Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 56221 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« -: 11 Април 2014 09:43:21, Петък »
Приятелството

  

 Приятелството - това е един от най-ценните диаманти в света с неповторим блясък. То не се продава и няма цена. Приятелското чувство извира от сърцето и е искрен израз на доброжелателство, взаимопомощ, великодушие, доброта и толерантност. Приятелството е взаимоотношение, при което липсва егоизъм, егоцентризъм и всякакво желание за доминиране и господство над другия. Едно от най-важните качества е естествеността. Приятелството е като цветята - ако го поливаш със слънчева утринна роса, пропита с великодушие и толерантност, то ще расте щастливо, огрявано от слънцето на искреността и доверието. За да живее пълноценно човек, той не може да живее сам. Ежедневно ние се срещаме с хиляди хора, роднини, познати и приятели. Съдбата ни събира с едни и ни разделя с други, някой стават основна част от живота ни завинаги или просто преминават през него, оказвайки или не влияние. Млад, стар, мъж, жена, всеки има нужда от приятел до себе си. Онази чисто платонична любов, която те свързва с един човек и трае понякога за цял живот, друг път не чак толкова.
 Не можем да изберем родните, семейството си, хората с които ни се налага да общуваме през определена част от живота си - съученици, учители по-късно и колеги. Но човек сам избира приятелите си, решава на кой може да има доверие и да го допусне до себе си. Вярно е, че с годините хората се променят, някой приятелства просто не могат да издържат изпитанието на времето, от момиченца и момченца играещи си на кукли и на футбол се превръщаме в големи хора, пътищата ни се разделят, между нас застават други хора, големи разстояния и незапълнени пропасти, докато старият ни приятел или приятелка с които преди време сме се кълнели, че нищо не може да ни раздели и никога няма да се забравяме, се превръща просто в черно бял спомен, от детските ни години - хубав, но само спомен.

  

 Има различни видове приятелства, семейни, по сметка, наложени ни от други хора и истинското чисто приятелство, да намериш човек, с които да се разбираш и без думи, които да е винаги там, за да се посмеете заедно и никога да не откаже да ти подаде ръка, когато затъваш в тинята на живота. Приятелят, този които те разбира, на които си готов да повериш и собствения си живот, които винаги е там, за да ти даде съвет или просто, за да те изслуша, който не очаква нищо в замяна. Ти го познаваш и той те познава и се приемате такива каквито сте, можеш да му кажеш, кога греши и искрено без капка завист да се радваш на неговите успехи, както и той на твоите, само такова приятелство може да продължи вечно.

  

 Но и нищо не боли повече от приятелското предателство и нищо не е по-страшно от това, да се довериш до край на един човек и в даден момент, да разбереш, че всичко е една голяма лъжа.

  

 Спаска Христова

 Източник:тук
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #1 -: 11 Април 2014 10:30:24, Петък »
Темата за приятелството ми е от любимите. може би защото за мен няма по-ценно нещо от приятелите ми.
 Вие как разбирате приятелството? И как избирате приятелите си?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен coolest

Приятелството
« Отговор #2 -: 11 Април 2014 13:39:36, Петък »
cecivalchanova
Quote cecivalchanova ()
истинското чисто приятелство, да намериш човек, с които да се разбираш и без думи, които да е винаги там, за да се посмеете заедно и никога да не откаже да ти подаде ръка, когато затъваш в тинята на живота. Приятелят, този които те разбира, на които си готов да повериш и собствения си живот, които винаги е там, за да ти даде съвет или просто, за да те изслуша, който не очаква нищо в замяна. Ти го познаваш и той те познава и се приемате такива каквито сте, можеш да му кажеш, кога греши и искрено без капка завист да се радваш на неговите успехи, както и той на твоите, само такова приятелство може да продължи вечно.
Така и аз разбирам приятелството. Много е вярно ,че има различни видове приятелства. В днешно време според мен по-голямата част приятелства е свързана с интереси.
 
Quote cecivalchanova ()
И как избирате приятелите си?
Трудно. То просто се случва. С течение на времето разбирам кой ми е истински приятел.
Магията е като виното и ако не сте свикнали с него, ще ви опияни.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #3 -: 11 Април 2014 13:57:16, Петък »
Прав си coolest, но и другите приятелства не са за подценяване. Човек постоянно се среща с нови хора, общува с тях и е нормално да завъже приятелство на база колегиалност, хоби, интереси. Някои от тях прерастват в онова истинското приятелство, дето е за цял живот, други си остават на ниво интереси. Моите най-скъпи приятелства - тея дето са ми за цял живот, са ми и най-трудните приятелства, но пък за тях и в огъня бих влязла.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Приятелството
« Отговор #4 -: 11 Април 2014 14:20:36, Петък »
Любимият ми автор през юношеските ми години беше Александър Дюма-баща,а еталон за това какво трябва да е приятелството и как да изглежда формирах именно чрез неговите герои.
 Атос,Портос,Арамис и д`Артанян. Това е което винаги съм искала и за което съм се борила,що се отнася до приятелството.

 Дали имам такива приятели... Да имам такива приятели и за мен е чест факта че са ми приятели.
 Бих защитавала приятелството си дори с цената на живота си.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен coolest

Приятелството
« Отговор #5 -: 11 Април 2014 17:26:20, Петък »
Като се заговорихме за автори , мисля да прочета "Как да печелим приятели и да влияем на другите" - Дейл Карнеги -свали 
 
Quote cecivalchanova ()
Прав си coolest, но и другите приятелства не са за подценяване. Човек постоянно се среща с нови хора, общува с тях и е нормално да завъже приятелство на база колегиалност, хоби, интереси. Някои от тях прерастват в онова истинското приятелство, дето е за цял живот, други си остават на ниво интереси. Моите най-скъпи приятелства - тея дето са ми за цял живот, са ми и най-трудните приятелства, но пък за тях и в огъня бих влязла.
Права си и ти.
Магията е като виното и ако не сте свикнали с него, ще ви опияни.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #6 -: 11 Април 2014 17:32:05, Петък »
Книгата е много добра - ще ти хареса. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен coolest

Приятелството
« Отговор #7 -: 11 Април 2014 17:56:33, Петък »
Quote cecivalchanova ()
Книгата е много добра - ще ти хареса.
Добре ,че сподели ,защото съм забравил да питам дали някой я е чел/а. smile
Магията е като виното и ако не сте свикнали с него, ще ви опияни.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #8 -: 11 Април 2014 18:07:38, Петък »
След това прочети "Изкуството да бъдеш егоист" на Йозеф Кришнер - не е за пренебрегване.
 П.С.
 Лилавото ти ходи! wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Godsmack

Приятелството
« Отговор #9 -: 11 Април 2014 20:28:48, Петък »
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #10 -: 11 Април 2014 20:29:51, Петък »
Godsmacksmile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Godsmack

Приятелството
« Отговор #11 -: 11 Април 2014 20:37:43, Петък »
LyLyth
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Приятелството
« Отговор #12 -: 11 Април 2014 20:39:44, Петък »
smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен Godsmack

Приятелството
« Отговор #13 -: 12 Април 2014 07:20:47, Събота »
LyLyth
само онзи който е познал болката може да оцени

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Приятелството
« Отговор #14 -: 12 Април 2014 09:57:42, Събота »
coolest, като заговорих ме за книги в момента чета "Библейска археология" на проф. протопрезвитер Николай Шиваров
 Ако ти се отдаде възможност прочети я ,много интересна книга.
магията не е религия или философия,а начин на живот