Автор Тема: Вещерство  (Прочетена 62922 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #30 -: 14 Януари 2015 22:10:13, Сряда »
Quote LyLyth ()
Говорите си тук за наследственост. Нали така. Много ми е любопитно да запитам, какво, аджеба, наследявате??
Лилит, и аз съм наследствена вещица. Наследствен маг е когато знанието се предава на всяко следващо поколение, но само в семейството, в рода. Нещо като наследствените имоти, само дето това е по-ценно.
 А Бог, душа и прераждане... Имам си ги и трите  и не си ги давам. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #31 -: 14 Януари 2015 22:13:12, Сряда »
хахаха biggrin Delta, сестро!!
 Цеци_Вихронрав, гласните струни произвеждат вибрация с определена честота. Ако ще е само до вибрация работата, следва ли че всеки говорещ нарича?

 П.П. Ние всъщност не чуваме звук, интерпретираме вибрацията, която сме възприели с тъпанчето си, като звук. Иначе е само това - вибрация. Честотата на вълните, които са доловими от човека имат горен и долен праг, по същия начин и гласните струни възпроизвеждат вибрации с определена честота...
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #32 -: 14 Януари 2015 22:15:08, Сряда »
Наследственият маг според мен е този, в чиито вени/ гени тече дарбата, ако мога така да се изразя. Щото ако ти нямаш дарба, каквито и знания да ти предадат, си остават само теория.
 Или бъркам? Всеки може да бъде научен/ обучен да бъде вещ/ маг? Аз не мисля.

 ... не споря, понятия изяснявам smile

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #33 -: 14 Януари 2015 22:20:35, Сряда »
Ами магията е управление на енергия. Всеки човек всеки ден управлява енергия. Най-малкото своята собствена. Той изпраща импулси съзнателно, а много често и съвсем несъзнателно.
 Но всеки човек може да се научи да управлява и външната. Има бойни изкуства, при които се учиш точно това - да нападаш или да се отбраняваш чрез енергия.
 Тухлите не се чупят с костта, а именно използвайки енергия. Мисля, че може да се спретне отделна тема за бойни изкуства и енергията в тях.

 П.П. А ако е в гените или кръвта, то трябва да има отделен ген за вещерство/магьоничество. Но това не изяснява принципа на предаване, освен ако родителите не се търсят непременно магове/вещици, то генетиката е доста сложно нещо...
 Но и наличието на родител гений (с необикновена дарба) не означава, че децата му ще са гении..
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #34 -: 14 Януари 2015 22:22:28, Сряда »
Цеци_Вихронрав, ясно, значи иде реч за знание. Нещо като готварски рецепти??? Знание и умения са различни неща.
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #35 -: 14 Януари 2015 22:24:46, Сряда »
На магия може да се научи всеки. Друг е въпроса, че не всеки е готов да отдели нужното време и да положи нужните усилия. А съвсем трети е въпроса, че повечето си представят магията като някаква свръхсила дето ти дава всичко наготово. Така или иначе, за да получиш, трябва да дадеш. И земята, за да ти даде плод, първо трябва да и посееш семена. В магията, за да имаш резултат, трябва да вложиш енергия.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #36 -: 14 Януари 2015 22:29:13, Сряда »
Quote LyLyth ()
А ако е в гените или кръвта, то трябва да има отделен ген за вещерство/магьоничество
Не точно. По-скоро всеки го има, но при някои е закърняло, а при други не.
 Моята линия - баба ми - баща ми - аз, по-назад от баба не знам кои са. Питам се защо татко, а не чичо. Защо аз, а не брат ми.
 Къде е ключа за палатката?

 Да добавя: баща ми не е обучаван специално, нито пък аз. И у нас никога тези неща не са се наричало с думата магия. Просто баенето, билките, наричането, различни простички ритуали, свързани с Луната са част от ежедневието ни. И майка ми и баща ми ги приемат за нормални неща (и в двата ми рода е застъпена в пъти повече традицията, отколкото религията, нищо, че всички сме кръстени).  Защо примерно за мен е нормално да заведа децата си да им леят куршум, а за брат ми това "са глупости" ?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #37 -: 14 Януари 2015 22:29:24, Сряда »
Quote LyLyth ()
Знание и умения са различни неща.
Да знание и умения са различни неща. Ясновидството е умение или по-скоро талант и колкото и знания да имаш ако си го нямаш заложено ясновидец няма да станеш, но това не ти пречи да научиш останалото от магията. Все пак магията не е само ясновидство, тя е управление на енергия и най-вече своята собствена.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #38 -: 14 Януари 2015 22:30:49, Сряда »
Цеци_Вихронрав,  много правдиво ми се вижда. Замислих се днес порай една дискусия с познат по повод на магията и какво е това, та...
 Но още колко въпроси ми изникнаха, ако знаеш... Тя и картата ми днес такава - осъзнатост. smile
 Значи, ако правилно съм разбрала, съобразно казаното "истински" вещици има на много места из нета и по родните земи.
 Мисля, че тази тема е добре да се разчепка хубаво, понеже хората, които са съвсем обикновени и земни, не зная какво е наследственост, какво всъщност наследяват или поне е добре да им се обясни с прости думи, кое по-различно при управлението на тази енергия имат спрямо другите... umnik
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #39 -: 14 Януари 2015 22:31:36, Сряда »
Quote Delta ()
Питам се защо татко, а не чичо. Защо аз, а не брат ми.Къде е ключа за палатката?

 Брат ми и братовчед ми са художници - аз не. Аз съм маг - те не. Просто при тях се е проявил един ген, при мен друг. Така мисля.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #40 -: 14 Януари 2015 22:34:58, Сряда »
Цеци_Вихронрав, а какво всъщност е ясновидството? unsure
 Напоследък се зачитам из разни философии. На много места, като един съвсем начален ефект от работа с медитацията, ако е правилно извършване, се явяват точно такъв тип умения - ясновидски прозрения, осъзнати сънища, усещане на енергията и т.н. Но никъде не пише, че това се случва само на хора с "вродени" способности, а се случва с умението му да медитира. Някои от техниките са именно автохипноза.
 Ако трябва да сме честни, то тези техники предхождат психологията и психиатрията, та можем да им се доверим, предполагам... ПОне по датировка..(струва ми се).

 П.П. Ох, емотиконките, не ги слагам чести, звуча сухо...
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #41 -: 14 Януари 2015 22:36:05, Сряда »
Значи все пак има ген за магове smile ?
 Щото у нас (моя род и на мъжа ми) има много хора на изкуството: музиканти, танцьори, певци, някои доста надарени. Аз и мъжа ми също. Но ние, по стечение на обстоятелствата не сме развили достатъчно таланта си и той е позакърнял. Има го и в децата. Но само с имен не стига. Ако не ги бяхме натискали (грешна дума, щото там е по тяхно желание), нямаше да са това, което са сега.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #42 -: 14 Януари 2015 22:37:56, Сряда »
Delta, хубав въпрос.
 У дома никой не е вярващ, аз съм. wink Това не означава, че нося ген на вярващия. smile Примерно...
 Мисля, че нещата опират до възприятие, до мироглед, до вяра. В крайна сметка, ако леенето на куршум е само ритуал... smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #43 -: 14 Януари 2015 22:38:32, Сряда »
Delta, няма такъв ген. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Вещерство
« Отговор #44 -: 14 Януари 2015 22:40:53, Сряда »
Quote LyLyth ()
Мисля, че тази тема е добре да се разчепка хубаво, понеже хората, които са съвсем обикновени и земни, не зная какво е наследственост, какво всъщност наследяват или поне е добре да им се обясни с прости думи, кое по-различно при управлението на тази енергия имат спрямо другите... umnik
Лилит, наистина би трябвало да я поразчепкаме тази тема. Според мен всеки владее и насочва в по-голяма или по-малка степен енергията. Разликата между мага и обикновения човек е, че магът насочва енергията както му е угодно, а другите даже не осъзнават, че са насочили енергията в своя вреда.
 Ама да изчета пропуснатото, че пиша бавно и ще довърша мисълта си.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен