ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Хазартната зависимост

(1/3) > >>

Цеци_Вихронрав:
Наскоро четох статия за хазартната зависимост. И там автора обясняваше,че тази зависимост се придобива предимно в младежките години. Аз обаче като
 търговски работник наблюдавам друго... През последните 4-5 месеца все повече
 пенсионери проиграват и последните си стотинки с надеждата да спечелят и да
 заживеят по-добре. А те печалбите... Тук-таме по 2 по 5лв. И за да спечели
 някакви си 5 лв. на които се радва като дете, един пенсионер проиграва поне 20.
 Днес се опитах да обясня на един дядо който ми е редовен клиент, че той на
 месец дава м/у 60 и 100лв. за лотария с идеята да спечели. Но ако същите тези
 пари си ги спести... с тях може да си купи храна или лекарства. Не ме разбра...
 човекът е твърдо убеден, че ще спечели... Добре, че нямаше шефове наоколо, че
 да ме обвинят, че гоня клиенти вместо да ги агитирам да купуват още.  И повечето старци които ми правят оборота гоправят точно с лотарийни билети. Гледам ги и ми става тъжно... Чудя се как кризата докара старите хора в страната ни до тамда разчитат на хазарта, за да живеят по-добре...

LyLyth:
Познавам такъв човек, a хазартната зависимост далеч не се изчерпва само с игра да машинки, билети или в казината. Не съм въобще веща, но...
 Историята - стотици хиляди преминали през ръцете му, в последствие си стъпил някак на краката, но.. хазартната му зависимост се разигра с кредитите после, с необоснованите ... заигравки с печалби и надписвания, в крайна сметка загуби всичко, до сега.. Сега гледам, май "играта" продължава с нова жена и с нови средства. Ще видим, времето ще покаже.. дано греша.
 Та мисълта ми - тази зависимост е по-коварна, отколкото изглежда, но пенсионерите, при тях някак е друго. По-скоро една измамна надежда за печалба, необоснована хитрост... не толкова хазартна зависимост..

Цеци_Вихронрав:
Незнам Лилит... Дали е зависимост или надежда за старите хора, но... Стар или млад... Хазарта е като мираж в пустинята, дава само празни обещания.

LyLyth:
Хазартните личности са особени.. Определено считам, че има разлика между старците и пристрастените, ама съм боса, та чак "по капли" в тази тема.

Цеци_Вихронрав:
Аз пък си мисля, че почнеш ли веднъж... Днес имах кавга и с майка си по темата. Тя в последно време също току си купува билети - да си пробвала късмета. Говорих и, че си дава парите на вятъра, но не чува... Днес обаче когато видях, че въвлича в глупостите си и малката ми племенница... Скарахме се. Много лошо се скарахме. И вече си мисля, че това не е просто увлечение, а клони към зависимост.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия