Автор Тема: Фамиляри  (Прочетена 12175 пъти)

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Фамиляри
« -: 16 Май 2014 20:48:49, Петък »
Змия

 Змията притежава знание за всичко което става на Земята и е проводник на тази информация.
 Но,встъпвайки в контакт със стопанина си те го накичват с обреченост.
 Какво означава това!?
 Значи че този човек е осъден да изплати кармичните си дългове в този живот,притова за добрите си дела ще бъде възнаграден,а за лошите ще си получи заслуженото.

 Гущер

 Те помагат на стопанина си да се освободят от някои кармични връзки и да открият моралните си дългове.
 Ако изберете гущера за свой фамиляр,той ще ви помогне да изхвърлите от дома си всички не нужни вещи,от главата си всички ненужни помисли и възгледи.
 Също така ще ви помогне да се освободите от неприятни хора и да преминете безболезнено през трудните ситуации.

 Жаба/дървесна жаба

 Ако успеете да намерите пътя към нея тя ще ви дари с приказна мощ.
 Много от желанията ви ще се изпълнят без много труд,а делата ви ще бъдат благотворни.
 Дори някоя нощ най-съкровеното ви желание може да се сбъдне.

 /земна или крастава жаба

 Една такава жаба може да дари стопанина си с мъдрост от една страна,но от друга с жестокост.
 Тя може да направи умът ви гъвкав.
 Да ви помогне да вникнете в нещата и да направите нови и неочаквани връзки между явленията.
 Да видите нещата под ъгъл за които не сте и предполагали че съществува.
 Ако такава жаба дойде да живее в двора ви неминуемо ви очаква финансово благополучие.

 Тритон

 Това е съвършено оригинална гадинка.
 Тя ще ви помогне да извличате облаги и от най-заплетената ситуация.
 Да черпите сила и от неприятните ситуации и събития в живото ви и от това да изпитвате удовлетворение.

 Куче

 Един път застанало до вас като ваш фамиляр,кучето ще ви защитава тялом и духом.
 То ще ви помага по-лесно да общувате с другите същества,да сте по-прецизни в правенето на магия. Ще ви помогне да се съсредоточите по-лесно и ще следи да не се обърка нещо при правенето на леколе или лоша енергия да не повлияе на лековете ви.

 Бухал,Сова или Кукумявка

 Те са пазители на мъдростта и познанието.
 Тези птици са кротки по характер,но бдителни и готови да защитят стопанина и къщата във всеки един момент.
 Ако ги изберете за фамиляр си осигурявате верен,но ненатрапчив помощник.
 На тези птици трябва да им осигурите свобода обаче. Те трябва да могат да летят в нощното небе,но винаги ще се връщат у дома.

 Котка

 Котките са магове по душа.
 Взирайки се в пространството сякаш наблюдава отвъд хоризонта. Страж който пази стопанина си от Зло.
 Благодарение на нея по-лесно се вдига булото на световете и времето,тя винаги ще е до вас когато правите магия и ще пази и наблюдава да не бъдете обезпокоени.
 Работата е там обаче,че не вия я избирате за фамиляр,а тя вас biggrin

 Всяко животно може да стане фамиляр,стига обаче то само да пожелае това и не е задължително да е при вас от бебе.
 Дръж те се с него като с равен и не му говорете като на "бебе",освен ако не е бебе.
 С времето между вас и фамиляра ви ще се изгради дълбока и здрава връзка в която и двамата ще си имате доверие един на друг.

 Тази информация е събирана и обработвана от мен. Основава се на мои лични наблюдения и множество информационни източници.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #1 -: 16 Май 2014 22:54:06, Петък »
Хеката, благодаря за информацията.
 Едната ми котка у дома е моят фамиляр. Тя си ме избра и когато съм в къщи тя не се отделя от мен. Включително и в този момент. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Фамиляри
« Отговор #2 -: 16 Май 2014 23:03:05, Петък »
И моя фамиляр е котка и наистина тя си ме избра biggrin
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Reya

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 80
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #3 -: 12 Септември 2014 20:01:56, Петък »
Извинявай за тъпия въпрос, ама защо котките са магове по душа? В смисъл, как разбра?

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #4 -: 23 Септември 2014 11:26:06, Вторник »
А 3 прекрасни котки, енергично куче и спокойно зайче добри фамиляри ли са ?  biggrin

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #5 -: 23 Септември 2014 11:52:46, Вторник »
listentothewild, фамиляр ти е това животно от всичките с което имаш най-силна връзка. Това което може да повлияе на настроението ти и буквално се разбирате само с поглед. За мен фамиляр е Саша и тя си избра тази роля. Това не значи, че не обичам и Миша или пък тя с мен, но със Саша връзката ни е специална общуваме един вид телепатично 9не е правилното обяснение, но за сега не се сещам за друго).
 Та кой е твоят фамиляр, listentothewild?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #6 -: 23 Септември 2014 12:07:23, Вторник »
И аз прочетох, че едно от животните се превръща във фамиляр. Но да си призная все още ми е трудно да разгадая кое е - дали моя дебеличък, твърде любвеобилен и гальовен котарак или лудото, непредсказуемо и динамично куче. Котаракът е отдавна с мен, разбираме се само с поглед, търсим се взаимно, аз го милвам, той мърка с цялата си сила. С кучето е по-същия начин, само дето тя е от по-скоро при мен. Та, как да разгадая - кучетата са доста по-привързани към стопанина, склонни на игри и напътствия, докато котето си е цял един неописуем живот? 
 Замислих се сериозно над това, но чудно как да разгадая кое от двете е?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #7 -: 23 Септември 2014 12:12:43, Вторник »
Твоят фамиляр е Мърличко (самоходния губер), но по-нататък като влезеш в закритите секции и натрупаш опит ще се научиш да общуваш с него и на друго ниво. wink Докато Бела е фамиляр на майка ти и двете се справят много добре с общуването. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #8 -: 23 Септември 2014 12:36:55, Вторник »
Интересното беше, че първо открих фамилярът на мама. Еми, приличат си, привличат се, знам ли.. магия е между тях. 
 В същото време, замисляйки се, откривам, че и в добро и лошо винаги се търсим с моя Пух - и аз него, и той мен. Знам, че когато ми е тъжно от нещо и го гушна сякаш усещам как ми дава причина да се усмихна точно в този момент. Когато се прибера радостна - първо го гушкам силно, завъртаме се понякога (лекичко де) и сякаш усещам още повече прилив на енергия. 
 Но и той усеща - когато ми е самотно идва и ляга върху мен, когато съм щастлива - се заиграва. А ти знаеш колко трудно е да го накараме да играе?  biggrin
 Иначе ти благодаря, cecivalchanova. Отговора беше вътре в мен, ти само ме стимулира да го кажа и на глас (както често се случва де). Понякога се чувствам като Пепеляшка, а ти си моята кръстница-вълшебница.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #9 -: 23 Септември 2014 12:45:11, Вторник »
cecivalchanova, сега мога перфектно да те разбера. Обожавам Норико (кучето ми). Усещам я, че и тя ме обича с цяла душа, но с Малефисент имам особена връзка. Вчера например не бе просто гушкане, та аз усещах нейната любов, тя простос е събуди и дойде да ме нагушка и "нацелува", а после легна и си доспа върху мен. Мога да се закълна, че имаше телепатия.. wacko И не само, та аз и с тялото си я усещах, някак отвътре.. Не мога да го обясня, но вече със сигурност разбирам теб. smile
 Тя вечер спи при мен - свряна в ръцете ми или около шията ми, но там - до мен. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #10 -: 23 Септември 2014 12:53:08, Вторник »
Ами това е фамиляра... И когато животното е болно или иска нещо от теб то застава пред теб и търси зрителен контакт. Ако му отвърнеш и се отпуснеш като при медитация се получава... мисля, че е вид транс и котето ти предава усещанията си. Последния път когато Саша се свърза по този начин усетих невероятна жажда. Оказа се, че съм им сложила храна, изчистила съм тоалетна, но съм забравила да напълня и сложа купичка с вода след като съм я измила...
 Когато пък аз имам нужда от нея я повиквам, правя контакт с очи и цветно (като при програмиране) си представям къде точно искам да легне. Тя ми отвръща с Ми и се намиста. Последните дни го правих това като ми трябваха леко топли компреси на лицето заради възпален нерв. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Фамиляри
« Отговор #11 -: 23 Септември 2014 14:17:44, Вторник »
biggrin listentothewild, сладуранка. Чакай да видим сега....

 Котките са изявени собственици. Котките пазят територията си по-твърдо от кучето. Кучето обича общуването,а котката приема общуването само ако и изнася. Въпреки че на външен вид котката изглежда превързана към къщата,а не към стопанина,това не е така. Котката обожава стопанина си,просто показва любовта си по различен начин от кучето.
 За това когато донесеш друго коте в къщи,котката няма да го нападне,но с цялото си поведение ще ти покаже колко е обидена.
 След няколко дена външната обида изчезва,но вътрешно противоборството между двете котки няма да приключи никога.
 Една на друга ще показва коя е по-добра и защо тя трябва да е господарка на къщата.
 Става противоборство и това изхабява много енергийно котката и нейната способност да крепи къщата намалява.
 Тази разправия ще се прехвърли и върху стопаните и те ще започнат да доказват един на друг кой е по- и кой е най-.
 Така нито работата ще е работа,нито семейството семейство.

 Сега да видим как съжителствата кучето и котето. biggrin

 Кучето искрено вярва в света на около,защото смята че е също толкова прост колкото самото то и  няма доверие на разума.
 То е закоравял материалист-иска всичко да опознае чрез докосване,нос да  подуши,лапа да пипне.
 Света на котката не е такъв.
 Нейния свят е пълен с философски смисъл,с духа на борбата и промените,затова тя често знае по-добре какво ще стане след време от колкото какво е в момента.
 А ето и резултата от сблъсъка на тези два свята.
 Кучето маха с опашка и дотърчава при котката: "- Здрасти Котко чакай да ти кажа какво стана навън....."
 И започва да разказва за всичко което е подушил,чул от другите кучета или видял навън докато е бил на разходка.
 Тези неща обаче са всичко друго,но не и интересни за котката. В този момент тя е отегчена до край. Целият и свят се събира в рамките на четири страни и всичко от което се интересува се намира там,а това куче занимава с разни врели некипели.
 Котката става протяга се,обръща гръб на кучето и отива по своите си дела.
 Пренебрежението което котката демонстрира на кучето,вбесява кучето.
 -Ей! Ти! Котко. Я се върни. Как така ще ми обръщаш гръб докато аз ти разказвам за света!
 И войната започва....

 Та скъпа моя,нека кучето да се грижи за външните врагове,а котката за вътрешните.
 Не им късайте нервите.
 biggrin
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #12 -: 23 Септември 2014 14:39:39, Вторник »
хеката, вярно, че котките винаги си доказват една на друга коя е по и най. Но след дълго съжителство и те си изграждат йерархия някаква и се споразумяват помежду си. Моите са две, но и те си имат един вид разпределение на труда. Например когато имам гости... Ако котките ми харесат гостите Сашка влиза в ролята на шут и ги забавлява с цел да стоят по-дълго. Ако не им харесат се изнасят в другата стая и изчакват час-два, след това Мишка идва с цялата си проклетия и злоба, започва да хъска наред гостите и пази боже някой да посегне да я пипне... Такива нокти му забива, че едва го спасявам. И ако гостите не си тръгнат, а аз затворя котки в спалня... Е тогава познай колко съм виновна... Котки са ми сърдити и отказват вечерта да спят до мен.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Фамиляри
« Отговор #13 -: 23 Септември 2014 14:55:16, Вторник »
хеката, звучи като приказка. Хем смешна, хем вярна.  tongue
 Иначе - не знам дали моите котки са различни, ама май не се карат коя да е господарка на дома. Като взехме второто коте (т.е. моят фамиляр), той беше бебе на около 30-тина дена. Голямата котка му се скара няколко пъти, но после реши, че ще се грижи за него (така и до днес). Вече отношенията не са "бебе-мама", а по-скоро "съпруг и съпруга"  biggrin (ама тя пак се грижи за него като за бебе понякога). От техния "брак" се появи третото щъкащо нещо у дома, което всъщност е доста лудо и динамично (за разлика от татко си).
 Та, появи се после кученцето. То си свикна с тях, де. Те са си неговите котки и ги пази! (Нищо, че са по-едри от нея). И така, тя наистина отива да им "разкаже" какво е видяла на вън, търси ги да си поиграе с тях, да се гушне в тях, ако и е студено. Писанки обаче и дават възможността да ги обича, ако никой не ги гледа (горделивки  biggrin ). 
 Но най-много ми хареса последното. Хапещото диване се грижи за външните вредители, а мъркащия спящ красавец - за вътрешните.

 И все пак ми стана интересно. Човек си има само един фамиляр, така ли? Т.е., ако е така, то другите животни усещат ли го ?

Added (23.Сеп.2014, 2:55 PM)
---------------------------------------------
cecivalchanova, но пък Мишка чудесно се разбира с твоите "по-проклети" гостенки.  biggrin


Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Фамиляри
« Отговор #14 -: 23 Септември 2014 19:00:53, Вторник »
biggrin listentothewild, само едно животно ти става фамиляр без значение колко любимци имаш.

 Цеци,аз също гледам две котки и въпреки че Мърканчо е фамилр на майка ми,а Фифи е моя фамиляр войната в къщи е на лице.
 Тиха,подмолна и на моменти направо садистична.
магията не е религия или философия,а начин на живот