Автор Тема: Сънища  (Прочетена 17485 пъти)

Неактивен Glacius

Сънища
« Отговор #30 -: 28 Май 2016 09:04:26, Събота »
На първия въпрос да.На втория ще отговоря малко по обстойно. Контролирането на собствените сънища е сложно, ако говорим че има няколко стъпки. Попринцип аз съм стигнал до заключението че водата, въздуха и духа са първоизточниците на съня. Първо водата и въздуха като по често използвани елементи за лекуваща магия и второ духа като теб самия когато спиш. Има хора които несъзнателно и без да има т дарба са успели да постигнат осъзнаване и контролиране на съня си. Затова аз го смятам за лесно. Сега стига с вметките и да започна със стъпките. Първите няколко нощи трябва да пиеш вода,която си вкарал собствената си енергия в нея или можеш първата нощ да я заредиш на лунна светлина и другата да вкараш енергията и след това да я изпиеш.  По принцип втория начин е по подходящ за напълно осъзнаване на сънищата. Чашата не се изпива цялата а само една част и другата част остава до теб, когато спиш. Така една част от теб осъзнава че спиш като те гледа докато ти спиш.  Това се прави от три до седем нощи. Ако се разлее чашата това е лоша поличба и трябва да отложиш за по натам осъзнаването. Втората стъпка е да оставиш част от енергията си в въздуха между двете стъкла на прозореца но да е повече енергия за да не се налага да вкарвате всеки ден. През втората част пак пиете вода като в първата. Най добре първата и втората част да са разделени от една две седмици, заради това че може да се претоварите.Втората стъпка е само това, но тя е много важна, защото така виждате как луната взаимодейства с вас докато спите. Естествено трябва да се проверява всеки ден дали има вашата енергия в прозореца. Втората стъпка продължава 7 дни.Третата стъпка е да изчиствате съзнанието си от всичко точно преди да заспите като правите и другите две стъпки. Пак е хубаво да има почивка от седем дни. Много е трудно да се види на друг сън затова само тези с такава дарба е по добре да го правят. И хайде Вихронрав стига с въпросите засега защото имам и да уча праз живота си все пак наближава сесия.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #31 -: 28 Май 2016 09:21:45, Събота »
Ама ти хем и си вярваш на всичко което пишеш...
Оставям те на Сянка, че той по-добър в изкарването от филми...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Сънища
« Отговор #32 -: 28 Май 2016 12:33:16, Събота »
Glacius, за писане на огромни глупости- бан...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен vellykapelly

Сънища
« Отговор #33 -: 21 Юни 2016 15:56:54, Вторник »
Здравейте,
Искам да попитам нещо дали е възможно и как се разтълкува един мой сън.
Амммм така сънувах много интересен сън , но една от най-добрите ми приятелки сънува горе - долу същия сън.Повярвайте ми това като го чух мислих , че ме лъже , но не беше така.Аз бях в едно като стая и с еди приятели се бяхме хванали за ръце и се опитвахме да призовем един дух , който ме тормози от много време , но това сега няма значение.Ние успяхме и точно правехме някаква магия за защита и се обърнах за малко към вратата и видях моята приятелка и после стана нещо като взрив всъщност това е била магията и се събудих.Когато се видяхме аз и казах , че съм я сънувала в един сън и тя каза същото и се оказа , че двете сме сънували един и същ сън , но от различни гледни точки.Това как е възможно.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #34 -: 21 Юни 2016 16:29:17, Вторник »
Всичко това с дух, магия и т.н. ми звучи като фентъзи филм. Но като изключим псевдо духовете и фантазията е възможно да сънувате едно и също. Обикновено се постига с усвояването на ОС, но не е изключено да се случи и инцидентно
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nelity

Сънища
« Отговор #35 -: 21 Юни 2016 20:04:47, Вторник »
Гледай ти ,хората какви работи сънуват,а пък моите сънища едни такива обикновени smile
Сънувам от както се помня,като малка питах баба ми какво означава съня ми и тя ми казваше и  деведесет  процента от това ,което кажеше се случваше или беше вярно.Сега си тълкувам сънищата сама,съновниците ,дето ги има в интернет изобщо не ми помагат.И мога да ви кажа ,че въшките дето ги сънувах навремето изобщо не ми донесоха пари,защото нали така казват въшки пари,да ама не, бяха си съвсем реални на главата на дъщеря ми в детската градина.Пише в съновниците плачеш ли насън ,наяве се радваш.Плача ли насън,плача на другия ден ,радвам ли се ,радвам се и на другия ден.Преди да се разболее майка ми я сънувах болна и тя се разболя след дни.Преди да починат баба ми ,дядо ми и леля ми в съня ми ми казваше някой ,че са починали.И досега се чудя защо преди да катастрофира баща ми и да почине ,нищо не сънувах.Когато бях бременна сънувах,че имам дъщеря и имам.Незная дали е точно така ,но си мисля ,че при всеки е различно и е по добре всеки сам да си тълкува сънищата ,като наблюдава ,какво му се случва след като сънува нещо и ако го запомни разбира се,защото ми се е случвало и да сънувам ,но да не го запомня. smile
Единственото познание,което можеш да намериш на върха на планината ,е това,което си занесъл със себе си!
 Единственият начин да имаш приятели, е да бъдеш приятел.
  Ралф Уолдо Емерсън.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #36 -: 21 Юни 2016 21:31:30, Вторник »
Наистина всеки сам трябва да си тълкува сънищата, защото умът на всеки работи и възприема света различно.
Ако аз сънувам змия за мен ще предстои нещо добро защото, обичам змии, а и е едно от животните ми на силата. Ако друг обаче, който се страхува от змии сънува змия, за него ще е нещо лошо.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен vellykapelly

Сънища
« Отговор #37 -: 21 Юни 2016 21:37:00, Вторник »
Благодаря много и дори успя горе долу да го тълкувам

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Сънища
« Отговор #38 -: 11 Юли 2016 15:23:36, Понеделник »
Аз пък знам една друга техника - с вода. Казва се, че водата има свойството да запомня.
Преди да запиш взимаш една чаша вода, държиш я в ръцете си и мислиш за това което искаш да сънуваш (по-добре е да се изрича на глас) след това изпиваш водата и заспиваш.
Аз лично съм пробвал тази техника (не веднъж), но при мен не проработи - на сутринта никога не помнех какво съм сънувал.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #39 -: 11 Юли 2016 17:30:21, Понеделник »
За да си помниш сънищата не ти трябва вода. Има си техники за сън по поръчка, за помнене на сънищата и за осъзнато сънуване. И никоя от техниките не е свързана с ритуали с който и да било елемент.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Сънища
« Отговор #40 -: 11 Юли 2016 17:44:13, Понеделник »
Я, може ли да споделиш техниката за сънищата по поръчка и за запомнянето ? Иначе за осъзнатото сънуване мога да кажа много - поне 100 пъти ми се е случвало и всеки път се събуждах със сънна парализа.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сънища
« Отговор #41 -: 11 Юли 2016 18:35:25, Понеделник »
Те техниките са много добре описани от Сянка в секцията за остзнато сънуване. Няма смисъл да ги копирам и тук. Направи нужното да получиш достъп и ще ги имаш на разположение. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Сънища
« Отговор #42 -: 11 Юли 2016 19:11:06, Понеделник »
Добре, щом така трябва. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...