Автор Тема: Фамиляри  (Прочетена 12170 пъти)

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Фамиляри
« Отговор #15 -: 24 Септември 2014 12:48:41, Сряда »
А ето и още за символизма при животните.
 По книгата "Домашна магия" на Наташа и Александър Берегини

 Символирзъм при домашните животни

 козите

 Тези животни са под знака на Скорпиона.
 Козите се най-сексуалните животни в селския двор.
 По характер са упорити,злопаметни,доста весели и почети винаги неспокойни. Постоянно създават впечатление че готвят някоя пакост. Малките яренца приличат до някъде на кученца. Също толкова гальовни са,любопитни и готови да дъвчат всичко което им попадне пред очите.

 Козите притежават твърде силна преобразуващо енергия през целият си живот те се стараят да трансформират отрицателната енергия в положителна.
 И докато са млади това им се отдава.

 Не случайно за жертвено животно се е избирал черен козел на възраст между 3 до 7 години.
 Смятало се е че за това време животното се "замърсило" достатъчно, със специален магически ритуал върху него са се прехвърляли греховете на селото и го прогонвали в дива местност.
 Силните животни,изоставени сред природата,се изпълвали с нейната сила и се пречиствали,но никога повече не се връщали
 при хората,а слабите загивали.

 Именно защото козите абсорбират отрицателната енергия злите сили си страхували от козата и бягали на далеч.
 Ето защо славяните имали навик да окачали на покрива на къщата или обора череп на козел.
 Също така козият череп се е използвал и за прогонване на бесовете които разболявали хората,копитата и костите са се използвали за създаване на амулети срещу зли сили.
 За това и козите винаги били настанявани до конюшните да пазят плашливите коне.

 Прасе

 Прасето се отнася към зодия Стрелец.
 Знае се че прасето е добродушно и мързеливо докато не бъде нападнато. Ако се ядоса нещата се усложняват.
 По принцип с това животно се свързват множество психологични усложнения.Прасето както и човека,тя е всеядно същество за това мнозина я смятат за " нечиста".
 Освен това биоритмите на прасето приличат на човешките и се различават от тези на другите животни.

 Биоритмите на човека не се побират в земното денонощие,в привичните ни 24 часа. От тук и някои хора са "сови",
 други "чучулиги",а трети "аритмици". При животните това не съществува те живеят в пълна хармония според природните ритми.
 Но и у прасето се наблюдава това изместване на биоритъма,а и физиологичните показатели на прасето са твърде близки до човешките - телесна температура,кръвно налягане,пулс.
 За да здраво прасето при взимането му като малко прасенце се казва" Прасе в къщи. По кокалите ме - месо,по месото - сланина. Дано имаме късмет с него. Тъй да бъде!"

 За да се увеличи богатството в семейството се слага монета да пренощува при прасето,а после се прибира някъде на страна в къщата и не се харчи.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #16 -: 28 Септември 2014 18:49:35, Неделя »
Тази ревност котешка, за която говорите.. taunt
 Следобед дойде познат, носеше малко коте за чистачката ми. Дъщеря й се влюби в моето и поиска и за нея. А котето бе възхитително. Приличаше на малък ..рис със сини очи.
 А Мел като настръхна, скочи, започна да съска. taunt
 Вече час не мога да я остържа от себе си. Наложи се дълго да обяснявам, че много я обичам и е единствена на сърцето ми taunt По котешки я разбирам taunt
 Ненавиждам конкуренция. taunt
 Мър! taunt
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #17 -: 28 Септември 2014 20:18:57, Неделя »
Коте не те дава на друг!  biggrin
 Негова си! Точка!

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #18 -: 28 Септември 2014 20:34:15, Неделя »
listentothewild, явно. biggrin Не съм била друг път в подобна ситуация, та ми е изключително любопитно. Мел спа доста време на сърцето ми буквално. taunt
 Ама и аз не я заменя. То така сладко ми се обяснява в любов и как ме целува... love
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #19 -: 28 Септември 2014 22:35:06, Неделя »
LyLyth, аз винаги съм била с коте у дома. Като цяло са ми доста интересни и с годините съм се понаучила малко (поне съдейки по моите 3 диванета вкъщи). Котките се пазят взаимно. В ситуации, когато нечия непослушна опашка е била настъпана, то останалите скачат да защитят "ранения войн".  biggrin А относно твоето... Забелязала съм как моя котарак не е много щастлив, ако някоя от другите котки се настани в мен. Те моите са си семейство, ама той пак не е щастлив. Иска да съм само неговата вещ и да разполага с мен както сметне за добре.  biggrin
 Явно твоята Мел се е привързала много и просто не иска да те дели в друг. Както казах: Нейна си!  biggrin

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #20 -: 29 Септември 2014 00:12:49, Понеделник »
Котките наистина гледат на стопаните си като на своя лична собственост. У нас Миша обича повече мъжът ми, а Саша мен. Но когато мъжът ми мърмори и ми лази по нервите Саша отива до Миша нещо си общуват и Миша отива и буквално се кара на мъжът ми. Все едно той е малко дете което се държи невъзпитано... Ама така е... Той си е нейна собственост и само тя може да му се кара. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен MissGreenwitch

Фамиляри
« Отговор #21 -: 11 Октомври 2015 20:24:36, Неделя »
От прочетеното до тук разбрах че и аз си имам Фамиляр. Котка е. Понякога не съм убедена аз ли имам котка, или тя има човек. Нашите никога не са ни оставяли без животинка в къщи, но не е имало животно, с което да имам такава връзка. Факт, котката те избира, не ти нея. Моето животинче беше предназначено за сестра ми, тъкмо си бяха взели къща тя трябваше да живее там, обаче понеже я бяха взели докато аз бях в друг град, заради ученето, ги помолих да я оставят в къщи докато се върна просто, за да я видя. А като я видях, а и тя мен повече никой не посмя да ни раздели. Тя буквално се лепна за мен. И до днес си е така вече 10 години. Има моменти, в които сънувам доста интензивно, крещя по време на сън или изпитвам физически напрежението от дейността в съня. Но обикновено плача на сън или крещя. Когато не мога да се измъкна сама от съня, котката винаги намира начин да го направи. Дали ще ми ближе челото или клепачите (знае че много мразя да ми ближе клепачите), дали ще мяука на ухото ми, докато осъзная че сънувам, нейна работа, но винаги успява да ме извади от състоянието, за което съм и много благодарна. Понякога сяда до главата ми и започва да гледа в една точка и да следи нещо, малко е зловещо когато го прави... ама се чувствам някак защитена пък така.
Защото всяко число е граница, а за съвършенството няма граници!  

 Р. Бах