Автор Тема: Имам ли направена магия, част н-та  (Прочетена 46450 пъти)

Неактивен Valakas

Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #90 -: 24 Април 2018 11:04:26, Вторник »
Хахах....благодаря! Не искам да се бъркам в ничий живот, както не искам и в моя да се бъркат. :)

Неактивен moment

Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #91 -: 1 Юли 2018 10:19:13, Неделя »
Имам съмнения ,че някой ми е направил магия.Намерих яйца няколко пъти .А и като цяло не ми върви в живота след това

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #92 -: 1 Юли 2018 10:42:38, Неделя »
moment, ако прочетеш предните постове ще разбереш защо предметна магия няма, но все пак действа. :)
За свое успокоение влез в коя да е църква, постой 5 мин. под купола и, за да ти се регулира енергията и после очаквай хубави изненади от живота...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

asa

  • Гост
Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #93 -: 31 Август 2018 23:46:43, Петък »
Здравейте,


Поздравления за прекрасния форум.
Ако някой може да каже дали имам направена магия. Преди години радиестезист чрез метода на махалото ме информира, че имам направена магия. Човека е познат и му имам доверие. Каза че ми е направена от жена. Започна да я изчиства, като това отне доста време, но накрая каза че всичко е направено и проблем няма. Мина малко време и се скарах с гаджето си и се разделихме въпреки че бяхме заедно с нея от много години. Миналата година една моя приятелка ме заведе при една жена, която гледа на карти. Аз по принцип се интересувам от гадатели и с удоволствие я придружих. Гледа жената и на мен. И ми каза магия ти е направила жена, която много те е харесвала и е казала мой като не си на никоя да не си да се луташ в пространството. Взе един конец нарича на турски връзва възли и ми каза да си го нося, защото имало опасност, която ме  дебнела. Тогава наистина си беше опасно около мене.  :::) . Конеца след време изгорих. Тази година реших да отида да видя какво ще каже и дали ще се повторят думите и, метода на проверката, тъй като тя нито ме помни от миналата година, камо ли какво ми е говорила. За гледането на карти относно предсказанията и се разминаха доста сериозно от предишните, но това с магията го повтори точно и достоверно едно към едно. Въпроса ми е имам ли магия или не?
Благодаря Ви предварително и се надявам да общуваме дълго време в този прекрасен и професионален форум.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #94 -: 1 Септември 2018 09:24:48, Събота »
Здравей asa,

Нямаш направена магия... Никога не си имал... Не се притеснявай...

Ето защо не си имал...

Твоят човек не е бил любител на физиката и съответно се е подвел... Махалото понеже наистина се движи, но... Причината е друга... Има си обяснение на движението на махалото и то принадлежи на Фуко.... Свързано е с въртенето на Земята около нейната ос и силата на Кориолис, която е инерционна... Не служи за магия или за определяне има или не магия по никакъв начин...

Що се отнася до врачката... Прилича ми на всички останали такива, които като усетят човек с проблеми и веднага му скалъпват направена магия и почват да я развалят...

Остава и да спомена, че животът е като палачинка- от една страна е хубавото, от другата е лошото и зависи коя страна на палачинката е дошло ред да се пече... Всеки си има своите периоди на проблеми... За съжаление обстановката в страната като цяло е такава, че проблемите често преобладават под една или друга форма- всички са изнервени, често са си криви един на друг...

Важно е обаче проблемите да се решават навреме... Докато са още малки... Защото станат ли големи, после е по-трудно да се разправи човек с тях...

Пожелавам ти успехи във всичко...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

asa

  • Гост
Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #95 -: 1 Септември 2018 19:12:28, Събота »


Пожелавам ти успехи във всичко...


Благодаря. Успех и на Вас.

Неактивен just.one.woman

Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #96 -: 15 Март 2020 11:00:14, Неделя »
Здравейте!
Благодаря, че има тази секция във форума и давате възможност да питаме за съвет!
Ето ме и мен, поредният много отчаян човек дошъл за помощ! Защо питам за магия:
- Пълна липса на късмет. Ужасен карък. Толкова зле, че чак не е за вярване.
- Много, много проблеми. Изпива ни се цялата енергия, пари, време. Всеки ден е борба с вятърни мелници.
- Много и странни диагнози, неясни, противоречащи си. Необясними и за видни светила в медицината. Съответно много страдания чисто физически.
- получавах обаждания по телефона всеки ден в продължение на повече от месец може би - жена говореше бързо, сякаш четеше, на непознат за мен език. Не отговаряше и не спираше като задавах въпроси и ѝ обяснявах, че има грешка и т.н.
- казвали са ми, че имам магия неведнъж
- викахме радиестезист в къщи и покрай къщата ме замери и  каза, че имам негативно влияние.
- след нещо като пререкание с бивша съседка намерихме нещо разпиляно пред нас, а цветята  заляти с неизвестно какво и загинали
- Преди години един човек ни пожела нещо, което уж да е хубаво, но в конкретния контекст си беше проклятие. И май е на път да се сбъдне..
- Другото е, че в единият род - няма нормално семейство - или хора с психиатрични диагнози, или се съдят за имоти, или са разведени по лош начин, или са с починали половинки.

Всеки има проблеми в живота си. И аз като всеки средностатистически човек си имах в изобилие. Но това в момента не е нормално. Затова питам и моля ви за помощ. При това наистина отчаяно.
И също - има ли такова нещо карма и как тя се подобрява? С добри дела?

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #97 -: 15 Март 2020 13:03:06, Неделя »
Причината да си "карък" е, че се самоопределяш като такъв... Днес нямам муза да бъда многословна, но с две думи - магията на лошия късмет си я правиш сама чрез песимистични мисли и самонавиване, че не ти върви. Започни да си мислиш, че си най-големият късметлия и ще видиш как всичко започва да се развива по съвсем различен начин...
И един въпрос... Кои са тези, които са ти казвали, че имаш магия и по какъв повод?
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #98 -: 15 Март 2020 13:12:14, Неделя »
Здравейте!Преди да Ви отговоря, ще Ви копирам материал който бях писала преди време за проклятията.
"Защо родово проклятие няма, а всъщност действа...
Първо магията е енергийно въздействие върху някой или нещо. Е няма човек който да има толкова енергия в излишък, че да въздейства върху цял род в продължение на поколения - физически е невъзможно. Можеш да въздействаш върху някого или група хора за кратко, но до там и след това ще трябва сериозно да поработиш върху възстановяването на собствената си енергия.
От друга страна действа безотказно понеже ние хората сме суеверни и склонни да си самовнушаваме какво ли не. Любимата ми героиня на Тери Пратчет- Есме Вихронрав казва нещо от сорта: "Защо да го кълна, ако няма да ме чуе?!"... Съответно като прокълнеш (пожелаеш нещо лошо) някого той ако е с по-лабилна психика и суеверен всяка неприятност ще я свързва с клетвата ти. От там насетне ще се сдуха тотално понеже нали е "прокълнат" и ще стане "магнит" за всякакви неприятности. И цялата работа не защото действително му е въздействано да страда, а той сам се е програмирал в следствие на вярата му в проклятието. Един вид... Като вярваш, че си под въздействие на проклятие то ти не се бориш понеже си убеден, че не обстоятелствата, а проклятието е виновно за проблемите ти. В същото време ходиш със вид на жертва и всеки започва да се държи с теб като жертва и...
И ето ти глупаво суеверие което действа, не защото е възможно, а поради самовнушение..."
На Вашият въпрос - нямате магия или проклятие. И е хубаво да спрете да харчите трудно спечелени пари по врачки, радиоестезисти и други манипулатори. И много отговорно ги наричам манипулатори, защото хората с истински възможности ако могат помагат без да обръщат помощта си в търговия. Или иначе казано без да искат пари.
Казвате, че страдате от липса на късмет... И аз съм както казвате "карък" последните вече 6 години, но се научих да приемам проблемите като предизвикателство, вместо да падам духом и да обвинявам късмета, че не ме спохожда.
Относно телефонните обаждания мисля, че някой просто се е опитвал да Ви тормози психически. Ако се повтори се обърнете към полицията, те имат възможност да проследят обаждането и да разберат кой Ви тормози.Преди години ми се случи нещо подобно, но не ми говореха на чужд език, а ме обиждаха. На всичко отгоре го правеха от кабиките дето ги има за разговори през интернет. Оплаках се в полицията и хванаха извършителя.
Относно заболяванията... Лекарите и те хора и грешат. Важното е в един момент да разберете правилната диагноза и да се погрижите за здравето си и това на близките Ви.
Другото е, че в единият род - няма нормално семейство - или хора с психиатрични диагнози, или се съдят за имоти, или са разведени по лош начин, или са с починали половинки.
Покрай тази демокрация това може да се каже за почти всеки род, включително и за част от хората от моя. Истината е, че всеки човек сам за себе си избира дали да е лош или добър. Няма значение какво е преживял, колко нещастно детство е имал (примерно) или колко неправилно е бил възпитаван. В един момент всеки пораства и е в състояние да разграничи добро от зло и да избере какъв човек да стане. Това, че ваши роднини са решили да се съдят примерно не означава, че и Вие трябва да сте като тях. Изключвам психично заболелите, защото там... Едва ли те сами са го искали - просто е станало и никой не е застрахован от това.
И да не ставам многословна. Нямате магия, просто животът Ви не е от най-лесните. Давайте си кураж и решавайте проблемите един по един. И престанете да очаквате най-лошото, защото така го викате да дойде. Когато започнете нещо очаквайте най-дорият резултат и ще видите как хубавите неща започват да идват.
Друг един трик който действа винаги и безотказно. всяка сутрин като станете се поглеждайте в огледалото и си казвайте: "Днес е един прекрасен ден и ме чакат само хубави неща."
Когато започнах да го правя това с огледалото първо го казвах с голямо недоверие и чак ме избиваше на истеричен смях от самосъжаление до къде съм я докарала да си говоря сама с огледалото. Да ама взе, че подейства... Взеха да ми се случват разни малки хубави неща и добих кураж. След време позабравих за сутрешното си пожелание пред огледалото и се сетих едва преди месец за него като останах неочаквано без работа. В чужда страна съм и е страшно без работа, защото това значи, не просто да нямаш пари, да да останеш и без квартира и то посред зима... Страшничко си е. Но се присетих за сутрешните разговори с огледадото и в момента в който ги поднових и нещата взеха да се нареждат. Та... Пробвайте с огледалото и след седмица или месец споделете.
И да повторя като всяка селска вещица. Спрете да си харчите парите по врачки!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен just.one.woman

Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #99 -: 15 Март 2020 16:13:12, Неделя »
Благодаря Ви много за отговорите!
Така е - в следствие на събитията, които са ми се случвали и се случват - съм станала песемист. Опивала съм позитивно мислене и да прилагам закона на привличането, но като че ли колкото по-оптимистично съм настроена, толкова по-плачевни са резултатите.

Libra777  - тези, които са ми казали са “лечители” и екстрасенси. Поводът - преди време от безизходица съм се допитвала за здравословни проблеми. Казвали са ми го и без да питам изрично. Подхождала съм към техните препоръки със скептицизъм и (почти) не съм ги изпълнявала - основно защото не съм била уверена, че е истина това за направената магия и не съм искала да оплета съвсем конците.

Даже на един маг бях писала преди време, който ми каза, че имам негативна енергийна структура, основно поразяваща 6-та чакра, но сама съм си направила автомагия, защото съм имала неовладяни способности. Де да имах някакви по-специални таланти! Но всъщност Вие потвърждавате думите му като казвате, че сам човек като си внуши нещо и започва да го привлича.

Цеци_Вихронрав - Тери Пратчет ми е любимият автор. Всички май сме фенове на Есме :). Много бих искала поне малко да имам от нейния характер и увереност. Ще приложа съвета Ви с огледалото. Сигурно и мен ще ме избива на истеричен смях в началото. Дано да има и смях - да не остана само с истерията. Ще пиша след време да кажа какъв е ефекта.

Благодаря Ви отново, че се отзовахте. Пазете се и бъдете здрави!
(Като стана дума за Пратчет - в Света на диска има проклятие да живееш в интересни времена. Дано скоро ситуацията в нашия свят стане “скучна”.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #100 -: 15 Март 2020 16:31:53, Неделя »
Ох, екстрасенси и врачки... Както Цеци каза, не си давай парите по такива мошеници. Когато човек се чувства зле, понякога прибягва към подобни неща, но важното е да не се оставяш на тази моментна слабост да те повлече и паникьоса, и в краен случай погуби, а да се осъзнаеш навреме... Стой здраво стъпила с двата си крака на земята и вярвай най-вече на собствения си разум! И знай - един истински магьосник първо няма никога да ти вземе пари и второ, никога няма те вкара в такъв филм...
Пожелавам ти успех! Вярвам, че ще се справиш с настоящите трудности и че постепенно ще се отърсиш от натрапчивите мисли за магията...  [victory]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Skully

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 39
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #101 -: 16 Март 2020 21:29:50, Понеделник »
Макар и коментара на asa да е стар, искам да изяснят един от похватите на врачките, защото много хора им вярват. Дано успокоя някой, че не е нужно да хвърлят крупни суми за разваляне на магии.
  Като цяло "добрите" врачки са всъщност добри психолози. Разчитат бързо човека на среща си. Измислят си сценарий, които подхождат на определен тип хора и все повтарят едно и също. Това е и причината след една година да каже същото нещо за магия. Това го разбрах, когато попаднах в подобна ситуацията. Моя приятелка дойде при мен с нейна позната, която имаше проблеми и се беше отчаяла. И двете са от друг град и не познават моя. Чели са в бг мама колко добра била една врачка от моя град и как били идвали от другия край на България при нея. Искаха да ги заведа и да ги изчакам. Имаше доста хора преди нас и чакахме няколко часа. Нямах намерение да влизам, но някои от чакащите бяха редовни клиенти(буквално), много я хвалиха и ми стана интересно. Влизам последна и започва да ми говори как или нямам гадже или не е нещо сериозно. Всеки може да го каже на 19 годишна и да познае. После започна да ми обяснява как съм имала отворен Коран. Някой бил ми чел, ама не го бил довърши. И започна да ми обяснява как трябвало да дам на бедни деца брашно, захар и нещо сладко. Щяло да ми се оправи лошия късмет. Усетих я, че ме мотае и я попитах за баща ми (покойник от 4 години по това време) какво вижда. Щял да има успех в работата. Негов колега Георги (едно от най-често срещаните имена) щял да му предложи рискована идея, но щяла да е успешна. Когато ѝ казах, че баща ми няма колега Георги тя започна да ме убеждава, че просто не го познавам, бил нов. Казах ѝ, че баща ми отдавна е починал. Ако искате вярвайте, ама започна да ми се извинява и да ми обяснява, че била уморена и не "видяла" докрай. Това било Свети Георги до баща ми. На прибиране разказах всичко на момичетата, които водих. На тях беше казала абсолютно същото за Корана, за връзките и за колегата. И трите бяхме на 19 години(чакащи на тате), не бяхме накичени с бижута(няма подаръци от гадже) и изглеждахме лесни за сплашване. При мен не мина номера, но момичето с приятелката ми беше убедена в думите ѝ.


Била съм при жена, която много неща ми каза. Всичко за минало и настояще. За бъдещето някои позна, други не, но и каза, че всичко се променя спрямо нашите решения. Обясни ми, че това което разбираме под магии не съществува и всичко сами си го правим. И почти всичко, което Цеци е описала, тя ми каза преди години. Тя искаше само компания за кафето. А тези, които искат пари за разваляне на магии са като сектантите. Само дето не искат пари за разпространение на божието слово, а да ви спасят от магии, правени при ходжи.  [wizard]

Неактивен Llure

Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #102 -: 23 Март 2020 16:14:42, Понеделник »
Здравей!

Макар че другите вече са казали почти всичко релевантно, ще се опитам и аз да съм полезна с нещо.

- Пълна липса на късмет. Ужасен карък. Толкова зле, че чак не е за вярване.
- Много, много проблеми. Изпива ни се цялата енергия, пари, време. Всеки ден е борба с вятърни мелници.
- Много и странни диагнози, неясни, противоречащи си. Необясними и за видни светила в медицината. Съответно много страдания чисто физически.
Какво значи късметът за теб? Карък съм - имам лош късмет - случват ми се лоши неща..? Какво изобщо, което е жизненоважно, зависи от късмета? Да се осланяме на късмета в живота си означава да сме се пуснали по течението и сме вдигнали ръце от управлението на нашата лодка. Така отговорността за това, което ни се случва, не е наша, нали? Нещо или някой друг прави така, че животът ни да върви на зле. Вярно е, че нямаме контрол над всичко, но над едно нещо имаме контрол - нашите мисли. Ако се научиш да контролираш мислите си ефективно, можеш да владееш чувствата си и начина, по който реагираш на различни събития в живота си. В момента си се фокусирала върху негативните събития и последиците от тях. Когато непрекъснато мислиш за проблемите си (разбира се, няма как умът ни да не се вълнува от тях), ти не можеш да се измъкнеш от негативизма. А стресът действително ти "пие" енергията. Много често това ни разболява и е напълно възможно физическите страдания да са отражение на самопогубващите мисли и поведение. Но както никой няма абсолютно безоблачно ежедневие, така и няма живот, в който да няма положителни събития и неща, на които се радваме и ценим.

Предлагам ти следното упражнение (в допълнение към това, което Цеци ти препоръча): всеки ден записвай в една тетрадка нещата, за които си благодарна в този ден. Може да са най-обикновени на пръв поглед, но много съществени, като: жив съм, имам покрив над главата си, имам прекрасен син/дъщеря, съпругът ми държи на мен и т.н. Когато се упражняваме в благодарност, се научаваме да мислим и за хубавите неща, които всеки ден са около нас, но сме свикнали с тях и често ги приемаме за даденост. Така ще противодействаш на чувството на обреченост на нещастие, което вероятно те обзема при многото проблеми, които описваш.


Когато има низ от негативни събития, понякога изглежда примамливо лесно да обвиним някоя магия за това. Така сякаш изходът от ситуацията е много прост - разваляме магията и животът ни тръгва по ноти. Промяната на самите нас - на мислите, чувствата и поведението ни - е направо немислимо. Но там е ключът. Пак казвам, не всичко е под наш непосредствен контрол. Но ние можем да избираме как да реагираме на това, което идва извън нас. Мога да ти препоръчам една книга - ако се интересуваш, пиши ми лично съобщение.
...ще изгоря,
невидимо,
като Дон Кихот в своя приказен свят,
нежен звук,
или пулс,
без път се лутам пак под дивата луна...

Неактивен just.one.woman

Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #103 -: 24 Март 2020 18:41:09, Вторник »
Благодаря и на Вас за съвета. Това всъщност го правя. Благодаря всеки ден за всяко малко нещо. Е, не писмено, но в мислите си, а даже и гласно.

Какво за мен е лошият късмет? Когато си супер разсъдлив и предпазлив и правиш всичко “както трябва” и винаги взимаш мерки да минимизираш риска да се провали всяко едно начинание (даже елементарни ежедневни дейности) и все пак се случват низ от събития, като в книгите и филмите - просто от нищото, които те смачкват, заедно с начинанието ти. А от там, като ефекта на пеперудата, следват още куп негативни последици, които даже и да искаш не можеш да си представиш, които засягат всяка една сфера от живота ти и всички около теб.
И така - при този разумен човечец всяка една безобидна ситуация ескалира в драма от чутовен размер. Това е карък.
Това е за мен лош късмет - когато си направил всичко възможно, всичко по силите си, повече от колкото изобщо някой би направил или помислил, но просто нещата така са се стекли, такива извънредни обстоятелства са се появили, че изходът е максимално лош за теб.
Да, гадости се случват, но това не би трябвало да е постоянно така, с всичко, във всеки момент и аспект от живота ти и то безкрайно дълго време.

П.П. А, за тези които ще кажат, че може би прекаленото мислене и предвиждане на всяко действие са виновни - да знаете, че когато си карък и не се мисли и се оставяш на течението - тогава мизерията е още по-мащабна и резулатът още по-плачевен.
И просто се научаваш - да мислиш, да се опитваш да омекотиш ударите. И да, с времето ставаш не точно песимист, не че мислиш негативно, просто ставаш супер предпазлив с очакванията си. В моментите, в които видя някакъв лъч светлина - забравям всичко лошо и се радвам, но за съжаление това са наистина само мигове.

Неактивен Llure

Re: Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #104 -: 24 Март 2020 20:56:16, Вторник »
Благодаря и на Вас за съвета. Това всъщност го правя. Благодаря всеки ден за всяко малко нещо. Е, не писмено, но в мислите си, а даже и гласно.

Какво за мен е лошият късмет? Когато си супер разсъдлив и предпазлив и правиш всичко “както трябва” и винаги взимаш мерки да минимизираш риска да се провали всяко едно начинание (даже елементарни ежедневни дейности) и все пак се случват низ от събития, като в книгите и филмите - просто от нищото, които те смачкват, заедно с начинанието ти. А от там, като ефекта на пеперудата, следват още куп негативни последици, които даже и да искаш не можеш да си представиш, които засягат всяка една сфера от живота ти и всички около теб.
И така - при този разумен човечец всяка една безобидна ситуация ескалира в драма от чутовен размер. Това е карък.
Това е за мен лош късмет - когато си направил всичко възможно, всичко по силите си, повече от колкото изобщо някой би направил или помислил, но просто нещата така са се стекли, такива извънредни обстоятелства са се появили, че изходът е максимално лош за теб.
Да, гадости се случват, но това не би трябвало да е постоянно така, с всичко, във всеки момент и аспект от живота ти и то безкрайно дълго време.

П.П. А, за тези които ще кажат, че може би прекаленото мислене и предвиждане на всяко действие са виновни - да знаете, че когато си карък и не се мисли и се оставяш на течението - тогава мизерията е още по-мащабна и резулатът още по-плачевен.
И просто се научаваш - да мислиш, да се опитваш да омекотиш ударите. И да, с времето ставаш не точно песимист, не че мислиш негативно, просто ставаш супер предпазлив с очакванията си. В моментите, в които видя някакъв лъч светлина - забравям всичко лошо и се радвам, но за съжаление това са наистина само мигове.

Разбирам какво имаш предвид. Според мен, късметът може да има отношение към случайни събития - от урна с 1000 билетчета да изтеглят това с твоето име, при положение, че тегленето е на случаен принцип и всички имат равен шанс да бъдат изтеглени. Но я си представи, че тегленето се повтори 100 пъти - дали всеки път ще изтеглят твоето име? Сега се запитай: каква е вероятността толкова често да се случват неприятни събития, ако нещата зависеха от късмет (т.е. от случайността)? Не е много голяма, както не е и много вероятно винаги да се случват положителни събития (все още говорим за късмет и реализиране на случайни събития). Ако хвърлиш сто пъти монета, приблизително равен брой пъти ще се пада ези и тура - има баланс дори в привидната случайност. Ако обаче се пада само едната страна на монетата - случват ти се лоши неща - това е изключително невероятно, ако зависи само и единствено от случайността, т.е. късмета. В такъв случай събитието зависи от някакви други фактори.

Не е приятно да мислим, че сами можем да сме допринесли за нещастията си, но в много случаи е така. Понякога не защото сме направили нещо, с което да се саботираме, а защото сме се поставили в ситуация (вероятно несъзнателно), в която неприятният развой на събитията е много вероятен. Или пък просто не сме предвидили какво може да стане. Хората сме склонни да надценяваме вероятността за положителен резултат и да подценяваме риска от негативен такъв. Не казвам, че това е твоят случай, но на твое място бих потърсила някакви скрити модели на поведение - при положение, че има повтарящи се неприятни изживявания.

Имам един приятел от повече от десет години, който винаги е нещастен. Когато се чуем по телефона - веднъж на няколко месеца - дори няма смисъл да го питам как е и как вървят нещата. Отговорите му винаги са нещо от сорта: "Проблеми, проблеми, много проблеми!", "Всичко е много зле", "Едвам издържам - тъкмо едно се оправи, пък друго се развали"... И така вече десетилетие, той винаги е притиснат от проблеми. Веднъж ми каза: "Страх ме е вече да се зарадвам, защото тъкмо се усмихна и нещо лошо ми се случва". Знаеш ли, за мен той е свикнал с мъченичеството си (поради причини, които вероятно се коренят назад във времето) и проблемите му са нужни, за да поддържа съществуването на средата, в която е свикнал да живее. Дори представата му за самия него вече се изгражда върху това - "Аз съм човек с много проблеми". Давам ти само пример.

Представи си, че искаш да прокопеш тунел до центъра на Земята, понеже си чула, че той всъщност е кух и там има тайна и недостъпна биосфера с кой знае какво вътре. Започваш да копаеш. Даваш всичко от себе си. Прокопаваш известно разстояние, правиш укрепления на тунела. След време започва да става много трудно, защото няма кислород. Ти си много упорита и копаеш ли копаеш. Обаче ти става все по-трудно да дишаш. Ти все така даваш всичко от себе си. В един момент обаче става срутване и осъзнаваш, че пътят ти назад е блокиран. Решаваш да копаеш назад, но нямаш сили и ти свършва кислорода. Лош късмет.
...ще изгоря,
невидимо,
като Дон Кихот в своя приказен свят,
нежен звук,
или пулс,
без път се лутам пак под дивата луна...