Автор Тема: Дъжд  (Прочетена 4984 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Дъжд
« -: 21 Юли 2014 13:26:33, Понеделник »
Попаднах на този клип чрез любимата ми страница във ФБ "Психологично консултиране"... Тяхното послание беше: "Моля ви само Слушайте. Не се страхувайте. Слушайте внимателно. Слушайте с цялото си сърце".
 Та... Гледайте...
 Дъжд
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Дъжд
« Отговор #1 -: 21 Юли 2014 14:30:47, Понеделник »
Цеци, това направо... разбива ... сърца..
 Радвам се, че го сподели. Като тинейджър имах доста проблеми, та едно от нещата, които адски много ми липсваха, беше търпение към мен и някой, който може да слуша..
 smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Дъжд
« Отговор #2 -: 21 Юли 2014 14:50:56, Понеделник »
А аз пуснах клипа на синът си и... И на мама диването ми благодари, че винаги съм го изслушвала и продължавам да го правя и... Разплака ме... И хукна на работа. cry smile
 По някога ми е много трудно да си наложа да го изслушам и да приема проблемите му на сериозно, но явно съм се справила... Всеки път се опитвах да си представя себе си на неговите години и проблема от гледна точка на съответната възраст...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Дъжд
« Отговор #3 -: 21 Юли 2014 15:04:33, Понеделник »
Браво на теб. Много е важно това... Какво да кажа. От позицията сега отчитам, че за много неща не съм била права, други са ми изглеждали прекалено ..важни и сложни, а всъщност не са... Светът на тинейджъра е един малък ад понякога. Не за всички, но има и такива. Това е един от най-сложните периоди в живота. smile
 И .. хората забравяме, че и другият е важен. Родителите понякога са толкова забили** в правилата на обществото и на матрицата**, че не осъзнават как бавно мачкат и деформират децата си, за да станат те удобно пасващи на рамките на това общество.. Избират вместо тях, налагат се, но и не само...
 От друга страна много от децата не си дават сметка, доколко нереалистично гледат а живота и става едно...мазало. Но някои травми остават за цял живот. Има успешни терапии, но ... smile Дам.. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Дъжд
« Отговор #4 -: 21 Юли 2014 15:27:15, Понеделник »
Лилит, най-трудни ми бяха тинейджърските му години... Най-ужасният момент беше когато на 17 ми каза, че са събрани с компания и смята да опита трева... И това по телефона... УЖАССС! Щях да умра! От една страна ми идеше да изкрещя НЕДЕЙ! От друга ако забраня ще му загубя доверието... В крайна сметка попитах сварил ли е да пие алкохол, като разбрах, че не е му казах да не пие поне половин час след като е пушил и поисках да ми се обади пак след като пробва... Докато чаках да ми се обади щях да полудея от страх и през цялото време се молих да му стане лошо от тревата. И се получи... Завило му се свят и повече не изяви желание да пробва. Ама на мен още ми се свива сърцето като си я спомня тази вечер... Ами ако му беше харесало? Ами ако бях забранила, дали щеше да ме послуша? Или щях да загубя доверието му? Трудно е да си родител...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Дъжд
« Отговор #5 -: 21 Юли 2014 15:35:47, Понеделник »
smile Предстои ми.
 Тази година имах спор с голямата ми дъщеря. Как ми заяви на 30 юни, че щяла да ходи на "джулая", пък аз каквото ща да казвам unsure ?!?!
 И доста ми е трудно. С нея е трудно. Отговаря, цупи се, спори... Че и с баща й..
 Но малчо каква е... леле, леле... smile
 Ще видим..
 Инак .. в днешно време... тревата си е направо за предпочитане ако ще експериментират.. що неща си причиняват с разни дроги. Но твоя случай наскоро ми го разказа моя близка, на която син й е на 17. Иначе съм доста невежа спрямо съвременните изобретения като ефект, но... дам wink . Говоря от сега. Обяснявам, че наркотиците ще й харесат, те затова пристрастяват, защото създават приятни усещания, макар че скапват яко психичните функции...
 Поне навреме спрях да пуша цигари, надявам се, че разправиите ми с мъж ми по повод на това, че му миришех на пепелник, да са имали превенционален ефект.. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Дъжд
« Отговор #6 -: 21 Юли 2014 19:36:08, Понеделник »
Клипът е един път. Мисля, че изслушвам моите. Но се усещам как прекалявам с даването на съвети. Сякаш искам да им налея всичката мъдрост наведнъж и забравям, че проба-грешка е най-добрият учител... понякога де. За сега споделят и двамата - на 15 и 11. Особено като имат по-сериозен проблем. С баща си по-малко и по-рядко, но споделят.