Автор Тема: Помощ за гадаене  (Прочетена 11371 пъти)

Неактивен stanko

Помощ за гадаене
« Отговор #15 -: 12 Март 2014 17:03:10, Сряда »
Здравейте, 
 Благодаря на всички, които са се включили активно. А по темата, един бърз поглед в миналото ми, показва че това са най-възможните отговори, точно затова и избрах тях. Също така, за да сме обективни е важно да присъстват и ситуации, които не бихме искали да се случват. Ако имате въпроси, ще се радвам да отговоря.

 Jokera, даде ми нова тема за размисъл. Не бях поглеждал нещата от този ъгъл.
 Също така искам да благодаря на lia за отношението smile

 Поздрави

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Помощ за гадаене
« Отговор #16 -: 12 Март 2014 19:02:18, Сряда »
stanko, не ние трябва да задаваме въпроси, а ти сам на себе си.
 Но продължавам да се питам, щом имаш колебания, понеже, когато човек иска, намира начини, и не си отишъл при нея, а и тя не е дошла при теб, нещо не е както трябва. Всичко е въпрос на приоритети, дори и моментното съмнение "правилно ли постъпвам", "да отида ли, ами ако..", "а ако не...", за мен е сигнал, че към този момент има друг приоритет. Ти знаеш най-добре, кое би искал, как би го искал и защо.
 Каквото и да решиш, нужно е само да знаеш, че нещата зависят от трезва оценка и в тях участвате двамата, гаданието е външен локус***, който не може да ти даде отговора, най-малкото, защото бъдещето не е статична величина... Със същия успех можеш да пробваш с "ези -тура". Нещата или ще се получат, или няма да се получат. Какви ще са нюансите, няма значение.
 Успех и късмет.
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен aniko_2008

Помощ за гадаене
« Отговор #17 -: 13 Март 2014 22:58:21, Четвъртък »
Здравей, изчетох написаното и се замислих за ситуацията. Казваш, че живеенето в различни градове е причина за раздялата, че ти я обичаш и искаш да бъдеш с нея. Наясно ли си обаче с нейните желания, чувства и намерения, защото когато всичко е взаимно и двамата правят някакъв компромис в името на бъдещето и щастието си.  Готови ли сте да жертвате нещо за да имате общ път, това са все въпроси които се изясняват от двете страни, а не чрез посредник. Когато съдбата е отредила да бъдеш с определен човек и ситуациите се подреждат така, че нещата стават независимо от препятствията и обратно. Има една много хубава поговорка - На сила хубост не става, затова те приветствам, че не желаеш да правиш магии за любов, че уважаваш свободната воля на партньора. Освен всичко тези така рекламирани любовни магии са страшно опасни и могат да доведат до смърт на обекта, ако не разбере че е под въздействие на магия и не я развали напълно. Винаги съм се питала защо в тези времена хората искат да осъществяват живота си с магии? Не мислят за тези които ще страдат от последиците на чуждата глупост. Аз одобрявам ходенето при гадатели само до степен да попиташ за себе си за твоите дела, но не да вредиш на другите хора, те си имат своята мисия в живота и не бива чрез вмешателства да им се пречи да осъществят нещата за които са родени. С уважение!

Неактивен stanko

Помощ за гадаене
« Отговор #18 -: 14 Март 2014 22:10:23, Петък »
aniko_2008, здравей и на теб.
 Въпросите, които ми задавате съм ги задавал, и на себе си, и на нея. Отговорите са ясни. Аз не крия нищо от себе си, както и не се срамувам да си призная грешки. Идеята на темата е съвсем друга - обичам я не споря, но това не означава, че бих провалил нейния живот, заради това мое желание. До тук за нея.
 С темата исках да наблегна на гадателството. Как да разчитам по-правилно тези отговори, и ако нещо не съм направил както трябва, някой да помогне. А и ми е доста странно по-напред в темата, някои пишат, че бъдещето се променя и не може да се предскаже точно, докато други пишат, че ако съдбата е отредила - то ще стане. Къде е истината? smile
 С Таро не съм се занимавал все още.

 Благодаря Ви
 Поздрави

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Помощ за гадаене
« Отговор #19 -: 14 Март 2014 22:18:40, Петък »
stanko, картите могат да ти покажат какво би могло да стане, но решенията вземаш ти. Съдбата отрежда примерно с кого да се срещнеш, но не казва как ще се развият отношенията ви - това си зависи от теб и отсрещния. Винаги решенията са твои.
 Извинявай, че малко набързо и може би неясно обяснявам, но нещо ми е уморено. smile
 Утре с удоволствие бих ти отговаряла на въпроси за гадателство. Гадаенето с карти ми е слабост и мисля, че ще мога да ти дам отговори на въпросите.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Помощ за гадаене
« Отговор #20 -: 15 Март 2014 15:01:04, Събота »
stanko,отиваш на врачка да ти гледа.
 И тя ти казва че до 5 ще срещнеш човек който да обичаш до край на живота си.
 5 дена,седмици,месеца,години/да уточня какво е това 5.
 И че ще учиш нещо,и че ще заминеш някъде и прочие. Ми... до тук добре,тя вижда във бъдещето онова което БИ МОГЛО да се случи ако ти спреш да взимаш решения от този момент на татък.

 В момента в който ОБАЧЕ ти пожелаеш нещо и вземеш решение да го осъществиш бъдещата ти карта се променя.
 Ето защо в повечето случаи врачките не могат да познаят бъдещето. Просто то се променя поради факта че ти взимаш решения.
 Аз не хода по врачки които да ми гледат. Не защото те не познават или аз не им вярвам,ами просто когато ми кажат какво ще стане на мен ми става без интересно и спирам да го искам И ТО НЕ СЕ МАТЕРИАЛИЗИРА,демек не се сбъдва.

 Съдбата и бъдещето са две различни неща.
 БЪДЕЩЕ е всичко онова което ще стане УТРЕ на база твоите решения,а СЪДБА е да срещнеш сродната си душа или човека чиито недостатъци са ти любими.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Помощ за гадаене
« Отговор #21 -: 15 Март 2014 23:09:06, Събота »
stanko, такова нещо "съдба" се ползва за оправдание, за да се откаже човек от това да управлява сам живота си. Такъв отказ има цена, която се плаща. Все едно да се качи човек в автомобил и да тръгне на някъде, но понеже е много сложно шофирането, да вдигне ръце от волана и да остави колата да "кара" сама... Катастрофата е цената на отказа от вземането на лични решения... Това е "съдбата, когато отрежда", т.е. когато човекът чака друг вместо него да взема решенията в живота му.

 Затова се казва така- няма съдба. Казва се, за да не се изкушава човекът отсреща "да вдигне ръце от волана" на живота си и да си уреди катастрофата в личен план. Защото всичко е низ от причинно-следствени връзки. И няма да се случи нищо, за което няма заложена причина.

 Що се отнася до бъдещето- то не е един път, който да стои пред човека. Бъдещето е много пътища, които стоят пред човека.

 Винаги, когато вземаш решение, ти създаваш причина и следствието е, че ти тръгваш по определен път. Колкото повече причини се управляват, толкова по-добре, защото това означава толкова повече отворени пътища напред, по които може да се тръгне.

 Когато човек се откаже да взема решения, оправдавайки се със "съдба"-  той веднага затваря пред себе си всякакви пътища. И му остава само онзи път- с катастрофата, дето го чака със сигурност по някое време "на пътя"...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен stanko

Помощ за гадаене
« Отговор #22 -: 21 Март 2014 11:13:19, Петък »
Първо, искам да благодаря и на cecivalchanova за помощта с тарото. Имам и обещанието и, че ще следим заедно резултатите. Благодаря и.
 Второ, за гледачки и гледачи досега никога не са ми познавали. Освен, когато са ми отговаряли на въпроси от миналото, или случващи се в настоящето, на които не знам отговора.
 Преди много години си бях гледал при една съседка, пред тях редовно имаше опашки. Бях се разделил с едно момиче и се интересувах какво следва, тя ми отговори, че това момиче е оставило нещо в нас, което постоянно ни дърпа един към друг. Колкото и да го мислих в този момент до отговор не стигнах. Накрая ми отговори, че е нещо червено и трябва да отида да и го върна. Веднага се сетих, че тя беше оставила едни чехли вкъщи, когато идва да ги обува. Доста време ми трябваше да ги открия, защото бяха погребани в един шкаф и дори аз не знаех, че още са вкъщи.

 Всички други срещи с гледачи и гледачки са завършвали катастрофално smile

 theshadow, благодаря за коментара.

 Поздрави

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Помощ за гадаене
« Отговор #23 -: 21 Март 2014 14:24:15, Петък »
Лиа и аз често се замислям над това - ние ли ковем бъдещето си или то е "написано на звездите"?

 Аз така си представям нещата:

 Животът е като един плувен басейн с много коридори. Начертано ти е в кой коридор да плуваш. Но само толкова. Коко бързо ще плуваш, кой стил ще приложиш, в дясно, ляво или средата ще се движиш... това го решаваш ти. И би могъл да се преместиш едн-два коридора в ляво или дясно, но не и повече.
 В добавка - "написано на звездите" според мен обуславя геннните ти заложби (нещо, което няма как да проениш), мястото, където си роден и израснал (и това ти е дадено поне в една част от живота ти), обществото, в което живееш.
 Останалото го ковеш сам. Друг е въпросът, че в живота винаги сме изправени пред някакъв избор, понякога неосъзнат и според решението ни идва и следствието.

 Чели ли сте като малки книги-игри? Аз ги обожавах. Горе-долу така си представя и живота, както в книгите-игри. Там започваш с някакъв предварителен сценарий, неопределен от теб. Но идва момент, когато трябва да вземеш решение (с лодка ли ще продължиш или през гората). Ти не знаеш последствията на решенията си, базираш се на интуиция, минал опит и т.н. Когато решиш, в книгата ти казват: ако избереш лодка, иди на стр. 20. Ако избереш гората - стр. 16. Обръщаш страницита и виждаш последствията на решението си.
 Т.е. - предначертано ти е бъдещето, но има варианти да избереш. Кофти ситуация е, когато и в двата случая диваците те настигнат и те заколят smile