Автор Тема: Вещерство  (Прочетена 62901 пъти)

Неактивен Lanfaer

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 195
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #15 -: 13 Януари 2015 01:00:50, Вторник »
Когато се говори за вещерство това е изключително българска практика. Вещица и вещер идват от "вещ" - знаещ. Обикновено по нашите земи повечето вещи са жени, но обикновено силните вещи са мъже. Обяснението е просто - жените са по-склонни да развият таланта си и по този начин е постигнат баланса в силите. За това и на тези географски ширини има много надарени хора. Малка част от тях обаче се занимават с магия в холивудския вариант (и то не особено надарените). За да има един мъж-вещер, трябва да няма поне десетина жени-вещици - иначе балансът се нарушава. В родовете на вещиците рядко се раждат мъже и още по-рядко мъже с талант...обикновено надарени с огън и огънят ги погубва. Недоверието и нежеланието за учене, комбинирано с нетърпението на елемента им ги отклонява от вещерството.
 По тези земи практиката на вещиците е от незапомнени времена. Траките са били известни с бая - древна наука за думите. Смята се, че са говорили първичният език, който вибрационно отразява истинската същност на думите. Т.е. словото е било силата! Древните елини са идвали до тук за лечение чрез словото. Отразявало е точно истината. Баенето е наследено от тази традиция.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #16 -: 13 Януари 2015 01:24:08, Вторник »
Quote Lanfaer ()
Траките са били известни с бая - древна наука за думите.
Благодаря ти, Lanfaer, за тази информация. Не язнаех. На този вид магия или баене бабите ми му викаха "Наричане" и го практикуваха успешно. Аз също владея наричането и от личен опит зная силата на словото.
 И... Добре дошла при нас!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Вещерство
« Отговор #17 -: 13 Януари 2015 03:35:13, Вторник »
Lanfaer, здравей.
 Баенето не е тракийски начин на лечение,а български.
 При баенето или както Цеци казва наричането се ползва енергията на звучите,а това е практика при българите,а не при траките.
 Вярванията на траките са били свързани предимно със жертвоприношения и в много случай човешки преди орфеизма,а и след този период.
 Вещица за българските разбирания до 1950г. е ставало дума за митологично създание чийто родители са демон и човек.
 Произхода на вещицата е със славянски произход.
 Врач не е Вещица.
 Вещицата е отрицателен образ в българската митология.


 Баенето е енергийна концентрация,чийто физически израз е набор от думи. Важното при които са звучите.
 Те резонират в енергийните центрове в човешкия организъм и го настройват.
 Давам ти пример: повтори 44 пъти" Четиридесет и четири черни коня с четири кончета." smile

магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Вещерство
« Отговор #18 -: 13 Януари 2015 19:45:49, Вторник »
Lanfaer, здравей,

 Би ли могла да посочиш източниците на своята информация? Желая да прочета повече по въпроса... На този етап аз, подобно на хеката, възприемам доста по-друга гл.т. по въпроса за вещерството по тези земи...

 И... Добре дошла...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Lanfaer

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 195
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #19 -: 14 Януари 2015 16:20:03, Сряда »
theshadow,
 моите източници не се четат. Моят род е древен и в него има много "различни". Част от познанията са ми по наследство от бабите ми. Друга част са свързани с осъзнатото сънуване. Пъзелът е много голям и сложен, за да е лесно да е абсоютно точен и всеки, който малко или много практикува,  знае какво точно означава "абсолют" в магията и колко е невъзможен за постигане. Видях твоето представяне "наследствен" си и ти.
 хеката,
 защо правиш разлика между траки и българи? Разликата е минимална. НЕ признавам официалната учебна теория по въпроса и вече даже и учените вървят към истината, най-новото генетично прочучване доказва, че българите са по тези земи от незапомнени времена, т.е. няма разлика. Със сигурност обаче баенето по тези земи е много преди 681г. Сега, за да доуточним терминологита. "Наричане" е леко позагубило силата си баене, твърде много държи на определени фрази и думи, а думите са неточни, т.е. върви към ритуал. Някой път мога да напиша тема по въпроса. Чистото баене е чиста вибрационно слово-мисъл (до колкото е възможно).
 Иначе в България всяко село си е имало знахар/ка, обикновено много уважавана от всички. Да, за другите вещица е точно това, което ти описваш, "знахарите" по между си обаче се отъждествяват със знанието и за тях вещица е нещо съвсем различно. За мен понятие "славяни" - няма, но и няма значение с какъв произход е думата. Думата, произхождаща от знание обединява всички надарени и със сигурност се използва в моя род поне от 250г, за другите моят род е "Врачеви", само за информация, макар че с лечение се се занимавали всички, но минимално. Според сферата, в която са избрали а практикуват другите хора ги разделята на врачи, знахари, билкари и да - избралите да навреждат на другите, хората ги нараичат вещици, историята ни показва, че даже си имаме и духовни учители, леещи куршум, някои остават и незабелязани...Една част от билкарите всъщност изобщо не използват билки , в това което правят. Аз съм ходила при двама - и двамата използват билки, само за пред някои хора, точно същите, които настръхват от думата "знание", а пред мен - не. Трудно, даже почти невъзможно е да намериш "истинска" вещица по нашите земи, не фолклорен образ. Т.е. много малко от вещите хора са навреждали, поне не и открито! Всъщност и думата "вещица" става модерна от приказката за баба Яга, която е привнесена сравнително отскоро отвън (от Русия). Тук чисто митологично си имаме русали, самовили, самодиви, дракони, торбалани, караконджули и вампири :), до колко те са истина, имат ли общо с вещиците smile е тема на друг разговор.

Added (14.Яну.2015, 4:20 PM)
---------------------------------------------
хеката
 източник или доказателство за човешки жертвоприношения по тези земи?


Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Вещерство
« Отговор #20 -: 14 Януари 2015 17:15:01, Сряда »
smile Lanfaer, аз също не поддържам историята преподавана от 1950г.до ден днешен,но докато не се направят проучвания на Черно море и 
 не се направят изследвания на артефактите предпочитам да се придържам към по-умерените тези за това кои сме ние българите.
 Ще бъде добре ако учените успеят да извадят някой труп от сероводородното дъно на Черно море и да имат късмет да е от преди 6000г.
 За да се направи ДНК тест и да се сравнят с ДНК на съвременните българи.
 Последните изследвания показаха че българите са индоевропейци,а не монголоиди с което се сложи край на теорията за ПРАбългарите 
 които са били кривокрако,ниско,номадско,нецивилизовано монголско племе дотърчало от степите.

 За мен думите са важни. 
 Има значение дали думите са славянски или български. Всеки народ влага смисъл в своята речта,тя е изразното средство чрез което даден народ облича вярванията си и мирогледа.
 Думите носят точната информация и ако четеш каквото пише,а не по смисъл разбираш какво ти казвам.
 Наричането може да бъде много силно и мощно,просто не съм съгласна с теб че то е позагубило силата си баене.

 Знахарите не наричат себе си вещици и не се отъждествяват с тях. 
 Родителите ми бяха знахари и знам точно какво казвам в момента.

магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Вещерство
« Отговор #21 -: 14 Януари 2015 19:22:50, Сряда »
Quote хеката ()
Има значение дали думите са славянски или български

 хеката, българският език е славянски език...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Вещерство
« Отговор #22 -: 14 Януари 2015 19:28:37, Сряда »
Lanfaer, познанията от едно време са хубаво нещо, но не бива да се абсолютизират. Още повече, че като правило съдържат и грешки, а не само истина... Затова е хубаво да се чете, да се разширява мирогледа. Тук представям информация за вещерството- КЛИК Но това не са само познанията, които са ми по наследство... Направих си проучване. 

 Останалото- хеката ти го е написала.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Вещерство
« Отговор #23 -: 14 Януари 2015 19:33:53, Сряда »
Lanfaer, източниците са гръцки и римски и добре че ги има защото траките не са притежавали азбука.
 За разлика от траките,обаче българите са притежават азбука преди глаголица.
 И въпреки че при падането ни под византийска власт библиотеките са ни били опожарени,а след това и останалото при османците,
 остават каменните писмени надписи с руническото писмо.
 Нещо което при траките липсва.
 Що се отнася до доказателствата: жертвена могила при с .Гледачево, Дуранколак,с.Копривлян в които са открити разчленени детски скелети подредени по определен начин заедно с кучешки. 
 Младежи които са били намерени с копия забити в телата им ,отново в жертвени ями и ред подобни примери доказващи важността на човешките жертвоприношения в тракийската култура.

 Нека подчертая че епохата е била такава и това да принесеш в жертва на боговете човек не е било присъщо само за траките,а е било нещо естествено и не е било възприемано с онова чувство на отвращение което изпитваме ние съвременните хора biggrin .
 Траките не са били невежи идиоти,просто са нямали писменост,но такива са били и илирите.

Added (14.Яну.2015, 7:33 PM)
---------------------------------------------
Сянка smile

магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Вещерство
« Отговор #24 -: 14 Януари 2015 19:41:49, Сряда »
Quote
траките не са притежавали азбука.
 
 хеката, има тракийска писменост... И азбуката им е по-стара с 2000 г. от тази на египтяните... Едва от скоро обаче е разчетено кое какво е по тяхната писменост... Може би това те е объркало да решиш, че нямат писменост...

 Писмеността на траките изглежда така-

 

 С останалото, което си написала- изразявам съгласие...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Вещерство
« Отговор #25 -: 14 Януари 2015 19:57:28, Сряда »
Сянка,благодаря.
 Не знаех наистина. smile
 Явно и да е имало официално съобщение или аз съм го пропуснала,но това би трябвало да е сензация,по дяволите.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Вещерство
« Отговор #26 -: 14 Януари 2015 20:40:46, Сряда »
хеката, противно на очакванията- не е много разгласявано. Само скромно отразиха, че е издадена книга от този, дето ги е разчел и до там... А всъщност като народ, комбинация от славяни, траки и прабългари- имаме с какво да се гордеем...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #27 -: 14 Януари 2015 21:50:27, Сряда »
Lanfaer,  добре дошла!
 Изчетох това, което си писала, благодаря за споделеното. Обаче ми се надигна едно такова неразбиране...
 Говорите си тук за наследственост. Нали така. Много ми е любопитно да запитам, какво, аджеба, наследявате??
 Но първо да направи някои уточнения:
 - Няма бог - такова чудо не съществува;
 - няма душа - това са измислици
 - няма прераждане - всичко започва и свършва със смъртта

 При тези три условия, може ли да изясним въпроса с наследствеността? Това някакъв особен вид ген ли е? Някакъв вид талант, дарба??? Различен вид ДНК?? Различен мозък??
 Какво всъщност означава да си маг/ вещица?
 Искам да попитам и следното нещо.. Да допуснем, че човек има някакви свръх способности да управлява енергията отвън (защото вътрешната всички знаем как става - невронни пътища, мисъл, електроимуплс, движение, синапси....) - т.е. може да владее телекинеза, телепатия, да предизвиква разни други изменения в средата си, дали такъв човек би бил някога подвластен на болести някога въобще??? Дали такъв човек би имал затруднения с парите, някакви други пречки с останалите хора, нещо???
 ПО какво се познава всъщност вещицата или мага? По честната му "скаутска"?
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #28 -: 14 Януари 2015 22:04:49, Сряда »
Quote Lanfaer ()
"Наричане" е леко позагубило силата си баене, твърде много държи на определени фрази и думи, а думите са неточни, т.е. върви към ритуал. Някой път мога да напиша тема по въпроса. Чистото баене е чиста вибрационно слово-мисъл (до колкото е възможно).
Някъде из форума бях писала за баенето. То си е чист ритуал, който помага да отсрещния да изпадне в лека автохипноза, за да се изчисти от излишната натрупана енергия, която се нарича разговорно уроки. Но баенето е точно това - ритуал. Докато наричането или вибрационно слововата магия... Там няма значение на какъв език ще говориш, важно е каква вибрация и сила влагаш в изреченото.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #29 -: 14 Януари 2015 22:08:46, Сряда »
Quote LyLyth ()
ПО какво се познава всъщност вещицата или мага

 По метлата, черната котка и островърхата шапка wink

 А ако предположим, че горните три не съществуват ( за което аз не съм съвсем съгласна, но да предположим), предполагам, че се наследява чиста материя, под формата на ДНК ?! И според силата на владеене на енергията можеш да усетиш кой ти звъни по телефона или да познаеш тотото няколко поредни пъти (за такъв маг не съм чувала още).