Отворена дискусия > МИСТЕРИИ

Мрачните символи в банкнотите ни

(1/3) > >>

Delta:
Аз понеже съм фен на мистериите   , та ето една интересна статия, на която попаднах. Какво мислите за статията, имат ли почва съмненията на варненеца? А в по-общ план?

theshadow:
Delta, зарежи ги такивата образи, дето ги гонят подобни съмнения. Не им е читава работата на психично ниво.

Delta:
Значи теория на конспирацията изобщо не съществува?
 Аз си мисля, че отделни рунически знаци, щом могат да повлияят на един човек, на едно семейство, защо да не може да се повлияе положително или отрицателно, случайно или нарочно и на цял един народ.

theshadow:
Delta, магията не е картинки. Тя е вътре в нас, а не е вън в картинките. Картинките могат в опитни ръце да бъдат като украшение за магията. Но същите опитни ръце могат да направят магия и без да ползват украшения. Защото магията не е картинки. Та е управление на енергия.

 Затова без въпросните опитни ръце, картинките са нищо и не правят сами по себе си нищо.

 Огледай критично и самата митология и ще видиш защо твърдя, че "Асен" не е добре. Не само защото е решил, че картинките са самодостатъчни, за да направят каквото и да било. А както писах- картинките не са самодостатъчни да направят сами по себе си нищо. Били те и руни, картинки на пари или нещо друго.

 Самата му логика на конспиратора е смахната. Нека да обясня по-подробно защо.

 Ахилесова пета има Ахил. И това е важащо само и единствено за него, защото неговата майка- богинята Тетида, го къпала в Стикс като мъничък, за да стане неуязвим, но нали бил малък и тя го държала за петата. И там, където го е държала, той останал уязвим. Това е ахилесовата пета. И ахилесова е наречена, защото е на Ахил. Само и единствено на Ахил. Затова и петата е ахил-есова (на Ахил), а не някаква друга.

 Но можеш да прочетеш разни "литератори с титли" да приписват ахилесовата пета съвсем не на Ахил. Това са "учили" мита за Ахил Вучковисти.... А на Вучковисти вяра недей има и не им се връзвай, защото пишат наистина уникални глупости в резултат на липсата си на познания...

 Сега да се върнем на материала, линк към който си предоставила. Според "Асен" лъвовете по банкнотите ни имат ахилесови пети. Само че лъвовете не са Ахил и не може да имат ахилесови пети.

 Освен това Тетида колко български банкноти е изкъпала в Стикс и как те са станали неуязвими, освен в петите на лъвчетата? И видиш ли, някой зъл и лош като разбрал тази им особеност, че като занасочвал съвсем умишлено от едни ми ти там остриета и все право в "ахилесовата" им пета...

 Моят съвет е да не четеш такива конспиративни теории, за да не си губиш времето с налудна продукция, резултат на психично заболяване, оставено без лечение, но намерило проявление в издаване с цел да се спечелят пари от издателите.

Delta:
  Ох, умори ме от смях. На мен ми е инетресно да ги чета, да гледам филми за конспирации и подобни щуротии. А това за ахилесовата пета и мен ме досмеша като го четох. Защото в днешния свят понятието "ахилесова пета" не означава слабост в петите, а конкретното слабо място на конкретния човек.
 Верно ли са с психични отклонения такива хора. Щото нали ти казвам - аз се забавлявам с такива теми, но не ги вземам много надълбоко (по принцип съм си Тома неверни и подлагам всичко на проверка и съмнение).
 Може и да са губене на време, не знам. Но понякога ми действат разтоварващо.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия