Автор Тема: По-особен пролем  (Прочетена 5274 пъти)

Неактивен streetwolf

По-особен пролем
« -: 2 Март 2015 17:48:46, Понеделник »
Има ли някакъв начин да променя тялото,лицето и гените си чрез магия?Питам за гените,защото имам наследствени болести,а не искам да се предадат на бъдещите ми деца.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
По-особен пролем
« Отговор #1 -: 2 Март 2015 18:42:45, Понеделник »
streetwolf, няма как да промениш гените си, но пък медицината е толкова напреднала, че много от наследствените болести могат да останат латентни без да се проявят. Ако споделиш за какво става въпрос ще се опитам да ти помогна с информация.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
По-особен пролем
« Отговор #2 -: 2 Март 2015 18:43:50, Понеделник »
streetwolf, съжалявам да науча, че питате за такъв вид проблем.  sad За съжаление магията е все още безсилна да разреши такъв вид проблеми.  sad
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен streetwolf

По-особен пролем
« Отговор #3 -: 2 Март 2015 19:06:24, Понеделник »
Благодаря ви все пак.

Неактивен Godsmack

По-особен пролем
« Отговор #4 -: 3 Март 2015 19:31:02, Вторник »
Трудно е за такива неща, но мога да предложа- спорт,воля-вяра в себе си- виждал съм подобрения в хора които познавам
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен BLOT17

По-особен пролем
« Отговор #5 -: 23 Август 2015 21:23:51, Неделя »
Не бих казал че практики са напълно безсилни . Силата на мисълта е велико нещо . Но за такова нещо се изисква всекидневна практика и изобщо толкова много време прекарана в насочена медитация че на края ще се просветиш smile . Тъканта е много сбита енергия и промяната й изисква усилия до немай къде . Иначе хората са енергия , можем да контролираме енергията (ако не можехме нямаше да го има този форум като за начало smile ) а щом тъканта е енергия следователно можем да я контролираме . Има хора с такава силна воля че ... и ако ти си един от тях и те спира само отговора може или не може , отговора от мен към теб е "може" .
Тук сме едва няколко лета ...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
По-особен пролем
« Отговор #6 -: 24 Август 2015 12:12:53, Понеделник »
BLOT17, надявам се да не възприемеш поста ми, дето сега ще предстои, като заяждане с теб... Целта ми не е да се заяждам с теб, а да ти покажа неща, които да те накарат да се замислиш... За Пътя, за теорията, за практиката... За много неща... Наистина не пиша с цел заяждане, насочено срещу теб... Не пиша и за да се изживея като голямата работа... Това, което ще прочетеш, е конструктивна критика от моя страна на това, което пишеш... Ако ми отговаряш- много добре си провери отговора. Не питам неща, на които не зная как е верният отговор...

 Какво разбираш под всекидневна практика? Човек или знае какво прави или да се скъса да си прави нещо всеки ден за идеята, че прави практика- полза няма да има. Затова и едно от нещата, които се опитвам да утвърдя е, че по без теория, т.е. без знанието какво точно правим, нищо не става.

 Все едно човек да знае, че има такова нещо самолет и че той може да лети. И да си мисли, че само защото е виждал самолети да летят, то ако седне в пилотската кабина без грам теоретична подготовка и почне всеки ден да натиска произволно де що из кабината му се изпречи пред погледа, т.е. "практикува", то самолетът ще хвръкне в един момент с времето от "практиката"... Всъщност произволно ръчкане по самолета ще доведе единствено до това самолетът да се развали, може и да се развали необратимо.

 Нека да направя още един аналог с магията и самолета (доста без връзка с реалността, но все пак- за удобство на илюстрирането)- литературата, по която се учи теорията. Примерно да речем, човекът се навил да попрочете нещо, преди да ръчка. В сферата на магията 99% от това, което е достъпно като литература, е откровена лъжа. Взема нашият човек някакви четива, но хал хабер на идея си няма как да отличи кое е истина и кое е лъжа. На всичкото отгоре и не се придържа към друго, освен към масовостта - "Всички твърдят, че е така, значи е така" и ако реши да критикува- се обръща към чувствата си- "Това ми харесва, а това- не, значи вярното е, което на мен ми харесва". Крайният резултат- с една напълно измислена и грешна теория човекът сяда в самолета с усещането на разбирач от пилотиране и почва да натиска разни копчета. Самолетът отново се чупи, но човекът бърка повредите по самолета с успешно пилотиране, защото "Всички така твърдят, че се управлява самолет, значи съм на прав път" и "На мен така ми харесва, значи е така".

 Да видим... Чел си, че имало целенасочена медитация... Имам въпрос- каква по-точно целенасочена медитация предлагаш и какво се очаква да се случи? Защото така, както си го написал... Да не би целенасочената медитация да е нещо, не се знае какво, дето да трябва да се прави- не се знае как, в резултат на което не известно по какъв начин, ще се случи- оздравяване? Защото на мен това ми звучи като- "влизаш в самолета и къде каквито копчета видиш- натискаш до припадък всеки ден- но защо го правиш и какво по-точно правиш, също и как така искаш действащ краен резултат, като не знаеш какво правиш..." От сега мога да кажа последствията от избора на подобно поведение... Не е на хубаво...

 Следващото, което пишеш- "Тъканта е много сбита енергия". Какво значи "сбита енергия"? И изобщо каква е тази енергия като вид? В този форум доста пъти задавам този въпрос "С каква енергия борави магията" за разгрявка. И ако получа отговор "положителна" или отрицателна", не реагирам добре. Няма такъв вид енергия - "положителна", "отрицателна"- това може да е заряд на енергията, но не е вид на енергията. Като се отвори един учебник по физика и вътре са описани доста видове енергия... За енергията, с която се борави при магия- ясно... Но тъканта е друга бира... Та... "Тъканта е много сбита енергия"- кой вид енергия имаш предвид- и как така се е сбил? И... Понеже пишеш- " промяната й изисква усилия до немай къде", но си пропуснал да напишеш какви усилия изисква - е, та какви по-точно усилия изисква, таковата?

 Пишеш и за "силна воля"- какво е силната воля и как тя ще доведе до промяната на "сбитата енергия", т.е. на тъканта?

 За сега е това...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
По-особен пролем
« Отговор #7 -: 24 Август 2015 14:24:09, Понеделник »
BLOT17, това вълк ли е или мечка smile , извинявай за тъпия въпрос.
 Сянката иска просто да каже, че държи когато някой твърди нещо, да се обосновава. Не сме на изпитпо доказване на научни теории, но едно простичко обяснение в подкрепа на мнението ти би свършило работа.
 Иначе всеки може да си твърди всичко и някой недорасъл, заблуден чиляк, интересуващ се от окултното, ще вземе да повярва на нечии фантасмагории и току виж не могъл да излезе от филма.
 Чела съм разни неща, че материята е сбита форма на енергия, ако можеш, сподели повече smile
 И добре дошъл.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
По-особен пролем
« Отговор #8 -: 24 Август 2015 16:42:19, Понеделник »
BLOT17, пишеш, че си имал топ форум...кой е той?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
По-особен пролем
« Отговор #9 -: 24 Август 2015 16:50:56, Понеделник »
BLOT17, в темата за записване пишеш това:
 "Имах форум за окултизъм който за определен период беше топ за България . Беше преди доста години ."
 В същото време от профила ти виждам, че си на 26г. Ти в кой клас си бил като си го имал този Топ форум?
 Не изказвам съмнение относно познанията ти... Просто ми прави впечатление явното противоречие. Или може би си Трикстър? Ако е така, бъди така добър да си кажеш както админа ни. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен