Автор Тема: Муски, кръст и икона  (Прочетена 10302 пъти)

Неактивен magic_dream

Муски, кръст и икона
« -: 10 Февруари 2014 19:49:31, Понеделник »
Привет, драги форумци.
 Историята ми е малко дълга, ще помоля за съвети и/или помощта Ви. smile
 На 22 години съм, всичко тръгва от раздялата на моите родители през 1996 г. Майка ми намира триъгълна муска в панталона на баща ми, известно време е забравила да му я даде, след което той я получава и започва да трепери, за пояснение, той не е кръщаван в църква. Вместо да хвърлят муската в течаща вода, я изхвърлят някъде навън. Минава известно време и родителите ми се разделят, а навремето всеки е искал да бъде приятел с нас, защото баща ми изкарваше страшно много пари, живеехме добре и бяхме едно щастливо и сплотено семейство в което цареше любов, разбиране и най-вече положителен живот. До момента в който не се появи това и майка ми взе решението да се раздели с него точно на рождения му ден.
 В началото се виждахме често, след което последваха лъжи и празни обещания, от което страдах аз, докато в един хубав ден разбрах, че вече нямам нужда от него и от 7 години изпитвам силно чувство на омраза към него. Смятам, че това влияе и на мен и на семейството ми.
 Вторият случай е последван в пети клас-спомням си, че беше Април 2003, когато на път към училище, минавам и виждам на съседния вход един кръст с позлатен Исус разпънат на него в тъмно кафяв към черен цвят от дърво, както и хартижна икона на Богородица и Исус. Прибрах ги в чантата, исках съвети от съученици, някои казваха да го изхвърля, повечето да го задържа. Хванах една приятелка от класа и отидохме до църквата, попа там ми каза да го задържа, за хубаво е, а иконата да им оставя там. Така и сторих. Мина се някакво време и точно на 16.09.2003г. ме блъсна кола, добре, че беше малък дявол и като цяло бях добре. Появиха се стресови ситуации, което е нормално, но според баба ми имаше нещо в този кръст. Отидохме отново в същата църква и ми казаха, че трябва да се остави там, това бил кръст от гроб, до колко е вярно, не знам, нямаше никой починал от този вход, но всеки може да го е оставил, седеше си точно в ъгъла.
 Дотук добре, последвано посещение през 2006 г. на баба ми при Ходжа, при което не след дълго, края на Август пада и чупи крак, до края на годината все болести и притеснения покрай нея, майка ми не мигваше, аз също се тревожих и нещата не бяха никак леки за нас.
 През 2009 Декември месец и аз усетих нужда да посетя някого, да поговоря с някого, въпреки, че бях дете, усещах, че трябва нещо да променя в живота си. Започнах да търся обяви и попаднах на Фидес, надявам се да не правя реклама, вие ще кажете ако имате мнение по въпроса. Накарах мой много близък приятел, даже повече от това-имах си някакви отношения, да и звънне и да уговорим час след Коледа.
 Отидох в хотела, на нея не и хареса енергията която излъчвам, докато този човек, нямаше проблем с такива неща. Започна да обяснява за някакви муски, как на сутринта ще ги направим, и обяви цена като 333 долара, но за мен 333 лв., което естествено беше непосилно за мен. Мислихме цяла вечер и накрая успяхме да отделим 100 лева, като на посещението допълнително дадох 10-30 лв, вече не си спомням.
 Даде ми две муски и ми каза, едната да я скрия вкъщи, както и направих, зад една възглавница и до днес, а другата да си я нося навсякъде с мен, както сторих в началото, макар, да не видях нищо различно в живота си, освен една 4 годишна връзка, която започна през Февруари 2010, човекът нямаше никакви амбиции за живот, накрая се провали и в работата си, няма и хъс за живот и преди два дни, успях да намеря сили и да сложа край на мъките ми. Постоянно се карахме и не усещах любов като към половинка, а като на изгубеният баща когото търся, за това може би ми е по-трудно.
 Не знам до колко е редно и дали още да държа тези муски, имат ли някакво влияние? От известен период от време се нервирам за нищо, стресирам се, ядосвам се, не знам какво ми става, убива се всичко добро в мене, което бях на времето. Говоря и правя безумни глупости, наранявам близки хора с действията си, депресирам се, искам и си пожелавам да умра, което преди не е било, чувствам отпадналост, предавам се и отлагам всичко, което трябва да свърша за някой друг ден. Преди не беше така. Дори отлагах да споделя това с вас.
 Отделно чувствам самота повече от всякога, защото или не знам как да се държа с хората или характера ми е станал отвратителен.
 В семейството ми постоянно сме на нож, караме се. Това, което искам като отношение липсва, както и любовта за която мечтая, професионалния път също е на недобро ниво, не може това да е случайност.
 Моля ви за съвет и помощ. Като ще подчертая, че нямам никакви пари за шарлатанства, нито повече време да отлагам живота си, но това е първата стъпка която искам и чувствам, че трябва да направя сега! Може би ще започна от изхвърлянето на муските? Но къде и как точно да го направя? В София съм, знам, че е най-хубаво в река.

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Муски, кръст и икона
« Отговор #1 -: 10 Февруари 2014 21:49:50, Понеделник »
agic_dream, правиш/създаваш асоциативни връзки там, където няма  такива. Описваш симптоми на хлътване в депресия, породена от бг-действителността (от която липсата на желание за борба е естествен резултат; а търсенето на "нещо" извън твоя контрол, причина за неудачност е типично за възрастта ти).
 Тук има психолози, които могат да ти дадат насоки (но не са длъжни, не забравяй това), как да започнеш да градиш себе си - залепвайки песъчинка след песъчинка, докато започнеш да се харесваш и заобичваш малко по малко...
 Отново - уточнявам, да няма място за другомислие - не прави аналогия между фетиши (муски, кръстове, икони и тям подобни тъпньи) и събитийността от живота ти. Не създавай във въображението си свързаност там, където изобщо няма.
 Лично над теб няма "магия". Може да ти навреди само това, което ти допуснеш да ти навреди.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Муски, кръст и икона
« Отговор #2 -: 10 Февруари 2014 22:53:37, Понеделник »
magic_dream,  всички ние сме хора преди всичко, а на хората се случват добри, случват се и лоши събития. smile
 Не тъси фатализъм, ако се опитваш да търсиш причината външно, винаги ще я намираш. Има ситуации, които зависят от нас и можем да се намесим, има и такива, в които не можем да влияем пряко, но можем да променим отношението си.
 Излишно е да бъдем максималисти и да се правим на непукисти, но адекватната реакция ни помага да се справим тогава, когато резултатът не ни харесва. Точно сега минавам през такъв период. Мога да набедя кръстове, случайни събития и прочее за тези беди, но истината е, че самата аз имам някакъв принос, а освен мен са замесени и други хора с техните решения и нужди. smile
 Какво следва да се направи - едно и единствено. Определяш, какво точно искаш от живота и го следваш. Повярвай, в един момент се оказва, че не е ясно, какво точно искаш и защо го искаш. smile
 Постави чертата, започни отначало, но знай, че кръвта вода не става. smile
 Никога няма да си цялостен без рода и неговата памет. smile
 Преди всичко ти желая мъдрост и осъзнаване, после късмет и търпение. smile
 Всичко друго е плод на тях. smile
 Вярата... както вярата за негативното те кара да организираш живота си около едно суеверие, така и вярата, че ще успееш ти дава криле и сила. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен magic_dream

Муски, кръст и икона
« Отговор #3 -: 12 Февруари 2014 12:49:43, Сряда »
Благодаря за мненията и на двамата. smile
 Лилит, много окуражаващ пост, благодаря ти. smile
 Все пак муските в течаща вода ли е най-добре да се хвърлят? Не ги искам в домът си.

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Муски, кръст и икона
« Отговор #4 -: 12 Февруари 2014 15:54:43, Сряда »
Водa, огън - все тaя. smile
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен magic_dream

Муски, кръст и икона
« Отговор #5 -: 12 Февруари 2014 17:58:30, Сряда »
Благодаря. Ще ги изхвърля в някой канал smile