Автор Тема: Извънземни  (Прочетена 2091 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 9112
    • Профил
Извънземни
« Отговор #30 -: 4 Януари 2015 00:43:15, Неделя »
Quote ProEdwaLi ()
та това което ти си направила не е ли Закон на Привличането?
А законът за привличането какво е ако не управление на енергия? Явно си гледал любимият ми филм "Тайната", но не си обърнал внимание, че през целият филм се говори за енергия и за управлението и.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
Извънземни
« Отговор #31 -: 4 Януари 2015 00:53:10, Неделя »
Ето ти и любимата ми част от филма или книгата (имам и двете):
 "ВСИЧКО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Е ЕНЕРГИЯНезависимо в кой град живеете, вие имате в тялото си достатъчно потенциална енергия, за да осветите целия град за цяла седмица. Повечето хора се отъждествяват с това ограничено тяло, но вие не сте това тяло. Дори под микроскоп вие сте енергийно поле. А какво знаем за енергията? Идете при един квантов физик и го попитайте: „Какво представлява светът?” И той или тя ще ви отговори: „Енергия.” Е, опишете енергията. Тя не може никога да бъде сътворена или унищожена, тя винаги е съществувала и винаги ще съществува, тя е извън всяка форма, възприема различни форми и после отново ги напуска. Добре,супер! Идете сега при теолог и попитайте: „Кой е създал Вселената?” И той или тя ще отвърне: „Господ. ”Опишете ми Господа. Той винаги е съществувал и винаги ще съществува, неможе да бъде сътворен или унищожен. Той е това, което е било, е и винаги ще бъде. Той е извън всяка форма, възприема различни форми и после отново ги напуска. Същото описание, просто различна терминология. Ако мислите, че сте само парче месо, което се движи, помислете пак. Вие сте духовно същество, енергийно поле, което действа в по-голямо енергийно поле. Всичко е свързано. Просто не го виждаме. Няма външен и вътрешен свят. Всичко във Вселената е свързано: Тя е единно енергийно поле. Вие сте продължение на енергията на Първоизточника. "
 Сянка не ме убивай! Ама изкушението да споделя надделя. smile
 Последен

Неактивен ProEdwaLi

• Newbie
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Извънземни
« Отговор #32 -: 4 Януари 2015 01:04:24, Неделя »
Цеци_Вихронрав, Ами то този филм бях го гледал отдавна, вече и ходих и на проекти и всякакви събрания, свързани с това. Просто не го възприемам като магия, а като нещо по-малко фрапиращо и нормално ;д
∞Infinite∞
  Truth
  Mind  
  Spirit

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
Извънземни
« Отговор #33 -: 4 Януари 2015 01:11:58, Неделя »
Добре, дай ми твоето определение за магия. Какво се случва, как става магията?
 Последен

Неактивен ProEdwaLi

• Newbie
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Извънземни
« Отговор #34 -: 4 Януари 2015 01:19:25, Неделя »
Цеци_Вихронрав, Ама аз това се опитвам да разбера...да ти приличам на практикуващ? Аз ако знаех, тук ли щях да съм.. :Д За това питам...има ли нещо което е мистично и т.н., или си е чиста проба енергия, медитация, Вселенски закони и прочие..?
∞Infinite∞
  Truth
  Mind  
  Spirit

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
Извънземни
« Отговор #35 -: 4 Януари 2015 05:41:35, Неделя »
Quote ProEdwaLi ()
Цеци_Вихронрав, Ама аз това се опитвам да разбера...да ти приличам на практикуващ? Аз ако знаех, тук ли щях да съм..
И защо ако знаеше да не си тук? Аз знаех какво е магия когато дойдох и още съм тук. Ако преди време някой ми беше казал, че покрай увлечението ми по магията ще седна да чета книги по физика и ще уча като зубрач пред изпит нямаше да му повярвам и щях да се изсмея. Сега обаче чета, уча и го правя с удоволствие.
 Ще оставя обаче админа ни да ти обясни що е то магия и има ли тя почва у нас. Или както той пише: Какво е това животно "магия" и с какво се яде.

КЛИК
 Надявам се да не си разочарован много, че тук не летим на метли и не материализираме нищо от въздуха. Всъщност... Като ни прегреят бушоните го правим, в бара на форума, на крилете на фантазията. wink
 Последен

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 5453
    • Профил
Извънземни
« Отговор #36 -: 4 Януари 2015 11:27:51, Неделя »
ProEdwaLi,

Понеже даде за пример историята... Как се разбира, примерно, че еди къде си е имало битка? Това е най-елементарният пример... С който мога да илюстрирам... Наистина- когато се хване един учебник по история и вътре са само думи и думи...

Но проблемът е на образователната ни система... Спрямо историята го има този проблем, но не само... Един от много проблеми- не се преподават знания за инструментариумът, с който науката борави... А да не говорим, че се преподава информация по начин, който да я прави недостъпна за умовете на децата, като накрая децата завършват образование и не знаят какво са учили... Информацията в образователната система се поднася наистина по идиотски начин... 

Таковата... Как историците разбират къде е имало битка и подробности около нея? Ако отворим учебник по история- няма да научим. Там е дадена една дата и едни сухи данни и край. Нищо интересно, нищо - което да ни заинтригува... Но не- не са седели зад бюрото, за да си измислят битки, събития и прочието... Не- не са правили нищо такова... Материални останки- тяхното издирване, техният анализ... И още много други неща- инструментариумът, чрез който историята добива информация, която да е истинна... Може би ако кажа "археология" и ще е по-ясно...

За битките...
 Понеже съм от такъв край- там си има крепост... Долу има ров- а в рова- човешки кости, които по време на детството ми още ги изравяха... Та... Дали е имало битки... Със сигурност... А анализът на намереното в рова ще разкаже какво е било...

Друг е въпросът, когато в историята реши да се намеси свише политиката и някой д-тат реши, че няма нужда от точност, а турското робство трябва да стане на турско присъствие, защото еди как си му изнася на портфейла. Тогава вече нямаме история, а нещо друго, което от благоприличие няма да напиша (но си го мисля и е цветисто)...

Питаш- как да се разбере каква е истината... В най-общия случай- има музеи. А ако не си общия случай- влизаш в университет, за да се научиш на инструментариума, с който борави науката история и се образоваш... Почваш да работиш това... Започваш да работиш с първоизточника на данните и... И ако си наистина добър в това- ще знаеш реалната история.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
Извънземни
« Отговор #37 -: 4 Януари 2015 11:31:00, Неделя »
Quote Delta ()
И двете

Верен отговор.  smile А разделянето на двете е невъзможно, ако искаме да има картина...  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен хеката

• Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
    • Профил
    • http://природна магия
Извънземни
« Отговор #38 -: 4 Януари 2015 11:37:22, Неделя »
Добро утро на всички smile

ProEdwaLi,това е магията което Цеци е описала.
 Очарованието на магията е пътя. 
 Фара на магията е мистиката. Много хора са привлечени именно от нея и стъпват на пътя. smile
 По пътя доста хора се отказват очакванията им се разминават с действителността,а други продължават.
 Магията е самотно занимание и лично изследване.
 Ако трябва да го определя като литературен термин е монолог.
 Споделяш само това което искаш и не защото има нещо за криене,а просто осъзнаваш че познанието се разкрива само за този който е готов за него.
 smile
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен LyLyth

• Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
    • Профил
Извънземни
« Отговор #39 -: 4 Януари 2015 11:39:02, Неделя »
ProEdwaLi

Как знаенето или незнаенето за наличието на извънземни променя живота ти? Хората си умират да се ровят в конспирации...
 Не смятам, че сме сами в нещо необятно.
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
Извънземни
« Отговор #40 -: 4 Януари 2015 11:48:40, Неделя »
posleden, дори на земята човекът не е единственият разумен вид... Няма логика планетата ни да е изключение...  Друг е въпросът с разстоянията във Вселената (наистина огромни) и с интереса... Да...

Към всички...

Предполагам хората тук знаете, че Земята се върти около Слънцето, а Слънцето се върти около центъра на Млечния път, като извършва една обиколка за около 226 милиона години... Ние си пътуваме... Със Слънцето... Доста...

През 2008 г. се позволи на народа (еле нас обикновените хора) да научим, че са правени опити с микроорганизми да си поживеят в космоса... А иначе този вид изследвания се правят от много по-рано... И да- това е един от възможните начини да се появи живот- доказано е, че едно космическо тяло може да пренесе по този начин (микроорганизми) живот на друго космическо тяло...

Тук, на нашата планета, се е появил животът не по този начин- с пренесени микроорганизми, но както писах- вариантите за зараждане на живот не са един, не са два- няколко са и всичките са възможни, т.е.- вселената не е ограничена от към средства за зараждане на живот...

Сега... Споменах, че Слънцето ни си пътува около центъра на Млечния път и го наобикаля... Това не е някакво изключение... Представете си колко много още Звезди правят пътешествие... Представете си планети с живот, който се разнася при това пътешествие...

И да- наистина е само ЕДИН от възможните начини да се зароди живот...

Занимателно, нали?

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 2207
    • Профил
Извънземни
« Отговор #41 -: 4 Януари 2015 12:32:57, Неделя »
smile
Не нося броня.

Неактивен хеката

• Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
    • Профил
    • http://природна магия
Извънземни
« Отговор #42 -: 4 Януари 2015 13:08:39, Неделя »
:)Вчера гледах един филм за Юпитер и функцията му в слънчевата система.
 Определиха го като "космическа прахосмукачка"защото привличал към себе си всякакви комети и метеорити след което ги поглъща.
 Използваха и още един израз който ми направи особено впечатление,а именно :"...при планетите е същото както и при хората. Те са това което ядът..."
 Още казаха че ако не е била тази планета там където е, живота на Земята нямаше да бъде възможен.
 Странно, но тогава се замислих за черния дроб...
 Наистина какво нещо е знанието...
 biggrin Каквото е горе това е и долу...  wink
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
Извънземни
« Отговор #43 -: 7 Януари 2015 20:03:51, Сряда »
Скоро гледах едни разсекретени документи за Зона 51... Американците съвсем ми паднаха в очите...

Понеже нещо се били сдърпали с руснаците и тъжната статистика била, че 1 руски миг 21 изтрепва 9 американски самолета... То американците решили, че им трябва миг 21 да си го гледат... Купили си един миг 21 и си го разглобили в търсенето на великата руска техника, която е направила така, че един миг 21 да се равнява на изтребени 9 американски самолета и гледали, гледали, вайкали се, а накрая си написали доклад, че пилотите на американските самолети са неспособни и имат нужда от още обучение... И си разработили програми за още обучение на пилотите си...

Но не се отказали от идеята, че техниката е по-важна от пилота и в тази същата Зона 51 разработили една свръх-супер-невидима хвърчилка- мега-ултра тайна свръхсекретна разработка (и до сега материалът на невидимостта си го пазят в тайна)... И го пуснали на комшиите ни... А комшиите ни като им прелетяло чудото... Набързо поднесли своите извинения- "Извинявайте, не знаехме, че е невидим"...

Но това не е всичко... Ако искате една военна база да е свръх-строго секретна... Ще насочвате ли общественото мнение към нея? Предполагам, че не... Но американците са странни хора...

Другото, което ми се стори доста странно е, че не давали да се лети над Зона 51... А това... Това е gmaps- зона 51.

КЛИК

И като добавим, че има къде по-подробни техники за наблюдение от космоса... И определено не им схванах идеята на забраната на американците...

Остава открит въпросът- имало ли е извънземни наоколо американците и дали това им е помогнало да се сдобият с по-добри пилоти? Или...

Неактивен Delta

• Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4222
    • Профил
Извънземни
« Отговор #44 -: 7 Януари 2015 20:54:40, Сряда »
Те Хамериканците отдавна са паднали в моите очи. И не само военните такива.