Автор Тема: Какво зная за магията  (Прочетена 39882 пъти)

Неактивен Alfa

Какво зная за магията
« -: 15 Февруари 2015 22:31:01, Неделя »
Здравейте,

 Радвам се да съм част от този форум и да се уча от Вас.
 Опитът ми в магията е на чисто любителско ниво. От дете имам симпатии към това изкуство, но не съм се занимавал насериозно. За моите 26 години видях, че магията е на всякъде около нас:
 
  • Няма нищо случайно в това което ни се случва;
     
  • Всяко страдание ни служи за по-висша цел (прави ни по-силни и отдадени);
     
  • В живота има справедливост (макар и не тогава, когато ни се иска);
     
  • Ние сме това, което мислим и ни се случват нещата, които силно желаем;
     
  • Всичко около нас е енергия, на която може да се влияе съзнателно и несъзнателно (аз искам да е съзнателно!)
     
  • Има лоши хора, които ми желаят злото и това ми повлиява здравословно.
     


 Както споменах не съм на вътре в материята, но желая да стана и го правя с цел, още по-голям контрол върху живота ми.
 Вярвам силно в Господ. Незнам дали това е против вашите убеждения.
 Не се причислявам към никоя религия, защото съм отвратен от "служителите на Бога" и тяхната алчност и поквара. 
 Чел съм окултна литература, но тя е била по-скоро на детско ниво и с развлекателна цел. Надявам се да ме насочите към подходяща такава за начинаещи.
 Имам няколко успешни опита за осъзнат сън (не дойдоха никак лесно) и владея най-силната магия, която всеки човек умее. Два - три пъти годишно ми се случва да изпадна в мисловен транс.
 Той е нещо като мечтаене, но на друго, по-високо ниво.
 Винаги, без изключение след този "транс", нещата за които мечтая ми се случват. 
 Проблема идва там, че не мога да го провокирам съзнателно. Ще ви дам пример за това състояние: Вървя си по улицата и започвам да си мисля за нещо. В един момен осъзнавам, че съм изминал няколко километра и все едно се събуждам от сън. Сън, който ми се сбъдва след няколко месеца.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какво зная за магията
« Отговор #1 -: 15 Февруари 2015 22:52:30, Неделя »
Здравей, Alfa и добре дошъл в нашият форум!
 Бих те посъветвала преди да започнеш със специализирана литература да се поразходиш из свободна зона и да изчетеш темите там. Предимството е, че админите ни и съфорумците са изчели много, отсяли са зърното от плявата (както се казва) и ще получиш една много добра представа за магията като такава. А след това можеш да се включиш и в някой от практикумите които правим.
 И... Не искам да те плаша, но заниманията с магия искат много четене и учене. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Alfa

Какво зная за магията
« Отговор #2 -: 15 Февруари 2015 23:06:35, Неделя »
Не ме плашиш Цеци.
 Знам, че не е лесно и се иска голяма отдаденост за да се занимаваш с това.
 Започвам да чета.  wink

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Какво зная за магията
« Отговор #3 -: 15 Февруари 2015 23:27:48, Неделя »
Quote Alfa ()
Вярвам силно в Господ................Не се причислявам към никоя религия,

 Щом не се причисляваш към никоя религия, значи вярваш в Бог, не в Господ  wink Има разлика щото.
 Добре дошъл.

Неактивен Alfa

Какво зная за магията
« Отговор #4 -: 16 Февруари 2015 17:32:24, Понеделник »
Delta, не се бях замислял, че има разлика. Вече научих нещо ново.
 Ще ми обясниш ли по-подробно каква е разликата?

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Какво зная за магията
« Отговор #5 -: 16 Февруари 2015 21:58:56, Понеделник »
Не съм много веща, но наименованието Господ се свързва с християнството, другия начин, по който наричаме ние, българите, Исус. А Бог е интернационално наименование на висша сила.

Неактивен Alfa

Какво зная за магията
« Отговор #6 -: 16 Февруари 2015 23:26:52, Понеделник »
Привет pebalsss,

  Целта на повечето религии мисля е да си слаб и да се страхуваш от Бога. Това не мога да го кажа за будизма, защото шефовете ми са такива и са много корави хора.
 Винаги съм си мислил, че Библията не е това, което Исус е говорил. Тя е минала през хиляди ръце докато стигне до сегашния си вид. Всичко се е превърнало в един огромен бизнес за сектите, за Ватикана за Владиките и кой ли не. Истинските свещеници са по селата или някъде в изолация.
 За справка като видях предния папа - Бенедикт, имах чувството че дяволът се е вселил в него.
 Толкова е зъл!  biggrin

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какво зная за магията
« Отговор #7 -: 16 Февруари 2015 23:36:08, Понеделник »
Alfa, Тук избягваме да обсъждаме религия по желание на Админите на форума. Разговорите за религия обикновено водят до излишни спорове и... Нека си говорим за магия. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Alfa

Какво зная за магията
« Отговор #8 -: 16 Февруари 2015 23:53:38, Понеделник »
Няма да говоря повече за това.
 Ами хайде, говори ми  tongue .

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какво зная за магията
« Отговор #9 -: 17 Февруари 2015 00:02:51, Вторник »
Ами да ти говоря... Според мен най-важното в магията е медитацията или по-скоро да можеш с кратък срок да изпаднеш в медитативно състояние в което умът ти е празен от мисли. Така можеш да се концентрираш върху желаното без да се разсейваш, а от там... Дали ще програмираш ситуация, ще пратиш енергия или ще си издигнеш щит е твое решение.
 Та как се справяш с медитацията?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Какво зная за магията
« Отговор #10 -: 17 Февруари 2015 00:04:09, Вторник »
Quote Alfa ()
Винаги съм си мислил, че Библията не е това, което Исус е говорил.
Въобще и хич даже няма нищо общо с истинското учение на Исус. И останалото, което казваш, аз споделям.

 Пебс, в други езици няма две думи както при нас Господ и Бог. На италиански, португалски, френски и испански е Дио ( с различно произношение), на английски и немски - Год. Все Бог. Само ние си имаме и Господ, което, както казваш е свързано с думата господар.

 
Quote Цеци_Вихронрав ()
Тук избягваме да обсъждаме религия по желание на Админите на форума
Стига и ти, ма! Като ни надърпат ушите, тогава biggrin Религията е важна теория, стига да се разглежда като вид наука, да речем, както физика и биология. И по този повод - днес се зачетох в Робинзон - той учи Петкан на християнство и му казва, че неговия Бог, забравих му името, не мисли така за тях, както християнския Бог, щото видите ли, ги оставил диваци и канибали biggrin И си вярва. После пък имаше една част, където той се страхуваше от испанците - корабокрушенци на острова на Петкан, защото и те са християни, ама са католици, а англичаните са протестанти... иии баси вековната промивка на мозъци от как има християнство. Днес всички скачат против фундаменталния ислям. Пък никой не си признава какъв фундаментализъм е имало в християнството до неотдавна и колко века е било. И как са унищожили цялата съкровищница като знания, изкуство и прочее от Античността.

 Спирам tongue

Неактивен Alfa

Какво зная за магията
« Отговор #11 -: 17 Февруари 2015 00:25:24, Вторник »
Delta, с удоволствие бих продължил, но обещах да не говоря по темата  tongue

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Какво зная за магията
« Отговор #12 -: 17 Февруари 2015 11:55:43, Вторник »
Alfa, добре дошъл, радвам се че си тук! Не бързай и не се отказвай. smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Lanfaer

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 195
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Какво зная за магията
« Отговор #13 -: 17 Февруари 2015 13:43:21, Вторник »
Quote posleden ()
Не бързай и не се отказвай.
Да! wink

Неактивен Alfa

Какво зная за магията
« Отговор #14 -: 17 Февруари 2015 14:15:06, Вторник »
Няма да се откажа, но ми бяхте споменали за някаква библиотека в сайта, а не мога да я намеря.;)