Автор Тема: Свързване с животното на силата  (Прочетена 27107 пъти)

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #45 -: 19 Юни 2015 13:14:36, Петък »
Щом си фен на ''живото предаване'', ако си организираме нова среща - да си там smile
 Но все пак дай практика и тук, пробвай се.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #46 -: 19 Юни 2015 16:33:39, Петък »
Quote Цеци_Вихронрав ()
Да си призная админите тук са ни разгевезили и ни поднасят всичко отсято и наготово.

 Това ми се вижда... доста разглезено. wink

 Предлагам първо да прочетете някои неща (има цяла тема за литературата по въпроса на български).
 След това предпочитам да задавате въпроси.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #47 -: 19 Юни 2015 17:19:29, Петък »
Пууу, Лош Вълк biggrin
 Всеки ли има животно на силата?
 Четох някъде, че ако животното на силата те напусне, идат болести, смърт...струва ми се адски несериозно.
 Според мен животно на силата е по-скоро състояние на духа. Когато си с нагласа на хищник, нападаш и хапеш, което не те прави непременно лош, в този период от живота ти, животното ти е вълк, тигър и т.н.
 Поправи ме, ако бъркам.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #48 -: 20 Юни 2015 01:43:41, Събота »
Естествено, че всеки има животно на силата. Можеш да имаш и 50 животни - ако успееш да ги привлечеш. Обикновено шаманите имат поне няколко, силните шамани имат много.

 В някои шамански култури се смята, че ако дете няма животно на силата, по принцип умира още в първите години от живота си.
 Въпроса е не да имаш животно, а да можеш да работиш заедно с него, по-точно да работите заедно. Т.е. да се свържеш с него, да го опознаеш и да се научиш как да взаимодействаш. Това по същество е сделка - ти даваш нещо/ неща в замяна на нещата, които получаваш. И разбира се да го задържиш.
 По принцип немалка част от работата на шамана почива върху своеобразни сделки с духовете. Е, има неща, които те правят и от чисто съчувствие. tongue

 Ако животното на силата те напусне, естествено не умираш. Не веднага. Първо започват неудачи, неуспехи, не ти вървят нещата. После, ако дълго време останеш без животно на силата се разболяваш и накрая идва умирането. Но не веднага. 

 Животното на силата не е част от човека - нито на духа му, нито на подсъзнанието му, нито на нещо друго. То е отделна същност.
 Ако човек го търси като част от себе си според мен нищо няма да намери... Животните на силата могат да имат характеристики, които не са задължително еднакви с тези на животните от нашия свят. Те въобще могат да не приличат на никакво животно от тези, които познаваме.

 Животните не са еднакви по сила (това разбира се не зависи нито от размера, нито от вида им). Просто има слаби животни на силата, които вършат някаква работа, ама криво-ляво. tongue

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #49 -: 20 Юни 2015 06:15:08, Събота »
Quote Blackwolf ()
че ако дете няма животно на силата,
От това излиза, че учат  децата от ранна възраст как да намерят и се свържат със животното си на силата, за да не умрат. Значи няма да е толкова трудно, щом малки деца... таковата. smile А ти сега ме караш да изчета куп книги, за да проверя дали правилно съм се свързала с моите си животни... tongue Ще ги изчета, ама август като се видя със средства за книги.
 И да споделя. Това с танца на животното сега го чувам от теб защото просто не съм чела по темата, животно на силата съзнателно съм търсила като такова пак когато влязох в този форум. Но от дете винаги си имам свое животно което ме е пазило и с което съм се свързвала. Правех го някак по усет. Винаги са ме смятали за малко странна и отнесена. И с животните си съм се свързвала не в гората, а в полето лежейки на земята или на каменистия плаж гледайки в морето и изпадайки в някакъв транс (предполагам). Мисля, че това къде ще се свържеш със животното си на силата зависи от това къде живееш. Аз живея в Добруджа, което значи ниви, пак ниви и море - значи там е мястото ми за връзка с животното.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #50 -: 20 Юни 2015 09:58:11, Събота »
Излиза, че животното на силата и ангел-пазител са едно и също нещо. Или не? В народните ни приказки пък, нещото, което играе подобна роля на пазител и Късметът, който има понякога човешка форма, говори, чувства...

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #51 -: 21 Юни 2015 11:41:39, Неделя »
Quote Цеци_Вихронрав ()
От това излиза, че учат  децата от ранна възраст как да намерят и се свържат със животното си на силата, за да не умрат.

 Не излиза това. Децата отначало са пасивни. В юношеството те вече трябва да преминат инициация, т. нар. ритуали на прехода, които се срещат практически при всички традиционни култури. Част от тези ритуали е намирането (срещата) с ж-на-с. Според мен ритуалите на прехода са едно от нещата, които много липсват на съвременната цивилизация и създават предпоставки за доста проблеми в живота на хората. 

 Че кой казва, че с ж-на-с може да се свържеш само в гората? Можеш и в стаята си. wink

 
Quote Delta ()
Излиза, че животното на силата и ангел-пазител са едно и също нещо. Или не?

 Функцията на ангела пазител е част от функцията на животното на силата, но е доста повече от това. Християнството е заела тази концепция от древните религии (както почти всичко останало), но както обикновено се случва е взело само една част.

 Иначе е добре човек да попрочита това-онова.  wink Ако чака някой да му го сдъвче и сложи в устата...

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #52 -: 21 Юни 2015 11:49:35, Неделя »
Сега имам едно предложение. Може би интересуващите се от темата е добре да прочетат книгата "Пътят на шамана", тъй като това е дано добре написано четиво, метод, адаптиран за западните хора от човек, който си разбира от работата.  wink

 И след това може да дискутираме.

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #53 -: 21 Юни 2015 13:04:21, Неделя »
Звучи интересно.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #54 -: 21 Юни 2015 16:46:34, Неделя »
Аз съм малко учуден от това как някои хора тръгват към въпроса с шаманизма. Някак си им се струва, че това е нещо което идва от само себе си, нещата са така както човек ги усеща, както му дойде...  nono

 Никой примерно не започва да се занимава примерно с йога или даосизъм "както му дойде", ей така, както ги чувства нещата, без да знае предварително нищо, без наставник и пр.  tongue С шаманизма е същото.

 Това си е система. В традиционните култури тя се оформя от цялостната традиция в съответното общество. В съвременния западен свят, тъй като я няма оформящата (подреждаща) роля на традицията, хората които се занимават с шаманизъм имат нужда от система, подредена от някого - като в случая с системата на Майкъл Харнър.

 Лично на мен той ми допада, защото използва принципите на традиционния шаманизъм, извлича общото, без да следва конкретна култура (прим. на дадено племе, защото това изисква много други неща) и предлага система, подходяща за човека от съвременната западна градска култура. Хем е актуално, хем пази връзката с традициите.

 Други "модерни шамани" в Европа и САЩ правят турлю-гювеч от какво ли не, смесват най-различни работи, което за мен е нелепо. Но явно различните хора харесват различни неща. wink

 
*   *   *

 Затова като говорим тук, виждам, че нямаме отправна точка. За да се обсъжда нещо, според мен трябва да има някаква обща база за обсъждане. Именно затова предлагам едно начално запознанство с това, което е достъпно на български и специално с тази книга, която представя един практически метод (или група методи), една система.

 Поне такава е моята гледна точка по въпроса. wink

Неактивен Delta

  • Mockingjay - DSJ
  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4188
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #55 -: 21 Юни 2015 17:30:53, Неделя »
Аз хабер нямам от шаманство и към момента изцяло приемам гледната ти точка smile
 Отивам да чета.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #56 -: 21 Юни 2015 20:20:33, Неделя »
Ок, ще си взема книгата другата седмица и като я прочета ще питам. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #57 -: 17 Ноември 2015 13:40:35, Вторник »
За мен, според практиката тук, свързването с животното на силата беше едно от най-приятните преживявания. Първо, че е адски успокоително и второ, знам ли, вдъхва голяма увереност. 
Искам още да науча. Как да се обръщам към тях? Смисъл, аз по мой си начин си се допитвам, но искам, много искам допълнителна информация, практика...

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Свързване с животното на силата
« Отговор #58 -: 25 Ноември 2015 10:45:10, Сряда »
Първо човек трябва да се убеди, че това е неговото животно. Защото може и да греши, да си въобразява някои неща и пр. Човешката фантазия е голяма работа...  wink

А и може да е попаднал на дух, който го лъже.  tongue

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Свързване с животното на силата
« Отговор #59 -: 25 Ноември 2015 15:57:40, Сряда »
Blackwolf, дух, който ме лъже? Нереално ми е.