Автор Тема: Родово проклятие  (Прочетена 13833 пъти)

Неактивен aniko_2008

Родово проклятие
« -: 23 Февруари 2014 11:06:35, Неделя »
Интересува ме съществува ли родовото проклятие или така наречените "врачки" го ползват с цел знаете каква.
 Преди близо 10 години ми казаха, че имам родово проклятие,  не ми беше и минало през ум. След това в годините на още 3 места ми казаха същото. Започнах да си внушавам защото когато питах за източника посочваха едно и също лице без да ги насочвам нито за родовото проклятие, нито за това което първоначално ми беше казано. Едно обаче разбрах, че трябва сама да разбера какъв е проблема и как да го реша, опитвам се за сега не ми се получава . Приемам всякакви съвети и напътствия.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #1 -: 23 Февруари 2014 11:41:16, Неделя »
http://m.blitz.bg/article/22947

 Прочети товa -едно леко обяснение нa някои феномени*.
 Лично aз не вярвaм в тaкивa проклятия, може би имa причинно-следствени връзки, НО! smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен aniko_2008

Родово проклятие
« Отговор #2 -: 23 Февруари 2014 17:42:04, Неделя »
Благодаря, че ме насочихте към статията. Чела съм и други материали на тази тема и се опитвам доколкото мога да се коригирам в това отношение. Ясновидците, които посетих определено работят за себе си в смисъл прокламират, че живеят за да помагат на хората, но в действителност навреждат. Аз не искам да вярвам, че това което ми казаха е истина и се боря да не го допускам в себе си, но когато нещо се повтори потрети започва да те разяжда съмнение дали те не са прави. Търсих в интернет по тази тема, но най-вече е пълно с обяви за услуги разваляне на родово проклятие. Мен ме интересува как се поставя "диагнозата" меко казано и това истина или заблуда е и още възможно ли е хората които съм посещавала за помощ всъщност да са нарушили баланса на енергията ми. Ще се радвам ако и други се включат с мнения и предложения.

Неактивен Sirens

Родово проклятие
« Отговор #3 -: 13 Юни 2015 23:40:41, Събота »
Аз попаднах на това в интернет
 Разваляне на родово проклятие
 Ако някой вие проклел, можете сами да развалите проклятието. Един от начините е доста
 зловещ – трябва да застанете до църква, в която опяват покойник. Със запалена в ръката свещ тринадесет пъти трябва да повторите следното: „Ти, който си откъснат от живота, вземи моето проклятие! Амин! ” След това запалете свещички за покойника на деветия и на четиридесетия ден от смъртта му. Палете и двата пъти
 по три свещи, като прошепнете само веднъж: „За покоя на моето проклятие! ”Проклятието е сериозно енергийно послание с негативен заряд, която може да промени съдбата ви, затова проклятието трябва да бъде развалено.Това може да стане с огледала. Трябва да са нови, със среден размер, така че да се виждате в
 тях до кръста. Ритуалът се извършва в полунощ при новолуние. След като се
 изкъпете, застанете в чиста стая, с чиста свободна рокля, за мъжете – с чиста
 тениска и панталон.
 Застанете между огледалата, които са на разстояние малко повече от метър едно от друго.
 Запалете червена свещ и кажете точно в полунощ: „Тъмно огледало, тъмна нощ,погълнете лошите думи и проклятието”. Повторете три пъти, като накрая кажете „Амин”. Полейте се със светена вода и се избършете с роклята или тениската. Оставете свещта да изгасне сама.През първата неделя след ритуала посетете църква и запалете три свещи за Богородица и още
 три – за благодарност за разваленото проклятие. След това проклятието е напълно
 развалено.За да не се стига до разваляне на проклятие, още докато чувате как някой ви кълне,
 застанете само на левия си крак и наум повторете три пъти: „Злобните думи – в злобното сърце! ” Сменете крака и повторете заклинанието още три пъти.С помощта надве яйца и две игли също можете да развалите проклятие. Този ритуал е особено силен, ако проклятието е от жена. Трябва да седнете, като
 двата ви боси крака стъпват върху две сурови яйца, но без да ги счупят.
 Заклинанието за разваляне на проклятие се повтаря толкова пъти, на колкото сте
 години.Заклинанието е следното: „Както от тези яйца няма да излязат пиленца, така и аз да се отърва от проклятието. Както яйцето ще изгние в земята, така и проклятието да
 изчезне”.
 След като се повтори заклинанието достатъчно пъти, се взима по една игла във всяка ръка, кръстосват се двете и се повтаря два пъти следното
 заклинание: „Както ще ръждяса иглата в земята, така ще изчезне и проклятието”. Иглите и яйцата се слагат в хартиена торба и се заравят далече от дома. Така
 проклятието е развалено.
Водата е моята същност
 

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #4 -: 14 Юни 2015 04:03:50, Неделя »
Sirens, това е интересно, но е просто ритуал без ефект. Или пък... От друга страна би подействало успокояващо на някой суеверен човек. Да обясня какво имам в предвид.
 Според мен проклятието е мит както летящите килимчета, вълшебните пръчки и т.н. Защото... Ами колко енергия ти трябва, за да поддържаш едно проклятие години и поколения наред? Някак ми звучи нереализуемо...
 Според Тери Пратчет и любимата ми негова героиня Баба Вихронрав... Тук ще цитирам по памет : "Защо да проклинаш някого, ако няма да те чуе?" 
 Има много истина в тези думи, защото голяма част от магията е психология. Съответно когато кажеш на някой "Бял ден да не видиш" примерно, ако този някой е с по-лабилна психика, че и суеверен... Ами представи си картинката: Върви човека току-що "прокълнат" да не види бял ден и е разтревожен, съответно не гледа къде стъпва и се спъва и пада... Първата мисъл ще му е, че проклятието вече действа и той започва да мисли какво друго лошо го чака. Мислейки за лоши неща и нещастия невербалното  излъчване на човека отблъсква хората или ги прави агресивни към него от което идват и други неприятни случки които карат въпросния човек съвсем да се вкара във филм и бавно и сигурно да си съсипе психиката. И това само от едно самовнушение, че някой е имал силата да го прокълне...
 Аз самата за хубаво или за лошо също по някога използвам суеверието на другите, за да им внуша, че съм ги проклела. Преди години две циганки дойдоха в магазина с идеята да ми измъкнат пари гледайки ми. Отказах им с думите, че и сама мога да си гледам. Те обаче... Понеже имам вид на вятърничава мечтателка решиха да ме стреснат като заплашиха, че ще ме прокълнат ако не им дам пари и... Представи си картинката: Аз в черни дънки и черно поло, накичена с количества окултна бижутерия с лакирани в черно нокти и грим ала  Нефертити насочвм към тях ръце театрално и казвам нещо от сорта: " На колкото хора сте изгорили душите с лъжите си, толкова години бял ден да не видите! Само беди да се сипят на главите ви!..." И така още няколко изречения в този дух докато онея се изметат. Само след няма и час идва по-младата да ми се моли и да ми предлага пари да разваля проклятието защото вече ги стигнало и кола блъснала майка и докато присичали. Питах къде са присичали и се оказа на натоварено кръстовище  където често стават сакатлъци особено когато светофара както винаги не работи. Ама пък ми дойде добре дошла тази случка защото внуших на циганката, че продължат ли да вредят на хората само лошо ги чака.
 Та това с проклятията, че и родови такива според мен е едно добре вменено внушение което може да съсипе психиката и живота на човек ако се поддаде.
 Мен наскоро една приятелка ме попита дали някой не ме е прокълнал, че последните две години ме пребиха, оперираха ме, изпадаха ми зъбите от нерви, сега искат да ме оперират отново и това при условие, че последните 15г. не съм боледувала и на шега. Ами не мисля, че някой ме е прокълнал. Просто стреса от побоя се срина за известно време психически, имунната ми система отслабна и ето ти болести... В същото време на фона на лошото през тези две години ми се случиха и куп хубави неща. Моят избор е да насочвам мислите си към хубавите и да не мисля лошите повече от крайно необходимото защото подобното привлича подобно. Ако вторача поглед само в болестите то сама ще си докарам още болести.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #5 -: 14 Юни 2015 14:54:39, Неделя »
И все пак не подценявай клетвата, като вид енергия. Обикновено кълнящият е концентрирал много емоции и енергия в думите си.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #6 -: 14 Юни 2015 15:20:33, Неделя »
Делта, права си, но колкото и да е вложил ще подейства само ако ти самият я подхранваш с енергия. Остане ли без енергия... Край! Няма проклятие! Винаги можеш да преобразуваш тази енергия с подходящата техника.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #7 -: 14 Юни 2015 15:40:51, Неделя »
Дори и ти дане я храниш, ако тоз, дето те кълне, я подхранва, дори и да не осъзнава, ефекта се получава. От друга страна, ако кълнящия те подхранва клетвите си, но ти си пуснеш защита, зависи вече кой е по-добър, пи-силен.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #8 -: 14 Юни 2015 15:43:11, Неделя »
Quote Delta ()
но ти си пуснеш защита
Не можеш да си под постоянна защита. Твърде много енергия иска. Но ако си достатъчно добър можеш да върнеш огледално, че и с по-голям заряд полученото.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #9 -: 14 Юни 2015 16:26:34, Неделя »
Магията е общо с физиката, не с психологията. А онези, които нямат съответните умения, за да направят магия, ползват психология. Или ако ще е по Пратчет- ползват Главознание. Или ползват фокуси. Според зависи какво целят. И ако човек е суеверен... Хваща се на въдицата.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #10 -: 14 Юни 2015 16:34:37, Неделя »
Сянка, мисълта ми беше, че тези ритуали които описва Sirens, не действат, най-много да успокоят някой суеверен. А в родовите проклятия не вярвам. Кой може да зареди магия с толкова енергия, че да действа поколения наред?
 Да не говорим, че повечето псевдо врачки и баячки използват точно главознание (което не е и психология а...) и много малко хора умеят да правят магия.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #11 -: 14 Юни 2015 17:33:39, Неделя »
Цеци_Вихронрав, добре...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #12 -: 14 Юни 2015 18:18:48, Неделя »
theshadow, ти уби всяка надежда в мен biggrin Аз, таковата, едвам закърпих тройката по физика.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #13 -: 14 Юни 2015 20:03:35, Неделя »
Все пак смятам, че в магията играе и психологията, но не е водеща.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Родово проклятие
« Отговор #14 -: 14 Юни 2015 20:05:52, Неделя »
Е, ако не играеше нямаше да правим практика по НЛП. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен