Автор Тема: Излизане от тялото  (Прочетена 10312 пъти)

Неактивен veskii

Излизане от тялото
« -: 16 Януари 2015 11:43:31, Петък »
Моля за информация. Как се излиза от тялото? Моля за мнение по-компетентните по темата. Да поясня - имам предвид как астралното ми тяло да се отдели от физическото. За пътуването из астралния свят нямам нужда от пояснения. Благодаря предварително!(МОЛЯ ЗА КОНКРЕТЕН ОТГОВОР НА ВЪПРОСА МИ)  wizard

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #1 -: 16 Януари 2015 12:06:28, Петък »
Най-бързия начин да напусна обителта на кожата ми е, като ме вбеси някой. Тогава направо се изстрелвам.
 Достатъчно конкретно ли е?
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #2 -: 16 Януари 2015 12:13:31, Петък »
veskii, такова нещо като астрално тяло няма. Чел си твърде много фентъзи романи и книги на шарлатани. Аз тях ги чета вместо приказка за лека нощ. зЗащото те са това - приказка. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #3 -: 16 Януари 2015 14:22:41, Петък »
Quote veskii ()
Как се излиза от тялото?
 Без да опровергавам Цеци, че астрално тяло няма... пробвай с медитация.

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #4 -: 16 Януари 2015 15:47:22, Петък »
Останала съм със следното впечатление, за хората, които казват, че излизане от тялото няма :
 1) се основават на вяра, т.е. решили са по един или друг начин, че такова нещо не съществува, без да са правили каквито и да е практики по въпроса
 2) Его- опитали са, не им се е получило, и понеже излизат от мисленето "Аз съм могъщ и велик магьосник" - то тогава щом при мен не работи нещо, значи то не съществува
 3) Опитали са, но не са вложили достатъчно усилия.

 Към тези хора:
 Моля, обяснете практиките, които сте правили и продължителността им като време всяка практика, като седмици/месеци и т.н., както и техниките, които сте използвали, за да достигнете до този извод, че излизане от тялото не съществува.
 Ако изхождате от вярването, че "астрално тяло" не съществува, от къде пък не сте сигурни, че "излизане на тялото" не е просто заблуда на нашият мозък, която не можем да си обясним? Също така, моля обяснете практиките, които сте извършили, за да стигнете до извода, че "астрално тяло" не съществува.

 Някои неща просто изискват часове практика всеки ден, и много ""практици"" просто са мързеливи или не им се занимава, защото е по-лесно да заключат, че такова нещо не съществува, от колкото да вложат такива усилия.

 Понеже съм тъпа и заблудена, ви предизвиквам да ми докажете, че такова нещо не съществува! (Както и на вас някой може да ви каже, че магия не съществува).

 П.С. По темата- да не е спам:
 напиши "излизане от тялото" в гугъл, ще намериш някой добри книги по въпроса, въпреки че всичко е практика. Не очаквай като прочетеш една книга и се опиташ 5-6-10-20 пъти да ти се получи. В хода на практиката се разбират малки неща, които са от значение, и които ги няма написани в книгите (просто защото са индивидуални). Ключът е неподвижност.

Неактивен veskii

Излизане от тялото
« Отговор #5 -: 16 Януари 2015 17:54:11, Петък »
Reya mersi mnogo

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #6 -: 16 Януари 2015 20:32:27, Петък »
Reya, не ми е проблем при медитация да летя с гарваните и да бягам с вълците - правя го постоянно. И това повярвай ми не е излизане от тялото при все, че след една гонка с вълци из борова гора след това съм вир-вода и пулсът ми е учестен. Това си е чиста  проба визуализация.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #7 -: 16 Януари 2015 20:58:50, Петък »
Reya-

 Устройството на мозъка на някакъв процент хора е в състояние да им даде гледка от страни,но не защото са напуснали тялото си. Някъде из форума има постнато медицинското изследване по въпроса- с подробности коя част от мозъка отговаря за гледката от страни. Къде е постнато- не ми се рови, но го има постнато.

 Така че да- вижда се от страни, все едно не през очите, но не, това не е никакво излизане вън от тялото, а съвсем нормален процес на обработка на информация от мозъка, получена от нашите стандартни сетива, при който процес ние не сме ходили никъде в звездите (астрал- от астра- звезда). Само ментетата ходят при звездите, като при това си изоставят тялото уж. Начело с руската шпионка Блаватска, която с ходене до звездите вкарва жертвите си в хипнотичен транс, а жертвите и са важни за руската политика лица. И те после са били "при звездите", а при Блаватска е била конкретна секретна информация. Не случайно Блаватска е имала забрана да и стъпва крака в някои държави.

 Правило първо в магията на илюзията, в която аз специализирам- никога, но никога да не се забравя коя е реалността. Защото забрави ли се това... Та... Единственото, което мога да ти дам като препоръка (а ти, ако искаш я спазвай, а ако искаш- не дей)- това е да внимаваш какво вземаш за реалност... За да не се окаже, че си губиш времето с цветни илюзии, които са ти безполезни...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #8 -: 17 Януари 2015 01:13:35, Събота »
Значи имаме различни концепции.
 Аз под излизане от тялото разбирам: чувство на излизане, намиране в позиция, от която може да се наблюдава физическото тяло, извършване на действия, невъзможни за "физическия" свят- например летене, и т.н., смяна на различни места и сцени, преживяване на различни събития по желание и т.н. Преди да ме заклеймите като луда, да напомня, че това е съвсем възможно и в сън, не изключвам излизане от тялото да е вид сън. Всъщност, осъзнат сън много прилича на излизане от тялото , с разликата на това, че при "излизане от тялото" чувствата и сетивата са доста по-ясни, отколкото в сън. 
 Аз абсолютно не твърдя, че излизнае от тялото означава буквално излизане от тялото. Аз твърдя, че е възможно по този начин да се наблюдаваш, да летиш и т.н, докато в реалност например няма как да летиш- ясно ни е... Затова и споменах, че може да е просто илюзия на мозъка, а не реално "излизане".
 Идеята е, че дори и да е илюзия, мен като цяло не ме интересува, защото има много практически употреби. 
 Давам пример: в едно такова състояние има много по-осезаема връзка с подсъзнанието. Много по-трудно е да си контролираш мислите и чувсвата, и това, което изпитваш може да се появи под формата на образи (подобно на сън и осъзнат сън)- практическата употреба на това може да е справяне със страхове, както и самопрограмиране. Под програмиране имам предвид, да си зададеш цел директно в подсъзнанието (напр. сравнение между това да си поставиш и зададеш цел в нормално състояние, по време на хипноза, по време на сън и т.н.). Именно заради различното състояние на мозъка и различните вълни, на които оперира, критичният център е по-малко активен- т.е. мисълта "ама не мога", "ама това наистина ли е възможно да го направя" и т.н. са от малки до никакви- в едно такова състояние е много лесно да се самоубедиш в нещо. Ако някой ми каже, че винаги е абсолютно сигурен в нещо, то значи не осъзнава дуалистичната природа на мислите ни. Винаги когато изразим дадена мисъл имаме навика да се съмнпваме.
 Може да се използва и за самолечение, като placebo effect... например съсредоточаваш мислите си върху това как болното ти място е здраво, понеже "въображението" се превръща в усещане в това състояние- може да се чувстваш здрав, и да запазиш усещането и като се "събудиш" - мозъкът играе голяма роля в това как се чувства тялото, така че ако вярваш, че се чувстваш добре и здрав, то можеш да се излекуваш до известна степен в случаи, или просто да се чувстваш добре за известно време. (зависи от какво си болен, примерно от рана на ръката до рак има огромна разлика, някои неща няма как да бъдат излекувани с плацебо). Т.е. както в осъзнат сън усещаш, така и тук усещаш- разликата с това, да го правиш в нормално състояние е, че се достига до едно такова усещане много по-лесно. 

 Т.е. разбирате грешно въпроса ми. Няма значение дали астралното тяло е измислица на мозъка, както и излизане извън тялото. Може реално това да е заблуда на мозъка- аз не споря за това. Просто метафората е заради практиката. Идеята е, че това е възможно - пък дори и да няма такова нещо като астрално тяло и астрален свят. Има много практически употреби. Пък и дори и само заради това, че е яко да летиш или да бягаш с въли  biggrin

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #9 -: 17 Януари 2015 01:21:58, Събота »
Шадоу, не се притеснявай- ясно ми е, че нещата, които се случват на сън, както и които се случват *извън тялото* (отново, аз използвам термина само за да ви стане ясно за кое състояние говоря), не са възможни в реалността, и че реалността е различна.
 Хаос практиците си имаме цял арсенал от прогонвания, точно поради тази цел- за да не помислиш, че реално можеш да летиш, да контролираш време, че си батман и т.н. Едно от тях е смях smile Или това да не придаваш твърде голямо значение и важност.
 Друг тип е да излизаш с приятели, да гледаш филми и т.н. - т.е. да не се изолираш напълно в своя "магически свят", а да помниш коя е реалността.

 За съжаление има хора, както с лабилна психика, така и други., които опитват някои неща, но не са наясно с опасностите- или това да умееш да се оттърсиш от преживяването и да помниш реалността.

 Също така, като хаос практик, напомням една основна мисъл в хаос магията: "Нищо вярно, всичко позволено". 
 Или това, че абсолютна "истина" може и да няма. Често говоря от позицията на дадена система. Идеята е независимо дали вярваш в системата, или мислиш, че е абсолютна глупост, е да повярваш докато я практикуваш, и да можеш да извлечеш ползите от дадена практика. Подобно на това да четеш приказка и да извлечеш поуката, въпреки да знаеш, че е измислица. В случая говорим за практически резултати.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #10 -: 17 Януари 2015 01:26:08, Събота »
Reya, с това обяснение което даваш вече съм съгласна. Аз също използвам подобни визуализации при нужда. И извинявай, че така отреагирах, но повечето хора, особено такива които сега решават да се занимават с магия и нямат никаква представа що е то магия приемат думите буквално. И на такива хора трябва да им се обясни, че това с астралното тяло, излизанията от тялото и прочие е игра на ума с цел някаква (според нуждата в момента). Защото ако не им се обясни, вероятността да се вкарат във филм е много голяма. А не това целим тук.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Излизане от тялото
« Отговор #11 -: 17 Януари 2015 01:47:18, Събота »
Аз исках дискусия, защото ми  беше странно как веднага се заклеймява нещо за невъзможно. 
 Съответно не намирам отговорите ви за нападки. 
 Просто не съм свикнала да пояснявам относно вярата, или да давам обяснение, че не изразявам конкретно мнение от позицията на вяра, всъщност никога не правя конкретно мнение от позицията на вяра.
 Интересуват ме само практически резултати, като вярата е средство. 
 Давам пример: както правите практики от йога, така примерно може да правите и практики, свързани със осъзнато сънуване. Има видове и направления в  йога, според които магията и окултизма са "лошо" нещо, както и не е задължително практиката по сънуване да има нещо общо с йогата. Т.е. вие хващате 2 неща, от 2 различни системи, защото искате резултати от тях, а не защото вярвате в истинността на едното или другото. Ако си хванем практика от хакери на сънища,, не го правим заради вярата, а да видим , дали наистина работи при нас, и дали практиката ще доведе до осъзнати сънища. 
 Това имам предвид, когато изобщо говоря нещо, свързано с магия. Изпробване на различни неща по нещо от типа на научен метод: не ме интересува дали това е истина или не, аз изпробвам теории на практика, наблюдавам , и променям в съзвучие. Интересува ме дали дава практически резултати. Ако не дава практически резултати- го изоставям. Ако дава- супер, фокусирам се върху практиката.

Неактивен Nicky BG

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 27
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
  • Nicky
    • Профил
Re: Излизане от тялото
« Отговор #12 -: 24 Септември 2017 23:56:12, Неделя »
Темата е остаряла вече, но ще добавя и моето мнение. Излизане от тялото в буквален смисъл не смятам за възможно. Когато това се случи все пак, е категорична смърт за тялото.Като да извадим батерията на смартфона.
Но... съзнанието е способно да визуализира, и да симулира сетивата с мисъл. В момент на релакс в пълна тишина отказвам да приема сигналите за физическия допир на легло, дреха, или каквото и да е свързано с реалността около мен. И аз поне успявам да почувствам реалност, която създавам с мисъл. Например една от тях един хълм над малка ж.п. гара, и борова гора на него. Озовавам се в гората, и...всичко е вече въпрос на конструиране на дребните детайли. Аз съм бос, и чувствам с петите си килима борови иглички, аромата, шума на вятъра, дори хаотичните звуци от птици и фалечни гласове са важни. И сядам на един камък на хълма, и виждам всичко отвисоко. Толкова пъти упорито винаги релаксирах на този хълм, че вече го чувствам почти реален. И когато съм там, аз усещам ...а тялото ми реално е в леглото. Но пак казвам, аз също съм си в тялото. Просто съзнанието с повечко въображение може да създава проекции, разпознаваеми от моьъка като реалност.  Като ефекта на мисълта за дъвчене на лимон без захар. Не го ядеш реално, но мозъка кара тялото да чувства вкуса му, и да отделя слюнка за защита от киселината.Това е отгоре-отгоре, има ред още подробности и задължителни условия за подобно изживяване. Но в случая споделям мнение, а не практика :) А и както админа писа някъде из форума - някои неща и да са лесни за едни хора, за други биха били не само невъзможни, но и опасни. И е прав ! Защото всяка заигравка от любопитство или инат с материи касаещи съзнание и енергии може да има непредвидими последствия като объркани реалности, или изгубване на личността в митове и религии. Та преди такива заигравки е добре да знаете имате ли нужда от това, ако да - то защо, и имаш ли капацитета да го проумееш и понесеш !

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Излизане от тялото
« Отговор #13 -: 25 Септември 2017 21:28:43, Понеделник »
Мдаммм! От магията до лудостта има само една крачка...  ;)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Излизане от тялото
« Отговор #14 -: 22 Декември 2017 13:37:36, Петък »
 
Аз мога да ти осигуря тревичка,

break, хайде да си пласираш тревата другаде, а тук да пишеш само ако имаш да кажеш нещо съществено.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен