Автор Тема: Оргонити  (Прочетена 12381 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Оргонити
« Отговор #15 -: 22 Декември 2013 01:34:50, Неделя »
А две деца, отгледани от вълци- ходят на четири крака, вият и след като се връщат сред хора- не се науча наобратно да бъдат хора... И не са единственият случай...

 И аз не споря... Просто споделям знания...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Оргонити
« Отговор #16 -: 22 Декември 2013 01:37:41, Неделя »
Сигурно е така, и все пак едното вероятно е било по-добър ловец

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Оргонити
« Отговор #17 -: 22 Декември 2013 02:16:09, Неделя »
Очакваш момичетата да са проявили нещо повече от вълците... Не. Няма повече.

  А са ми известни и други случаи... От някои от тях - побиват тръпки. 

 Едно от децата, отраснали в нелепа ситуация, носи псевдонима Джини... Като съвсем малко бебе тя плачела... И нейните родители уж не можели да понесат, че плачела, та я увили в едно одеало и я заключили в една стая, като напълно я лишили от човешко общуване... За дълги години напред...
 
 Когато външни хора я намерили и извели от стаята, в която тя била заключена- Джини била на възраст 12 г. До тогава Джини била абсолютен затворник между 4 стени, без никой да общува с нея по какъвто и да е начин... 
 
 И ето резултатът от това, че Джини не е имала възможност да се учи от никой, пък било и животно... При Джини... Не била изградена дори връзката между погледа и ръцете и краката и, т.е. Джини не си контролирала движенията на тялото си въобще. Не реагирала на температурата на околната среда. Не можела да контролира слюноотделянето си и да си гълта слюнката, а последната се стичала по нейното лице. Нямала контрол и над нито една от функциите на тялото си, които сме свикнали, че можем да контролираме. Интелект- нямала никакъв развит. 

 Джини е родена през 1957 г. Сега е вече възрастна- но независимо от престоя си при лечение на най-добрите психолози и психиатри... И до сега тя е в клиника и е неадекватна да се грижи сама за себе си. Разбира се, достигнала е максимумът на интелект при такива случаи- към десетина думи и да се движи сама. Толкова.

 Достатъчно на брой такива случаи са потвърдили, че човек става човек само и единствено тогава, когато расте сред хора. При това е правилно да се говори на бебето, а не да се зарязва. Отказът на комуникация... Не е добър старт за бебето. Защото то се учи да разбира само по един единствен начин- като се комуникира с него....

 И малко в страни от темата... Често срещана грешка, която виждам по улиците, е майката да остави бебето си да се съдира от плач в количката без да му обърне грам внимание и да го гушне и комуникира с него... Другата често срещана грешка е количката на бебето да се покрие в непрозрачно одеало и детето се лишава по този начин от това да се учи от света, гледайки света. Наблюдавам всякакви практики, дето осакатяват интелектуално... Много майки сами успешно осакатяват още от бебета интелекта на децата си...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Оргонити
« Отговор #18 -: 22 Декември 2013 12:37:52, Неделя »
Говориш като грижовна млада родителка smile
 Аз пак ти казвам-зарежи книгите само за половин час и наблюдавай с широко отворени очи
 Вярно е, че родителите в голяма степен влияят на поведението на децата си, преди мислех като теб-че влияят на 100%. Но не е вярно, човек си идва с характера, който само се дооформя от средата. Примерно в едно семейство-едното дете става милионер, другото едва успява да изкара за храна. Това е реален пример, разликата м/у децата е 4 години, родителите са обикновени трудови хора.
 И даже защо пък само за хората-и при животните си личи какъв е характера, аз съм имала примерно 4-5 котки, почти всички селска превъзходна, бяха много различни.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Оргонити
« Отговор #19 -: 22 Декември 2013 18:22:36, Неделя »
огледало, какъв характер- Джини, когато била на 12 г. , напомням-

 
Quote theshadow ()
Не била изградена дори връзката между погледа и ръцете и краката и, т.е. Джини не си контролирала движенията на тялото си въобще. Не реагирала на температурата на околната среда. Не можела да контролира слюноотделянето си и да си гълта слюнката, а последната се стичала по нейното лице. Нямала контрол и над нито една от функциите на тялото си, които сме свикнали, че можем да контролираме. Интелект- нямала никакъв развит. 

 Това е имала, когато е била на 12г. възраст- осъзнаваш ли какво означава? Къде и е характерът? Къде и е интелектът? Тя няма такива. Защото не е общувала с никой, че да ги изгради. И да ходи не може- ни на два, ни на четири крака. Да пълзи даже не може.
 А е била тогава на 12 години вече. Разбираш ли? Това, което цитирах, е описанието на възможностите и, когато Джини е била на 12г., а не новородено.

 И Джини не е изключение. Такива случаи има много.
 
 Има ги и в България- с някои такива увреди в различна степен според зависи степента на изолация- като психолог ми е било да работя.

 Нямаш представа колко е трудно.

 Детето отсреща не е в състояние да прави елементарни логически връзки и усвоява... И едно такова дете, с увреда, но все пак извадило късмет да го вземат като по-малко и изведат от вредна среда... Това момиче- на 13 години беше тогава-питаш я колко прави 2+2 и както и да се обяснява- не може да схване защо е 4.

 Момичето- тогава беше на 13 г. и да- не можеше да събере 2+2 и не знаеше азбуката, не знаеше в кой град и в коя държава живее, нито нищо... Животът и преди е бил една трагедия... И наистина, момичето.... Е случила на осиновители да се грижат за нея от по-малка и да я водят по всякакви специалисти, иначе щеше да е още по-зле...

 Знаеш ли какво е да гледаш такова дете в очите, да искаш да му дадеш повече интелект, за да има по-друг живот и да следва мечтите си (тя си имаше мечта- искаше да стане учителка- неосъществима мечта) и да работиш с детето с часове на ден по възможно най-добрия ти начин, да даваш всичко до край от себе си и то да не може да възприема... И за най-елементарното нещо да се научава с такъв дълъг отсек във времето... Знаеш ли- нея 1 година я учих, че 2+2 е 4 и накрая го смяташе с помощна система от чертички... Това е времето- 1 година, за което тя научава да смята елементарно, с чертички. На 13 г. , та до 14 г. се учи да събира елементарно... Как да стане учителка? Как я слушах каква е мечтата и всеки път, знаеш ли какво ми беше?

 Категорично... Никой не се ражда с характер, нито с интелект. Никога. При това интелектът и не може да му бъде даден по-късно, ако е пропуснал да го развие като бебе от взаимодействието си с други хора .Може да се увеличи интелект само качествено, но не и количествено... 

 А да- аз съм психолог. Не ти казвам само книжни познания. Уверявам те, че и професионалният опит с годините го имам и то не само в една сфера на психологията...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен огледало

Оргонити
« Отговор #20 -: 22 Декември 2013 18:31:01, Неделя »
Шадоу...:( честно...много кофти ми стана
 Отлагам спора за...известно време sad

Неактивен Bes

Оргонити
« Отговор #21 -: 8 Януари 2014 07:42:32, Сряда »
Създаването на оргонит е опасно, освен че е изключително красиво (творческо) изживяване... В повечето случаи не знае и ( не се интересува и) няма как да знае накъде отива енергията. С какъв заряд... божа работа...на каква честота...извън предела на интуицията..промяната на енергийните полета е дълга тема за разговор...въпросът е дали можем сами да си изработим. по мое мнение - не. не познаваме достатъчно добре дори прости материи, нито техния заряд, нито взаимодействие - какви творци можем да бъдем на "трансформации" на енергии, които създават?

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Оргонити
« Отговор #22 -: 13 Ноември 2020 10:37:35, Петък »
Оргонитите са красиви и изящтни.Едва ли ше разберем тяхната  енергия и сила.Обичам да ги правя.Щом вярваш в плацебото ,то може и да повярваш в оргонита.Правенето му ми вдига вътрешната енергия .Звачи за мен действа.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Оргонити
« Отговор #23 -: 15 Ноември 2020 00:07:34, Неделя »
За да са оргонитите в секцията за Шарлатанство, значи тук им е мястото... А самозалъгването не го препоръчвам... Не е добре за психичното здраве да се комбинира магия и самозалъгване...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.