Отворена дискусия > МАГИЯ

Мотиви- защо не се обсъждат религия и ритуали

<< < (2/12) > >>

Delta:
Хубаво е другите да се изкажат по въпроса. Хайде, дами и господа, не се свенете

posleden:
Ще го направя, малко по-късно.

theshadow:
posleden, ще очаквам мнението ти...

LyLyth:
Нямам никакво намерение да водя спор, защото спорят онези, които не са сигурни в своята теза или тези, които държат на всяка цена да наложат своята над другата. Нямам и намерение да убеждавам, защото не съм проповедник нито политик, който си пробутва платформата. Не на последно място - да споря с атеист на религиозна тематика е като... атеист да убеждава мен, че няма такова нещо като Бог - кауза пердута!
 Смея да кажа, че преживях много, минах през много шит в живота си и продължавам да минавам! Наред с това твърдя за себе си, че интелектът ми е ..добър, че съм силен и способен човек, както в личен план, така и по отношение на способностите ми адекватно да разбирам и ръководя хора. Не намирам за нужно да крещя силно колко много мога, понеже твърде често твърденията за собствените ни умения са достатъчно силно преувеличени.
 Защо обаче казвам това - защото, ако преживях някои неща, ако не станах изрод и днес предпочитам да се обърна и да си тръгна, наместо да отмъщавам, то това е само и единствено заради вярата ми Бог! Не само че не се разпаднах, но и оцелях и останах човек!
 Не намирам за правдиви думите ти, ако и да има много филмиране около окултизма. Все пак няма да се съглася с теб. Ако някой е предразположен към психическа увреда в следствие на лабилна психика или емоционална лабилност, то затова не е виновен нито окултизма, нито ритуалите, а само човека. Поводи за обсесия или компулсия, или и двете, както и параноидни налудности могат да се намерят във всичко!!! В очите на скептиците ти и аз изглеждаме доволно луди въобще, понеже вярваме в магията. Наречи ги невежи, но никак не са малко. Та... Ти луд ли си? Понеже аз не съм. Но за краен материалист ти и аз никак не сме с всичкия си!
 Мисля да спра до тук, смятам, че е важно да се спазват личните граници и избори - товите като администратор и атеист, но и моите - да не ми се занимава да водя глупави спорове.
 Хубаво е обаче, просто препоръка, на входа на сайта да сложиш обявление, че това е форум за атеисти.

Delta:
Quote LyLyth ()Ако някой е предразположен към психическа увреда в следствие на лабилна психика или емоционална лабилност, то затова не е виновен нито окултизма, нито ритуалите, а само човека.
 Това го подкрепям на 100%

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия