Автор Тема: Имам ли направена магия, част н-та  (Прочетена 46534 пъти)

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Имам ли направена магия, част н-та
« -: 14 Октомври 2014 20:07:19, Вторник »
Хората, които имат съмнения, че им е направена магия, могат да попитат за проблема си по тая тема.

Неактивен Йорданова

Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #1 -: 19 Ноември 2014 11:52:24, Сряда »
Здравейте!
 Незнам как да опиша но имам непрекъснати дразги със съпругами и децата . Това са всекидневни караници вече не издържам

 Added (19.Ное.2014, 11:49 AM)
 ---------------------------------------------
 Имам ли направена магия

 Added (19.Ное.2014, 11:50 AM)
 ---------------------------------------------
 Какво се случва, съпруга ми има ли друга

 Added (19.Ное.2014, 11:52 AM)
 ---------------------------------------------
 Здравейте още веднъж Искам да се извиня ако ви притеснявам отново но имам огромни проблеми в семейстото непрекъснато се караме със съпруга ми а също така и с децата. Имаме ли направена магия. Съпруа ми има ли си друга.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #2 -: 19 Ноември 2014 12:56:11, Сряда »
Здравей..
 Нямаш направена магия! Караници и дразги има във всяко семейство. Вместо да мислиш за въздействието на магията, която мислиш, че имаш (а всъщност нямаш), най-добре седни и поговори със съпруга си и разбери какво го притеснява. Същото и направи с децата си. Направи крачката да им кажеш, че ги обичаш, прегърни ги... Не зная на колко години са, но децата винаги си казват всичко.
 Друго, което ти предлагам е, когато се събуждаш сутрин да си казваш, че днес ще е един страхотен, приказен дори ден. Припомняй си колко обичаш живота и защо... 
 Всеки минава през такива периоди, така че не се тревожи. Нямаш направена магия!

Неактивен Йорданова

Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #3 -: 19 Ноември 2014 14:47:27, Сряда »
Мисля си че, съпруга ми си има друга и това ме притеснява страшно и почти съм убедена в това. Непрекъснато е в мислите ми. Аз съм на 48 год.
 Децата ми са големи на 28 год. и на 24 год. но непрекъснато сме в спор със всички помежду ни.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #4 -: 19 Ноември 2014 14:55:46, Сряда »
Скъпа Йорданова
 за толкова години брак (предполагам, че са доста) със сигурност сте преминавали през много трудности, но сте продължавали напред. Сама знаеш, че единствения начин да узнаеш какво се случва е разговорът. Защо търсиш магия там, където има просто проблем?
 Колкото повече вярваш, че съпруга ти има направена магия, толкова по-трудно ще намерите решението. Същото е с любовницата. Ние хората просто привличаме това, което искаме. 
 Спри да мислиш за всички лоши неща! Дай спокойствие на себе си - топъл душ, аромати, шопинг - всичко, което те прави щастлива. Прибери се усмихната у дома, разведри обстановката. Няма нищо по-хубаво от това да подариш една чудесна вечер на семейството си. (и ако не съпругът ти, то децата ти със сигурност го заслужават).

Неактивен Йорданова

Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #5 -: 19 Ноември 2014 15:49:24, Сряда »
Но фактите говорят друго. Незнам дали поне малко ме обича. Опитвам се да разговарям но винаги стигаме до караница и това е всеки ден. Просто май трябва да си тръгна. Друг изход не виждам

Added (19.Ное.2014, 3:49 PM)
---------------------------------------------
Магия не само на мен а на цялото ни семейство. Просто тия непрекъснати пререкания, любовници ицялото неуважение което получавам стигам до този извод


Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #6 -: 19 Ноември 2014 17:16:10, Сряда »
Нито ти, нито семейството ти имате направена магия! 
 Според мен трябва да се поглезиш малко, да спреш да мислиш за лошото. Започни да си представяш колко хубави моменти ви очакват, радвай се повече, намирай смисъл дори в мъничките нещица и не видиш как бавно, но сигурно всичко ще започне да се нарежда.

Неактивен nick40

Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #7 -: 27 Декември 2014 11:56:51, Събота »
Здравейте!
 И аз искам да попитам дали имам направена магия. С приятеля ми  се разделихме преди повече от месец, по негово желание, като само за четири дни си промени мнението - уж първо искаше да сме семейство, а след това отсече, че много го нападам. Всъщност той ми беше годеник, имам два спонтанни аборта от него, на 40 г. съм и разбирам, че щом ме е изоставил след всичко това, не е бил правилният човек, но не мога да спра мисля за това, плача и спя лошо. Ще бъда благодарна за всякаква помощ. Искам само да забравя, че 2 години съм била с него и се е случило всичко това.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #8 -: 27 Декември 2014 13:04:29, Събота »
nick40, здравейте,

 Това, което споделяте, че се е случило, е наистина ужасно... Съжалявам да го науча...
 Нямате направена магия, но забелязвам някои неща... И... Ето някои препоръки от мен съобразно забелязаното...

 1. Трябва да продължите да живеете своя живот. Каквото и да се случва, ТРЯБВА да гледате напред, а не назад. За да се случват нови хубави неща за вас, първо трябва да им освободите място в живота си, като изхвърлите от настоящето лошите неща от миналото.

 2.  Изхвърлете от речника си думата "изоставил". Вие не сте някаква вещ, че някой да е в състояние да Ви изостави. Това, че мъжът Ви си е тръгнал по такъв некрасив и некоректен начин от Вас- нека да тежи на неговата съвест, а не на Вашата такава. Заменете "изоставил" с "разделихме се". Може да не се получи от първия път да направите тази замяна на начина си на мислене и на изразяване, но проявете упорство. Това е част от пътя да се изправите с гордо вдигната глава.

 3. Освободете се от болката. За целта и дайте право на натрупаната болка да излезе навън. Ако не го направите- болката ще навлезе навътре във Вашето несъзнавано и ще продължи да Ви яде отвътре... Ще се получи затворен кръг, който ще Ви пречи на това да се сдобиете с хубаво бъдеще. Ето какво ще направите, за да пуснете болката да се излее... Отделете си свободно време от няколко часа... Вземете листи хартия и напишете всичко, абсолютно всичко, което Ви тежи. Не пропускайте нищо. Пишете както чувствате нещата- това е само за Вас. Когато приключите, вземете някоя тенджера или друго негоримо и отидете някъде, където да няма как да направите пожар- примерно в банята... И изгорете всичко написано в знак на това, че с изгарянето на листите, кажете на себе си, че горите болката и я отпращате завинаги в миналото, пускате мъжа си да си отиде от мислите Ви заедно с болката, която Ви е причинил, за да отворите път на хубаво бъдеще за себе си.

 4. Започнете да обичате себе си и да си угаждате. До този момент сте давала всичко от себе си на друг, обичала сте друг повече от себе си. Сега е време да дадете на себе си. Поглезете се. Направете нещо хубаво и приятно за себе си. Както се казва в рекламата- Вие го заслужавате.

 5. Продължете да си угаждате- намерете си хоби, които да Ви е приятно... Излизайте с приятелки...

 Пробвайте го- и пишете след това...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен nick40

Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #9 -: 28 Декември 2014 11:46:46, Неделя »
Благодаря много, ще пиша!

Added (28.Dec.2014, 11:46 AM)
---------------------------------------------
Здравейте,

 Изпълних ритуала, но все още изпитвам липса, празнота и самота. И огромно разочарование.


Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #10 -: 28 Декември 2014 13:14:48, Неделя »
nick40

 Психиката Ви е наранена... Това е сравнимо с нанесена дълбока рана... Няма как дълбоката рана да зарасне веднага на секундата. Само че, ако не се вземат мерки, дълбоката рана ще се влоши. Мерки- примерно да се прочисти раната и да се прочиства редовно, за да се създадат условията да зарасне... Не става веднага... Но създадат ли се условията да зарасне- в един момент дълбоката рана зараства... И обратното- ако се създадат условия раната да се възпали- може да става единствено по-зле и по-зле... Оставената да се замърсява дълбока рана може никога да не зарасне, може да повлече здрава тъкан към некроза и... Накрая много лоши крайни последици...

 Аналогично с психиката... Няма как веднага да преодолеете тежката ситуация, но ако не започнете да вземате мерки да създадете условия да се възстановите, ще стане още по-зле... Подобно на възпалена рана ще рефлектира във всяка част от Вашия живот и ще го некрозира, което е лошо бъдеще... Освен ако не се вземат мерки и не създадете условия за друго развитие на събитията.

 Аз не Ви дадох ритуал... Магията не е ритуал... Магията е управление на енергия, а енергията чрез театър не се управлява... Ритуалът- сравним е все едно да трябва да светне лампата и вместо да се потърси ключа, който е средството ни за управление, да се започне да се чете Шекспир... Сигурно четенето на Шекспир е красиво, но четящият ще си стои на тъмно или по-лошо- ще се бърка, че светлините от вън са негово дело, само защото е чел Шекспир точно в този момент... Ритуалът не е магия...

 Не Ви дадох ритуал... Това, което Ви дадох, е какво Ви е необходимо да направите, за да започнете да се възстановявате... Не мога да Ви обещая, че ще сработи веднага- но ако сте упорита- ще сработи... Гледайте на написаното от мен цялостно. 

 До тук обявихте на себе си, че се сбогувате с лошото минало. Това е добро за ново начало. Сега започнете да пренареждате живота си.

 Изпълнете т. 1, 2, 4 и 5. И не еднократно. Много пъти. Не поглеждайте назад. Правете планове за бъдещето. Планирайте с размах, мечтайте и гонете реализацията на своите мечти. Угаждайте на себе си. Забавлявайте се при всеки удобен Ви случай.

 Това означава да използвате причинно-следствената връзка. Създавате причина- да Ви се случват хубави неща, за да предизвикате следствието- да започнат да Ви се случват хубави неща.

 Този принцип на причинно-следствената връзка е като по вица с човекът, дето всеки ден се молел на бога да спечели от лотарията, а един ден богът не издържал, отишъл при човека и му казал- "Добре де, съгласен съм да ти помогна да спечелиш от тотото, след като така усърдно толкова години ме молиш, но ти пусни поне един тото-фиш най-накрая"...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен nick40

Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #11 -: 28 Декември 2014 13:19:52, Неделя »
Да, разбрах Ви, лошото е, че работя вкъщи и нямам много приятелки, затова и се бях привързала толкова към този човек, но няма да се откажа да опитвам. Ще търся варианти. Благодаря!

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #12 -: 28 Декември 2014 14:35:56, Неделя »
nick40, ще си позволя да се включа и аз със съвет, при все, че Сянка беше изчерпателен. Изживявала съм тежка и болезнена раздяла и не веднъж. От опит зная, че сълзите пречистват. Позволи си да се наплачеш. Отпусни се и плачи, изплачи всичката болка която ти се е натрупала. Наплачи се докато се изтощиш напълно и заспиш. Повярвай ми после ще се събудиш като нова. Пак ще я има болката (тя не изчезва за ден), но вече ще е притъпена и преболяна и ще можеш да разсъждаваш нормално. А ако имаш и приятели на чието рамо да се оплачеш... Приятелството е по-силно от всяка любов! Ще получиш разбиране, обич и подкрепа...
 И... Тоя глупак не те заслужава! Ще се справиш със болката и ще излезеш от нея по-силна и по-успяваща. А справиш ли се, щастието само ще те намери. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nick40

Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #13 -: 28 Декември 2014 14:43:13, Неделя »
Благодаря, плаках дни наред вече, но много благодаря за подкрепата!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имам ли направена магия, част н-та
« Отговор #14 -: 28 Декември 2014 15:27:21, Неделя »
nick40, ето Ви един вариант- заповядайте във виртуалния Бар на форума на по чаша виртуално кафе с тукашните форумци- върви с неангажиращи приказки за всичко и нищо... Така разтоварваме тук от проблеми... Пробвайте- помага на нас да загърбим проблемите си, защо да не помогне и на Вас? А след Бара ще видите, че идеите как да пренаредите живота си по свой вкус и сами ще дойдат... Вземете си чувството за хумор и добре сте дошла в Бара на форума... 

 https://www.magiata.info/index.php?topic=1434.msg24681#msg24681
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.