

(1/6) > >>

Цеци_Вихронрав:
Хайде да си поговорим за уроките...

 Много често казваме, че някой е урочасан или, че сме урочасали някого, ходим по баби да ни баят, но знаем ли какво всъщност са уроките?

 Аз едва когато дойдох в този форум започнах малко по малко да си ги обяснявам и стигнах до извода, че уроките са нарушение на енергийният баланс.

 (няма да се впускам в разяснения на енергията и управлението и - Сянка достатъчно добре я е описал във форума)

 И понеже не ме бива в лекциите ще разкажа аз как се запознах с уроките като дете от баба си и прабаба си.

 Бабите ми казваха, че човек може да бъде урочасан и за хубаво и за лошо. Малките деца като им се израдват много или започват да плачат неистово (до задушаване) или да се отпуснат до положение на парцалена кукла. При възрастните е в малко по-различно. Там започва или силно главоболие предимно в очите, обща отпадналост и по-рядко стягане в гърдите. Предполагам, че с възрастта някак успяваме инстинктивно да задържим (кой колкото може) енергийният си баланс. И тогава опираме до бабите които баят.

 Четох някъде, че баенето се учело или в ранна възраст преди да настъпи полова зрялост или след менопаузата. Според мен няма значение кога и как ще се научиш да баеш. Изисква се само да можеш да владееш много добре собствената си енергия и да умееш да влияеш и на енергията на другите. Защото реално баячката балансира енергията на урочасания като отнема излишъка или запълва дефицита.

 Очаквам и други да се включат с мнения и да продължим темата.

listentothewild:
Цеци_Вихронрав, аз това, което знам за уроките го знам от теб и форума, така че относно това - само ще следя темата.
 Но интересно ми стана... Казваш, че от баячката се изисква единствено да владее много добре собствената си енергия и да умее да влияя на енергията на другите. Какво точно значи "да умееш да влияеш на енергията на другите?"

Цеци_Вихронрав:
Quote listentothewild ()Какво точно значи "да умееш да влияеш на енергията на другите?"Ами много неща, но конкретно при уроки... Представи си малко бебе или дете. Излязло е на разходка с майка си, видяли са го куп хора и са му се радвали защото малките деца са винаги красиви и носят радост. Тези хора обаче радвайки му се обменят енергия с детето /всъщност всички обменяме енергия помежду си общувайки/ и понеже му се радват му отдават много от своята енергия. Малкото дете обаче все още не умее да си балансира енергията /много големи също/ и му идва в повече от което става нервно започва да плаче и да проявява неприсъща му агресия и хиперактивност. Получава се нещо като... Все едно в съд побиращ 5 литра да се опиташ да налееш 10 и да го захлюпиш... Ако е балон ще се пръсне... В този случай баячката трябва чисто по вампирски /Сянка, зная, че не харесваш израза енргиен вампир, но си е баш така/ да изсмуче излишната енергия от детето, за да му възстанови баланса.
 В другият случай, когато тези които му се радват или пък завидят на майката за красивото бебе буквално му изсмукват енергията /съзнателно или не/ и тогава баячката трябва да зареди детето с енергия, за да възстанови баланса.

listentothewild:
Аз малко разсейвам темата, но... първо се извинявам и второ да си призная - и ме влече, и ми е интересно...
 Та, мисля, че вече някак си усещам тази енергия и успявам да се предпазя, но понякога много се изтощавам... 
 Но, ако предположим, че някой го прави несъзнателно, то как става съзнателно? И всъщност дали има статии/литература, които да разяснят многото въпроси, които се пораждат в мен? 

 Спомням си все пак един конкретен случай. Става дума за туркиня в Добрич, която за един ден ме засече 3 пъти, умолявайки ме да ми гледа на ръка, да ми развали "родово проклятие" и какво ли още не. Та, всичко, което направих в онзи момент е да си изградя щит, който да ме предпази от нея и думите и. Също така важна роля изигра информацията, която научих тук. Но, ако бях твърде податлива, ако не бях успяла да се предпазя - нима нямаше да "падна в капана и"? (или подобен на нейния)
 Продължавам да следя с интерес темата... Как са се зародили уроките, защо, а също и методи за предпазване? 

Цеци_Вихронрав:
Quote listentothewild ()Но, ако предположим, че някой го прави несъзнателно, то как става съзнателно? Сянка много добре го е описал в бойна магия мисля беше... Всъщност уроките са вид енергийна атака макар и много често несъзнателна. Дори когато се радваш на някой и го засипваш с любовта си и енергията си, може да го пренаситиш и да "прелее". Аз навремето така си урочасвах сина като бебе, После се научих да му се радвам и да го обичам без да го презареждам с енергия.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия