Автор Тема: Хомеопатията е за идиоти  (Прочетена 12746 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Хомеопатията е за идиоти
« Отговор #15 -: 9 Ноември 2013 14:55:55, Събота »
хеката, за съжаление условията са като по вица-

 Влиза пациентът при лекаря... Лекарят го преглежда и му предписва лекарства. Пациентът поглежда рецептата и му казва, че му е объркал лечението и иска да получи правилното лечение. Лекарят е възмутен, обиден и огорчен-

 - Как може такова нещо, да си позволявате да ми критикувате лечение- аз от 4 години съм лекар...

 На което пациентът с хладен тон отговаря-

 - Абе вие може и от 4 години да сте лекар, ама аз от 10 години съм пациент...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен tattul

Хомеопатията е за идиоти
« Отговор #16 -: 9 Ноември 2013 23:59:37, Събота »
theshadow, Вица ме изкефи))
  Майка ми скоро беше на лекар за щитовидната жлеза.... Ситуацията същата - едно към едно. Резултата  - две ходения при лекаря , поредица от световъртежи.
 Не ми беше смешно..
Време е за приключения, сладки забавления.
 С кучето Джейк, с човека Фин, към непознатото вървим)))))

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Хомеопатията е за идиоти
« Отговор #17 -: 3 Август 2015 07:28:16, Понеделник »
И преди не и бях голям фен на хомеопатията... Не мога да схвана как нещо разредено 1000 пъти ще подейства?! При билките в повечето пъти се търси по-силен концентрат и съм по-склонна да се доверя на тях. Ама за хомеопатията тръгнах да пиша...
 Ставам сутринта и докато си пия кафето преди да изхвърча към болницата чета това: 31-годишна почина в линейката, лекувала се месец с хомеопатични лекарства  И си мисля... Ами то наистина хомеопатията е за идиоти... Защото дали лекарства или билки, ако до 5-7 дена не се появи подобрение лекарят сменя рецептата или си преразглежда диагнозата пускайки още изследвания. Бог да я прости младата жена, но... Колко идиотизъм трябва да си имаш, за да не се усетиш още след седмица, че нямаш подобрение?!?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Univers

Хомеопатията е за идиоти
« Отговор #18 -: 2 Октомври 2015 13:48:28, Петък »
Aton, напълно съм прав с тебе ... няма какво друго да допълня.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Хомеопатията е за идиоти
« Отговор #19 -: 4 Октомври 2015 18:31:25, Неделя »
Quote Aton ()
защото при истинската хомеопатия или си излекуван напълно или въобще не си излекуван....
Да smile

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Хомеопатията е за идиоти
« Отговор #20 -: 4 Октомври 2015 23:45:19, Неделя »
Delta, коя хомеопатия е истинска? Мен лично защото плецебо не ме лови, та затова питам....
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Хомеопатията е за идиоти
« Отговор #21 -: 5 Октомври 2015 16:25:18, Понеделник »
Quote theshadow ()
Мен лично защото плецебо не ме лови,
Ами поработи по въпроса wink

 Хомеопатията не е панацея, разбира се. Както и билколечението. Към момента хомеопатията се отрича от официалната наука...същата тази наука преди няколко стотин години отричаше и въртенето на Земята smile
 Несериозно е човек, във времето в което живеем, да се лекува само с хомеопатия и да отрича традиционната медицина. Хубаво е обаче да си имаме не едно, а две на ум за същата тази традиционна медицина, която често лекува симптома, а не истинския проблем.
 Аз съм лекувала децата си с хомеопатия и при тях няма как да има плацебо ефект, щото те мънички бяха, бебета. Ефект от лечението имаше. Не за остри състояния, обаче. Освен това съвременното чудовище, наречено фармацифтичен бизнес скоро няма да позволи на нищо и никого да лекува алтернативно wink