Автор Тема: Музика и магия  (Прочетена 22040 пъти)

Неактивен plambambam

Музика и магия
« Отговор #30 -: 14 Септември 2012 02:18:58, Петък »
И аз като новак тук ще кажа, че слушам много неща, но това за което се сещам в момента е :
 Исихия, ползвам при медитация и различни ритуали, пък и за прочистване на пространството е идеално.
 Kamal:
 

 Индиански неща като например Sacred Spirit
 Различни индийски мантри също са чудесни. Имат много вибрация в себе си и се усещат по-силно smile
 А като цяло аз слушам музика, за да си успокоя ума, който ми пречи когато практикувам.При медитация ми помага да се съсредоточа и да практикувам със спокоен ум. Както казват мъдреците спокойният ум е като необезпокоено езеро- отразява всичко и нищо не го притеснява (перефразирано малко) В общи линии гласовете в главата ми млъкват да послушат малко smile Хаха meowth
Truth, simplicity, love.....

Неактивен Krista

Музика и магия
« Отговор #31 -: 23 Март 2013 23:03:58, Събота »
Аз също се разсейвам от музика по време на ритуал. Но по време на медитация често опирам до песни на Evanescence.
 Както някой е споменал по-горе тялото, а вярвам дори и съзнанието и мислите на всеки човек имат собствена вибрация. Музиката вибрира заедно с нас и ни насочва. Така гласът на вокала има способността да ме отведе в подсъзнанието ми, където немога да стигна сама.
 Понякога от друга страна изпозвам самата песен (без значение стила) като заклинание. Както в миналото ритуалите са били с напяване. Въпреки че да си призная имам ниска успеваемост с тях - предполагам, заради комерса.
Carpe diem! Трябва да вярваме!

Неактивен Godsmack

Музика и магия
« Отговор #32 -: 24 Март 2013 07:29:28, Неделя »
Krista - един съвет,не е нужно да се вслушваш,Но -Evanescence. това е музика по скоро за хора от типа -ЕМО,и тази музика освен за подтискане на мозъка,и за дрогиране не става.опитай с друго,или по добре с тишина cool
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Krista

Музика и магия
« Отговор #33 -: 24 Март 2013 13:06:48, Неделя »
На мен ми действа отпускащо - предполагам дрогиращо biggrin Но масово, наистина работя на тишина. Музиката ти създава определен свят, и това понякога пречи на добрите резултати.
Carpe diem! Трябва да вярваме!

Неактивен fnosen

Музика и магия
« Отговор #34 -: 23 Май 2014 14:19:25, Петък »
Попринцип слушам хаус, хип-хоп, друм и бас, трап, поп и кънтри (от време на време)

 Основно слушам рок и метал. smile

 Тази песен е новата на Мерилин Менсън, но още не е излязла цялата. Тази част е от един сериал за вещици, който върви в момента. smile

 
Печелят смелите, които познават саможертвата и не се страхуват да се борят за постигането на целите си.

Неактивен evani

Музика и магия
« Отговор #35 -: 9 Юли 2014 17:47:14, Сряда »
Наскоро попаднах на една песничка която ми пасва идеално в повечето случаи:

 


 Надявам се и на някой друг да му свърши работа happy

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #36 -: 12 Септември 2014 17:55:37, Петък »
Понякога дадена музика ме вдъхновява да правя импровизирана практика smile Тук влиза всичко, което може да предизвика дадено чувство, необходимо за практиката.  (пр. инвокация на марс- марш/бойна музика; за работа със секс магия примерно съвременна музика бол; и изобщо всичко, което спомага за предизвикване на състоянието, което ми е нужно.)
 Също съм използвала песен (инструментал) за ключ към състояние.
 С биене на барабани/ звуци от инструменти добре действа за навлизане в състояние в дадени ритуали, но при мен това като че ли е по-ефективно като сме повече хора (т.е. като не съм сама).
 Музика (също инструментал) също използвам от време на време за концентрация, избирам си даден инструмент от песента, който се чува по тихо и се фокусирам в/у него (за да може цялото внимание да е върху звука, ако има мисли - когато инструментът е по-тих се изпуска самият му звук).

 А има и неща които просто си ме вдъхновяват, Arcana- wings of gabriel примерно (доста подходяща музика имат те като цяло); Necronomicon- Pillar of Balance, Incubus Succubus имат някои хубави текстове.

Неактивен hembg

Музика и магия
« Отговор #37 -: 12 Септември 2014 20:37:22, Петък »
Единственото нещо което ми помага на медитацията е нощната тишина и звука на щурците. Както и нищо не може да ми осигури по голям прилив на енергия от една буря. Колкото е по силна бурята толкова по добре се чувствам.

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Музика и магия
« Отговор #38 -: 14 Септември 2014 21:28:20, Неделя »
Quote hembg ()
Единственото нещо което ми помага на медитацията е нощната тишина и звука на щурците. Както и нищо не може да ми осигури по голям прилив на енергия от една буря. Колкото е по силна бурята толкова по добре се чувствам.
 
 Пробвал ли си неподвижност+ концентрация в/у звука на щурците?

Неактивен hembg

Музика и магия
« Отговор #39 -: 15 Септември 2014 06:44:08, Понеделник »
Неподвижност не съм пробвал, но сега ще започвам курса на Liber MMM  и ще имам възможността да ги комбинирам.

Неактивен amethyst

Музика и магия
« Отговор #40 -: 27 Ноември 2014 19:15:06, Четвъртък »
Аз съм отскоро участник във форурма и откривам тази тема, която от известно време изследвам. Изключително интересно (и изпитано лично) е въздействието на така наречените "бинаурални звуци" - различни по честота звуци, които подпомагат промяната на психичното състояние - изпадане в алфа вълна, тета вълна и пр., които са пряко свързани с концентрацията на психичната енергия при магическа работа. Особено въздействащи са тези звуци когато са съпътствани от древните солфеджо тонове 528 Hz.