Автор Тема: Молба към Ветераните  (Прочетена 17405 пъти)

Неактивен hembg

Молба към Ветераните
« -: 13 Септември 2014 08:34:28, Събота »
Моля по опитните опишат да видовете магия и с какво се характеризират.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Молба към Ветераните
« Отговор #1 -: 13 Септември 2014 08:38:37, Събота »
hembg, магията е само една, но начинът, по който я пречупваме за себе си като хора, е на принципа - колкото хора, толкова видове магия...  smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен hembg

Молба към Ветераните
« Отговор #2 -: 13 Септември 2014 09:10:01, Събота »
Явно не съм задал въпроса си правилно. Под видове имах пред вид ментална, шаманизъм,  руни Йуки  вудо и др.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Молба към Ветераните
« Отговор #3 -: 13 Септември 2014 09:20:06, Събота »
hembg,  доста видове съм срещала, макар че Сянката ти отговори вече. smile
 Без значение е, какъв метод ще използваш, защото шаманизъм, уика, ментална магия, руни, таро и т.н., са само метод, магията е една и тя е вътре в теб, в твоите собствени умения, в развитието ти. Всичко друго е просто различен ... начин да използваш твоите умения. smile Е, някои от тях освен метод са и средство. Магията с руни е едновременно и метод и средство. При таро е същото.
 Сега остава да намериш съответно и кой от всички ти допада най-много. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Молба към Ветераните
« Отговор #4 -: 13 Септември 2014 10:11:54, Събота »
hembg, магията е управление на енергия. Ако си попрочел някои от темите във форума, тогава ще знаеш, че като пиша - енергия- имам предвид нещо конкретно, тъй като няма по-обща дума от енергия... Казвайки само енергия... Все едно да кажеш автомобил - но какъв, че то автомобили да искаш по този свят... И ако кажеш - син автомобил, това също не е носител на информация... Аналогично никаква информация няма да имаш, ако ти напиша, че енергията е положителна/отрицателна. Положителна/отрицателна- това не са два вида енергия. Два полюса (или заряда) са на един и същ вид енергия. Полюсите сами по себе си не са енергията и не са обвързани с категории като добро и лошо...

 Или обяснено по друг начин- тялото ни е машина и като всяка машина, се нуждае от енергия, за да работи... Тази енергия си набавяме с храната и с въздуха, а крайният продукт е самият ни живот. В момента, в който спрем да ползваме умението си да си набяваме енергия от храната и въздуха, спираме да функционираме. Това е смъртта. Тя е краят ни. Сравнено с мощен удар с петдесет кг чук върху малък gsm, до степен да го насоли несъбираемо... Това е смъртта ни по отношение на нас самите... Никога повече не се събираме след такъв "удар с огромен тежък чук", какъвто е смъртта...

 Но да се върна на темата... Цялото ни тяло, за да работи потребява конкретни видове енергия... Тази като вид, която най-често се използва в магията, а се ползва (генерира) и в тялото ни- е електромагнитната...

 От тук насетне каквито и видове магия да има, ако те не са шарлатанство, трябва да обясняват способи за управление на енергия (най-вече електромагнитна)... Магията е една... А способите- според каквото LyLyth ти е написала... Но като си избираш четива, ако те не съдържат средства за управление на енергия, значи са писани от шарлатани... Това е най-лесният начин да се направи разлика дали една книга за магия е добра и си заслужава четенето или не е... И да допълня- театърът (ритуали и прочие) не е сред способите за управление на енергия... Различните предмети също не са способ за управление на енергия (както Цеци писа в друга)... А... С пиене на вода с разтворени метали в нея (сребро и прочие) човек не се пази от магия, но може успешно да си увреди здравето, тъй като организмът ни не може да усвоява метали (не му е в природата) и те се натрупват в него с времето, което води до увреждания...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен hembg

Молба към Ветераните
« Отговор #5 -: 13 Септември 2014 16:46:05, Събота »
Сянка, благодаря за изчерпателния отговор, ще започна с книгите  Съвременна магия и Сгъстен хаос, пък после ще  видим smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Молба към Ветераните
« Отговор #6 -: 14 Септември 2014 00:07:31, Неделя »
hembg, аз не си падам много по окултна литература която на всичко отгоре е пълна с неразбираеми думи (предимно чуждици). Задоволих се първите месеци да изчета свободна зона почти на цяло. Като получих достъп до закрити секции изчетох темите които ме вълнуваха и в тях. Не всичко, а само това което мен ме влече. И този форум със всичко писано в него ми свърши повече работа от куп окултни книги. И не че има лошо в окултната литература, но... Аз съм от по-мързеливите и искам всичко да е лесно и забавно, а в окултната литература трябва да изчетеш маса книги и да отделиш зърното от плявата. Тук получих всичко отсято и на разбираем език. Да не говорим, че куп неща които си можех и знаех от бабите си тук ги доотработих и си получих обяснението защо се получават. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Молба към Ветераните
« Отговор #7 -: 14 Септември 2014 01:18:55, Неделя »
Quote cecivalchanova ()
Тук получих всичко отсято и на разбираем език. Да не говорим, че куп неща които си можех и знаех от бабите си тук ги доотработих и си получих обяснението защо се получават


 И при мен се получи така

Неактивен cottonleaves

Молба към Ветераните
« Отговор #8 -: 14 Септември 2014 11:48:13, Неделя »
Theshadow, във връзка с поста ти можеш ли да препоръчаш такива четива, които съдържат средства за управление на енергия ?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Молба към Ветераните
« Отговор #9 -: 14 Септември 2014 11:59:09, Неделя »
Книгите на доктор Ян Дзюнмин- физик, завършил физика в Тамкан в Тайпе (и преподавал физика в Академията на китайските военновъздушни сили) и машинен инженер (университета в Пардю, САЩ)...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен hembg

Молба към Ветераните
« Отговор #10 -: 15 Септември 2014 13:47:57, Понеделник »
Оказва се че Хаос магията е най лесна за научаване и практикуване според http://colorsofmagic.net/
 Ето и един цитата от там.
 Хаос Магьосник може да инвокира собствено създаден бог и да получи същите резултати, като някой, използващ традиционно божество.
 Това означава че ако ивокирам  Дионис , изпия бутилка вино ,бомбардирам сетивата си с домашна дискотека лесно бих могъл да постигна Гнозис. smile

Неактивен Godsmack

Молба към Ветераните
« Отговор #11 -: 15 Септември 2014 13:50:49, Понеделник »
И пускаш си филма Хобит или някоя друга приказка
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Godsmack

Молба към Ветераните
« Отговор #12 -: 15 Септември 2014 17:58:17, Понеделник »
wink
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Молба към Ветераните
« Отговор #13 -: 15 Септември 2014 18:01:11, Понеделник »
Godsmack???
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Godsmack

Молба към Ветераните
« Отговор #14 -: 15 Септември 2014 19:52:00, Понеделник »
еми не и чрез напиване де wacko
само онзи който е познал болката може да оцени