Автор Тема: Литература за тълкуване на сънищата  (Прочетена 5620 пъти)

Неактивен PAYMON

Литература за тълкуване на сънищата
« -: 1 Април 2014 10:10:08, Вторник »
Искам да попитам,понеже искам да се задълбоча в областа на сънищата за някакви книги които да ме въведат в областа,търся ги но нищо ненамирам.Водя си дневник със сънищата но колкото до тълкуването им там съм доста назад.Искам да се задълбоча в тази област така че всяка помощ ще е добре дошла ,защото не мисля че имам някакъв опит.Благодаря ....
Понеже ние винаги сме мир, направи всичко необходимо да се отървеш от мисълта, че ни си.
 Шри Рамана Махариши

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Литература за тълкуване на сънищата
« Отговор #1 -: 1 Април 2014 10:14:52, Вторник »
Чети "Тълкуване на сънищата" на Фройд.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен PAYMON

Литература за тълкуване на сънищата
« Отговор #2 -: 1 Април 2014 10:47:01, Вторник »
какво мислиш за книгата?
Понеже ние винаги сме мир, направи всичко необходимо да се отървеш от мисълта, че ни си.
 Шри Рамана Махариши

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Литература за тълкуване на сънищата
« Отговор #3 -: 1 Април 2014 11:01:47, Вторник »
Тази книга я имам от години. Ползвам я за да видя какъв ми е проблема като започна да сънувам близки по съдържание сънища. Все пак сънищата ни са отражение на съзнанието ни. На мен лично ми върши много работа.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен PAYMON

Литература за тълкуване на сънищата
« Отговор #4 -: 2 Април 2014 08:40:15, Сряда »
в книжен пазар е 50лв...нямам думи а то май само там я има .....
Понеже ние винаги сме мир, направи всичко необходимо да се отървеш от мисълта, че ни си.
 Шри Рамана Махариши

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Литература за тълкуване на сънищата
« Отговор #5 -: 2 Април 2014 09:20:17, Сряда »
Има я и онлайн. Търсия я из торентите или в спиралата, може би в читанката също ще я има.

 ПОразгледай тук: Клик

 П.П. Пиер Дако е чудесна авторка, лично аз не намирам Фройд за особено... хм.. има и по-добри обяснения.
 "Тълкуване на сънищата" е суха, да не говорим, че някои обяснения са като..изсмукани от пръстите - догадки, предположения.
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен PAYMON

Литература за тълкуване на сънищата
« Отговор #6 -: 2 Април 2014 09:53:07, Сряда »
Ще си я изпринтя (на Дако).А какво ще кажете за пророческите сънища,как може да се предизвикват или да получавам някакво конкретно знание по някой въпроси.Знам че това е възможно но не съм достатъчно запознат
Понеже ние винаги сме мир, направи всичко необходимо да се отървеш от мисълта, че ни си.
 Шри Рамана Махариши

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Литература за тълкуване на сънищата
« Отговор #7 -: 12 Септември 2014 19:11:43, Петък »
По-хубаво е да се научиш сам да тълкуваш сънищата си. Пример, записвай си накратко какви са били най-запомнящите ти мисли и чувства от деня (примерно, днес си разтревожен, защото еди- какво си, по-късно си щастлив, защото еди-какво), също си записвай когато нещо ти направи силно впечатление (и това, и сънищата по дати). Когато се събере достатъчно материал, ще започнеш да намираш връзки между символи, действия, места в сънищата ти и дадени мисли и чувства, понякога дори и ще можеш да предвиждаш какво ще сънуваш (като действие,място), по това какво си чувствал и мислил през деня. 
 А за конкретно знание по дадени въпроси, пробвай с медитация преди да си легнеш. (може и сигили, ритуали и т.н.)