Автор Тема: "Анастасия" - философия, секта, религия  (Прочетена 5115 пъти)

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
"Анастасия" - философия, секта, религия
« -: 3 Август 2014 18:32:15, Неделя »
Преди дни научих за това... нещо. Естествено веднага се консултирах с Гугъл, но искам да чуя и формуски мнения. Имам личен интерес заради познати.

Неактивен Gadloof

"Анастасия" - философия, секта, религия
« Отговор #1 -: 4 Август 2014 00:13:13, Понеделник »
Знам че е олицетворение на природата и красотата,но мисля че е някаква дяволия.И все пак много зависи от каква страна ще го погледнеш....:) за някой е секта за други спасение...важното е да не се стига да крайности smile

Added (04.Aug.2014, 0:13 AM)
---------------------------------------------
не знам много по тази тема smile

няма немога

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
"Анастасия" - философия, секта, религия
« Отговор #2 -: 4 Август 2014 07:29:04, Понеделник »
Секта.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
"Анастасия" - философия, секта, религия
« Отговор #3 -: 4 Август 2014 09:59:30, Понеделник »
Delta,  за този култ...разбрах преди няколко години. За мен това е просто поредната идиотщина.. Лично аз съм много "ЗА" живеенето в села или малки градчета. Дават изключително свобода, възможност човек да произвежда значителна част от храните, които потребява. Така ще е сигурен, че се храни екологично, доколкото е възможно. Това си има и своите жертви* или изисквания. Не разбирам, поради каква причина някои автори се опитват да ни върнат "на дървото". Защо е нужно да се гърчим без електричество, да раждаме децата си като скотове, подлагайки себе си и тях на риск, защото такъв има. Много хора, които тръгват на люти спорове, не са се докосвали до жив човек, загубил детето си или жена си, понеже раждането не е шега работа. От баба ми съм научила толкова истории.. ХОрата пренебрегват "естествения" подбор, който яко ще ги погне, заживявайки по идеите на Анастасия или някой друг луд! Баба ми е дадена на друго семейство, понеже майка й е починала при раждането. Свекър ми по същия начин. Колко много жени са губели децата си и живота си поради усложения... Колко деца са измирали, поради липса на лекарства за елементарни болести!
 Нищо, което е в крайностите, не е полезно. Да, днешният голям град и мегаполисите са неприветливо място за живот - стрес, мръсотия, хаос, ограничения... Израстнах свободна, нямам спомен да съм боледувала сериозно. Хранех се с чисти храни - мляко и млечни продукти, зеленчуци, плодове, зимнини... Тази свобода е благословията в моя живот! smile
 Та... Анастасия е нещо, което по-скоро вреди, отколкото помага.. Но пък всеки има избор. Ако това е нещото, което иска...
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
"Анастасия" - философия, секта, религия
« Отговор #4 -: 4 Август 2014 12:40:26, Понеделник »
На моя позната сестра и е последовател. И познатата ми адски се е депресирала от това, не може да го приеме. не знам подробности. Казах и, че просто трябва да се примири, защото всеки сам си избира начина на живот. И като не може да промени нещата, няма смисъл и ползва да се депресира.