Автор Тема: Спешна нужда от помощ  (Прочетена 14421 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Спешна нужда от помощ
« Отговор #15 -: 17 Септември 2014 04:51:59, Сряда »
Quote hembg ()
Това освен че е срамно но и накърнява мъжката гордост.

 hembg, за мъжете е срамно да ходят на психолог, да плачат, да признаят, че се чувстват слаби и безпомощни, да кажат че нещо не умеят и т.н. И всичко това от страх да не изглеждат слаби...
 Аз лично мисля друго... Няма по-силен мъж от този който се изправя пред страховете си. Няма по-силен мъж от този който при нужда иска помощ. И няма по-силен мъж от този който не се срамува от чувствата си - любов, болка, тъга...
 Защото според моите лични наблюдения много мъже от страх да не ги вземат за слаби и незнаещи творят такива глупости, че ум да ти зайде. И понеже за мъжете (най-вече) "психолог" е мръсна дума търсят помощ в алкохола и държавата ни се е напълнила с битови алкохолици...
 Вчера говорих с приятелката си която живее във Франция вече 21 години точно за това. И тя ми каза, че на запад да имаш финансите да си позволиш личен психолог е много престижно. Това показва не само, че доходите ти са високи, но и че си човек със здрава психика. Защото психиката ни и тя боледува и и трябва лечение по някога.
 Все пак като се порежеш дълбоко не се правиш на силен и не оставяш кръвта ти да изтече, а отиваш на лекар да те зашие. Защо като усетиш, че психически ти идва нанагорнище да не отидеш на психолог?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Спешна нужда от помощ
« Отговор #16 -: 18 Септември 2014 13:11:32, Четвъртък »
Щото манталитета ни друг. Това с психолога обаче е малко... как да кажа, ходене по леда. Щото в един момент за най-малкото да тичаш при специалист (или за всеки сопол да търсиш антибиотик)... А се свиква.
 Специалистите от този род са много хубаво нещо. Защото са неутрална страна. И брачни консултанти и тези, дето уреждат извънсъдебни спорове... медиатори май се казваха. Първо обаче, хората трябва да се начуат да разговарят помежду си право в очи, когато има порблем. Най-малкото, за да бъде казан. И да се опитат да го решат. И след това при нужда, да потърсят специалист, в което няма нищо страшно и срамно.
 И най-вече да си дата сметка, че когато отсрещнмата страна говори за проблема (без значение кротко ли го казва, крещи ли или те замеря с тигана), това означава, че всъщност на човека отсреща му пука и се вълнува, че имате проблем и търси начин да го оправите. Начинът може да не е най-подходящ, но поне показва, че човекът отсреща не е безразличен. А щом няма безразличие нещата се оправят... в повечето случаи.

 
Quote cecivalchanova ()
търсят помощ в алкохола и държавата ни се е напълнила с битови алкохолици...


 Ама това е въпрос на чест бе! Ти таз вечер като не изпукаш 200 г ракия и 2 кила вино... к'ъв мъж си?!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Спешна нужда от помощ
« Отговор #17 -: 19 Септември 2014 19:00:59, Петък »
Quote Delta21588Щото манталитета ни друг. Това с психолога обаче е малко... как да кажа, ходене по леда. Щото в един момент за най-малкото да тичаш при специалист (или за всеки сопол да търсиш антибиотик)... А се свиква.

 Delta, едно от нещата, които никой уважаващ себе си психолог не допуска, това е да си зашие някой човек за себе си... Непрофесионално е... Ролята на психолога е друга... Не само защото е неутрална страна, а и защото зад мнението му като специалист (ако е учил, а не е преписвал и купувал изпити или друго подобно) стоят научни познания, каквито ракията няма...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Спешна нужда от помощ
« Отговор #18 -: 19 Септември 2014 20:51:27, Петък »
theshadow,  аз съм за това човек винаги първо сам да се опита да се справи със ситуацията (бе значение дали е за психолог или за шивач примерно). Но като не става да потърси съответния специалист.
 Само веднъж съм ходила при такъв специалист. Но не го харесах и след десетата минута си тръгнах. Беше отдавна, бях ученичка и ме заведоха. Ако някога почувствам нужда, сигурно ще си потърся smile
 А това да си психолог според мен не се учи, по-скоро трябва да ти идва отвътре. Като на някои мои скорошни познайници wink ... примерно ТИ

Неактивен hembg

Спешна нужда от помощ
« Отговор #19 -: 20 Септември 2014 08:29:32, Събота »
Цеци, някъде  в форума пишеше че в човек има два вълка. За ме са по скоро като хищник и тревопасен или вълк и овца .Във мъжа е по изразен хищникът и всички тия правила  и норми го потискат. Ако хищникът  не се храни има може да се разболее или да нападне овцата . Точно за това е  важен за мъжа алкохола.
 Когато мъжа се напие той отвързва хищника. Хищника започва да наваксва за това от което е потискан и от там идват глупостите както ти ги наричаш.
 За мен това е просто освобождаване от стреса.
 Относно мъжката гордост .Не мога да приема че някой уважаваш себе  си мъж ще отиде да се оплаква колко лош му е бил деня,как са наранени чувствата му и тн. Ако имам проблем ще се опитам да си го реша сам,а ако не мога по добре да си тегля куршума и да си отида с достойнство отколкото да плача не нечие рамо.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Спешна нужда от помощ
« Отговор #20 -: 20 Септември 2014 09:00:26, Събота »
hembg, при аутопсия на алкохолик на мястото на мозъка има водниста течност... Причината- алкохолът унищожава мозъчните клетки. Алкохолизмът е болест - Международен класификатор на болестите... Нелечима болест...  Защото... Няма хапче, което да може да възстановява унищожени мозъчни клетки... Замаяният човек- замаян от смъртта на тъканите в мозъка му, от смъртта на нервни клетки... А после пак ще иска да пие- заради едно специфично вещество в алкохола, което предизвиква ефект на зависимост... Другите вреди от алкохола няма смисъл да ги описвам- те са общоизвестни... Но като и с цигарите- от тази болест се печелят толкова много пари, че... Няма да бъде забранен... В свободен свят живеем- на всеки, който се трови по собствена воля, му е позволено да продължи да го прави... Мъжко е... Или там- женско...  Печелят обаче само тези, които нито пият алкохол (или пият рядко и малко), нито пушат... (за цигарите- като руска рулетка- едни случват смъртта, други не- но наистина свободен свят- искаш да играеш на руска рулетка пушейки- играеш, а после ако го отнесеш и те убие, все е на твоя отговорност)...

 А за проблемите... Нормално е малките проблеми човек да може да си ги решава сам... Но има специфични проблеми... Някои хора от страх и от срам ги мъкнат буквално с години, докато не се разпаднат до степен после да се чудя какво да ги правя... Или никога не търсят професионална помощ... И... Примерно една депресия се характеризира с нелогични дезадаптивни мисли, но човекът не умее да ги разпознава като дезадаптивни и да се бори с тях, защото то е СРАМНО да ходи на специалист, който да даде конкретни техники за справяне... Тези мисли, оставени неразпознати, стават все по и по-нелогични и накрая може да тласнат човек да се самоубие... Депресията може да завърши със смърт- самоубийство поради неразпознати дезадаптивни нелогични мисли... 

 Понеже- те какво ще си кажели хората... Данък обществено мнение... По-добре хората да одумват човека колко не може да се справи сам и да го съжаляват, отколкото да прецени кога му е дошъл моментът да се обърне към компетентен да му реши проблема специалист. КОМПЕТЕНТЕН. Не роден за, не нарочен за психолог, а човек, чиито познания са научни и не си прави експерименти, а е наясно с дадената проблематика...

 И... Тази тема взе да отива в друга посока на разговор...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Спешна нужда от помощ
« Отговор #21 -: 20 Септември 2014 09:09:59, Събота »
hembg, Сянка ме изпревари в отговора, но пък беше крайно изчерпателен.
 А мъжката гордост и достойнство... Ами и аз си имам гордост и достойнство като се замисля повече отколкото на много мъже. И си ги пазя не бягайки от проблемите, а решавайки ги. Защото да се обърнеш към специалист за помощ е решение на проблем.
 А мъжете... Прав е Сянка, че разговора взе друга насока, но не мога да се въздържа...
 Къде им е гордостта и достойнството на мъжете като не могат даже като дадат дума за нещо да си удържат на думата??? Защото на повечето мъже не може да се разчита ама хич!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Спешна нужда от помощ
« Отговор #22 -: 20 Септември 2014 11:54:13, Събота »
Общо взето народа масово взе да изперква. То от моста скачаха, то се палиха wacko